Hotel de Zeeuwse Stromen na brand in andere handen Bedrijvenverzamelgebouw aan Boerenweg steeds dichterbij 0 1 Zevibel bepleit uitstel evaluatie Beheersplan ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 192M996 75 jaar IlttVQnSQ Maarten Breekweg aangetrokken als algemeen directeur Dertig tips over dood meisje IS DE LAATSTE SOCIALIST MET 'T GRACHTWATER WEGGESPOELD dé krant van schouwen - duiveland! J IKZEESCHE NIEUWSBODE IS DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1996 153e JAARGANG NR 26030 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 0 °Ssr: iüSüSJI Nieuwerkerk 64 13\8 technisch installatie buro Brouwershaven 69 16 3c Als de puinhopen zijn opgeruimd moet duidelijk worden in hoeverre de gedeelten die bij de brand zijn blijven staan nog gebruikt kun nen worden. (Foto: Joop van Houdt) RENESSE - Hotel de Zeeuwse Stromen in Re- nesse, dat enkele weken geleden bijna volledig afbrandde, is verkocht. De nieuwe eigenaren, Leo van Vliet en Keqs Dogger, willen binnen een jaar het hotel herbouwen. Als nieuwe alge meen directeur is Maarten Breekweg aange trokken. Breekweg zwaaide in het verleden ja ren de scepter over het hotel. traagd. De bedoeling van het ook zijn voordelen heeft. ,,Je tweetal is het hotel binnen een begint nu met niets en kunt jaar te herbouwen. Niet zeker iets bouwen wat helemaal op is in welke vorm dat zal zijn. de eisen van deze tijd is afge kat hangt af hoe de staat is—^stemd^^Bovendien is het de van hetgeen er is blijven staan. bedoeling dat ook de vaste Van Vliet en Dogger speelden al langer met de gedachte de Zeeuwse Stromen t^kopen. De brand van 30 juli, die het hotel vrijwel compleet verwoestte, heeft de koop enige weken ver- De schade hebben we nu nog niet compleet in kaart. Als blijkt dat het niet de moeite waard is om'de restanten te la ten staan, dan worden ook deze gesloopt en bouwen we iets to taal nieuws," aldus Dogger. Het personeel blijft volgens hem gewoon in dienst. Dogger verklaart dat de brand klanten in de nieuwbouw wor den betrokken. Volgens Dog ger zijn er bedrijven die al meer dan tien jaar gebruik ma ken van de faciliteiten van het hotel. ,,Zij zullen ook wel hun wensen hebben en daar zullen we dan ook proberen rekening mee te houden." Op dit moment worden er oriënterende gesprekken ge voerd met de eigenaar van de grond (Stichting Renesse) en de diverse overheden, om uit te zoeken wat wel en niet mo gelijk is. Dogger denkt over drie weken de definitieve plannen te kunnen presente ren. Zeker is al wel dat er op het terrein van het hotel bin nenkort een groot paviljoen gebouwd wordt. In dit pavil joen komen zalen, een restau rant en andere voorzieningen. „We hebben nog 65 kamers. Die kunnen we nog gebruiken, maar dan moeten we wel voor zieningen bieden. Dat kan wel iswaar niet optimaal in het pa viljoen. Maar het voordeel is dat het bedrijf doorgaat en de contacten met de klanten blij ven bestaan," aldus Dogger. Management In het management van het be drijf zorgt Dogger voor de fi nanciën. Van Vliet neemt de commerciële zaken voor zijn rekening. Als algemeen direc teur is Maarten Breekweg aan getrokken. Breekweg liet in 1959 samen met zijn broer het hotel bou wen. Hij was tot 1986 eigenaar, maar ging failliet wegens hoge aanslagen van de fiscus. Deze volgden op een onderzoek naar b elastingf raude Dogger verklaart dat er be wust voor Breekweg is geko zen. ,,Wij hebben geen van bei den ervaring in de horeca. Breekweg loopt al 25 jaar mee en kent het bedrijf en de omge ving op zijn duimpje." Dat hij min of meer gedwongen werd •het veld te ruimen, speelt vol gens Dogger geen enkele rol. „Het kan een keer tegen zitten. Dat is jammer. Maar Breek weg is 62 jaar en heeft nog een paar jaar te gaan, waarin hij kan laten zien waartoe hij in staat is." ZIERIKZEE - Uit een haalbaarheidsonderzoek moet blijken of er voldoende belangstelling be staat voor het realiseren van een bedrijvenver zamelgebouw aan de Boerenweg bij Zierikzee. De uitkomsten van het onderzoek worden eind september verwacht. Dat deelde burgemeester J. As- selbergs van