Exploitant strandtent ontevreden Nachtelijke redder hoort 'ja' na origineel aanzoek 5: 36cj Wielerronde houdt het droog Regen spelbreker bij sportevenementen ZIËRIKZEESCHEÉf NIEUWSBODE Ut Hole-in-one Asselbergs Zeiler (62) verongelukt Man uit Haamstede verongelukt Videospullen gestolen Porsche gestolen EEN BRANDENDE LIEFDE KAN NIET WORDEN GEBLUST dé krant van schouwen - duiveland! IKZEESCHE NIEUWSBODE Dealer/importeur van toer-, stacaravans en paardentrailers Bouwmansweg 20 (parallel rijksweg Haamstede-Serooskerke) Telefoon 0111-652211 MAANDAG 26 AUGUSTUS 1996 153e JAARGANG NR 26032 WAARIN OPGENOMD^J DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Over toeristenseizoen 96 ZIERIKZEE - De exploitanten van strandpavil joens in de Schouwse Westhoek zijn ontevreden over het toeristenseizoen. Het zomerweer is tegengevallen, er zijn minder Duitsers geweest. En de badgasten die er wèl waren gaven minder uit. ggj|fc - gajg ,».-V .ZIlJilKZthSCHE „Het bestedingspatroon was dit jaar veel lager, dat is een ding dat zeker is," concludeert Ineke den Broeder van strand paviljoen Strand en Duin aan het eind van het zomerseizoen. „Bovendien heb ik een hele boel van mijn vaste Duitse klanten gemist. Waar ze geble ven zijn, weet ik niet. Mis schien wel naar de Oostzee, waar iedereen het tegenwoor dig zo druk overheeft." „Bij slecht weer blijven de mensen in de steden hangen en zie je hen niet op het strand. Daardoor is het seizoen voor ons matig en valt het tegen." Ineke den Broeder wijst ook op het verschil tussen de pavil- joens, die het alleen van de strandbezoekers moeten heb ben en de paviljoens die aan een boulevard staan zoals in Vlissingen en Scheveningen. „Die hebben ook nog aanloop van klanten die gaan piere waaien. Wij zijn puur afhanke lijk van de strandbezoekers. Nee, ik ben dit jaar niet tevre den, want je hebt toch aan het begin van het seizoen je inves teringen gedaan." Mevrouw Den Broeder heeft meer geluiden binnen de On dernemers Vereniging Brou- wersdam gehoord, dat het dit jaar over het algemeen wat magertjes was met de inkom sten. M. Heijboer, zoon van de pavil joenhouder van De Schorpioen in Renesse vindt, dat je niet al tijd kan blijven staren naar de tijd dat het zo goed ging. „Wij vinden dit een doorsnee jaar. We zijn natuurlijk de jaren daarvoor heel erg verwend met alle dagen zon.Voor ons is meer een strop dat de Zeeuwse Stromen is afgebrand. Veel van hun klanten kwamen bij ons een terrasje pikken, vooral in het voor- en naseizoen." P. G. M. van der Wekken - Vee- rens van paviljoen De Schaar op Westenschouwen meent: „Eigenlijk moet je in ons be drijf altijd incalculeren dat je wel eens een slechte zomer kan hebben. Maar het valt toch al tijd weer tegen als het zo ver is. Wij moeten het vooral van de dagjesmensen en de omliggen de campings hebben. Het was allemaal wat minnetjes dit sei zoen." Toch heeft de horeca in het al gemeen niet te klagen. Er zit een groei in het Zeeuwse hore- cawezen van 2,7% ten opzichte van 1996. Het aantal horecabe drijven per 10.000 inwoners komt in de provincie Zeeland uit op 43,9, landelijk gezien, komt dat cijfer op 28,3. Het aantal overnachtingen in ho tels en pensions met twintig slaapplaatsen of meer bedroeg in 1995 in Zeeland 844.881. Daarvan kwamen 456.484 gas ten uit Nederland en 388.397 uit het buitenland, waarvan 285.047 Duitsers. Landelijk De landelijke omzet in de hore- ca-branche is vorig jaar met drie procent gestegen tot f 23,5 miljard. Binnen de branche za gen vooral de cateringbedrij ven hun bedrijvigheid sterk toenemen. Hier was sprake van een groei met 8 procent tot 2,5 miljard. De omzet bij de traditionele horeca en de recre- De weergoden waren de wielerronde van Zierikzee voor het veertiende achtereenvolgende jaar goed gestemd. Anderhalf uur voor de wedstrijd kwam de regen met bakken uit de hemel. Vanaf de start genoot het publiek van een kort en krachtig wielerspektakel. Bij de finale achter dernymoto- ren dromden de mensen bij de eindstreep samen. De rest van het parcours lag er verlaten bij, net als de terrassen die voor het overgrote deel leeg bleven. Wim Evertse, voorzitter van de wielerronde, schatte het aantal toeschouwers tussen de 1500 en 2000. Vijfhonderd mensen liepen over een speci aal gemaakte brug ovér het parcours. (Foto: Joop van Houdt) atiebedrijven steeg met 2,5 procent. Dat blijkt uit gegevens van het Bedrijfsschap Horeca. Het