Alex de Klerk en Petra Flikweert terechte tenniskampioenen WIK In de schijnwerper Verbraak e n Vreeke op herhaling in dubbel Renesse 3 kan na veel overleg toich veld op Smeding kampioen Ml-klasse dressuur Teleurstellend begin korfballers All-Ready Laatste hoofdprijs voor duo Van Went/Oosters Vereniging uit Kerkiverve dringend op soek naar leden en geldschieters Voorzitter Blom neemt honneurs voorlopig waar Oefenvoetbal DINSDAG 3 SEPTEMBER 1996 NR 26037 7 Petra Flikweert, de nieuwe dameskampioene van tennisvereniging WIK. (Foto: Marijke Folkertsma) KERKWERVE - De eerste vraag die Alex de Klerk gesteld werd was een rake. Ben je nu blij er dat je van de baan af bent of omdat je gewon nen hebt? „Dat ik van de baan af ben," ant woordde De Klerk gedecideerd. Kort daarna corrigeerde hij zichzelf. „Nee hoor, allebei na tuurlijk." Voor de zesde keer op rij slaagde hij er zaterdag in om de clubtitel van de tennisver eniging WIK voor zich op te eisen. Op de voor de hoofdrolspelers slopende slotdag werd,verder bij de dames Petra Flikweert de nieuwe kam pioene. en dan nog aan een herenenkel- finale moeten beginnen. Het is typerend voor een kleine ver eniging als WIK. Met slechts 34 leden kan het le denaantal wel een positieve in jectie gebruiken. „We zijn de kleinste club van het eiland. Toen Zierikzee het aantal ba nen uitbreidde en ook omdat ze in Scharendijke en Schudde- beurs een eigen gelegenheid Het leek zaterdag wel of de spelers niet van de baan te slaan waren. Niet lang nadat de haan voor het eerst had ge kraaid werd de eerste inhaal- partij gespeeld op wat eigen lijk de finaledag had moeten worden. Vele uren later, kwart voor zeven 's avonds, werden de laatste kampioenen be kend. Je zult maar vier partij en op een dag gespeeld hebben kregen is er bij ons een ledente- rugval ontstaan," vertelt voor zitter Henk Visser. Noodkreet Van ruim 180 leden terug naar ruim dertig. Weinig leden, wei nig geldstroom binnen een ver eniging. „De kantine moet op geknapt worden. Daar is eigenlijk geen geld voor. We moeten dan ook op zoek naar donateurs en nieuwe leden. Je kunt hier altijd tennissen, er is altijd plaats," slaakt Visser de noodkreet. Behalve afgelopen zaterdag dan. De eerste finale die ge speeld werd was de gemengd dubbelfinale. Daarin zegevier den Alex de Klerk en Marian ne Renden over Eelco Kouwen- berg en Petra Flikweert. In drie sets, 7-6 1-6 en 6-4, pakte De Klerk zijn eerste titel van de dag. De finale van het da- mesdubbel had een leuke bij komstigheid. Moeder Land man en dochter Flikweert troffen elkaar. Het koppel Rian van de Velde/Petra Flik weert had drie sets (6-3 4-6 1-6) nodig om de oudere generatie Adrie Landman/Maria van Strien te kloppen. Het dubbel bij de heren werd een prooi voor Eelco Köuwenberg en Ge rard van Wijk die in twee sets, 7-5 en 6-2, Alex de Klerk en Jo- han Groenevelt versloegen. Bij de damesenkelfinale kon Rian van de Velde het niet bol werken tegen Petra Flikweert. „Petra is net een maatje te groot voor mij. Maar ik heb lekker gespeeld," toonde Van de Velde zich toch tevreden. Dat zelfde gevoel had ook Pe tra Flikweert. Zij werd de op volgster van Angela van der Horst die deze kampioen schappen vanwege werk ver- stek moest latengaan. Ideaal Toch zag ook de viervoudig kampioene Flikweert in dat het spelen van zoveel wedstrij den op één dag verre van ide aal is. ',Le was zich bewust van de kwaliteit van de finale. „Het was niet echt toptennis mee r.TV WIK zal de volgen de fditie van de eigen kam pioenschappen in ieder geval andeirs op gaan zetten. Hetzij over drie weekenden, hetzij de zond lag er bij, hetzij in een an dere variant. Iedereen was het er c >ver eens, dit was geen doei Het klapstuk had de finale