Verloren zoon Roggeband keert terug in ontketend Zierikzee Volwassen Renesse bekert verder door winst op jonkies Duiveland Bruse Boys legt het af tegen matig Kloetinge MEVO bekert verder na winst op Dreischor Dames WIK met gemak in tweede ronde beker Teleurstellend verlies DFS van verrassend Jong Ambon SKNWK krijgt er op sportpark Den Hogen Blok ongenadig van langs, 7-2 All-Ready wint nipt Ruime winst voor ZSC OONDERDAG 29 AUGUSTUS 1996 NR 26034 KLOETINGE - Van de twee klassen verschil die er tussen Kloetinge en Bruse Boys bestaat, was dinsdag weinig te merken. Bruse Boys kreeg voldoende kansen om de bekerwedstrijd te win nen. Het benutte deze kansen echter niet. Kloe tinge wel. De thuisploeg trok in de slotfase van de wedstrijd aan het langste eind (2-1). „De wedstrijd van de gemiste kansen." Met deze woorden karakteriseerde trainer Alexander van Keulen de wed strijd tussen hoofdklasser Kloetinge en tweedeklasser Bruse Boys. Beide ploegen ver schenen keer op keer in de buurt van de goal, maar slaag den er niet in de kansen te be nutten. In de twintigste mi nuut werd de ban gebroken door Peter Doesburg. Hij zette de thuisploeg op een 1-0 voor sprong. Bruse Boys vocht zich echter terug en dat resulteerde tien minuten voor de pauze in de gelijkmaker van Jacob van den Berge. De tweede helft verschilde in weinig van de eerste. Kloetin ge had het betere van het spel, maar kon dit niet in doelpun ten uitdrukken. Pas in de tach tigste minuut besliste Wouter Labrujère over het lot van Bru se Boys. Uit een scrimmage frommelde hij de bal, via de hand van Johan Benard, ach ter doelman Jacob Muller (2-1). „Een nare smaak," had Van Keulen aan de wedstrijd over gehouden. „Als we één keer van Kloetinge hadden kunnen winnen dan was het deze keer geweest. Maar we gingen voor een zo goed mogelijk resultaat. Dan mogen we met deze uit slag niet ontevreden zijn. Ze ker niet als je bedenkt dat we er alles aan gedaan hebben. Daar waren alle veertien spe lers zich van bewust." DREISCHOR - Even leek het erop dat Drei schor dinsdag-avond wellicht voor een stuntje zou kunnen zorgen. De zondag zesdeklasser maakte het zaterdag vierdeklasser MEVO in de beginfase knap lastig. MEVO pakte de draad echter snel op en wipte de thuisploeg met vijf treffers uit de bekerstrijd. Dreischor begon met een geha vende selectie aan de tweede ronde van de districtsbeker. En voor een kleine selectie is zoiets moeilijk op te vangen. Dat bleek ook in de wedstrijd tegen MEVO. De thuisploeg kwam voortvarend uit de startblokken, creëerde de eer ste kans, maar zag de bal ge keerd door de paal. Vervolgens was het MEVO dat de klok sloeg. Door twee goals van Emir Sabic zocht de ploeg van Ed van Lent met een 2-0 voorsprong de kleedkamers op. Na rust was het wederom Sabic die doel trof. Remco van der Wekken maakte er uit een penalty-4-0- van. André yap. 1 bepaa^e,jtiéri minuten voorwijd de eindstand op 0-5. Behalve de overwinning zag Van Lent na de wedstrijd nog een pluspunt in de vorm van het meespelen van Jan Hei kamp, die lange tijd gebles seerd was. Hij stond dinsdag tot een kwartier voor het einde in het veld. „En Jan is voor ons toch een belangrijke schakel," aldus Van Lent. Een dergelijke schakel zal MEVO zaterdag zeker nodig hebben. Dan staat in de derde ronde van het bekertoernooi de wedstrijd tegen SSV'65 op het programma. Deze schakel de zeer verrassend Oostkapel- le