Tuinfeest in het zorgcentrum De Wieken sfeervol gebeuren Art is in Zierikzee: expositie in tuinen Driekoningenlaan Informatie kerken op radio Bruse hulpverleningskorps verrijkt met vier duikers Zeeuws Biologisch Museum houdt fotowedstrijd natuur kerkberichten Te snel BZW is boos op kabinet om stopzetten financiering Mosselprinses opent feestelijkheden Zaterdag officiële opening Burgemeester Vogelaar reikt duikdiploma 's uit DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1996 NR 26034 ZIERIKZEE - Kruispunt is het nieuwe informa tieve programma van Radio Schouwen-Duive- land, dat wekelijks op de maandagmiddag uit gezonden zal worden. Het is een programma met informatie van en door de kerken op Schou- wen-Duiveland. De informatie zal bestaan uit aankondigingen van bijzonde re diensten, rommelmarkten, concerten en andere activitei ten. Momenteel hebben 21 ker ken zich aangemeld voor een bijdrage aan het programma. Het redactieteam bestaat uit zes personen, daarnaast zijn Trees Kool en Hedi Bogaers be reid gevonden de presentatie op zich te nemen. Het redactie adres is: Dirk Groenendijk, Steenbank 46, 4301 ZR Zierik zee, fax 415739. Het program ma is te beluisteren op maan dag van 17.00 tot 18.00 uur. Vanaf begin oktober zal er we kelijks op de zondagmorgen een rechtstreekse kerkdienst van een van de kerken uitge zonden worden. Deze zal af hankelijk van de aanvang van de diénsten om 9.30 uur of 10.00 uur beginnen. OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Mu seum houdt een fotowedstrijd onder de titel 'De Zeeuwse Natuur'. De wedstrijd is een vervolg op de tentoonstelling Wild Life Photographer. De fotowedstrijd kent ver schillende categorieën. Voor de jeugd tot en met vijftien jaar is het thema van de wed strijd 'Dierengedrag'. Ook vol wassenen kunnen aan de hand van dit thema deelnemen aan de wedstrijd. Daarnaast zijn er voor hen de categorieën: 'Ode aan de planten' en 'Compositie en vorm'. Deelnemers kunnen slechts één foto per categorie insturen ter beoordeling. De foto moet in Zeeland zijn gemaakt. Voor de wedstrijd kunnen alleen kleurenfoto's (glanzend) van Daardoor dreigt Nederland 82 miljoen Ecu aan EU-steun, ge richt op technologie en innova tie, mis te lopen. De ervaring van de BZW is dat bedrijfsge richte programma-onderdelen effectief zijn voor de verster king van de regionale econo mie en de werkgelegenheid. het formaat 30 bij 45 centime ter worden ingestuurd. De fo to's moeten zijn voorzien van naam, adres, postcode en woonplaats van de inzender. Tevens dient het thema waarin men deelneemt vermeld te worden. En de gebruikte came ra en fotorol, instelling van de camera, de plaats waar de foto is gemaakt en het verhaal er achter. Een deskundige jury bepaalt de prijswinnaars. De winnen de foto's worden in oktober tentoongesteld in de koffieka mer van het museum. BZW-voorzitter ir. J. W. M. van Elderen heeft het VNO-NCW verzocht een krachtig protest te laten horen in de richting van de regering. De BZW zegt verheugd te zijn, dat er inmid dels in de Tweede Kamer vra gen zijn gesteld over de han delwijze van het kabinet. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen door de Generale Sy node tot predikant voor bui tengewone werkzaamheden (predikant van de Nederlandse Protestantse Gemeenschap te Luxemburg): mw. A. E. C. Breukink, kandidaat te Luxemburg; door de classis Leiden tot predikant voor bui tengewone werkzaamheden (geestelijk verzorger van het Academisch Ziekenhuis Lei den): E. C. Roos, kandidaat te 's-Gravenhage, die dit beroep heeft aangenomen. Beroepbaar: mw. S. H. Hoogendijk, eervol ontheven predikant, Orgelmakerstraat 5, 1825 DW Alkmaar, tel. 072- 5611501. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Iiardenberg-Cen- trum: H. G. Gunnink te Schild- wolde. Christ. Gereformeerde Kerken Beroepen te Ridderkerk: H. de Bruijne te 's-Gravenhage- West. ZIERIKZEE - Vierenveertig automobilisten werden giste ren door de politie betrapt op te snel rijden. De radarapparatuur stond van 19.30 tot 21.10 uur opgesteld langs de Weg naar de Val. Van de 375 voertuigen die passeer den reden 44 te hard. De hoogst gemeten snelheid was 121 kilo meter per uur waar 80 kilome ter per uur is toegestaan. TILBURG - De Brabants Zeeuwse Werkgevers vereniging is boos op het kabinet, omdat het geen middelen meer beschikbaar wil stellen voor de cofinanciering van bedrijfsgerichte sti muleringsmaatregelen gesteund uit Europese Structuurfondsen. Mosselprinses Herda Heikamp-Schot bezocht het familietuinfeest in zorgcentrum De Wieken in Zierikzee. (Foto: Marijke Fol- kertsma) ZIERIKZEE - Het tuinfeest kon helaas vanwe ge de weersomstandigheden maar gedeeltelijk buiten plaats vinden. De sfeer zat er echter goed in woensdagmiddag in zorgcentrum De Wieken in Zierikzee. Daarvoor zorgden onder meer de twee accordeonisten Jikke Troost en Trudy Dorst. Deze twee dames luisterden de feestelijke familiedag, die georganiseerd werd op initiatief van het personeel, muzikaal op. Ze hielden de sfeer erin met het ten gehore brengen van oud- Hollandse volksliedjes, echte meezingers en zo nu en dan zet te een van de feestgangers een liedje mee in. Het feest en de geboden activiteiten werden goedbezocht. Na de koffie gingen de meeste gasten over op een advocaatje met slagroom. Er was heel wat familie overgekomen om het feest mee te kunnen maken. Van sommigen woont de fami lie echter te ver weg, zoals van de 85-jarige mevrouw W. An ker-Verheul. Ze vertelde: ,,Ik heb twee kinderen, de een woont in Markelo en de ander in het buitenland, dus ze kun nen maar heel weinig komen, maar ik geniet evengoed heel erg van deze dag. Ik moet alle hulde aan het personeel bren gen, dat dit allemaal heeft be dacht en uitgevoerd. Je fleurt er helemaal van op, zo'n feest dag. Er was aan de bewoners be loofd, dat er een echte prinses uitgenodigd was om het feest te openen. Mevrouw M. Berre- voets van de organisatie zei, dat het moeilijk was om een af spraak met een prinses te ma ken. „Prinses Margriet kon niet en prinses Christina ook niet, maar deze prinses wel." Daar op stapte de mosselprinses van Zierikzee, Herda Heikamp- Schot binnën. Dat viel in de smaak bij de bewoners, want Herda heeft vijf jaar in zorg centrum De Wieken gewerkt, dus ze is een oude bekende voor velen van hen. Voor Her da was het weerzien met een heleboel oude bekenden, op de-t ze manier ook een bijzondere gebeurtenis. Ze vertelde in een toespraakje, hoe het allemaal gekomen was, dat ze uitgekozen werd als mosselprinses. Na haar toe spraak trakteerde de prinses op zeebanket. Daarop kwam de Majorettenvereniging de Ministars binnen. Gezamen lijk hielden ze een optocht door de zaal. Tentoonstelling In de hal en in het dagverblijf De Handmolen was een ten toonstelling van zelfgemaakte spullen van het personeel en vrijwilligers die in het zorg centrum werken te bewonde ren. Er waren schilderijen, borduurwerk, tekeningen, en batikwerkstukken. Men kon poffertjes eten en een glas wijn drinken met stokbrood en Franse kaas erbij. In de tuin werd jeu de boules gespeeld. Daar was ook een fo tograaf actief. De bewoners konden met familie, verzorg sters of andere bewoners een portret laten maken. V.l.n.r.: M. Jumelet, T. J. W. Capelle. A. den Hertogh, A. Vogelaar, P. Hanse en P. Iiaeck. De vier brandweerlieden rechts op de foto behaalden het diploma Brandweerduiker. (Foto: Marijke Fol- kertsma) BRUINISSE - Elke seconde telt. Voorafgaande aan de uitreiking van een viertal duikdiplo- ina's zei brandweercommandant M. Jumelet woensdagavond erg verheugd te zijn dat het ge meentebestuur van Bruinisse deze slogan seri eus ter harte heeft genomen. „Twee keer is het gebeurd dat we machteloos bij een wateronge val stonden en op de komst van een duikteam uit Goes moesten wachten. Voortaan kunnen we direct optreden bij waterongevallen", aldus Jumelet. Alvorens burgemeester A. Vo gelaar het diploma 'Brand weerduiker' overhandigde aan de korpsleden T. J. W. Capelle, P. Haeck, P. Hanse en A. den Hertogh blies hij de loftrom pet over de paraatheid van 'zijn' brandweerkorps. Daar bij memoreerde hij een aantal ongevallen waarbij de hulp verleners moesten optreden om (verkeers)slachtoffers te bergen en/of te bevrijden. „Doortastend en adequaat op treden is dan een absolute must. Ook psychisch brengt dit een niet te onderschatten druk met zich mee", sprak Vo gelaar, die steevast acte