Twaalf bezwaarschriften tegen inrichting Renesse Zuidhavenbrug in Zierikzee krijgt grondige opknapbeurt HOLTY Tarieven dorpshuizen 'Burgh- en Westlandpolder is geen compensatiegrond' Sanering Driekoningenlaan Man gewond na val door dak Programma verkiezingen Democraten Rodeo Festival Eerste paal De Saele NIEUWE COLLECTIE GERRYWEBER DINSDAG 27 AUGUSTUS 1996 NR 26033 3 Verwachting t/m zaterdag 24 aug. WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 80% Min.temp.13 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht n.west 5 Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 18 graden Windkracht n.west 4 Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht n.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 28 aug. Zon op 06.46, onder 20.34 Maan op 20.12, onder 06.16 29 aug. Zon op 06.47, onder 20.32 Maan op 20.42, onder 07.38 Volle Maan: 28 augustus (19.53) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Nadat er de afgelopen da gen vooral in de middag en avond enkele buien vielen, gaat het de ko mende dagen regenen. De regen hoort bij een storing waarvan van avond de eerste bewolking het zuid oosten van Nederland binnendrijft. Het regent slechts af en toe en meest licht. De minimumtemperatuur ligt komende nacht rond 13 graden. Morgen overdag breiden de wolken en regen zich verder over het land uit. Misschien schijnt in het westen echter nog even de zon. In de mid dag bereikt het echte regengebied de oostgrens. Vanaf dat moment gaat het langdurig regenen. Pas in de loop van donderdag of vrijdag krijgen de droge perioden weer de overhand. Tijdens de gestage re genval ligt de temperatuur tussen 15 en 18 graden. De wind is eerst nog zwak tot matig, uit uiteenlopende richting. Donderdag, als de storing over ons land trekt, kan het een stuk harder gaan waaien. BROUWERSHAVEN - De ta rieven van het Tonnenmaga- zijn komen maandag 2 septem ber aan de orde tijdens de vergadering van de dorpsraad Brouwershaven. Na het zomerreces is het de Brouwse dorpsraad die als eer ste weer gaat vergaderen, maar echt schokkende zaken komen tijdens die vergadering - in het stadhuis in Brouwers haven - niet aan de orde. Tijdens de vergadering wordt de activiteitenlijst nagelopen en doen de verschillende con tactpersonen verslag van hun wederwaardigheden met be trekking tot Tonnenmagazijn, gymzaal en voorzittersoverleg. Naast de verhuurtarieven van het Tonnenmagazijn komen ook verschillende subsidieaan vragen aan de orde. De verga dering begint om 19.30 uur. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uil Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95.00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) 180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen epn maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7.50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W. Vrijdag Zaterdag Kreet politiek en publiek: BURGH-H AAMSTEDE - Politiek en publiek in Westerschouwen hebben grote moeite met het aanwijzen van de Burg'h- en Westlandpolder als compensatiegronden voor te saneren kampeer- bedrijven. Dat bleek gisteren in de raads commissie ruimtelijke orde ning. RO-wethouder C. W. Veerhoek gaat zich bezinnen op een „gedegen" antwoord op de kritiek die hij gisteren over zich heen kreeg. In het streekplan Schouwen West wordt veel landbouw- en recreatiegrond teruggegeven aan de natuur. In het door landbouw-, milieu- en recre atieve organisaties met de pro vincie moeizaam bereikte com promis mag de polder voor dertig procent worden inge vuld door recreatieve bedrij ven. CDA en SGP/RPF verklaar den zich tegen elke bebouwing in die polder. De bezwaren van de PvdA spitsten zich toe op het stukje achter de huizen aan de Kampweg. Over dat deel was ook J. Douw uit Westenschouwen gevallen. Vanaf de publieke tribune stel de hij Veerhoek namens de be woners van de Kampweg, Iris- weg en Westerseweg een bezwarenprocedure bij de Raad v^n State in het vooruit-. zicht. Zich beroepend op het door de raad vastgestelde Ver- keers Ontwikkelings Plan stelde hij voor de ontwikkelin gen rond het poldertracé af te wachten alvorens iets met de polder te doen. Onder het mot to 'Maak van de Kampweg geen Rampweg', dreigde hij bovendien met claims ten ge volge van planschade. 