enda 'Fitness kan kwaliteit van iemands leven verbeteren HET LXHiA NIEUWSBLAD Mitsubishi Carisma sedan in het najaar op de markt Excursies Noordzeekant of Oosterscheldekant Nieuw sport- en gezondheidscentrum Life Line Op vroegere werkeiland Neeltje Jans WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomei wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Doorlopend van maandag tot en met zaterdag Brouwershaven Expositie: Op de Reede. De wereld van boelhouwer Van Beveren (1822-1899), schipper, berger, redder, loods en lichttorenwachter. Museum De Vergulde Garnaal. Tot en met 23 augustus Zierikzee Fototentoonstelling Joods van de Amsterdamse fotografe Jenny E. Wesly. Tevens videofilm Tekens in de tijd. Tijdens Open Kerkdagen in Gasthuiskerk. Iedere maandag-, woensdag en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Van 23 augustus tot en met 24 september Expositie Elly Mes: Werken op papier en linnen. Gemeente huis van Brouwershaven. Ope ningstijden: van 09.00 tot 12.00 uur en 13.00 tot 16.00 uur. Tot en met 24 augustus Zierikzee Zomertentoonstelling Nederlands plastiek. Burgerweeshuis. Ma. t/m za. 10.00 tot 17.00 uur. Sommelsdijk Kunstwerken Eugenie liDegeriaar en Piem Aukes. Galerie De Parterre. Don derdag van 14.00 tot 17.00 uur. Vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Toten met zaterdag 24 augustus Middelharnis Schilderijen Piem Aukes. Galerie De Parterre. Don derdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met donderdag 29 augustus Burgh-Haamstede Sprookjesfiguren Tini Ken ter. Atelier-galerie Josefine. Dinsdag, woensdag en don derdag van 10.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.00 uur. Toten met vrijdag 30 augustus Zierikzee Schilderijen verstandelijk gehandicapten. Cliëntenhal ABN-AMRO bank. Maandag tot en met vrijdag 09.00 tot 17.00 uur. Tot 30 augustus Middelharnis Grafiek van Otto Hetterscheid (litho's), Eric Levert (etsen), Hans Vredegoor (etsen) en Piet Warffemius (zeefdrukken) in het gemeentehuis. Ma. t/m vr. van 09.00 tot 16.30 uur. Tot 31 augustus Nieuw-Haamstede Expositie aquarellen van Mariëtte Groot-van Hobo ken uit Doorwerth. Hotel de Torenhoeve, Torenweg 38. Tot en met zaterdag 31 augustus Herkingen Kunstwerken Eugenie Stinis en Aris Roskam. Theetuin De Bongerd. Dagelijks (behalve donderdag) van 10.30 tot 21.30 uur. Ouddorp Expositie schilderijen van Joop Olthuis. Bezoekerscentrum De Grevelingen. Dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Burgh-Haamstede Saga. Werken van Simon Woudwijk en Ton Lamper. De Bewaerschole. Maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Zierikzee Expositie schepen van weleer in de delta aan boord klipper „Mijn Genoegen" Dinsdag, donderdag en za terdag van 10.00 tot 17.00 T/m 1 september Zierikzee Loka-project. Noordhavenpoort. Geopend: op zaterdagen en zondagen van 30 juni t/m 1 september op dinsdagen van 16 juli t/m 6 augustus van 13.00 tot 17.00 uur. Tot en met zondag 1 september Westenschouwen Mama, hoe heet die schelp? Loods bij trampoline centrum, Steenweg 13a. Dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Donderdag 22 augustus Oude-Tonge Vergadering commissie Maatschappelij ke Aangelegenheden. Gemeentekantoor. 19.30 uur. Goedereede Gemeenteraadsvergadering raadhuis. 19.30 uur. Vrijdag 23 augustus Ooltgensplaat Omloop van Goeree-Overflakkee. 19.00 uur. Middelharnis Concert blues-duo Big Bo and mr. Bas. 21.00 uur. Zaterdag 24 augustus Goedereede Zomer-beiaardconcert door Gerard de Waardt. Toren. 16.00 uur. Middelharnis Cursusmarkt Goeree-Overflakkee. Diekhuusplein. Ooltgensplaat Omloop Goeree-Overflakkee. 19.00 uur. Maandag 26 augustus Middelharnis Begin werkbezoek PvdA Tweede Kamerleden en statenleden. Gemeentehuis. 