he ren* :nkel moeten worden. Alex de I Clerk (22) tegen Eelco Kou wen iberg, een klassieker, want de j" ongste vijf finales ontmoet ten de heren elkaar al. Zicht- baa r vermoeid won Kouwen- ber g de eerste game. Tot 3-3 gin. g het gelijk op. De break op Koi awenbergs service in de ze vende game bracht de beslis- sin g. Met 6-4 trok De Klerk de eer ste set naar zich toe. In de tweede set begonnen de hei'en met vier breaks op rij. We derom ging het tot 3-3 gelijk op.Eelco Köuwenberg brak de sei -vice van De Klerk en kwam op een 5-3 voorsprong. En nog was dat niet genoeg om er een dr iesetter uit te halen. Met een, zo als het leek, uiterste ki-achtsinspanning sleepte De K lerk een tie-break uit het vi ïur. Met 7-5 won De Klerk de tiobreak en de titel. Een ver die nde winnaar, dat vond ook Eohco Köuwenberg. „IE n toch heb ik kansen gehad. In de eerste set en ook in de tie- break nog," sprak de 27-jarige tennisser. Hij zal het geduld m.oeten opbrengen tot volgend j;aar om dan wederom een po king te doen de hegemonie van JDe Klerk te doorbreken. Zo langzamerhand moet hij er moedeloos van worden. Winnaar De Klerk kon de hu mor er nog wel van inzien. „Ik wil slapen," verzuchtte hij. „Zolang ik lid ben, heb ik de ti tel gewonnen. Als ik verlies ga ik er af," grinnikte Alex de Klerk. En juist dat laatste is hetgeen TV WIK niet kan ge bruiken. Uitslagen finales Herenenkel: De Klerk-Kou- wenberg 6-4 7-6, damesenkel: Flikweert-Van de Velde 6-3 6- 2, herendubbel: Kouwen- berg/Van Wijk-De Klerk/ Groenevelt 7-5 6-2, damesdub- bel: Van de Velde/ Flikweert- Van Strien/ Landman 6-3 4-6 6- 1, gemengd dubbel; De Klerk/ Renden-Kouwenberg/Flik- weert 7-6 1-6 6-4. mm In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op de ze pagina verschijnt. Sporters die in het weekeinde een opmerkelijke prestatie hebben geleverd of in de komende dagen meedoen aan een belangrijk evenement worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Marcel Oostdijk 'In de schijnwerper'. De keeper, die vorig jaar in het tweede elftal van Zierikzee speelde, lijkt nu in aanmerking te komen voor een plaats onder de lat van het eerste. Hij sleepte de ploeg van Jan Englebert naar de vierde bekerronde door tegen Renesse drie strafschoppen te pakken. Vorige week stopte hij bij Zierikzee 2 tegen MEVO 2 eveneens drie pingels. Kortom, een vrij unieke prestatie. Naam: Marcel Oostdijk. Geboren: 13 februari 1970 in Zierikzee. Woonplaats: Zierikzee. Partner: Andrea. Club(s): Zierikzee. Beroep: Schilder. Hobby's: Vissen, stadten. Favoriete sport(en): Voetbal. Laatste boek: Lees ik niet. TV-programma's: Studio Sport en zo, goede films. Kranten/tijdschriften: Af en toe koop ik de Zierikzee- sche Nieuwsbode en Aktueel. Muziek: Van alles en nog wat. Eten: Lekker. Drinken: Een biertje op zijn tijd. Uitgaan: Doe ik ook wel. Mooiste plekje op Scliouwen- Duiveland: Zierikzee. Favoriete stad in Nederland: Rotterdam. Geloof: Nee. Heeft hekel aan: Als ze me schoppen zoals zon dagmiddag tegen Renesse. Slechtste eigenschap: Beetje doordrammen. Beste eigenschap: Tk zou het niet zo vlug weten. Daar moeten anderen over oor delen. Mooiste sportmoment: Zes penalty's in een week stop pen. Vervelendste sportmoment: Ik zou het niet zo vlug durven zeggen. Blessures: Af en toe wel eens. Sportief doel; Kijken of we het eerste kunnen halen. Vrijdag horen yre het wel. Als Jan Englebert zegt dat ik in de goal van het eerste sta, sta ik er. Sportman uit de regio: Wilco Doeleman. Beste trainer: Hans van der Wekke. Beste keeper: Jacob Muller. Slechtste keeper: Daar oordeel ik niet over. Zierikzee 1: Voetbal Zierikzee 2: Ook goed. Bang voor: Niets en niemand. Waar blijf je voor thuis: Studio Sport. Sport7: Gaat