'Andere dingen' „Over het stuk ten westen van de weg over de Stormvloedke ring heb ik nu vanuit de com missi e andere dingen gehoord. Ik wil daar een gedegen reactie op geven," antwoordde Veer hoek aan PvdA-woordvoerder J. Hendrikse. Die reactie zal de commissie schriftelijk worden meegedeeld. Andere kritiekpunten als: 'meer fietspaden' en 'alleen vrijwillige sanering' werden door de wethouder onderschre ven en zullen aan de provincia le werkgroep worden overge bracht. ZIERIKZEE - Binnen enkele maanden wordt een begin ge maakt met de sanering van de grond onder het garagebedrijf Van der Wekken, op de hoek Driekoningenlaan/Jann e wek ken. Een bodemonderzoek heeft uitgewezen dat de grond ernstig vervuild is. Ook het grondwater is 'matig tot sterk' vervuild. Volgens provinciaal milieu ambtenaar G. Schrage is de aanduiding 'ernstig' niet dra matisch: „Volgens de normen van de Wet bodembescherming wordt vervuilde grond on der voormalige tankstations meestal ernstig genoemd. Het is bekend wat daar in de grond zit." De bodem aan de Driekonin genlaan is vervuild met mine rale olie en aromaten, evenals het grondwater. Verwacht wordt dat ongeveer vijfhon derd kubieke meter grond af gegraven zal moeten worden en op een oppervlak van circa achthonderd vierkante meter water onttrokken. De verontreinigde grond zal op basis van zintuiglijke waarne ming afgegraven worden. Als de onderzoekers niets meer ruiken worden monsters geno men. De kosten voor de sane ring, worden gedragen door de Stichting Uitvoering Bodem sanering en Amovering Tank stations (Subat). Voor een aan tal pomphouders was dit reden ermee te stoppen. De kosten van de bodemsanering, in de meeste gevallen is de grond ernstig vervuild, worden dan door de Subat betaald. De bodemsanering is nodig omdat op de locatie van het ga ragebedrijf twintig nieuwe woningen gebouwd worden. BURGH-HAAMSTEDE - Een 22-jarige man is gistermid dag na een val door het dak van Sport- en recreatiecen trum Wes-terschouwen in Burgh-Haamstede zwaarge wond overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. De man was op het moment van het ongeval aan het werk op het dak. Hij zakte hier door heen en maakte een val van ne gen meter. Hij is in zorgwek kende toestand per ambulance overgebracht naar het zieken huis in Goes. ZIERIKZEE - Het verkiezings programma voor de gemeente raadsverkiezingen in novem ber staat centraal tijdens de vergadering dinsdag 3 septem ber van D66 in Zierikzee. Al in 1992 werd de basis gelegd voor een eilandelijk verkie zingsprogramma voor de ge meenteraadsverkiezingen van 1994. Nu wordt daarop verder gebouwd. Al jaren werken de Democraten met één afdeling Schouwen-Duiveland en dit wordt als een groot voordeel gezien voor een evenwichtig verkiezingsprogramma De afdeling vergadert in De Vismarkt aan de Sint Domus- straat 51 in Zierikzee. Deze openbare ledenvergadering begint om 20.00 uur. RENESSE - Manege Grol in Renesse houdt als afsluiting van het zomerseizoen op zater dag 14 september het vierde Rodeo Festival. Het feest is een promotiefeest van de rui- tervereniging Renesse. De mooist verklede cowboy of - girl kan een prijs winnen. Het feest wordt gehouden in de binnenmanege van Manege Grol. Hiervoor wordt een spe ciale vloer gelegd en een podi um geplaatst. Het feest begint om 17.00 uur met het verzame len van verklede kinderen als cowboy/girl op de manege. Daarna volgt een rondrit met paard en wagen door Renesse. Om 19.00 uur volgt de prijsuit reiking voor de best verklede cowboy of -girl, met aanslui tend gratis pannenkoeken eten voor de kinderen. Om 20.00 uur begint het grote feest met Live Music. OOSTERLAND - Onlangs is aan de Hofweg in Oosterland de bouw van complex De Saele - 41 servicewoningen en een servicecentrum - van start ge gaan. Dinsdag 17 september wordt de officiële eerste paal geslagen. G. Hokken, waarnemend bur gemeester van de gemeente Duiveland. valt de eer te beurt om de eerste paal te slaan. De bijeenkomst op de bouwplaats voorafgaand aan het slaan van de eerste paal begint om 15.00 uur. Vestiging Queensburger schiet in verkeerde keelsgat Tegen de herinrichting van de kom Renesse zijn twaalf bezwaarschriften ingediend. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - Tegen de al groten deels uitgevoerde herinrichting van Renesse zijn twaalf bezwaarschriften ingediend. De ves tiging van een filiaal van hamburgerketen Queensburger is verschillende ondernemers in het verkeerde keelgat geschoten. Verschillende ondernemers hebben bezwaar aangetekend tegen de horeca-zaak aan de Lange Reke naast de super markt. Woordvoerder J. Hen drikse van de Stichting Horeca Renesse lichtte gisteravond tij dens een hoorzitting de bezwa ren toe. Hij zei geen bezwaar te hebben tegen de onderneming op zich, maar tegen de bestem ming horeca-snack die de ge meente aan het pand heeft ge geven. „Die druist geheel in tegen wat de gemeenteraad in het Recre atief Economisch Ontwikke lingsplan heeft vastgelegd. Als u vindt dat er uitzonderingen moeten worden gemaakt op dit plan, dan vind ik dat ook oké. Maar dan zag ik wel graag dat u deze besluiten op democrati sche wijze neemt. Ik verzoek u dan ook om de bestemming op dit pand terug te draaien," al dus Hendrikse. Dan was er de Christoffel- groep BV. Die wil in het pand van Doeland aan de Hogezoom een 'familie-vermaakcentrum' beginnen. Dit behelst een hal met behendigheidsspelen, waar prijzen in natura in de vorm van bijvoorbeeld pluche beesten worden uitgekeerd, zo als op kermissen gebeurt. Een eerste gesprek met ambtena ren was dermate positief ver lopen dat de BV het pand heeft aangekocht. Dat alles in de hoop dat het winkelpand de bestemming recreatie/horeca zou krijgen. Dat is niet ge beurd, vandaar het bezwaar. Op een vraag van raadslid A. Verseput antwoordde de woordvoerder van de BV dat het horeca-deel slechts onder steunend is aan de recreatieve functie die het pand moet krij gen: een buffet met niet-alco- holische dranken en een terras van veertig stoelen. Advocaat H. van Pijkeren be hartigde gisteravond twee za ken. Voor zijn cliënt A. de Vries vroeg hij toestemming de bovenetage van een winkel aan de Hoge Zoom te mogen verhuren. Boven winkels zijn alleen dienstwoningen toege staan, maar De Vries heeft twee winkels en kan maar bo ven één wonen. Op de opmer king van waarnemend voorzit ter G. J. W. van der Salm dat De Vries meerdere apparte menten heeft laten bouwen voor de verhuur, antwoordde Van Pijkeren dat deze verhuur na corrigerend ingrijpen van de gemeente van de baan is. Het gaat nu om twee wooneen heden, waarvan er één te huur komt. Terras Verder maakte Van Pijkeren zich sterk voor de onderne mers Wisburger en Brinkman. Nadat zij succesvol hadden ge procedeerd tegen een bushalte voor hun deur, hadden zij gere kend op een stukje terrasruim te. In plaats daarvan kregen zij een parkeerplaats. „Er is ver trouwd op een eerlijke verde ling van de terrasruimte. Ze hebben geen deel gehad, de buurman kreeg alles. Ziedaar het drama, want een terras in het seizoen is van groot be lang," aldus de raadsman. Exploitant Willemse van De Herberg voelde zich in zijn fi nanciële belangen aangetast door het bestemmingsplan Kom Renesse. Hij heeft het pand Korte Reke 5 gekocht met een woon/pensionbestem ming. In het nieuwe plan is het pand zakelijk te exploiteren en had hij onder meer de BTW te rug kunnen vorderen. Bakkersgang Willemse kreeg ook te horen dat b en w niets .voelen voor zijnplan een kantoor te begin nen in de zogenoemde bakkers gang naast de bakkerij op het Korte Reke. Volgens hem neemt de overlast door jeugdi ge cafébezoekers af als het pijpje wordt dichtgebouwd. Behalve met twijfels over de bouvjbreedte van vier meter, kwam Van der Salm met een ander obstakel op de proppen. „Het kan niet om reden van planontwikkeling die bestaat rond de voormalige garage Gilijamse. De bakkersgang speelt daar een nadrukkelijke rol in." Van der Salm wilde niet loslaten welke plannen er voor de garage bestaan. De herstelwerkzaamheden aan de Znidhavenbrug worden grotendeels uitgevoerd met behulp van een hoogwerker. (Foto: Joop van Houdt) Advertentie ZIERIKZEE- De Zuidhavenbrug in Zierikzee krijgt een grondige opknapbeurt. De brug wordt met een hogedrukspuit schoongespoten en na de reinigingsbeurt opnieuw geschilderd. Het werk wordt grotendeels uitgevoerd met een hoogwer ker, die daarvoor speciaal door de gemeente is ingehuurd. „Een grote vooruitgang," vin den de mensen van gemeente werken. „Vroeger moest je dat werk met een laddertje uitvoe ren en dat is best een hachelij ke onderneming op zo een brug." Volgens J. Theuns van gemeen tewerken van Zierikzee, wordt de brug ook nog geïnspecteerd op houtrot. Slechte delen zul len worden vervangen. „Een dergelijke opknapbeurt wordt maar eens in de zoveel tijd uit gevoerd. De draaiende delen van de brug worden wel jaar lijks door monteurs bekeken, eventueel vervangen en in ie der geval gesmeerd." De op knapbeurt zal alles bij elkaar zo'n veertien dagen in beslag nemen. De werkzaamheden worden verricht tussen 8.00 en 17.00 uur. De brug is in die tijd afgesloten voor het verkeer. SILK WOOL B Y FASHION DAM 15-19, ZIERIKZEE 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3