09.45 uur. Spreekbeurt PvdA-Tweede Kamerlid Jeltje van Nieuwenhoven. De Schakel. 20.00 uur. Dinsdag 27 augustus Oude-Tonge Vergadering adviescommis sie financien. Gemeentekan toor. 19.30 uur. Donderdag 29 augustus Sommelsdijk Demonstratie sportduiken. Zwembad De Staver. 20.00 Vrijdag 30 augustus Ouddorp Zomerzangavond. Gerefor meerde kerk. 20.00 uur. Vrijdag 30 augustus en zaterdag 31 augustus Ouddorp Thema-avond Indonesische archipel. Café-restaurant Havenzicht. Vanaf 19.00 uur Zaterdag 31 augustus Goedereede Zomer-beiaardconcert door Henk van Putten. Toren. 16.00 uur. Dirksland Concert Duo Gavotte. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Open dag Radio Flakkee. Studio Philiphoofjesweg 65. 10.00 tot 16.00 uur. Middelharnis Snuffelmarkt op het Diek huusplein. 10.00-16.00 uur. Achthuizen Sport- en speldag. Zandweg. 10.00 uur. Stad aan 't Haringvliet Springwedstrijd klassiek parcours. Manege Oostmoer. 19.00 uur. Maandag 2 september Middelharnis Kennismakingsavond dans- cursussen. Expressiecen trum Totaal Expres. Diele- huus. 18.30 uur SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 21 augustus Zierikzee Open kerkdagen. Gasthuiskerk. Middag. Vergadering commissie ruimtelijke ontwikkeling. Raadzaal van het stadhuis. Aanvang 20.00 uur.' Neeltje Jans Excursie vanaf bord Vereniging Natuurmonumenten, bij parkeerplaats Delta Expo. 14.00 uur. Burgh-Haamstede Excursie slotbos en Zepeduinen. Slot Haamstede. 19.00 uur. Brouwershaven Orgelconcert door Paul Kieviet uit Sommelsdijk. Sint Nicolaaskerk. 20.00 uur. Nieuwerkerk Verkoping Stichting Adullam. Zaal van de Ger. Gem. in Nederland. 19.30 tot 21.00 uur. Bruinisse Fietstocht naar Krammersluizen. Start bij VW-kantoor. 13.00 uur. Donderdag 22 augustus Dreischor Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Orgelconcert in N.H. kerk om 20.00 uur. Bruinisse Openbare vergadering com missie algemeen bestuurlijke zaken, raadzaal gemeentehuis, 19.30 uur. Vrijdag 23 augustus Zierikzee Vaartocht naar Neeltje Jans. Vanaf 't Luitje. 10.30 uur. Open kerkdagen. Gasthuiskerk. Middag. Neeltje Jans Excursie naar vogelijkhut. Zaterdag 24 augustus Zierikzee Optreden theatergroep Pandemonia. Multifunctioneel Centrum. 13.30 uur. Havendag, maritiem festijn op en rond Nieuwe Haven, vanaf 13.45 uur. Burgh-Haamstede Country Westerndag in Big S. Vanaf 10.00 uur. Renesse Zelf orgel spelen in de Hervormde Kerk van 14.00 tot 17.00 uur. Brouwershaven Concert brassband Apollo. Markt. 19.30 uur. Zondag 25 augustus Neeltje Jans Excursie vanaf bord Vereniging Natuurmonumenten, bij parkeerplaats Delta Expo. 14.00 uur Dinsdag 27 augustus Zierikzee Fietstocht voor senioren. Vanaf: sportpark Den Hogen Blok. 13.30 uur. Neeltje Jans Excursie vanaf bord Vereniging Natuurmonumenten, bij parkeerplaats Delta Expo. 10.00 uur. Burgh-Haamstede Dia-serie over Slot Haamstede. Slot Haamstede. 19.00 uur. Woensdag 28 augustus Neeltje Jans Excursie vanaf bord Vereniging Natuurmonumenten, bij parkeerplaats Delta Expo. 14.00 uur. NET IN SCHROEF STELLENDAM - De garna- lenkotter SL 22 uit Stellen dam kwam ter hoogte van het Flauwe Werk, in de om geving van het Ouddorpse strand, in problemen omdat het net van de vissersboot in de schroef raakte. Via de kustwacht Ouddorp werd de reddingsboot Zee manspot uit Stellendam te hulp geroepen. De Zeeman spot nam de garnalenkotter op sleeptouw en bracht hem in de buitenhaven van Stel lendam nabij de Visafslag. EXTRA TERRAS ZIERIKZEE - Tijdens het wieleromnium, dat vrijdag 23 augustus wordt gehouden in de Zierikzeese binnenstad wordt op het Havenplein een extra groot én overdekt ter ras gecreëerd. Het gaat om een initiatief van café-restaurant Markt- zicht en Dean's Fastfood. Het terras op het Haven plein, dat beide horecabe drijven al een hele zomer sa men runnen, wordt