Arno de Koning herovert titel herenenkel TC Westerschouwen I n d e schijnwerper René Coltof nieuwe sponsor MEVO'80 Start recreatievolleybal Schouwse amazones rijden dressuurprijzen Zaalvoetbal begint met bekercompetitie Holkers net naast podium All-Ready Hoogste score voor dames Offenbach en Van Wingerden DINSDAG 27 AUGUSTUS 1996 NR 26033 Verliezer Patrick Meuldijk: 'Ik vind single helemaal niet leuk'' Patrick, Meuldijk verloor de herenenkelfinale op de clubkampioenschappen van TC Westerschouwen. In het heren- en gemengd dub bel sloeg hij met twee overwinningen terug. (Foto: Joop van Houdt) BURGH HAAMSTEDE - De clubkampioen- schappen op TC Westerschouwen hadden veel weg van de titelstrijd van LTC Scharendijke van vorige week. Steeds dezelfde namen, wei nig vers bloed. Het herenenkelspel in Burgh- Haamstede wordt de laatste jaren beheerst door Wim Dettingmeijer, Chris Sclioneman, Pa trick Meuldijk en Arno de Koning. Laatstge noemde was afgelopen weekeinde aan de beurt om de beste te zijn. Oefenverlies basketballers BURGH-HAAMSTEDE - Basketbalclub MEVO'80 heeft een nieuwe sponsor. René Col- tof verbindt zijn naam in principe voor het ko mende jaar aan de vereniging. Het bedrag is vooral bedoeld om het jeugdbasketbal bij ME- VO'80 een injectie te geven. Coltof is al geld schieter van Den Helder uit de eredivisie. De Koning heroverde hiermee de titel waar hij vorig jaar naast greep en die hij in 1994 pakte. Net als zondag heette zijn tegenstander Patrick Meuldijk. Voor hem is het al weer vier seizoenen geleden dat hij zich de sterkste van de club mocht noemen. Chris Schoneman legde destijds het loodje. En Wim Dettingmeijer dan? De Rotterdamse tennisser kwam deze uitgave van de clubtitel strijd niet verder dan de halve finales. Hij struikelde over winnend finalist De Koning. Dettingmeijer bekende een beetje tennismoe te zijn. Heel In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op de ze pagina verschijnt. Sporters die in het weekeinde een op merkelijke prestatie hebben geleverd of in de komende da gen meedoen aan een belang rijk evenement worden uitge nodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Antoinette van Wijck 'In de schijnwerper'. De atlete uit Scharendijke plaatste zich af gelopen weekeinde voor een interlandwedstrijd op 7 sep tember. Deze afvaardiging dankte ze aan haar tweede plaats op de nationale titel strijd in Amsterdam. De eer stejaars C-juniore wierp de dis cus 31,64 meter ver, een nieuw persoonlijk record. Naam: Antoinette van Wijck. Hobby's: Lezen, karten Favoriete sporten: Atletiek. Laatste boek: Een pijnlijk misverstand. Schrijver: Dana Terriell. TV-prograninia's: Meestal films, Over de rooie soms, ka raoke op 4, sportprogramma's. Kranten/tijdschriften: Zierikzeesche Nieuwsbode, Te het seizoen door heeft hij Schouwen-Duiveland en ver daarbuiten afgereisd om met dubbelpartner Meuldijk te spelen. ,.Het is veel te veel. De laatste drie weken heb ik 1500 kilometer gereden. Dat doe ik niet meer. Volgend jaar speel ik hooguit twee toernooien." Dubbelgenoot Meuldijk geeft toe ook te veel getennist te hebben. Of hij het volgend jaar rustiger aan doet, lijkt twijfel achtig. Zeker omdat hij met Dettingmeijer in deze 'zomer' redelijk succesvol geweest is. Winst op het Gruttepikkers li en Westhoektoernooi, een