Het bedrijfsschap signaleert een trend naar steeds grotere hore cabedrijven. Zowel het gemid delde vloeroppervlak als de gemiddelde logiescapaciteit zijn het afgelopen jaar verder toegenomen. Er is dan ook sprake van een afname van het aantal kleine bedrijven en een groei in het aantal grote bedrij ven. Fastfood Er was vorig jaar een sterke toename van het aantal bedrij ven in de sfeer van fastfood en bij de hotel-restaurants. Er was een daling bij onder ande re traditionele bedrijfstypen als cafés, café-restaurants en pensions. Geografisch gezien is het aan tal horeca-bedrijven in alle provincies toegenomen. In Overijssel en Limburg bleef de groei achter bij het landelijk gemiddelde, terwijl de groei in Flevoland en Zeeland het sterkst was. BRUINISSE - Jack As selbergs, burgemeester van Zierikzee, heeft op Golfclub Grevelingen- hout in Bruinisse op de zesde baan een hole-in- one geslagen. Asselbergs sloeg de bal in één keer in het gat tij dens de clubkampioen schappen van de golfver- eniging. Op het onderdeel stroke- play greep Marianne Uit- tenboogaard naar de vrouwentitel. Ella Mid- delhoek werd tweede. Bart Renke was de beste bij de mannen, gevolgd door Steve Coone. Bij (jie Stableford-wedstrijd eindigde J. Lasseur voor S. Bergsma en Jack As selbergs. SCHARENDIJKE - Eigenlijk was alles al in kannen en kruiken voor het huwelijk van Emiel van Houselt uit Zierikzee en Tanja de Bakker uit Scharendijke. De datum stond vast, de uit nodigingen waren besteld. Eén ding miste Tan- ja echter: een origineel huwelijksaanzoek. Dat kreeg zij zaterdagnacht, nadat ze door Emiel uit een zogenaamd brandende ouderlijke wo ning was gered. „Ik trouw niet voordat ik een origineel huwelijksaanzoek heb gekregen," heeft Tanja ooit eens gezegd. Emiel had dit goed in de oren geknoopt. Veel tijd had hij echter niet meer, want de trouwdatum stond al vast. Vrijdag 29 november zou het allemaal gaan gebeuren. In overleg met de familie van Tanja, kwam hij op het idee om een brand te fingeren en Tanja tijdens de reddingsactie ten huwelijk te vragen. Emiel had er zijn maatjes van de bedrijfsbrandweer van Zee- landia voor opgetrommeld. Zij waren wel in voor een grapje en zo toog het gezelschap mid den in de nacht in de brand weerauto naar de polder van Scharendijke. Nadat in het huis van Tanja rook- en vlam- mensimulatoren geplaatst werden, kon het spel beginnen. Met loeiende sirenes kwam de Met tranen in haar ogen zei Tanja de Bakker zaterdagnacht nogmaals 'ja'op het huwelijksaanzoek van Emiel van Houselt. (Foto: Joop van Houdt) brandweerauto het erf van de boerderij aan de Hogeweg op gereden. Tanja, die door dit ge luid wakker was geworden wilde door het raam ontsnap pen. Dat werd haar echter be let door een van de brandweer mannen. Ze moest even geduld hebben en wachten op redding van binnenuit. Rustig Ze raakte niét in paniek en wachtte rustig af. Ze had zelfs de tegenwoordigheid van geest om zich aan te kleden, „omdat het buiten wel koud zou zijn," zei ze later. Eenmaal buiten zag ze tot haar geruststelling dat ook haar ouders en broer ongedeerd het huis hadden kunnen verlaten. „Rustig blij ven pa, het komt allemaal wel goed. Wij zijn er in ieder geval allemaal uit," probeerde ze haar vader, die zenuwachtig rondliep, te kalmeren. „Maar ook ik dacht dat het al lemaal fout af zou lopen. Ze moeten hier een heel eind lo pen voor water. En dan moet er nog een pomp in werking wor den gezet. Dat weet ik van Emiel. Ik dacht dat dat alle maal veel te lang zou gaan du ren," verklaarde Tanja later. Het liep allemaal anders. Een van de brandweermannen liep op Tanja af en ontdeed zich van zijn persluchtmasker. „Ben jij er ook bij. Ik dacht dat het de brandweer van Scharendijke was," riep Tanja verrast uit. Het antwoord op de vraag die Emiel haar vervolgens stelde was kort maar krachtig. „Na tuurlijk wil ik dat." NOORDLAND - De 62-jarige J. W. uit Lithoijen is gistermid dag, zondag, om het leven ge komen door een zeilongeval op zee. De man kreeg tijdens een zeil tocht op de Noordzee een klap van de giek tegen zijn hoofd. Deze klap kwam zo hard aan dat de zeiler bewusteloos en zwaargewond over de reling bleef hangen. Drie mede-opva renden sloegen alarm waarop een Belgische reddingsheli kopter de man oppikte en over bracht naar het ziekenhuis in Brugge. Hier overleed de zeiler later aan zijn verwondingen. Het tien meter lange zeiljacht Pierewaaier