voor de gelegenheid uitgebreid met ongeveer honderd zitplaat sen. Het krijgt daarmee een capaciteit van ongeveer tweehonderd zitplaatsen. Bij het terras worden bars ge plaatst waar Mexicaans Co rona bier wordt gepromoot en verse, gekookte mosselen worden verkocht. Het ver grote terras, dat zich binnen het wielerparcours bevindt is bereikbaar via een loop brug, die wordt aangebracht vanaf het terras van café-res taurant Concordia aan de zij de van de Mol. Het terras is geopend vanaf 17.00 uur tot in de kleine uurtjes. SPAARLAMPEN STELLENDAM - De politie hield twee mannen aan die er een gewoonte van maakten artikelen uit winkels te ste len om ze vervolgens in de betreffende winkel 'te rui len' voor geld. Vrijdagmiddag waren de mannen actief met het stelen van spaarlampen in een doe- het-zelf zaak in Stellendam. De winkelier, die reeds eer der de dupe werd van het tweetal, reed achter hen aan en waarschuwde de politie. Die arresteerde het verdach te tweetal en sloot hen in voor verhoor. Daarbij bleek dat een van hen zich al eerder in Zeeland met dergelijke praktijken bezighield. De afgelopen weken werd hard gewerkt om het nieuwe interieur van sport- en gezondheids centrum te realiseren. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Kwaliteit, in de vorm van deskundige begeleiding. Dat is volgens Mare Oosterwaal uit Zierikzee een van de belangrijkste voorwaarden bij fitness. „Fitness is geen kachtpatserij. Het creëren en behouden van een goede conditie kan de kwali teit van iemands leven verbeteren én een heleboel ellende door lichamelijke klachten voorkomen." Oosterwaal is de initiatief nemer van het sport- en ge zondheidscentrum Life Line aan de Hem in Zierikzee, dat zaterdag 24 augustus wordt geopend met een open dag. Voor de 24-jarige fitness- en sportinstructeur betekent de opening van de voorziening de verwezenlijking van een ideaal. ,,Het geeft veel vol doening om te ervaren dat de mensen die je begeleidt de re sultaten behalen die ze na streven." Geen schade Die resultaten kunnen varië ren van een paar kilo afval len of het verbeteren van de lichamelijke conditie tot sporten op een manier die is aangepast aan een rug- of en kelblessure zonder daar schade aan te doen. Een ef fectieve sport- of fitnesstrai ning moet volgens Ooster waal altijd langere tijd door gaan. ,,Het heeft geen zin om daar één keer mee bezig te zijn. Het moet als een rode draad door iemands leven lo pen. Samen met goede voe ding kan sport- of fitness training de levenskwaliteit aanmerkelijk verbeteren." Oosterwaal voelde zich van jongs af aan aangetrokken tot sportieve activiteiten. Als zoon van een schippers- echtpaar was hij als kind niet in de gelegenheid om op een sportclub te gaan. „In de weekeinden ging ik vanuit het schippersinter- naat naar mijn ouders op het schip. Maar ik hield op school erg van gymnastiek." Een leraar op de middelbare school wees hem op de moge lijkheid van een sportoplei- ding. „Ik deed toelatingsexa men voor het CIOS (Centraal Instituut Opleiding Sport) in Goes en werd direct aangeno- Begeleiding Via deze middelbare oplei ding voor sportleiders spe cialiseerde Oosterwaal zich in fitnesstrainingen en sti mulering sportdeelname. Hij werkte na zijn opleiding een tijdje bij het Zierikzeese sportcentrum Attila. Toen hij het aanbod kreeg deze in stelling over te nemen aar zelde hij niet. „Ik wilde graag een sport- en gezond heidscentrum runnen waar de mensen heel goed worden begeleid." Die begeleiding houdt onder meer in dat voor iedere klant die zich bij Life Line meldt een persoonlijk trainings programma wordt opge steld. Dat wordt gebaseerd op de wensen van de klant en een advies, dat Oosterwaal uitbrengt aan de hand van een test waarbij kracht, le nigheid, uithoudingsvermo gen