ver loren finale in Numansdorp en met De Koning de beste in Zie- legraaf. PZC, Algemeen Dag blad. Muziek: Gewoon van deze tijd uit de top 50. Eten: Spaghetti vind ik lekker. Heeft hekel aan: Mensen die zich overal mee be moeien. .Slechtste eigenschap: Liegen. Beste eigenschap: Ik ben gewoon aardig, zeggen andere mensen. Mooiste sportmomcnt: Toen ik vorig jaar Nederlands kampioen bij kogelstoten was geworden en dit jaar tweede bij discuswerpen. rikzee. .Dubbelen is leuker," verrast Meuldijk niet meer met zo'n uitspraak. ,,Ik vind single helemaal niet leuk," gaat hij door, „maar het hoort bij de clubkampioen schappen." Leuk of niet, Meul dijk kan het wel. De eindstrijd, tegen De Koning was zijn vijf de achtereenvolgende. Hij was zelfs licht favoriet en leek in de eerste set niet zoveel moeite met die rol te hebben. Meuldijk speelde zich met aan vallend tennis naar een 3-1 voorsprong. De mooiste bal van de wedstrijd konden de toeschouwers in de vijfde game zien. Een lob van De Ko ning verwerkte Meuldijk naar achteren lopend tussen zijn be nen door. De bal kwam strak over het net, De Koning liet zich niet verrassen en won de rally en de game, 3-2. Een on derbreking van ruim drie kwartier - ook de regen was in Burgh-Haamstede het afgelo pen sportweekeinde spelbre ker - bracht de tennissers niet van de wijs. Met aantrekkelijk spel pakten Meuldijk en De Koning game voor game om voorlopig bij 6-6 te stranden. De tie-break werd betrekke Vervelendste sportmoment: Dat was zaterdag toen ik de kwalificatie op het kogelsto ten niet doorkwam. Blessures: Twee jaar geleden had ik last van mijn achillespees. Sportief doel: Voor' het wereldkampioen schap gaan over een paar jaar als ik A-junior ben en om bij de besten van Nederland te blij ven. Sportvrouw/sportman uit de regio: Erwin Simpelaar en Maritza op 't Hof. Beste trainer: Bert de Jonge en Daan van Oosten (AV'56). Delta Sport: Beetje achter baks; achter de ellebogen. Slechte communicatie. AV'56: Goede club en goede training krijg ik ook. Gezellig en op topniveau trainen. Waar blijf je voor thuis: Voor niks eigenlijk. Bang voor: Dat het in een wedstrijd niet goed gaat. Concurrentie: Ja, in Neder land heb ik dat wel. In Zeeland zijn er geen meisjes die zo goed zijn op die werpnummers. Discuswerpen: In het begin ging het niet echt goed, nu gaat het steeds beter. Nederlandse kampioenschap pen: Goed presteren. Zomer in Zeeland: Strand, zon en goed weer. lijk eenvoudig door De Koning op zijn naam geschreven, 7-6 (7- 2). Het verzet van Meuldijk was ver gebroken. Simpel sloeg De Koning zich naar 3-0. Vooral zijn lobjes waren letterlijk en figuurlijk van hoog niveau. Een wapen waarmee Meuldijk in de eerste set regelmatig zijn opponent goed bestookte. Meuldijk pakte een break te rug, maar capituleerde daarna definitief. Een doldwaze klap op een makkelijke bal van De Koning betekende 5-2. De acht ste game duurde lang. Nogal ongelukkig kwam de wed strijd tot een einde. Een netbal was scherprechter op het eer ste matchpoint voor De Ko ning. Meuldijk sloeg de bal uit, '6-2', ié si Niet sportief „Hij was veel beter," luidde de conclusie van de verliezer. „Zeker vandaag." De winnaar was met name tevreden, om dat het tussen de oren eens goed zat. „Geest en lichaam waren vandaag één." Veel waarde aan