uit na het nemen van straf schoppen. Van Lent acht ,MEVÓr zeker niet kansloos. „Wdj^kurmen-'.tpeh zeker ook voor een stunt zorgen?" MIDDELBURG - Voor DFS eindigde het beker- avontuur dinsdagavond teleurstellend. In Mid delburg ging de ploeg van trainer Kees Joosse in de strafschoppenserie onderuit tegen Jong Ambon. Na negentig minuten voetbal prijkte er een stand van 3-3 op het scorebord. Vooraf had waarschijnlijk niemand eraan gedacht dat zesdeklasser Jong Ambon enige kans zou maken tegen derdeklasser DFS. Daar bij hoorden ook de spelers van Joosse. „Ze waren niet bij de les, niet scherp genoeg. En ik had nog wel voor onderschat ting gewaarschuwd. We voet balden meer tegen onszelf dan tegen Jong Ambon. Daar profi teerde de thuisploeg goed van," al^us Joosse. Bij het ingaan van de rust keek DFS tegen een 1-0 achterstand aan. Herber Goudzwaard zorg de voor de gelijkmaker. In de vijftiende minuut maakte An- co van der Linde er 1-2 van. De voorsprong zorgde echter niet voor meer rust binnen de Burghse gelederen. Het voet bal bleef rommelig en onzeker. Daar kon ook een 2-3 voor sprong, via een fraai .afstands schot van Bas Hogenstein, niets aan veranderen. Met nog een paar "minuten te spelen kwam Jong Ambon nogmaals langszij.' In de strafschoppenserie leek DFS het pleit in zijn voordeel te beslechten. Het liep echter anders. Nadat vijf strafschop pen geen beslissing hadden ge bracht was het tenslotte Marco van der Zande die voor DFS miste en daarmee Jong Ambon naar de derde ronde bracht. „Gezien het spelbeeld was dat niet verdiend. Maar aan de an dere kant moet ik ook toege ven dat Jong Ambon me in po sitieve zin heeft verrast. Ik snap niet dat deze ploeg op zo'n laag niveau voetbalt," aldus Joosse. SCHARENDIJKE - Het ver lies was vooraf ingecalculeerd door ZSC-trainer Bert Ver hoek. Het verschil was echter groter dan waarop hij had ge rekend en gehoopt. In de eerste helft konden de ZSC-dames de bezoekers nog aardig bijhou den. Daar was na de rust geen sprake meer van. Het klasseverschil tussen WIK en ZSC manifesteerde zich pas in de tweede helft. Voor de rust kon ZSC, met de wind in de rug, het tempo nog aardig bij benen. Toch keek de thuis ploeg al snel tegen een 0-2 ach terstand aan. Na een half uur werd de marge door Janneke de Hoge verkleind tot één doel punt. Zij schoot een corner, via een WIK-verdediger in één keer in het doel. De 1-2 was te vens de ruststand Na de thee kwam ZSC er niet meer aan te pas. Wat de thuis ploeg in de eerste helft naliet, deed WIK wel: van afstand schieten op het doel. De ploeg van Danny de Vos liep simpel uit en het was slechts aan slor digheid te wijten dat geen dub bele cijfers op het scorebord kwamen te staan. Nu bleef het bij doelpunten van Charlotte Wittenberg. Ellen Vaaqe, Anja Stouten (allen 2) en Veronica Berrevoets. De Vos wilde na afloop niets weten van een ge flatteerde overwinning, waar Verhoek over sprak „We had den met de rust al met vijf doelpunten voor moeten staan Maar er werd te weinig over legd en de kansen werden niet afgemaakt. Daar putte ZSC moed uit. Na rust was het over leg er wel en uitte de grotere ervaring van ons zich in doel punten," aldus De Vos Die ervaring zal WIK in de vol gende ronde hard nodig heb ben. Zaterdag ontvangt de ploeg in Kerkwerve Oostka- pelle. Dat versloeg in de eerste ronde Serooskerke met maar liefst 8-0. De Vos maakt zich bij voorbaat al