'Er komen net zoveel ouderen en gezinnen als tweeverdieners' Het extraatje van All. keukens HA1F GEID LIFE LINE Cursussen Oosterschelde College beginnen weer 24 augustus Van Fraassen sponsor Design bij deurloo deurloo intermeubel VERSBAKKERIJ VERWIJS voor'n goede occasion hoeft u de auto niet uit ZATERDAG HAVENDAG RECLAME: HET ECHTE SCH0UWSE PALINGBROOD K TUINMEUBEL W- LEEGVERKOOP a.s. zaterdag Deze week alleen bij Albert Heijn. ch MM NIEUWSBLAD WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1996 Haringvlietplein 4, Zierikzee, Tel. 0111-412946 's Maandags gesloten. Donderdagavond koopavond. Avondopenstelling Albert Heijn-supermarkten op Schouwen-Duiveland een succes ZIERIKZEE /BURGH-HAAMSTEDE - „Het is compleet tegen alle logica in. We verwachtten dat vooral tweeverdieners 's avonds zouden komen win kelen. Maar in de praktijk blijkt dat ouderen en ge zinnen net zoveel gebruik maken van de mogelijk heid om 's avonds inkopen te doen." Dat zegt de plaatsvervangend manager van de AH-supermarkt in Zierikzee W. van Laere. Sinds ongeveer drie maan den zijn alle Albert Heijn su permarkten in Nederland ge opend van 'acht tot acht'. Hoewel Schouwen-Duive land dun bevolkt is en de be volking traditioneel inge steld zou zijn. blijkt een gemêleerd publiek gebruik te maken van de mogelijk heid om vijf dagen per week 's avonds levensmiddelen in te slaan bij AH-Zierikzee'of AH-Burgh. Andere super markten op Schouwen-Dui veland volgen aarzelend door in plaats van één, twee koopavonden in te voeren of tijdens de zomermaanden een uur of half uur langer open te blijven. Weinig vroege vogels Volgens Van Laere is het bij AH 's avonds net zo druk in de winkel als overdag. „De piekuren waarop mensen boodschappen doen liggen nog steeds tussen 11.00 en 14.00 uur en 16.00 en 18.00 uur. De gemiddelde drukte op de andere uren heeft nu een uitloop gekregen naar 's avonds." Tot verbazing van Van Laere is het aantal klan ten dat 's morgens, direct na opening van de supermarkt, boodschappen doet niet toe genomen. „Gezien de aard van de bevolking hadden we dat wel verwacht." Voorheen was de AH-super markt in Zierikzee geopend van 08.30 tot 18.00 uur. Het besluit van de AH-leiding om alle supermarkten in Ne derland te openen van acht uur 's morgens tot acht uur 's avonds kwam volgens Van Laere onder meer voort uit signalen van klanten. Signa len die ook op Schouwen- Duiveland werden gegeven. „De behoefte aan 's avonds winkelen werd geuit via de kaartjes, in de bak onder het portret van onze bedrijfslei der Henning. Daarop kunnen mensen hun klachten, wen sen en opmerkingen kwijt. De wens kwam ook uit ge sprekjes die Henning in de winkel had met klanten die hij kende." Opgelucht Verder kwam de behoefte aan avondopenstelling veel vuldig naar voren via de lan delijke AH 06-informatie- lijn. Van Laere verwachtte daar om vanaf het begin dat de uitgebreide openingstijden een succes zouden zijn. Uit reacties van klanten in Zie rikzee bleek dat dit inder daad het geval was. „Vooral mensen die boodschappen halen die ze waren vergeten reageren enthousiast en op gelucht. Gelukkig dat jullie nu 's avonds open zijn," zeg gen ze dan. De meeste klan ten reageren niet. Ze komen gewoon en lijken het al heel gewoon te vinden dat we 's avonds open zijn." Onafwendbaar Om de twaalf uur .durende klantenstroom op te vangen werden bij AH in Zierikzee 'vijftien part-time krachten extra in dienst genpmen. Een aantal dat los staat van de tijdelijke arbeidskrachten, die AH-Zierikzee iedere zo mer aantrekt om de toeris- tenstroom in de winkel van dienst te kunnen zijn. Volgens Van Laere is negen tig procent van het personeel bereid om 's avonds te wer ken. „Dat gebeurt op vrijwil lige basis. Personeelsleden die te kennen geven alleen overdag te kunnen of willen werken worden niet scheef aangekeken of gedwongen orrï toch 's avonds te ko men." Voor ieder uur dat 's avonds wordt gewerkt krijgen de personeelsleden een derde uur extra terug, maar dan in de vorm van vrije tijd. Volgens Van Laere is avond openstelling van supermark ten en andere winkels onaf wendbaar. „Het is onderdeel van de geest van de tijd. Het koopgedrag van de consu ment is veel grilliger gewor den. Dat komt onder meer omdat tegenwoordig veel meer mensen op onregelma tige uren werken. In Ameri ka zijn veel supermarkten reeds dag en nacht open. Ik denk