de overwinning In vergelijking met het vorig seizoen zijn de wijzigingen ge ring. Uit poule A is PJZ ver dwenen. Hetzelfde is het geval met Taxibedrijf Lemsom in poule B. Nieuwkomer in de A- poule is Atlas/Korstanje uit Nieuwdorp. Dit team krijgt in de eerste ronde al direct een zware dobber tegen de kam pioen van vorig jaar, Paviljoen de Schorpioen. Een andere interessante wed strijd in de A-poule is de ont moeting tussen Zeelandia en Grandorama Keukens. Beide ploegen draaiden vorig jaar mee in de subtop van de com petitie. Een voorspelling is echter moeilijk te maken, omdat bei de ploegen behoorlijk van sa menstelling zijn veranderd. Programma voor vrijdag 30 augustus 19.00 uur: WEA/MEVO'80 4- AMSTERDAM - René Holkers is op de Nederlandse kam pioenschappen op het onder deel speerwerpen als vierde geëindigd. De Zierikzeese atleet wierp de speer precies 47 meter weg op de atletiekbaan in Amster dam. De tweedejaars C-junior kwam twaalf centimeter te kort om de nummers twee en drie in gevaar te brengen. Op de honderd meter horden liep hij een handgescoorde tijd van 14.9 seconden. Hij werd er slechts twaalfde mee. hechtte De Koning niet. „Voor de rest houdt het niet zoveel in." Paul Schuiten en Jaap Kieviet vochten voor het vierde sei zoen op rij om de enkelspeltitel bij de veteranen. Schuiten won weer, deze keer met tweemaal 6-3. Schuiten is een typisch voorbeeld van een laatbloeier. Pas zes jaar geleden speelde hij zijn eerste officiële tennispot. Dat Kieviet iets aan zijn been had, deerde Schuiten weinig. „Ik ben niet zo sportief als Jac- co Folmer," refereerde hij aan de speler uit Nieuwerkerk, die uit medelijden met zijn gebles seerde tegenstander de wed strijdwinst weggaf. Kieviet wilde van pijn in zijn been niets weten. Frustrerend dat hij voor de vierde keer verloor, vond hij het evenmin. „Hij was gewoon beter van daag." Maar was het wel de vierde zege op rij? Kieviet dacht van niet, Schuiten hield hoog bij laag vol dat het wel zo was. „Er zijn vast wel ergens clubanalen waar het instaat," riep hij Kieviet toe. De heren moesten maar eens een biertje gaan pakken om het uit te vechten. Uitslagen finales clubkam pioenschappen TC Wester schouwen Herenenkel A: A. de Koning-P. Meuldijk 7-6 6-2. Damesenkel A: 1. W. Wils, 2. J. Hofstede. Herendubbel A: Detting- meijer/Meuldijk-Kort/Van de Berge 3-6 6-3 6-2. Gemengd dubbel A: Meul- dijk/Den Ouden-Detting- meijer/Roda 4-6 6-2 7-5. Damesdubbel A: Den Ouden/ Roda-Kort/Heerse 6-0 6-2. Herenenkel B: J. W. Boot-J. van de Wetering 6-4 6-3. Herendubbel B: Rijnberg/Van de Werk en-Van de Polder/ Meuldijk 6-2 6-1. Gemengd dubbel B: Vermeu len/Vermeulen-Rijnberg/Rijn- berg 6-3 6-2. Herenenkel veteranen: P. Schuiten-J. Kieviet 6-3 6-3. Jongensenkel tot en met 12 jaar: l. A. te Boekhorst, 2. T. Padmos, dubbel: 1. Te Boek horst/Padmos, 2. S G^oen- edijk/Stëine. Meisjesenkel tot en met 17 jaar: 1. W. Aris, 2. P. Kop penaal. Jongensenkel: 1. J. Quaak, 2. J. van de Wetering, meisjes dubbel: 1. Koppenaal/Wolters, 2. Koppenaal/Hart, jongens- dubbel: Quaak/Te Boekhorst, 2. Boot/Aerts, gemengd dub bel: Boot/Koppenaal, 2. Arts/ Wolters. Bouwman Watersport, Volley bal Nieuwdorp-WOZ 2, WEA/MEVO'80 meisjes B-WIK 3, Dries Herenmode/WIK 2-'t Cafeetje/ Renesse. 