gemeente Zfcarikzee TUINMEUBEL LEEGVERKOOP Westerse/louwen GEMEENTE DUIVELAND NU KOPEN GELD VERDIENEN 4 HALEN 3 BETALEN tot 50% korting Aquarius Gemini 4 HALEN 3 BETALEN bij aankoop van 4 kussens enZenZtot 50% GOEDKOPER 0113-227107 Sunshine, v.d. Goeskade 49, Goes uaii Donnet Beheers uw Gewicht NU Her-Balans GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN H Openbare vergaderingen Aangevraagde bouwvergunningen Ontwerp-plannen WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD COMMISSIES De commissie financiën en economische zaken ver gadert donderdag 22 augustus vanaf 19.-30 uur in de raadzaal. De commissie evalueert na twee jaar de resultaten van het vervroegen van de kermis. Het voorstel is om de kermis voortaan in augustus te houden. Verder bespreekt de commissie het aanpas sen van de tarieven van de onroerend zaak belas ting 1996. Voorgesteld wordt om de tarieven vast te stellen op 7,77 per 5000,- waarde voor eigenaren en 6,23 per 5000,- waarde voor gebruikers. Op de agenda staan verder de aankoop van restaurant Mondragon inclusief de inventaris, de subsidiëring van Brogum en de verbouw van de accommodatie en de herverdeling van de middelen voor het stads vernieuwingsfonds. Ook besproken worden de ge meenterekening over 1995, de jaarrekening 1995 van de Gemeentelijke Volkskredietbank en achter eenvolgens de jaarrekening 1995, de eerste begro tingswijziging 1996 en de begroting voor 1997 van de Stichting Gemeenschappelijke Bibliotheekvoor ziening Schouwen-Duiveland. Iedere burger kan een commissievergadering bij wonen. De op de vergadering betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in de leeskamer in het stadhuis. U kunt de stukken tijdens kantooruren inzien na afspraak met de secretaris van de com missie. Voor de commissie financiën en economi sche zaken is dat J.C.W. Beukert (454430). Voor het bezoeken van de vergadering hoeft u zich niet van te voren aan te melden. Voorafgaand aan het behandelen van een agendapunt krijgt u de ge legenheid het woord te voeren. Daarna heeft u in twee termijnen de gelegenheid met de raadsleden mee te spreken. U kunt zich abonneren op de commissiestukken. Dit betreft de agenda's voorafgaande aan de verga dering en de verslagen achteraf. Voor één raads commissie kost dit 13,50 en voor alle raadscom missies 53, per jaar. Heeft u hiervoor belangstelling dan kunt u u abonneren bij de afde ling Interne Zaken in het stadhuis, tel. 454415. De commissie bezwaar- en beroepschriften houdt maandag 26 augustus twee zittingen in de raadzaal. Om 19.30 uur wordt een bezwaarschrift behandeld, dat is ingediend tegen het besluit van burgemeester en wethouders om de lijstindeling. per artikelen- groep voor de weekmarkt te wijzigen. Om 20.30 uur komt een bezwaarschrift aan de orde tegen besluit van burgemeester en wethouders tot verlening van een vergunning voor de bouw van een supermarkt aan de Boerenweg; Iedere burger kan deze zittingen bijwonen. De in diener van het bezwaarschrift alsook het verwe rend bestuursorgaan en de eventueel betrokken ad viesorganen krijgen gelegenheid te worden gehoord door de commissie. De stukken die op het bezwaarschrift betrekking hebben,liggen -uitsluitend voor belanghebbenden tot en met 26 augustus tijdens kantooruren ter in zage bij de afdeling algemene zaken. Een half uur voorafgaande aan de hoorzittingen lig gen de stukken ter inzage in de trouwzaal van het stadhuis. Nadere informatie is verkrijgbaar bij de plaatsver vangend secretaris van de commissie bezwaar- en beroepschriften, de heer E.M. Caspers, tel. 0111- 454444. een krappe beurs financieel te