geen illusies „Dat wordt gewoon onze laat ste bekerwedstrijd." MIDDELBURG - Met een nip te overwinning (11-12) speelde All- Ready zich dinsdagavond naar de tweede ronde in de be kerstrijd. Pas in de tweede helft liet de Zierikzeese ploeg tegen Swift 4 zijn ware gezicht zien. Aanvankelijk zag het ernaar uit dat de Zierikzeese korfbal lers snel uit het bekertoernooi gewipt zouden worden. All-Re- ady keek al heel snel tegen een 5-1 achterstand aan. Volgens trainer Jan Voshart was zijn ploeg gewoon niet bij de les. „Er zat een bepaalde matheid in de ploeg. Gelukkig heb ik die er in de rust uit weten te krijgen. Na rust deed iedereen gewoon wat hij moest doen en hebben we de puntjes op de i gezet." De 7-5 achterstand waarmee All- Ready de rust inging werd in de tweede helft omgebogen naar een 11-12 voorsprong. Met name verdedigend toonde All- Ready zich van zijn goede kant. De Middelburgers had den daar geen afdoende ant woord op. Doelpuntenmakers All-Ready: Ronald Snoek (4), Wim in 't Veld (3), Jan Willem van Nieu- wenhuyze (2), Debbie Voshart, Mirjam van Tiggelhoven, Saar Torensma (1). SCHARENDIJKE - Voor Ou- werkerk-trainer Jaap Goud liep de oefenwedstrijd tegen ZSC uit op een drama. Met een 8-0 nederlaag keerde zijn ploeg terug naar huis. Al snel bleek er een monster- score in de lucht te hangen. En het was dan ook slechts con centratieverlies aan ZSC-zijde, dat ervoor zorgde dat het bij acht doelpunten bleef. Ouwer- kerk had daar geen verdienste aan. Bij het ingaan van de rust was het verschil al opgelopen tot zes doelpunten. In de tweede helft kwamen daar nog twee bij. De doelpuntenmakers voor ZSC waren: Erik-Jan Eienbaas (2), Jacco Heijboer (2), Barry Hage, Peter Messe- maker, Gerard de Voogd en Niels van de Moezel. Zierikzee-speler Marco van Oeveren (rechts) omspeeltSKNWK-er Jacky de Bruine. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - De soep was niet zo hee als die werd opgediend. Dagen voor het beke "treffen met SKNWK riepen Zierikzee-speler; alleen maar: de messen zijn geslepen. Een tveede af gang zoals in de met 3-5 verloren oifenwed- strijd wilde Zierikzee zich ten koste ran alles besparen. Er zouden rode kaarten vallen, riep er een. Maar het was SKNWK dat rood aanliep. Van schaamte wel te verstaan. Zierikzee vond haar verloren trots terug, 7-2. Jawel, maar doir zijn werk kon hij niet gencég train&n en de concurrentie |in de brede Goese selectie (aangaan. In principe zou Roggeband elfde of twaalfde manzijn. Alles op een rijtje zetteri, besloot hij vóór-zichzelf te-ljezen en me?er tijd vrij te make, 'om ook eens wat andere dingn te doen'. Al De zeer ruime en terechte over winning was niet eens het meest verrassende aspect van het met mooie doelpunten doordrenkte bekerduel. Want wie stoof tegen half 2even het parkeerterrein van sportpark Den Hogen Blok op? Patrick Roggeband! Was die niet naar Goes gegaan? met al heeft Roggeband een week of vijf, zes van zijn Goes- avontuurtje genoten. De verloren zoon had geen be ter moment kunnen uitkiezen om zijn rentree te maken. Een supergemotiveerd Zierikzee zette SKNWK vanaf het eerste fluitsignaal muurvast. De be langrijkste schakel van de Nieuwerkerkse ploeg, laatste man Ronnie de Bruine, werd het opbouwen van aanvallen onmogelijk gemaakt. Stoorzenders De Zierikzeese aanvallers John van der Have, de weer herstelde Leon Hendrikse en Peter van Be veren waren keer op