uit Lithoijen werd door de bemanningsle den van reddingboot Graaf van Bylandt van de KNRM te ruggebracht naar de Roompot- sluis. WILLEMSTAD/BURGH- HAAMSTEDE - De 47-jarige P. den Dekker uit Burgh-Haam- stede is zaterdagmiddag bij een verkeersongeluk bij Wil lemstad om het leven geko men. Het ongeluk gebeurde op de A29 tussen Dinteloord en Rot terdam. De man botste met zijn auto op drie andere auto's die voor de openstaande brug bij de Volkeraksluizen ston den te wachten. De politie ver moedt dat de man de stilstaan de auto's niet tijdig heeft opgemerkt. BURGH - Een 41-jarige inwo ner van Dortmund deed vrij dag bij de politie aangifte van diefstal uit zijn vakantiewo ning aan de Hogeweg in Burgh. De dieven gingen er vandoor met video-apparatuur, een ver rekijker en een fototoestel. Ook in Bruinisse sloegen die ven hun slag en wel in een cara van staande op een terrein aan de Hageweg bij Bruinisse. Een 24-jarige inwoner van Oud- Beijerland deed aangifte. De dieven gingen er vandoor met een fiets, spelcomputers en voor 3500 gulden aan kle ding. BRUINISSE - Een 60-jarige in woonster van het Duitse Düs- seldorf deed bij de politie aan gifte van diefstal van een personenauto van het merk Porsche. De sportwagen heeft het ken teken D-RA911 en vertegen woordigt een waarde van naar schatting 30.000 gulden. Wie ontevreden is over iedereen is zelden voldaan over zichzelve. Petit-Senn Enkele buien HET WEER Vannacht opklaringen en mogelijk een mistbank. Min. temp. omstreeks 11 graden. Overdag af en toe zon en vooral in de middag enkele regen- en onweersbuien. Middagtemp. ongeveer 19 graden. Zwakke veran derlijke wind, kracht 3 of minder. RECORD De graanoogst in Nederland heeft een record opbrengstvan 1.500 miljoen kilo. O HAVENDAG De hevige regenval afgelopen zaterdag verstoor de de negende editie van de Havendag. COUNTRY Jeugsociëteit Big S opent het nieuwe seizoen met een Country Western-dag. BEACH-VOLLEYBAL Drie ploegen haakten af wegens de hevige regen tijdens het beachvolleybaltoernooi van VC LOB. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Van de Klundert wint wielerronde ZIERIKZEE - Nico van de Klundert heeft de veertiende wielerronde van Zierikzee om de Grote Prijs Zierikzeesche Nieuwsbode gewon nen. De renner uit Woensdrecht reed tijdens het laatste onderdeel, de finale achter dernymoto- ren, de zeven overgebleven coureurs uit de wie len. Het omnium rond het Havenplein werd re delijk bezocht. Dat het tijdens het wielren- spektakel droog is gebleven, mag een wonder heten. Alle andere sportevenementen van afgelopen weekeinde werden door veel regen en onweersbui en getroffen. SKNWK blies bij een 1-0 ruststand de wedstrijd tegen Rillandia af. Andere ploegen van Schou- wen-Duiveland kwamen in de oefenduels nauwelijks tot winst. DFS deelde in en tegen Kruiningen de punten, Bruse Boys deed hetzelfde met RCS in Oost-Souburg. MEVO ver loor in Stad aan 't Haringvliet met 4-0 van SNS, Ouwerkerk leed op eigen veld een ruime nederlaag tegen het Brabantse Neerlandia, 0-5. WIK maakte er thuis een doel puntrijk treffen van. In Kerk- werve maakte de ploeg van Pe ter van Poortvliet vijf goals. De tegenstander, Stavenisse, 9telde er drie tegenover. ZSC blijft op het bekerverlies van vorige week tegen Renesse na goed presteren. In Ooltgens- plaat beproefde Kees Kommer met succes het oude vertrouw de 4-4-2-systeem, 1-3. Het beachvolleybaltoernooi op het strand bij Scharendijke had voor de zoveelste keer last van invloeden van boven. Hal verwege de dag leek er een voortijdig einde aan het suc cesvolle evenement te komen. Na een uurtje regenpauze werd het toernooi van VC LOB her vat. Drie spelers van MEVO, Onno en Marcel Bal en Hans van Eijk, samengevoegd in Rammen die Bal, wonnen de competitie in de klasse NeVo- Bo heren hoog. In de finale wa ren ze in twee sets te sterk voor Trio Mengelmoes uit Sommels- dijk. Sport op pagina 6 en 7. Blijf op de hoogte met de Zierikzeesche Nieuwsbode JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving a 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 Q KWARTAALabonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Adres Dhr./mevr. Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw I bank-/gironummerveimelden: Plaats Geb.datum JUL 2E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12,4300 VB Zie/ikzee. LU z I J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1