en bloeddruk worden ge meten. Gedurende de eerste vier sessies leert de klant on der individuele leiding van de sportinstructeur om de oefeningen te doen die speci aal voor hem of haar ge schikt zijn. Daarna wordt de begeleiding wat afstandelij ker. Na zes maanden wordt opnieuw een test gedaan om de resultaten te meten. Behalve individueel kan bij Life Line ook in groepsver band aan fitness of sport worden gedaan. Bijvoorbeeld aerobics, steps, BBBB (verstevigingsoefe ningen voor buik, borst, bil len en benen) of fitnesstrai ningen. „De meeste mensen zijn reeds gebaat met één a twee uur training per week." Dat geldt volgens Ooster waal ook voor mensen met rug- of andere lichamelijke klachten. „Onder deskundi ge begeleiding is het moge lijk om fitness te doen zonder dat bij die mensen blessures ontstaan." De afgelopen weken werd in de Hem hard gewerkt om Life Line het aanzien te ge ven dat Oosterwaal voor ogen staat. Ten behoeve van de sporters die roken werd een nieuwe entree met bar gecreëerd, zodat de fitness ruimte rookvrij kan worden gehouden. De 160 vierkante meter grote ruimte werd op nieuw geverfd en ingericht in de kleuren geel en blauw en de ongeveer veertig fit nesstoestellen wérden opge knapt. Open dag Zaterdag 24 augustus kun nen belangstellenden het nieuwe sport- en gezond heidscentrum bekijken tij dens de de Open dag die wordt gehouden van 10.00 tot 17.00 uur. Ze kunnen dan ook kennis maken met de men sen die samen met Ooster waal actief zijn in Life Line: aerobics instructrice Aswin- tha van Dijk, fitness-instruc teur Jürgen de Lang, die haar zonodig ook kan vervangen en Angelique Baay die het horecagedeelte van het be drijf verzorgt. ORGELSPELEN RENESSE - Wie zelf eens een echt kerkorgel wil bespelen krijgt daarvoor zaterdag 24 augustus de kans in de Her vormde kerk van Renesse. Tussen 14.00 en 17.00 uur stelt huisorganist Prosper Sevestre organisten van ie der niveau, waaronder ook kinderen die normaliter al- _leen keyboard spelen, in de gelegenheid de klavieren van het uit 1882 daterende Oberlingerorgel te beroeren. Zij kunnen dit doen met door hen zelf meegebrachte mu ziek. OUDERENSOOS OOSTERLAND - De Ooster- landse ouderensoos begint donderdag 22 augustus weer met haar activiteiten. Iedere belangstellende van 55 jaar of ouder is welkom. In verband met de verbou wing van dorpshuis De Oos terhof worden de soosmidda- gen gehouden in de Voorkerk aan het Kerkplein in Ooster- land. De bijeenkomst van de ouderensoos begint om 14.00 uur. CURSUS FOTOGRAFIE BURGH-HAAMSTEDE - De Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) start donderdag 12 september in Burgh-Haam stede met de cursus Natuur en fotografie. De cursus beslaat zeven mid dagen en wordt gegeven op 12 en 26 september, 10 en 14 oktober, 7 en 21 november en 12 december. De eerste en laatste bijeenkomst worden gehouden in dorpshuis De Schutse. De overige cursus bijeenkomsten zijn op loca tie. Wie meer wil weten kan bel len met de ZVU: 0118-634800. EHBO-CURSUS NIEUWERKERK - Meer dan de helft van alle ongelukken gebeurt in en rondom het huis en volgens de EHBO- vereniging Duiveland is heel wat ellende te voorkomen door het verlenen van eerste hulp. Bij voldoende deelname start EHBO-Duiveland daar om eind september met een cursus eerste hulp bij onge lukken. Voor meer informa tie en/of opgave: J. Rens, 643103. Met 1,6 of 1,8 zestien kleppen benzinemotor De nieuwe Mitsubishi vier-deurs Sedan wordt het komend najaar gepresenteerd. SOMMELSDIJK/OOSTERLAND - Over enkele weken wordt de Carisma-serie van Mitsubishi uit gebreid met een vier-deurs sedan uitvoering. De nieuwe auto komt in het najaar op de markt. De Carisma sedan wordt ge maakt met een 1,6 of 1,8 liter zestien kleppen benzinemo tor en wordt geleverd in