keer stoorzenders bij het be gin van elke SKN.WK-aanval. Ze stoorden niet alleen, ze scoorden ook. Van Beveren opende het be kerbal uit een rebound van een door SKNWK-keeper Leon Quik gekeerd schot, 1-0. Van der Have knikte 2-0 binnen bij de tweede paal. SKNWK kwam verrassend snel terug door een goal van Kees-Jan van Nieuwenhuize, 2-1. Twee verdedigingsfouten op rij van Oby Kikstra en Rohnie de Bruine gaven Van Beveren de kans op 3-1. En dat allemaal in de eerste twaalf minuten. Het duurde heel lang voordat Zierikzee de score uitbreidde. Van der Have kopte prachtig vanaf vijftien meter in de bo venhoek bij Quik, 4-1. Dezelf de spits, die na zijn rampjaar van vorig seizoen herboren lijkt, werd twee minuten na rust door Jarno Vermeulen in de 'zestien' bediend. SKNWK deed niets zodat Van der Have nog even naar huis kon bellen om te zeggen hoe en waar hij zijn derde treffer zou maken. Loeihard en in het dak van het doel, 5-1. Vijf minuten later maakte Roggeband zijn entree. De 'overloper' genoot vol mee hoe ploeggenoot Hendrikse in zijn eentje de SKNWK-defensie dolde, voor Quik een paar schijnbewegingen maakte om de bal door de benen van de doelman te schuiven, 6-1. In valler Wilfried Nelissen maak te de prachtigste goal voor de thuisploeg. Vanaf de linker kant van het strafschopgebied legde hij goed gemikt aan. De bal verdween via de binnen kant van de tweede paal in het net van Quik. Een 'streep' van een vrije trap verzachtte het leed voor SKNWK. Uiteraard was Erwin Theunisse met zijn linker de maker, 7-2. Bezieling Cees Willemse, SKNWK- coach, miste de bezieling om terug te knokken. „Er was nie mand die de mouwen op stroopte door een ovetreding op het middenveld te maken. Iedereen weet wel wie de fou ten heeft gemaakt." Collega Englebert relativeerde de monsterscore onmiddellijk. „De jongens hebben het goed uitgevoerd. We hebben naar ons vermogen gespeeld. Maar Zierikzee is er nog lang niet." Zierikzee - SKNWK 7-2 (4-1) - 5. Van Beveren 1-0, 7. Van der Have 2-0, 10. Van Nieuwenhui ze 2-1, 12. Van Beveren 3-1, 42. Van der Have 4-1, 47. Van der Have 5-1, 61. Hendrikse 6-1,63. Nelissen 7-1, 80. Theunisse 7-2. Opstelling Zierikzee: Van der Schee, Kommer, Van Oeveren (52. P. Roggeband), Massop, Hage, R. Roggeband, Van Velt- hoven, Vermeulen, Van Beve ren (57. Nelissen), Hendrikse, Van der Have. Opstelling SKNWK: Quik, Roks, R. de Bruine, Kikstra, Neele, J. de Bruine, Van Nieu-. wenhuize, Theunisse, Fl.ik- weert, Padmos (46. Van Marle), De Valk. OOSTERLAND - Kort voor het einde van de be kerwedstrijd tussen Duiveland en Renesse werd Renesse-trainer Nico Kind naar zijn voor keur gevr.agd wie de komende tegenstander in de derde bekerronde moest worden. ,,Als ik moet kierenZierikzee'dan maar," was het antwoord Kind had een vooruitziende blik. Zierikzee klopte SKNWK ruim en zelf had Re nesse ook al geen kind aan Duiveland. De 1-6 in het voordeel van Renesse was een juiste afspie geling van de krachtsverhoudingen binnen de lijnen. Rugnummer 10 van Renesse was duidelijk aanwezig. Lij nen uitzetien, aangeven en dinsdagavond vooral ook zelf scoren. Mispha van den Èoeks lichaam lifict weer te kunnen doen wat er in het koppie zit. Het enorrie aantal balcontac ten dat hi, te verwerken kreeg werd vooi het merendeel goed afgehandeld en het was en is voor de ware liefhebber dan ook een lust voor het oog om hem geheel blessurevrij in ac tie