niet dat daaraan in Ne derland behoefte is. Maar de klanten willen wel avondo penstelling. Ik denk dat an dere supermarkten en win kels binnen afzienbare tijd ook door de knieën moeten." De afgelopen drie maanden is volgens Van Laere geble ken dat de winkelomzet wel degelijk groter wordt door avondopenstelling. „In de zomermaanden krijgen we altijd meer klanten binnen en hebben een hogere omzet. Maar in vergelijking met vo rig jaar verkopen we nu meer." De omzetstijging doet zich voor in het hele winkelassortiment, maar vooral in de kant- en klaar maaltijden. „Sinds we 's avonds open zijn worden meer pizza's verkocht en magnetron-maaltijden van onze traiteur." Om ervoor te zorgen dat het Bij de Albert Heijn supermarkt in Zierikzee is het ook 's avonds druk. assortiment verse produkten gedurende de twaalf ope ningsuren steeds 'up to date' is worden de gekoelde le vensmiddelen verschillende keren per dag aangevoerd en bijgevuld. Om steeds verse broodprodukten in de super markt te hebben is men in Zierikzee enkele weken gele den begonnen met een 'bake of' systeem. Dat houdt in dat op de broodafdeling in de su permarkt een oven is ge plaatst waarin stokbrood, en over enige tijd ook pizza's en harde broodjes, worden 'af gebakken' Bij de meeste andere super markten op Schouwen-Dui veland wordt nog een afwachtende houding aange nomen ten aanzien van avondopenstelling „Voorlopig houd ik de ope ningstijden zoals ze altijd zijn geweest, want ik geloof niet dat de inwoners van Brouwershaven behoefte hebben aan een supermarkt die iedere avond open is. Maar als die mening omslaat ben ik bereid om me aan te passen. Tenslotte heeft de klant het voor het zeggen," zo luidt de reactie van S. van 't Hof, de eigenaar van Van 't Hof Supermarkt aan de Brouwse Markt. Van't Hof Van 't Hof baseert zijn me ning op gesprekjes met klan ten in de winkel. En op het feit dat het tijdens de koop avond op vrijdag meestal niet zo druk is in de winkel. „Het aantal klanten is heel erg afhankelijk van het weer. Ik geloof wel dat in de (Foto: Marijke Folkertsma) zomer veel belangstelling be staat voor de koopavonden bij AH. Maar ik moet nog zien of in de winter als het vriest ook 's avonds ook veel klanten komen. Ik heb de in druk dat de mensen toch lie ver overdag boodschappen doen. Daarom houd ik het, ondanks de nieuwe winkel sluitingswet, voorlopig bij één koopavond en in de zo mer houdt ik de winkel tot 18.00 uur open. Wanneer blijkt dat mijn klanten be hoefte krijgen aan meer avondopenstellingen zal ik daar zeker op inspelen." fauteuil leverbaar in stof en leer v.a. 995,- Nijverheidsweg 4 - Dirksland - (0187) 601598 den om verder te leren. Vaak heeft het begrip school bij die groep mensen een wat ne gatieve klank, omdat ze slechte ervaringen hadden met het onderwijs." Bij de Open School zijn de deelne mende cursisten het uit gangspunt voor de lessen, „Hun vragen en hun tempo zijn bepalend. Niet bij kun nen houden of te moeilijk is er in de Open School niet bij. In een gezellige sfeer is men daar bezig met belangrijke onderwerpen, die van alle kanten worden belicht. Het is een actieve manier van le ren." Niet alleen luisteren, maar ook zelf erop uit gaan, informatie zoeken, bezig zijn in een klein groepje, een ex cursie of film maakt het le ren bij een Open School vol gens Capello aantrekkelijk. Bij de lessen wordt veel aan dacht besteed aan de Neder landse taal. Dat kan zijn via een herhaling van de spel lingsregels, maar ook door het samen bespreken van een gedicht of het schrijven van een stukje. De Open School- groep in Zierikzee komt elke donderdagmiddag bijeen. De cursus begint donderdag 5 september. Het is mogelijk om een aantal keren vrijblij vend mee te doen. Volwasse nen die niet eerder Engels hebben geleerd krijgen de kans daar nu mee te begin nen. De cursus Engels Totaal begint donderdagmorgen 5 september. Ze omvat weke lijkse bijeenkomsten, die een heel schooljaar doorgaan. In die periode leren de deelne mers op een grondige wijze Engels spreken en schrijven. Behalve aan de taal wordt daarbij ook veel aandacht besteed aan Engeland en de Engelse cultuur. De cursus bijeenkomsten duren steeds een hele ochtend. De lees- en schrijfgroepen, die het Oosterschelde Colle ge ook het komende school- seizoen in de Prinses Julia- naschool runt, zijn bedoeld voor volwassenen die moeite hebben