19.50 uur: Zeelandia 1-Grando- rama Keukens, WOZ 1-Stads- café de Banjaard, CZ Groep- WEA/MEVO'80 D, Bloemensh. Krokus/ASV-Brinkman/ Kwiek Dl. 20.45 uur: Verfbron Goes-Clu- zona 2, Vermeer/Cluzona-Vis- handel Van Beveren/ASV, Mosselhandel K. Schot/WIK 1- JMC/Kwiek D2, Café de Vlin- der-IBD. 21.40 uur: Buys/Kwiek-Schou- wen LMB, Pav. de Schorpioen- ATLAS/Korstanje, Verboom/ Cluzona-Pav. de Zandsnor, De Putters-ATLAS. OOST-SOUBURG - Korfbal club All-Ready had geen suc cesvolle dag op een toernooi in Oost-Souburg. De korfballers uit Zierikzee kwamen op het veld van het organiserende Animo niet tot winst. Tegen Luctor, een ploeg die All-Ready in de competitie treft, verloor het team van Jan Voshart met 12-7. De tweede wedstrijd tegen Juliana werd bij een 2-0 achterstand vanwe ge onweersbuien gestaakt. All-Ready trad niet compleet aan. Esther Snoek ontbrak we gens vakantie, het inpassen van Jan Willem van Nieuwen- huyze geeft hier en daar wat problemen. Het team speelt vanavond in de eerste beker ronde tegen het Middelburgse Switch 4. De basketballers van MEVO'80 zijn de voorberei ding op de competitie met een nederlaag gestart. De junioren van AA Drink/Flyers wonnen met grote cijfers, 98-56. Toch werd beter tegenstand gebo den dan vorig jaar toen de Bra bantse ploeg uit Gilze-Rijen ver boven de honderd punten en de thuisploeg onder de vijf tig uitkwam. MEVO'80 startte in Sport- en Recreatiecentrum Wester schouwen in Burgh-Haamste- Jolanda Bevelander (Westelijk Schouwen) reed op Shéila in 's- Heer Abtskerke naar een eer ste plaats bij de B-pony's. Ma rieke Hëyboer (Schouwse Ruiters) pakte de hoofprijs met Ryan in de Ml-categorie. Mary Korsman (Westelijk Schouwen) veroverde in de M2- klasse met Gitan een tweede notering. Rob ter Borg behaalde op het springconcours van het organi serende Paardebloem een tweede en een derde plaats. De Zeeuwse kampioen uit Brui- nisse deed dit respectievelijk in de Z- en M-klasse. Met de competitie van de eer ste, tweede en derde klasse wordt volgende week woens dag begonnen. Maandag 2 september staan nog drie bekerduels op het pro gramma in de Zierikzeese sporthal. Indeling competitie Eerste klasse: De Keien, Trini ty, Saman Boys, Sporthuis ZZ, Toren Boys, De Gouwe Geit, Uitslagen achtste zomeravond- drive Burgh-Haamstede Groep geel: 1. hr. Blonk-Schul- ting 61,46, 2. ds. Roda-Reydon 59,72, 3. ep. Stokla 59,38, 4. ds. de Ruiter-Fokker 55,21, 5. mv. Delst-hr. Hogerheyde 54,17, 6. ds. Van Assendelft-Van Gees- bergen 53,13, 7. ep. Kuipers 52,78, 8. ep. Stierman 51,39, 9. ep. Visser 50,69, 10. ds. Van Went-v. d. Wetering 48,26, 11. ds. Oostwoud Wijdenes- Plaating 47,92, 12. ds. Bog- mans-Hofstede 41,67, 13. ep. Roskam 34,03, 14. ep. Koning 30,21. Groep groen: 1. hr. Van Eck- Gedrojc 62,08, 2. ep. Stouten 57,92, 3. hr. d. Ouden-Karstens 57,50, 4. hr. Lansdorp-Lassac- quere 56,67, 5. ep. Ponsie 56,25, 6. ep. Veenema 49.17, 7. mv. Tuinman- hr. Van Assendelft 48.75, 8. ds. Tennekes-Van Oeveren 47,08, 9. hr. Hendrik- se-Schot 46,25. 