wel. Concurrentie: Jacco van der Schee. Strafschoppen: Ging goed. ST. PHILIPSLAND - J Er win Verbraak en Piet Vreeke hebben hun vori i g jaar veroverde dubbeb titel in St. Philipsland met succes geprolon geerd. Het afgelopen weekeinde won het kop pel uit Nieuwerkerk de finale in het herendubbel Cl. Verbraak en Vreeke maakten hun favorietenrol waar op het tennispark van TV Ruucstop- pelen. Na een bye in de eerste ronde versloegen de tennissers in de kwartfinale René Con- senheim en Rob Woudsma met tweemaal 6-3. Vanwege eem blessure bij de tegenstanders werd de halve eindstrijd een i walk-over. De finale tegen de als tweede geplaatsten Jaap Dekker en Leen Goedegebure uit St. An- naland bleek een simpele aan gelegenheid. Met 6-3 en 6-2 ze gevierden de tennissers van TV Duiveland. Van deze club waren meer spe lers in St. Philipsland succes vol. Martin Vreeke en Marin Folmer wonnen het herendub bel Dl. Peter Weyermans was met Chris Pollemans uit Oude- Tonge de beste in het heren dubbel C2. KNVB toont flexibiliteit RENESSE - Het derdie elftal van SV Renesse kan toch meedoen aar i de competitie die zondag begint. Na veel overh ;g tussen Renesse, KNVB en amateurbobo's bra cht Wim Jagt van de voet balbond het goede nieuws. Renesse 3 is op nieuw ingedeeld en h oeft geen 'verre' reizen te maken met de pont n: lar Zeeuws-Vlaanderen. Het scheelde echter weinig Df Renesse 3 had naar een lekk< er potje voetbal op de zonda g- middag kunnen fluiten. I Je KNVB, die alle moeite het jft om de nieuwe indeling in gc >e- de banen te leiden, bleek de laatste weken onmurwbaar. Wedstrijdsecretaris van F le- nesse, Hans Dronrijp: „We k re gen steeds nul op het reke st. Het kon niet, het mocht ni et, het ging niet. Het was schant la- lig hoe de KNVB de zaak 1 De- handelde." Ten einde raad stelde Drom -ijp een brief voor de spelers en de bond op dat ze zich dan te rug moesten trekken vanwege t ijd- gebrek en werkomstandighe den. Bovendien was Renesse 4 al wegens ouderdomsver- schijnselen gestopt. Het be staan van Renesse leek in ge vaar te komen. Maar eind vorige week kwam er licht in de duisternis voor Renesse. Wim Varik, een be langenbehartiger voor clubs in gevallen zoals Renesse, wilde er graag iets aan doen. Hij vond de klachten van Renesse zeer gegrond. Jagt verblijdde Renesse tenslotte met de heug lijke boodschap: Renesse 3 is elders ingedeeld. „Het is echt kantje boord geweest," aldus een opgeluchte Dronrijp. Meer succes amazones RV Renesse KOOTWIJK - Natasja Smeding- is in Koot wijk NBVR-kampioen geworden in de Ml- klasse. De amazone van RV Renesse reed op Iwan de dressuurproeven voor pony's als beste: 165 en 166 punten. Aan het kampioenschap kon iedereen meedoen. Plaatsing zoals bij de KNF- titelstrijd in Ermelo, was niet nodig. Llewellijn de Jonge werd in de Ml-cate- gorie derde op haar pony Half. Joyce Meerdink fi nishte als vijfde op Enjoy. Amanda Smeding legde met Champion beslag op de vijfde plaats in de L-klasse. Anneke de Ruiter miste het hoogste treedje net. Op Milton was ze wel goed voor een extra prijs, omdat ze de jongste deelnemer aan het concours was. Smeding is pas tien jaar. Verlies tegen Oranje Zwart MIJNSHEERENLAND - „Een teleurstellend begin," omschreef Jan Voshart de eerste compe titiewedstrijd van 'zijn' All-Ready. De Zierik- zeese korfballers verloren in Mijnsheerenland met 14-12 van Oranje Zwart na 85 procent van het duel te hebben gedomineerd. Gebrek aan conditie bij onder anderen Esther Snoek die net van vakantie terugkeerde, en het niet goed uitvoeren van de taken waren volgens coach Voshart de hoofdredenen van het verlies. „Een enkeling hield zich niet aan de opdrach ten," zei Voshart. „Wie dat was, ga ik niet aan de grote klok