ondersteunen voor uitgaven als: cursusgelden van algemeen erkende instellingen voor onderwijs en vorming; abonnementen op bibliotheek, schouwburg, mu seumjaarkaart, zwembad e.d.; kosten van schoolreisjes; uitstapjes en activiteiten van ouderenorganisa- ties; contributies voor sportverenigingen e.d. De regeling vergoedt de hiervoor gemaakte kosten voor 75%, geldt voor alle gezinsleden zonder eigen inkomsten en bedraagt maximaal 100, per ge zinslid per jaar. Twee voorbeelden over hoe deze regeling werkt: A. Een alleenstaande moeder met twee kinderen die jaarlijks ca. 450, uitgeeft aan bovenge noemde abonnementen, contributies e.d., ont vangt van de gemeente 75% van 450, (maar max. 100,= p.p. per jaar), dus 300,= terug. B. Een vader, moeder en twee kinderen met een uit gave van ca. 600,= per jaar ontvangen samen 75% van 600,= (maar max. 4 x 100, is 400, terug. Bij een inkomen boven bijstandniveau wordt een eigen draagkracht aanwezig geacht. Folders en aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar in het stadhuis (het folderrek in de hal) en bij de In tergemeentelijke Sociale Dienst, Oude Haven 54 in Zierikzee. BOUWAANVRAGEN A. Aangevraagde bouwvergunning (art. 41 Woningwet) bouwen 2 woningen aan de Scheepstimmerdijk 7- 9 door E.H.R. Biervliet. B. Verleende bouwvergunningen restauratie voorgevel winkelpand aan de Dam 5 door D.F. Verschoore; inwendig verbouwen woning aan de Schutters hofstraat 41 door J. Vasseur. Tegen de verleende bouwvergunningen (onder B) kan men op grond van de Algemene wet bestuurs recht binnen 6 weken na deze bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders. Tegelijkertijd kan de president van de rechtbank, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg wor den verzocht een voorlopige voorziening te treffen. TIJDELIJKE WEGAFSLUITING In verband met werkzaamheden aan de Zuidhaven.- brug is de Zuidhavenbrug afgesloten voor alle ver keer van 26 augustus t/m 6 september tussen 08.00- 17.00 uur. De afsluiting duurt zo kort als mogelijk, zoveel langer als noodzakelijk. SOCIAAL CULTUREEL NOODFONDS Inwoners van Zierikzee die een besteedbaar inko men op minimum niveau of iets meer hebben en een zelfstandige huishouding voeren kunnen in aanmerking komen voor een bijdrage uit het soci aal cultureel noodfonds. Deze regeling heeft de bedoeling om inwoners met Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse informatierubriek van de ge meente. Redactie: Bureau Voorlichting Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee Tel. 0111-454454 MONUMENTENSTAD PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE Grossfilex Atlantic groen complete tuinset s 1QQR - van 2.698,-133u' Aquarius Tuinset incl. kussens, parasol, Weed van 798,-nu 80 dessins kussens van 19,95 tot 149,- (O CO Partytenten Hartman Bordeaux complete tuinset van 1723,- voor 1095 Houtstok parasols 350 cm 0 van 198,-. voor 99,- wit, 49,95, kleuren 59,95 Showmodel tuinsets tot 50% korting RECREATIEGEMEENTE GEMEENTEHUIS GEPERKT GEOPEND OP 22 EN 23 AUGUSTUS In verband met de jaarlijkse personeelsreis is het bureau burgerzaken (o.a. uittreksels, paspoorten, rijbewijzen) op 22 en 23 augustus a.s. gesloten. Ook personeel van andere afdelingen zal aan de reis deelnemen en daarom verdient het aanbeveling tevoren telefonisch te informeren of degene die men wenst te spreken aanwezig is. Voor dringende burgerlijke stand zaken zoals ge boorten en overlijden dient telefonisch contact te worden opgenomen voor het maken van een af spraak, via nummer 651651 VERGADERING COMMISSIE O.W. 22/8 VERVALT VERGADERING COMMISSIE A.B.Z. 27/8 VERVALT