te zien. Het was Van den Hoek die hoogstpersoonlijk Duiveland met drie treffers en een aan deel in de andere drie goals naar de slachtbank leidde. Maar er was meer. Renesse heeft een elftal dat staat. Met een as Jeroen Verboom, Peter Bouterse, Robert-Jan Canters en Leon Bakker, naast de ge noemde Van den Hoek, zit er behoorlijk wat voetbal in Kinds ploeg. Tel daarbij op Guido Willemse, die tegen Dui veland aardige staaltjes van techniek liet zien, aanvallend de snelheid van Peter Moer land en van de tegen Duive land nog absente Clement Rijnberg en Renesse lijkt op het oog geen degradatieploeg zoals het dat vorig seizoen wel was. Duiveland zal alle zeilen nog moeten bijzetten. Verwest en Duiveland hebben de toe komst, maar de 'jonkies' moe ten nog groeien. „Daar moet je gewoo n een half jaar voor zet ten," gaf Verwest tijdens de wedstrijd aan. Jeroen van der Maas, Hans Verhoek, Henri Capell.e, Mark IJzelenberg; het zijn allemaal A-junioren die bij de selectie gehaald zijn. Te gen Renesse kwamen ze nog wat te kort. Dat bleek al vrij snel in de wedstrijd. Ln de negende mi nuut was het Van den Hoek die met een prachtige uithaal, uit een voorzet van Peter Moer land, Duiveland- keeper Ru ben van der Have kansloos liet. Kansen van Peter Moer land, kopbal gestopt, en Ro- bert-Jan Canters, schot op lat, onderstreepten het krachts verschil in de beginfase. Toch leek Duiveland zich in de wed strijd te knokken. De door Ver west beoogde speelstijl met veel jagen op de bal leek zijn vruchten af te gaan werpen. Maar juist in die fase sloeg Re nesse via Leon Bakker genade loos toe. Via Van den Hoek be landde de bal bij Wilco Hoogerhuis die Bakker in staat stelde voor de laat reage rende Van der Have in de korte hoek 0-2 binnen te koppen. Via goals van Wilco Hoogerhuis en Robert-Jan Canters liep Renes se nog voor rust uit naar 0-4. Compliment Na rust verdiende Duiveland een compliment. Alsof het 0-0 stond trok de ploeg, gesterkt door het jeugdig elan, ten strij de. Binnen drie minuten for ceerde de thuisploeg meer kan sen dan in de 45 daarvoor, maar André van de Berge en Jeroen van der Maas ontbrak het aan geluk in de afronding. Irritatie richting de scheids rechter zorgde er daarna voor dat Duiveland zichzelf uit de wedstrijd praatte. Prompt scoorde Renesse, via wederom Van den Hoek, uit een vrije trap. Een juweeltje. Een straf schop, eveneens ingeschoten door Van den Hoek nadat Dui veland- aanvoerder Bert Ver hoek Lesly Wolters binnen de beruchte lijnen vloerde, bete kende de 0-6. Het was Jeroen van der Maas die na een assist van Joop Wesdorp het leed ver zachtte voor Duiveland. Duiveland - Renesse 1-6 (0-4). 9. Van den Hoek 0-1. 24. Bakker 0-2. 29. Hoogerhuis 0-3.40. R. J. Canters 0-4. 64. Van den Hoek 0-5. 66. Van den Hoek (penalty) 0-6. 26. Van der Maas 1-6. Gele kaart: De Jonge (Duiveland). Scheidsrechter: M. Paarde- kooper. Toeschouwers: 40. Opstelling Duiveland: Van der Have, B. Verhoek,De Jonge, Dooge, H. Verhoek (58. M. Ca- pelle), Wesdorp, De Bruine, Van de Berge, H. Cqpelle, IJze lenberg (45. Dusic). Opstelling Renesse: Verboom, Van de Stolpe, Bouterse, R.J. Canters, Willemse, Tak, Van den Hoek, R. Canters (45. Wol ters), Moerland (45. Pleune), Bakker, Hoogerhuis (72. Ver weel) Wilco Hoogerhuis lept aan vooreen voorzet, terwijl Hans Verhoek de weg'naar het doel afschermt. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7