hangen. Dat lossen we eerst intern op." All-Ready hield Oranje Zwart lange tijd achter zich. Na rust leidde de ploeg met 8-9. De thuisploeg vocht zich langszij. Het ging van 9-9 naar 12-12. In de laatste vijf minuten had Oranje Zwart net iets meer adem over, 14-12. Doelpuntenmakers All-Ready: R. Snoek 4, Van Nieuwenhuy- ze 3, A. in 't Veld 2, W. in 't Veld 2, VanMarle 1. HSD gaat zelf trainers opleideti ZIERIKZEE - Hockeyclub Schouwen-Duive- land (HSD) kampt met een tekort aan trainers en coaches. Om tot een snelle opvulling van de vacature^ te komen, gaat de Zierikzeese vereni ging intern trainers opleiden. Voorzitter Hans Blom verwacht eind september geschikte per sonen te lanceren. ses was afgelopen weekeinde op sportpark Bannink aan wezig tijdens het jaarlijkse Stoepeschieterstoernooi, een mixed-competitie ter voorbe reiding op het seizoen. Op de velden van HSD waren leuke en spannende wedstrijden te Nieuwe mensen zijn hard no dig, want vooralsnog hebben zowel het eerste heren- als da mesteam geen coach. Voor alle duidelijkheid, de competitie begint aanstaande zondag. Zo als bekend is damescoach Greet Koeman gestopt aan het einde van het afgelopen sei zoen. Aad Chatelain van de he ren is met werken en sporten in Zierikzee gekapt. Voorzitter Blom neemt voorlo pig de honneurs waar. De pre- Eindstand Stoepeschieters toernooi: 1. VCL 1, 2. Rotter dam, 3. HSD 2, 4. VCL 2, 5. HSD 1, 6. Nijmegen, 7. Intac, 8. Prinsenbeek. Zomeravonddrive Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - De heren Van Went en Oosters hebben de laatste hoofdprijs van de zo meravonddrives in Burgh-Haamstede gewon nen. Tijdens de negende ronde in dorpshuis de Schutse haalden ze de hoogste score met een percentage van 71.67. Uitslagen negende ronde zo meravonddrive Burgh-Haam stede. Groep geel: 1. ep. v. d. Berg 59,72 procent, 2. hr. Karstens- d. Ouden 55,90, 3. ep. Veenema 55,21, 3. ep. Roskam 55,21, 5. mv. Crepin-hr. Van Krimpen 52,13, 6. hr. Van Eck-Gedrojc 52,08, 6. ep. Mes 52,08, 8. hr. Lansdorp-Lassacquere 50,69, 9. hr. Blonk-Schulting 50,35, 10. ep. Moerman 48,61, 11. ep. Kuipers 48,26, 12. ep. v. d. Sluis 43.40, 13. hr. Schot-De Zeeuw 40,97, 14. ep. Berggren 34,38. Groep groen: 1. ep. Oomens 62,00, 2. ds. Hogerheyde-v. d. Wekken 60,83, 3. ds. Boom- Goedbloed 55.42. 4. hr. De Troye-Munnik 52,92, 5. ep. Van Drie 50,42, 6. hr. Wisse Neisen- v. d. Zande 49,58, 7. ds. Floda- Reydon 49,17, 8. ep. Van Wan- rooy 48.75, 9. ep. Bekkens 47,08, 9. ep. Killan 47,08,11. ep. Stouten 44,58, 12. ds. Kort- Jongmans 42,50. Groep blauw: 1. hr. Van Went- Oosters 71,67, 2. ep. Beekman 57,92, 3. ds. Brouwer-Steutel 57,08, 4. mv. Tuinman-hr. Van Assendelft 54,17, 5. ep. Visser 52,92, 6. ds. Van Assendelft- Van Geesbergen 50,00, 7. hr. De Jongh-mv. Van Reisen 49,17, 8. hr. Pijl-mv. v. d. Wetering 47,92, 9. hr. Kleijn Hesselink- mv. De Feyfer 46,25, 9. ep. Pon- sie 46,25, 11. hr. v. d. Wekken- Krowinkel 33,33, 11. ds. Van Oeveren-Tennekes 33,33. Groep rood: 1. ds. Offenbach- Van Wingerden (A) 62,50, 2. hr. Lansdorp-mv. Lansdorp 57,50, 3. mv. Henderson-hr. Coppool- se 56,25, 4. ep. Stokla 55,83, 4. ds. Stapel-Delst 55,83, 6. ep. Oostwouder 54,58, 7. hr. Lans dorp-Van Veen 51,67,8. ep. Van Schie 46,25, 9. ep. Pols 45,42, 10. ep. Lafeber 45,00, 11. ep. boekhorst 36,67, 12. mv. Hof- stede-hr. Verheul 32,50. BROUWERSHAVEN - Brou wershaven speelt vanavond om zeven uur de laatste oefen wedstrijd als voorbereiding op het nieuwe seizoen. Tegenstander op sportpark Onder de Molen is het tweede van Zierikzee. Het geprogram meerde oefenduel tussen DFS en Dauwendaele, dat van avond in Burgh-Haamstede zou plaatshebben, gaat niet door.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7