VERORDENING PRECARIO- BELASTING In de openbare vergadering van de gemeenteraad van Westerschouwen is op 15 juli 1996 de Verorde ning Precariobelasting vastgesteld. De tekst van de verordening ligt ter inzage op de gemeentesecretarie en is op verzoek kosteloos ver krijgbaar bij Bureau Belastingen van de gemeente Westerschouwen. Nadere informatie kan eveneens worden verkregen bij dit Bureau Belastingen via telefoonnummer 0111-651651. BOUWAANVRAGEN Artikel 41 van de WoningwetJ - W.P. de Vrieze, bouw garage en vergroten woning Kloosterweg 48 te Burgh-Haamstede; - J. Eikenaar, vergroten dakkapel Zuidstraat 16 te Burgh-Haamstede; - A. Boelhouwers, bouw tuinhuisje Westerenban 92 te Burgh-Haamstede; - H. v.d. Sluis, bouw paardenstal Hogeweg 65 te Burgh-Haamstede; - A.J. Osinga, vergroten woning Westerenban 2 te Burgh-Haamstede; ART. 19 W.R.O. De burgemeester van Westerschouwen maakt be kend: dat burgemeester en wethouders van deze ge meente voornemens zijn om met toepassing van: artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening/artikel 50,1 lid 5 van de Woningwet (vrij stelling geldend bestemmingsplan en vooruitlopend op het nieuwe bestemmingsplan) vergunning/vrij stelling te verlenen aan: de gemeente Westerschouwen voor het aanleggen van een voetpad op de percelen sectie H nr. 855 en sectie M nr. 67, langs de Korte Moermondsweg te Renesse. Bovengenoemd plan ligt met ingang van donder dag 22 augustus 1996 gedurende 14 dagen ter ge meentesecretarie, afdeling RO ter inzage. Geduren de deze termijn kan een ieder schriftelijk bedenkingen indienen bij genoemd college van burgemeester en wethouders, tegen hun vermeld voornemen. VERGADERING COMMISSIE GEMEENTELIJKE FINANCIEN woensdag 28 augustus 1996, 19.30 uur Agenda 1Opening. 2. Vaststelling verslag vergadering d.d. 10 juli 1996. 3. Ingekomen stukken/mededelingen. 3a. begroting 1997 Bestuursacademie Zuid Ne derland 3b. jaarrekening 1995 Zeeuwse Muziekschool 3c. 1e begrotingswijziging Streekarchief 1996 3d. jaarrekening 1995 en begroting 1997 St. Jeugd Schouwen-Duiveland 3e. jaarrekening 1995 Recreatieschap De Greve- lingen 3f. exploitatie-overzicht sportcentrum t/m 2e kwartaal 1996 3g. uit te voeren werken peuterspeelzaal Renesse 3h. jaarrekening 1995 en begroting 1997 GGD 3i. begroting Werkgroep Schoolbiologie 1997 3j. subsidie Seniorenrit 1996 3k. jaarrekening 1995 en begroting 1997 Stichting Gemeenschappelijke Bibliotheekvoorziening Schouwen-Duiveland 31. begroting 1997 St. Welzijn Ouderen 3m. begroting 1997 Zeeuwse Stichting voor Ge handicaptenbeleid 4. Jaarrekening 1995 St. Renesse. 5. Aanpassing exploitatieverordening. 6. Verordening baatbelasting Renesse, fase I. 7. Transacties onroerend goed. 8. Erfpacht ondergrond clubgebouw T.V. Wester schouwen. 9. Aanbrengen voorzieningen dorpshuis Haamste de. 10. Extra bijdrage maaltijdenvoorziening Tafeltje Dekje. 11. Begroting 1997 De Zuidhoek. 12. Rondvraag. 13. Sluiting. De vergadering is openbaar en wordt in het ge meentehuis gehouden. Voor het aanwezige publiek bestaat gelegenheid het woord te voeren t.a.v. de genoemde agenda punten, behoudens de rondvraag. De op de vergadering betrekking hebbende stuk ken liggen een half uur voor de aanvang van de ver gadering ter inzage. •jjr», OOO Ill SUPERIOR SHOES D'" De originele mocassin in het fijnste handwerk. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS Verminder die ongewenste kilo's en centimeters. Internationaal opererend bedrijf met 15 jaar ervaring heeft het gewichtsbeheer- singsprogramma waar u naar zoekt. 