di verse uitvoeringen. De sedan heeft een kofferruimte met een inhoud van 480 liter. Dat is vijftig liter meer dan die van de Carisma hatch back, die vorig jaar als eerste versie van de Carisma-serie op de markt kwam. Sinds dien is de publieke belang stelling voor de auto ge groeid. In het eerste half jaar van 1996 werden in Nederland 2155 auto's van het type Mit subishi Carisma verkocht. Van de drie speciale Caris- ma-versies is vooral de GL- en GLX-uitvoering veel ge vraagd. Op Goeree-Overflakkee wor den Mitsubishi auto's ver kocht bij automobielbedrijf Van Splunter in Sommels dijk. Op Schouwen-Duive- land kunnen belangstellen den terecht bij autobedrijf Oosterland in Oosterland. NEELTJE JANS - Het vroegere werkeiland Neeltje Jans, dat onderdeel vormt van de stormvloedke ring, is grotendeels een natuurgebied. In augustus en september worden op het eiland twee soorten ex cursies gehouden Bij één route ligt het accent op de duinen aan de Ooster scheldekant van het eiland, terwijl de andere excursie door het duingebied aan de Noordzeekant van het eiland voert. Tijdens deze laatste excursie ligt het tempo wat hoger en is de afstand die wordt gelopen wat langer. Een gids van de vereniging Natuurmonumenten of het Zeeuws Landschap laat zien hoe de natuur op Neeltje Jans wordt gevormd door het samenspel van zand, wind en water. Onder in vloed van wind en helmgras worden r-irkels gevormd in het zand. Het samenspel van wind en water creëert rib bels in het zand en klifrand jes langs de kleine geulen. Zand en water zorgen voor een voedingsbodem waarin meer dan zestig plantensoor ten kunnen gedijen. Het be treft planten die hun eigen strategie hebben ontwikkeld om in zand, water en wind te kunnen overleven. Het gebied wordt beheerd door de vereniging Natuur monumenten en Het Zeeuw se Landschap. Het bord waarop deze organisaties staan vermeld is het vertrek punt voor de excursies. Het staat in de zuidwesthoek van de hoger gelegen vlakte tus sen de parkeerplaats van Delta Expo en de Ooster- schelde. Excursies naar het duingebied aan de Ooster scheldekant van het eiland worden in augustus en sep tember elke dinsdag gehou den vanaf 10.00 uur. Vrijdag 16 en 30 augustus om 19.00 uur en bondag 20 augustus en 17 september om 14.00 uur. Belangstellenden, die het duingebied aan de Noordzee kant van Neeltje Jans willen bezoeken kunnen zich in au gustus en september iedere woensdag om 14.00 uur mel den bij het bord van de na tuurorganisaties. Ook op zondag 3 september wordt van daaruit om 14.00 uur een excursie gehouden. Mensen die aan de natuurwandeling willen deelnemen hoeven zich niet tevoren aan te mel den. Ze dienen alleen tijdig bij het vertrekpunt aanwezig te zijn. Vogelexcursie Dat geldt ook voor de voge lexcursie die vrijdag 23 au gustus wordt gehouden naar de vogelkijkhut in het duin gebied. Deze eenmalige ex cursie begint om 19.00 uur. Op dezelfde dag wordt vanaf 't Luitje aan de Nieuwe ha ven in Zierikzee een vaarex- cursie gehouden die om 10.30 uur begint. Het betreft een combinatie van een vaar tocht over de Oosterschelde naar Neeltje Jans, een wan delexcursie door het duinge bied daar en de terugtocht per boot naar Zierikzee. Be langstellenden die daaraan mee willen doen dienen dat wel tevoren aan te melden via telefoonnummer 414995. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice Drukkerij lakenman Ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -416551 Telefax 0111-414315 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 416551 Madeion Lagendijk toestel 225 Na 18.00 uur 0111 -416065 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 - 691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur 0111 - 417314 tijdens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1