Zierikzee mee tij dens de vergadering dinsdag van de commissie bestuursza ken. Hoewel er volgens Assel- bergs veel belangstelling be staat voor een plaatsje in het bedrijvenverzamelgebouw is het haalbaarheidsonderzoek volgens hem nodig. ,,We gaan dit absoluut op zeker spelen." Volgens F. H. Arkenbout van Bedrijfscontact Zeeland Noord bestaat er eigenlijk weinig twijfel over de vraag of het ge bouw wel vol komt. „Maar theoretisch bestaat natuurlijk de mogelijkheid dat het alsnog tegenvalt. Het gaat er ook om dat boven water komt hoe de indeling van het gebouw moet worden. Nu is het zo dat het voor de helft kantoor en de an dere helft bedrijfsruimte wordt. Maar misschien moet dat wel anders." In de afgelopen jaren zijn op Schouwen-Duiveland verschil lende pogingen ondernomen om een bedrijvenverzamelge bouw van de grond te krijgen. Eén van de conclusies van het in 1995 uitgevoerde onderzoek naar de economische perspec tieven was dat het eiland een goed functionerend bedrijven centrum ontbeert. Inmiddels beginnen de plannen steeds meer vaste vorm te krijgen. Het bedrijvenverzamelge bouw is bedoeld voor starten de ondernemers en/of nieuw- vestigingen van bedrijven van elders. Bij de verdere uitwerking van de plannen is het uitgangspunt steeds geweest dat het een ge bouw 'met smoel' moest wor den. „Geen zielige^-loods ach teraf, maar een representatief gebouw waar de gebruiker m.et plezier kan werken en dat voor de klanten aantrekkelijk is," schrijft F. H. Arkenbout van Bureau Bedrijfscontact Zee land Noord in het jongste num mer van het maandelijks infor matiebulletin Bedrijfscontact. Om toekomstige gebruikers al vast een beetje een idee te ge ven over het te bouwen bedrij vencentrum maakt Kort Verton Architecten BNA Zie rikzee in opdracht van Zeeland Noord een schetsontwerp. „Dan kun je tenminste iets la ten zien," stelt Arkenbout. Hij heeft inmiddels al meerdere geïnteresseerden aan de tele foon gehad. „Daar zitten er drie bij waar ik van denk dat het best eens iets zou kunnen worden." Bij het schetsontwerp van Kort Verton is uitgegaan van een gebouw met drie vleu gels. Eén daarvan zou als kan toorruimte kunnen dienen. De beide andere vleugels bieden plaats aan tien werkruimtes van elk circa 90 vierkante me ter. Door deze opzet biedt het gebouw volgens Arkenbout mogelijkheden voor een veel soortige bedrijvigheid. „Zo wel ambachtelijke als dienst verlenende bedrijven, maar ook kantoren en detailhandel kunnen er onderdak vinden." De plaats waar het bedrijven verzamelgebouw mogelijk ge bouwd wordt is al bekend: de Boerenweg, net buiten Zierik zee. Volgens Arkenbout een prima stek. In het artikel in Bedrijfscontact roemt hij zo wel de zichtbaarheid - te zien vanaf de N59 - als de bereik baarheid. „Rondom het ge bouw is zoveel ruimte beschik baar dat de afzonderlijke ondernemingen met vrachtau to/bestelwagen goed bereik baar zijn." Betaalbaarheid Behalve de aantrekkelijkheid is volgens Arkenbout ook de betaalbaarheid belangrijk.' Het gebouw is immers onder meer bedoeld voor startende ondernemers. Exacte (huur)- prijzen zijn volgens Arkenbout echter op dit moment nog niet te noemen. Het eerste schetsontwerp van Kort Verton Architecten BNA Zierikzee. Het gebouw bestaat uit drie vleugels. ZIERIKZEE - Het opsporings bericht over het dode meisje dat zondag op de Slikken van Viane werd aangetroffen heeft dertig tips opgeleverd. „De gouden tip zit daar echter zo op het eerste gezicht niet bij," aldus politiewoordvoerder J. van Mourick. De identiteit van het meisje is nog steed onbe kend. Het opsporingsbericht werd gisteravond uitgezonden op te levisie na de journaals op Ne derland 1, 2 en 3. De in totaal dertig tips kwamen volgens Van Mourick in pieken binnen bij het Recherche Bijstands team in Kruiningen. Hij ver wacht niet dat de 'gouden tip' er bij zit. „Maar we moeten al les nog analyseren." De tips kwamen uit het hele land. Vijf tipgevers brachten de foto van het meisje in ver band met de Belgische moord- ontvoeringszaak Eerder deze week verklaarde Van Mourick dat er vooralsnog geen aanwijzingen