de pré- sence geeft bij calamiteiten van enige omvang. Afstand Het is inmiddels twee jaar ge leden dat de discussie over een duikteam oplaaide. Dit naar aanleiding van het te water ra ken van een personenauto waarbij een vrouw uit Zierik zee door verdrinking om het le ven kwam. Zonder de brand- weèi'duikploeg uit Goes te kort te willen doen heeft de Bruse gemeenteraad toen ge concludeerd dat de afstand tus sen Goes en het vissersdorp te groot was om tijdig te kunnen ingrijpen. Overtuigd van het nut van een paraat duikteam, werd onder aanvoering van Vogelaar de aanzet tot de vor ming van een eilandelijk duik team gegeven. „De raad toon de zich bereid het benodigde krediet beschikbaar te stellen en zo kon via 'wat duwen en trekken' de opleiding starten. Hulpverlenend is het Bruse brandweerkorps nu in staat om nog meer te bieden dan het al deed", verklaarde de burge meester content. De vier Bruse brandweerdui kers maken deel uit van het ei landelijk duikteam dat verder is samengesteld uit drie brand weerlieden uit Brouwersha ven en drie uit Zierikzee. De bedoeling is dat het tien-kop pige duikteam bij eventuele waferongevallen in de regio in zijn geheel wordt opgeroepen neert ze verschillende materia len en technieken. Leen van Duivendijk is even eens lid van de Zeeuwse Kunst kring. Hij organiseerde vorig jaar het project Kunst te kijk in de Cirkel in zes onafgebouw- de woningen in Vlissingen. Van Duivendijk is vooral ge fascineerd door platte land schappen. Aagje Feldbrugge werkt ook met landschappen, maar voegt er iets aan toe. „Opdat die plaats nadien, als de toevoeging weer weg is, nooit meer is wat hij was." Betonijzer Bregje de Heer maakt het liefst huisachtige constructies en gebruikt daarvoor meestal betonijzer. In de tuintjes aan de Driekoningenlaan probeert zij voor het eerst drie onder werpen te combineren. Gerda Rutters is lid van de Zeeuwse Kunstkring en Kunstenaars Collectief Rotterdam. Zij koos als thema 'Ik wou dat ik een vogel was' Tijdens Artis in Zierikzee presenteert zij onder meer een vogelvrouw in brons. Sjaak Schuit tenslotte houdt zich bezig met fotografie. Bij hem ontstaan beelden pas als zijn gedachten leeg zijn. „Ik kan soms heel lang zodanig ge fixeerd zijn op een bepaald idee of uitwerking dat ik er geen stap mee verder kom. Pas als ik het loslaat is er ruimte voor het juiste beeld." Naast het project is er bij hoofdsponsor De Vries Com municatie Centrum in Zierik zee een tentoonstelling te zien van werk van Leen van Dui vendijk. Alle exposanten pre senteren zich vanaf 16 septem ber in De Vierschaar van het stadhuis in Zierikzee. De expo sitie in de tuinen aan de Drie koningenlaan is de gehele maand september te bezichti gen. ZIERIKZEE - Garage Van der Wekken/zeven tuintjes en het hertenkamp aan de Driekonin genlaan. Dat zijn de locaties waar de buitenex positie Artis in Zierikzee te zien is. Gisteren, woensdag, werd een begin gemaakt met het in stalleren van de kunstwerken. Zaterdag wordt het officiële startschot gegeven. Het thema Artis verwijst naar Natura Artis Magistra ófwel: de natuur is de meester der kunsten. Vanuit deze gedachte werd aan zes Zeeuwse kunstenaars ge vraagd binnen dit thema wer ken te produceren voor een bij zondere tentoonstelling: niet binnen, maar buiten. In de tuintjes aan de Driekoningen- laan in Zierikzee. Het bijzondere van die tuintjes is dat ze volledig los staan van de huizen waar ze bij horen en dat maakt ze prima geschikt voor een buitenexpositie. Be gin dit jaar kregen daarom alle bewoners van de straat een brief in de bus waarin om hun medewerking werd gevraagd. En bijna allemaal reageerden ze positief op het verzoek. Waarnemen Margreet Leijdekker uit Zie rikzee, lid van de Zeeuwse Kunstkring, is de initiator van het project. Zij houdt zich be zig met het thema waarnemen en maakt daarbij gebruik van plattegronden, verre- en ster- rekijkers. In haar werk combi- Het expositieproject Artis in Zierikzee begint vorm te krijgen. Gisteren, woensdag, werd een begin gemaakt met het installeren van de kunstwerken in de tuintjes aan de Driekoningenlaan in Zierik zee. (Foto: Marijke Folkertsma) A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5