met lezen en schrij ven en die dat willen leren of verbeteren. Belangstellen den die meer willen weten over de cursussen van het Oosterschelde College of die zich willen aanmelden voor deelname kunnen telefo nisch contact opnemen via 0113-231170. Advertentie Aanbiedingen incl. kookplaat, oven, koelkast, afzuigkap, metalen laden, werkblad en spoelbak VERKERK4KEUKEN CAPELLT A/D IJSSEL: HOLLANDSCH DIEP 63c - 010-4501572 ROTTERDAM: STADIONWEG 41a - 010-4834441 ROTTERDAM (OMMOORD)SATUNB10IM 55 F: t F' F 010-4550511 OUD BETERLAND: BURC. DE VRIESBROEKMANLAAN 2 - 0186-631066 NAME TIIIIM Rlumm Dl «UKtlltPltlA1HT Advertentie Hem 26a 4301 HR Zierikzee 0111-417065 is te koop bij ZIE PAGINA 6 DAGELIJKS VERS BROOD EN BANKET HARINGVLIETPLEIN 6 4301 XG ZIERIKZEE TEL. 0111-412224 MOL 1 4301JC ZIERIKZEE Advertentie Advertentie ZIERIKZEE - Niet reisbureau Van Oeveren maar reisbureau Van Fraassen Holland International is de sponsor van het Zierikzeese wieleromnium, die een vakantie reischeque beschikbaar stelde voor rondemiss Patricia Kort. De vakantie reischeque werd aan de rondemiss overhan digd in het reisbureau, dat is gevestigd aan de Dam 1 in Zierikzee. In een verhaal daarover, in het Extra Nieuwsblad van vorige week, werd abusievelijk een verkeerde naam genoemd. Patricia Kort wil de vakan tie reischeque gebruiken voor een weekeindtrip naar Praag of Wenen in de decem bermaand. Medewerkster Nadja de Ceuninck-van Capelle van reisbu reau Van Fraassen Holland International met de vakantie reischeque die het bedrijf beschikbaar stelde voor de ronde miss. (Foto: Marijke Folkertsma) Een goede en betrouwbare occasion vindt u op het drive-in park van Cor Melissant. Diverse merken die door ons team weer in topconditie zijn gebracht Tevens officieel Mazda dealer. AUTOBEDRIJF diucuö C0RMEU56ANT Advertentie Kuipersweg 23-25 Middelburg De Roterij 9-11 jK Burgh-Haamstede «Ju 0118-626649 Q zorgzame verhuizers Q Cport- zpzóndhctd&cri'IrvtYi Alle cursussen die het Oosterschelde College op Schouwen-Duiveland presenteert worden ge houden in het voormalige Prinses Julianaschoolgebouw aan het Jannewekken in Zierikzee. (Archieffoto) Advertentie U bent van harte welkom In ons nieuwe sport- en gezondheidscentrum. Onder het genot van een hapje en een drankje kunt u onze accomodatie bewonderen en kennis maken met onze sportinstructeurs. Graag tot ziens! Volgens directeur Volwasse neneducatie van het Ooster schelde College, Jan Capello wijkt het aanbod niet af van de cursussen die ook vorig seizoen werden gehouden. „We hebben een klein, maar sterk aanbod van cursussen, dat zich vooral richt op men sen met weiriig opleiding." Dat zijn in de eerste plaats buitenlanders die bij het Oosterschelde College ko men om Nederlands te leren. Daarnaast presenteert de on derwijsinstelling steeds op nieuw drie cursussen waar voor altijd belangstelling is bij volwassenen. Het betreft de Open School, een cursus voor volwassenen die vroe ger niet de kans kregen om door te leren. De cursus En gels totaal voor mensen die de Engelse taal onder de knie willen krijgen. En de lees- en schrijfgroepen voor volwas senen die moeite hebben met lezen en schrijven. Elk nieuwe seizoen reser veert het Oosterschelde Col lege in haar Open School weer een aantal nieuwe plaatsen voor ouderen die het belangrijk vinden om hun kennis op te frissen, be zig te zijn met boeiende the ma's en nieuwe contacten te leggen door in een groep sa men te werken met leeftijds genoten. Capello: „De Open School is vooral bestemd voor mensen die vroeger niet de kans had- ZIERIKZEE - Volwassenen die hun algemene ken nis willen opfrissen of graag Engels willen leren, kunnen terecht in het vroegere Prinses Juliana schoolgebouw aan het Jannewekken in Zierikzee. Vanaf de eerste week van september presenteert het Oosterschelde College daar een aantal cursussen voor volwassenen. Advertentie All Double Action of-Color, 1 A QQ navulzak 1.7 kilo Het extraat|e van All Is.. Robijn. Want als u nu een navulzak All koopt krijgt u een navulpak Robijn wasverzorger van Nu met Gratis Robijn Wasverzorger. iNavulpak 500 ml. Morgenfris, Lavendel, Veldboeket Of Puur Zacht). 500 ml gratis. Doe zelf een zak All en uw gratis pakje Robijn In de speciaal daarvoor bestemde plas tic actietas en de caissière zorgt dat u profiteert!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1