zijn dat de ze twee zaken met elkaar te maken hebben. Wel is er con tact opgenomen met de Belgi sche politie. Identiteit Het onderzoek heeft tot dusver nog geen nieuwe aanknopings punten opgeleverd. „We zijn nog steeds naarstig op zoek naar de identiteit van het meis je. Tot die tijd kunnen we wei nig doen," aldus Van Mourick. Het stoffelijk overschot van het vijftien- tot zestienjarig meisje werd zondagmiddag door voorbijgangers aange troffen op de Slikken van Viane (tussen Ouwerkerk en Oosterland). Sectie heeft uitge wezen dat het meisje door een misdrijf om het leven is geko men en nog geen week dood was. „Alles heeft zich binnen deze week afgespeeld," aldus Van Mourick. Leer de toekomst uit het verleden der mensheid. Th. Campbell Regen HET WEER Vannacht toenemende bewolking en min. temp. 13 graden. Overdag bewolkt en enige tijd regen. Tegen de avond opklaringen en droog. Middag- temp. ±21 graden. Wind uit zuidelijke richting, toenemend tot matig kracht 4, aan de kust mogelijk vrij krachtig, 5. 3 ZELFSTANDIG Algemeen bestuur Stichting Renesse unaniem achter plan verzelfstandiging. 5 WESTERENBAN Westerenban brengt weer beroering onder in woners van Haamstede. 6 GREENPEACE s< Greenpeace vecht al vijfentwintig jaar voor natuur en milieu. 9 VOETBAL Zevenklapper Zierikzee goed voor hernieuwd 'avontuur' tegen SKNWK. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. ZIERIKZEE - Zevibel wil uitstel van de evalu atie van het Beheersplan schelpdieren. Deze evaluatie zou in 1997 gehouden moeten worden. Volgens algemeen voorzitter Jan de Voogd, valt er dan echter nog weinig te evalueren. Deze conclusie trekt De Voogd in zijn toespraak die hij zater dag houdt tijdens een reünie van de mosselsector van de be langenvereniging. De evalu atie heeft betrekking op de pe riode 1994 tot 1997. Dat is volgens De Voogd te kort. Bo vendien is er in de afgelopen jaren sprake geweest van te veel verstoring. Hij doelt hier mee op de ijsgang van de afge lopen winter en het feit dat er geen zaadval is geweest. Door deze natuurlijke oorzaken zijn er volgens De Voogd onvol doende verantwoorde gege vens en „valt er in 1997 eigen lijk niet voldoende te evalueren." De evaluatie heeft betrekking op de getroffen en overeenge komen maatregelen van over heid, natuurorganisaties en vissèrij om natuurwaarden in de Oosterschelde en Wadden zee zo veel mogelijk te behou den en voedsel voor vogels te reserveren. Zonder dat daarbij sprake is van een onevenredi ge beperking van de economi sche activiteit van de visserij. Ondanks het uitstel dat door De Voogd bij de minister van landbouw, natuurbeheer en visserij wordt bepleit, wil hij twee verlangens van Zevibel alvast ingewilligd zien. Het gaat hierbij onder meer om het verleggen van de grens van het gesloten gebied Breehorn. Vol gens vissers hebben vogels niets aan dit diepe deel van de Waddenzee. Het verleggen van de grens van het gebied hoeft volgens De Voogd dan ook geen gevolgen voor de natuur te hebben. Toestemming Daarnaast wil Zevibel toe stemming om het droogval lend zaad, dat buiten de geslo ten gebieden geboren is, voor het overgrote deel op te vissen. Als de vissers deze toestem ming niet krijgen is er volgens De Voogd sprake van „verspil ling van natuurlijke gaven." Dit omdat de vissers hebben moeten constateren dat het zaad in het verleden voor een groot deel is weggestormd en het restant door ijsgang verlo ren is gegaan. Blijf op de hoogte met de Zierikzeesche Nieuwsbode JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving èf 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAALabonnement zonder automatische afschrijving f 52,50 HALFJAAR abonnementTnet automatische afschrijving a 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! phr./mevr. Plaats: Geb.datum:. Naam Adres Postcode Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw I I I I J I I I I j J I j I bank-/gironummer vermelden: I II IJ II II II III I11 2 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12.4300 VB Zienkzee. zzn 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1