30 dagen geld terug garantie. Bel nu voor een helpende hand: 0111-412179 HET EXTRA NIEUWSBLAD WEKELIJKS IN RUIM 30.000 BRIEVENBUSSEN Verleende bouwvergunningen - P. Haas - bouw bijgebouw, Elkerzeeseweg 10 te Scharendijke - M.J. Notenboom - bouw schuurtje, Schelpweg 19a (camping "t Lantaarntje') te Ellemeet. De bouwvergunningen zijn verleend nadat vrijstelling is verleend van de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Tegen de verleende vrijstelling kan iedereen op grond van de Algemene wet be stuursrecht binnen zes weken na deze bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij ons college, Platteweg 33,4322 BD Scharendijke.Tegelijkertijd kan de president van de rechtbank, postbus 5015,4330 KA Middelburg worden verzocht een voor lopige voorziening te treffen. Wet milieubeheer Voorgenomen gedoogvergunning Burgemeester en wethouders zijn voor nemens om tijdelijk camping De Hoog te, Verseputseweg 30 te Kerkwerve te gedogen onder voorschriften van het ontwerp-besluit horeca-, sport- en re creatie-inrichtingen milieubeheer. Op dit moment wordt een algemene maatregel van bestuur (AMvB) voorbe reid. Bij het in werking treden van deze AMvB vervalt de milieuvergunningplicht. Aangezien verwacht wordt dat een eVentueel te verlenen milieuvergunning pas van kracht zal kunnen worden na dat de genoemde AMvB van kracht zal zijn en dat dan van rechtswege de eventuele vergunning al weer komt te vervallen, bestaat het voornemen om de inrichting tijdelijk te gedogen onder de voorschriften van het ontwerp-be sluit horeca-, sport- en recreatie-inrich tingen milieubeheer. De gedoogplicht komt te vervallen na dat de genoemde AMvB van kracht is geworden en melding is gedaan van de oprichting van de inrichting of als er na twee jaar nadat het gedoogbesluit is af gegeven nog steeds geen AMvB Besluit horeA-, sport-, en recreatie-inrichtin gen milieubeheer van kracht is gewor den. Ter inzage 21 augustus 1996, Burgemeester en wethouders van Middenschouwen Het ontwerp-besluit tot gedogen van inrichting en de bijbehorende voor schriften liggen van 22 augustus tot en met 4 september 1996 op de gemeentesecretarie ter inzage: - elke werkdag van 8.30-12.00 uur - na telefonisch verzoek (telefoon (0111-672020) van 13.00-16.30 uur en buiten kantooruren. Bedenkingen In bovenstaande periode kan iedereen schriftelijk bedenkingen tegen het ont werp-besluit om de inrichting te gedo gen bij het college indienen. Daarnaast kan men verzoeken om een zitting, waarbij iedereen de gelegenheid heeft tot een gedachtewisseling over het ontwerp-besluit en tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. Hiervoor kan men telefonisch contact opnemen met de afdelingAlgemene Za ken van het gemeentehuis. Beroep Alleen zij, die tijdig (schriftelijk of mon deling) bedenkingen hebben ingebracht tegen het voornemen de inrichting tij delijk te gedogen kunnen later -bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State- beroep tegen het uit eindelijke besluit instellen; tenzij zij aan tonen, dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen tegen het ontwerp-besluit, of als de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp-besluit GEMEENTE -sgij Molenstraat 65 (4311 EB) Telefoon (01II) 481251 postadres: postbus 50 (4310 AB) Fax (0111) 482092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur Cie Algemeen Bestuurlijke Zaken tijdstip: donderdag 22 augustus 1996, 19.30 uur plaats: raadzaal gemeentehuis agenda: o.m. - ontwerp-bestemmingsplan Buitengebied. Raad tijdstip: donderdag 29 augustus 1996, 19.30 uur plaats: raadzaal gemeentehuis agenda: o.m. - verkoop perceel grond aan PTT Telecom B.V. voor uitbreiding telefoongebouw Molenweg - bezwaarschrift Cliëntenbond in de geestelijke gezondheidszorg - voorbereidingsbesluit bestemmingsplan Buiten gebied - overdracht huidige brandweerkazerne aan CJV Bruinisse - vaststelling jaarrekening 1995 - gemeentelijke rioleringsplan - kredietverbredinggedeelte bovendijks pad Haven- dijk - Exploitatieverordening Bruinisse 1996. - fam. Hikman - bouw tuinhuisje, Molenweg Fazantendreef 21 - L.G. Gestel - bouw blokhut, Molenweg 4 - G.J. La Grand - bouw bedrijfswoning, Nijverheids- weg 8. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken hun bedenkingen naar voren brengen. Vanaf 29 augustus 1996 ligt gedurende vier weken ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van de secretarie een ontwerp voor: - de tweede herziening van het bestem mingsplan Riekusweel. Dit ontwerp heeft betrekking op de plannen tot realisering van het woningbouwgebied Riekusweel 3, gelegen tussen Plantage, Molenweg en Riekusweel 2 - de herziening van het bestemmingsplan Buitengebied. Dit ontwerp heeft betrekking op het binnendijkse gebied van het bestemmingsplan Buitengebied. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan iedereen zijn bedenkingen omtrent de ontwer pen kenbaar maken bij de gemeenteraad. 21 augustus 1996, udEBurgemeester en wethouders van Bruinisse. AANKONDIGINGEN WONINGWET Burgemeester en wethouders van Duiveland maken bekend dat bij hun zijn ingediend: A. Bouwaanvragen (art. 41 Woningwet): - A.G. Bos, voor het oprichten rundveestal Kon. Ju- lianastraat 7 te Ouwerkerk; - P.W.A. van der Meulen, voor het oprichten berging en het plaatsen dakkapel Korte Noordstraat 1 te Sirjansland; - J. van Driel, voor het vergroten woonhuis Esdoorn straat 2 te Nieuwerkerk; - M. de Reus, voor het oprichten stro- en hooiberging Stolpweg 9 te Nieuwerkerk. B. Meldingen (art. 42 Woningwet): - H. Lems, voor het plaatsen tuinhuisje Fazanten laan 12 te Nieuwerkerk. C. Sloopaanvragen (art. 8 lid 2 onder li. Woningwet): - A.J. Blom, voor het slopen schuur/garage Lange Dreef 12 te Oosterland. Burgemeester en wethouders van Duiveland maken ingevolge artikel 3:40 van de Algemene wet be stuursrecht eveneens het volgende bekend: A. Verleende bouwvergunningen (art. 46 Woning wet): - D. Kooijman, voor het vergroten woning Fazanten laan 8 te Nieuwerkerk; - W.P. Stouten, voor het oprichten machine-berging Oostersteijnweg 2 te Oosterland; - N.V. Delta Nutsbedrijven, voor het oprichten WKK-ruimte Noord Hogeweg la te Sirjansland. B. Geaccepteerde meldingen (art. 42, lid 1 onder b Woningwet): -C.F. Roodenburg, voor het plaatsen tuinhuisje d'Heule 34 te Nieuwerkerk. Tegen de verleende bouwvergunningen en geaccep teerde melding kan een ieder, binnen zes weken na deze bekendmaking bezwaar indienen bij ons colle ge. Tegelijkertijd kan dc president van de arrondis sementsrechtbank te Middelburg worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Duiveland maken, ter voldoening aan artikel 8.41 lid 4 van de Wet Mi lieubeheer bekend dat bij hen zijn ingekomen -een melding als bedoeld in hel Besluit Mclkrund-' veehouderij milieubeheer door dhr. A.G. Bos t.b.v/i uitbreiding/verandering melkrundveehouderijbc-, drijf aan de Kon. Julianastraat 7 te Ouwerkerk; -een melding als bedoeld in het Besluit Tuinbouw bedrijven met bedekte teelt milieubeheer door dhr. PC. Geluk t.b.v. het in werking hebben van een! tuinbouwbedrijf aan de Zwanenburgseweg 11 te| Nieuwerkerk. Burgemeester en wethouders voornoemd. De loco-burgemeester. W.P. Stouten. De secretaris, F.C. Dieleman. Nieuwerkerk. 20 augustus 1996. i K f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 6