10. ep. Versteeg 43,75, 11. ds. Boom-Goedbloed 40,83.12. ep. Van Buuren 33,75. de met Robert Hoevens, Lju- bisha Radovanovic, Paul van der Sneppen, Aart Loubert en John Pikard in de basis. Dit lijkt in principe de opstelling voor de competitie. Het is niet zo dat andere spe lers geen speelminuten zouden krijgen. MEVO'80 wil de pres tatie iets hoger in het vaandel dan vorig seizoen, toen ieder een even vaak in actie kwam, hebben. Er moet steeds een ge lijkwaardig team in het veld staan. Amazones van RV Renesse zet ten hun beste beentje voor op een dressuurwedstrijd in Ka- pelle. Kim Rutgers reed op Fondrol naar twee derde plaatsen in de Z-klasse paarden. Hanneke Keuning was goed voor een tweede en derde stek in de L- categorie paarden. Marieke van Driel was de bes te in de B-klasse, Natas ja Sme ding op het M-onderdeel voor pony's. Bij de M-20 paarden legde Petra van der Hoek be slag op een tweede plaats. Sportsurf Jonker, WIK, Auto bedrijf Van der Have. Tweede klasse: Studio 't Marktje, The Pit, Café 't Oek- je, Bijmakelaardij, Zeelandia 1, Profile Tyrec. RR, Slagerij Jonker, Egelantier, PTT. Derde klasse: SV Dreischor, Stella Boys 1, Garage Slager, FC Kerkwerve, Braber Groen voorziening, Stella Boys II, Autobedrijf Louwerse, Zeelan dia II, Vanity/Banjaard. Groep blauw: 1. hr. Oosters-v. Went 64,93, 2. ds. v. d. Duijn- Viergever 61,11, 3. ep. v. Paas- sen 57,99, 3. hr. Bontebal-Van Krimpen 57,99, 5, ep. Killan 56,94, 6. mv. Flohil-hr. Oost- woud-Wijdenes 55,90, 7. ds. Jongmans-Kort 53,47, 8. ep. Moerman 50,35, 9. ds. Hoger- heyde-v. d. Wekken 47,57, 10. ep. Van Wanrooy 45,49, 11. ds. Lansdorp-v. d. Zaan 44,10, 12. ep. Beekman 42,71, 13. ep. Berggren 32,99, 14. ep. Van Schie 28,47. Groep rood: 1. ds. Offenbach- Van Wingerden (A) 72,08, 2. hr. Kleijn Hesselink-Harry 68,33, 3. hr. Reydon-Schubert 61,67. 4. mv. Van Reisen-hr. De Jongh 53,75, 5. ep. Van Alphen 50,42, 6. ep. Mes 46,25, 7. ep. v. d. Sluis 46,00, 8. ep. Van Drie 45,83, 9. ds. Brou- wer-Steutel 45,00, 10. ep. Schell 41,67. 11. mv. Hen- derson-hr. Coppoolse 38,75, 12. mv. Crepin-hr. Van Veen 37,92. ZIERIKZEE - De competitie in het recreatievol leybal begint vrijdag 30 augustus in sporthal Onderdak. In het Zierikzeese sportcentrum staan vanaf zeven uur de eerste wedstrijden op het programma. Geboren: 16 september 1982 in Zierikzee. Woonplaats: Scharendijke. Sport: Atletiek. Partner: Geen. Club(s): AV'56 Goes, Delta Sport. Beroep: MAVO 3-scholiere op RSG. Drinken: Cola. Uitgaan: Nee. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Het strand bij Renesse. Favoriete stad in Nederland: Ik vind Amsterdam wel leuk. Vakantie: In Duitsland. Geloof: Geen. Wedstrijden 's-Heer Abtskerke en Kapelle S HEER ABTSKERKE/KAPELLE - Schouwse amazones hebben zich op dressuurwedstrijden in 's-Heer Abtskerke en Kapelle van hun beste kant laten zien. Met drie eerste plaatsen en vele ereprijzen werd aangetoond dat de paarden sport op Schouwen-Duiveland er goed op staat. ZIERIKZEE - Het zaalvoetbal op Schouwen- Duiveland begint morgen met acht bekerduels in sporthal Onderdak. Bekerhouder WIK start om 20.50 uur tegen Sporthuis Zierikzee, verlie zend finalist De Gouwe Geit is om 22.10 uur aan de beurt. Zeelandia 1 is de tegenstander. Zomeravonddrive Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - De dames Offenbach en Van Wingerden behaalden de hoogste score op de achtste zomeravonddrive. In Dorpshuis de Schutse in Burgh-Haamstede was het koppel goed voor een percentage van 72.08 procent. Donderdag staat de negende en laatste speel ronde op het programma.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7