GROTE VLOOIENMARKT Optie neutraal-bijzonder voor basisscholen voorbij Deelnemers rommelmarkt willen terug naar de 1 32bcj 0 Dood meisje gevonden op Slikken van Viane ZIERIKZEESCHE fl NIEUWSBODES i WOENSDAG TE ZIERIKZEE van 10.00 tot 16.00 uur Openbaar karakter scholen na herindeling gegarandeerd Handtekeningenactie moet wens kracht bijzetten Visser betrapt stropers Auto gestolen Amnesty 2 KINDERSEX-AFFAIRE 3 STICHTING 5 KRUISINGEN 7 TENNIS Er wordt nu ook al gerommeld j met de rommelmarkten zelf dé krant van schouwen - duiveland! IKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 20 AUGUSTUS 1996 153e JAARGANG NR 26029 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 De basisscholen zijn gisteren begonnen. Nieuw is komend schooljaar dat de ouders meer betrokken worden bij de werkwijze van de scholen. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - De optie van een neutraal-bijzon der bestuur voor de basisscholen op Schouwen- Duiveland is volgens de directeuren verlaten. Daarmee is het openbaar karakter van de scho len na de herindeling gegarandeerd. Dat heeft directeur A. Damman van de Kirreweie in Haamstede gisteren verteld. De directeuren zijn betrokken geweest bij het overleg van de stuurgroep gemeentelijke her indeling. Damman zegt blij te zijn dat de bestuursverant- woordelijkheid bij het ge meentebestuur zal blijven. De directeuren van alle open bare basisscholen op Schou- wen-Duiveland gaan boven dien in de toekomst een samenwerkingsverband aan. Het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland zal de vijf tien directeuren begeleiden. Begin september wordt inge vuld hoe het bestuur van de openbare scholen er in 1997 uit komt te zien. Daarnaast wordt er door middel van een Zorg plan een nieuw traject zorgver breding uitgezet. Het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland zal aldus als hulpverlener optreden bij alle onderwijsvernieuwingen die Schouwen-Duiveland te wach ten staan. De gemeenteraden of de gemeenteraad van na de herindeling zullen een defini tieve uitspraak moeten doen over de bestuurlijke verande ringen op de openbare scholen, die ook voor het onderwijzend personeel consequenties met zich mee zullen brengen. Karakter In de afgelopen jaren vormde het college van burgemeester en wethouders van een ge meente het bestuur van het openbaar onderwijs. De werk groep onderwijs van de com missie herindeling heeft zich het afgelopen jaar gebogen over de, naar hun inzicht meest passende bestuursvorm voor openbaar onderwijs, voor na de herindeling. Nu blijkt, dat in ieder geval het openbaar ka rakter behouden blijft. In de werkgroep onderwijs hadden de zes portefeuillehouders on derwijs zitting en ambtenaren van de zes gemeenten. Voorzit ter is F. C. Dieleman uit Duive- land. Het adviesbureau ODAP van de Vereniging Nederland se Gemeenten adviseerde de werkgroep. Uitgangspunt van het overleg was volgens voor zitter Dieleman, inderdaad om het openbare karakter van de scholen te kunnen behouden. De stuurgroep herindeling, waarvan de werkgroep een on derdeel is, zal uiteindelijk aan de gemeenteraden een advies uitbrengen dat richtinggevend zal zijn voor de toekomst. Het RPCZ zal op initiatief van het organisatiebureau ODAP een samenwerkingsmodel ontwik kelen dat een vertaling geeft voor de werkvloer voor de ope ratie samenwerking vijftien directeuren openbare basis scholen. Zorgverbreding In de samenwerking van basis onderwijs en speciaal onder wijs op Schouwen-Duiveland wordt er door middel van het Zorgplan een nieuw traject zorgverbreding uitgezet. Ook dit wordt begeleid door het Re gionaal Pedagogisch Centrum Zeeland. Aan de zorgverbre ding nemen zowel openbare als bijzondere scholen deel. Met elkaar heeft men het strate gisch beleidsplan opgesteld voor de komende tijd. ,,Doel is, om met z'n allen de verantwoordelijkheid voor on ze zorgleerlingen te dragen," aldus medewerkster van het RPCZ, Mies van den Hemel. „Die zorgleerlingen bedra gen op Schouwen-Duiveland slechts 2 procent van het totale leerlingenaantal, dat is lande lijk gezien vrij laag." Met de personele kosten is een bedrag van 80.755,- voor het jaar 1997 gemoeid, aan materiaalkosten 5.500,-. Het maatwerk voor zorgleerlingen kan blijven be staan, zolang er geld voor is. Binnen het samenwerkings verband kunnen kinderen op de gewone basisschool een be roep doen op het speciaal on derwijs en toch in de eigen om geving en op de eigen school blijven. Nieuw voor het vol gend schooljaar is, om ouders meer te betrekken bij de werk wijze van de scholen, zodat ze beter inzicht krijgen in de leer problemen van hun kind en de perspectieven van het kind in het basisonderwijs, dan wel het speciaal onderwijs. ZIERIKZEE - De deelnemers aan de kinder rommelmarkt in Zierikzee willen weer terug' naar de Balie. Dit jaar werd op de eerste dinsda gen van het Zomerprogramma van Zierikzee Aktief een kinderrommelmarkt gehouden op het Havenplein. „Maar op deze plek is dat niet gezellig," aldus mevrouw W. de Bilde-Lokker uit Zierikzee. Mevrouw De Bilde legde haar oor te luister bij andere deel nemers aan de kinderrommel markt en bezoekers. Dat lever de haar bijna zeventig hand tekeningen op, met mensen die de markt graag weer ver plaatst zien naar de Balie. Op deze plek werd de markt in voorgaande jaren gehouden. De Bilde staat al tien jaar sa men met haar kleinkinderen op de markt. Ze is het helemaal niet eens met de verhuizing naar het Havenplein. „Het was bij de Dikke Toren altijd veel gezelliger. Daar kwam het draaiorgel van Rossen ook al tijd een deuntje spelen. En veel kinderen zeggen ook dat ze veel meer verkochten. Of dat waar is weet ik niet. Kinderen zeggen zo veel. Maar bij mijn kleinkinderen gaat het in ieder geval op." Herrie Daarnaast heeft ze zich ook geërgerd aan de andere activi teiten die erop het Havenplein plaatsvinden. „Op een van de dagen stonden we naast het springkussen. Als iemand wil de weten hoe duur iets was, moest ik het drie keer zeggen, voordat hij het verstond. Er werd naast ons een verschrik kelijke herrie gemaakt." Dat zij niet de enige is die er zo over denkt, blijkt uit de hand tekeningenactie die zij op po ten zette. „Vroeger was het veel gezelliger." „Ik wil die oergezellige oude Toeristenda- gen weer terugen die gezelli ge rommelmarkt bij de Balie," hebben sommige onderteke naars als commentaar toege voegd. Hieruit komt duidelijk de wens naar voren tot terug keer naar de Balie. Bovendien wordt de actie niet alleen ondersteund door deel nemers aan de rommelmarkt. Ook toeschouwers vroegen spontaan aan De Bilde of ze hun handtekening mochten zetten. Vervolg op pagina 2 In plaats van op het Havenplein (foto) willen de deelnemers aan de kinderrommelmarkt hun koop waar volgend jaar weer op de Balie aan de man brengen. (Foto: Marijke Folkertsma) KERKWERVE - Een visser heeft zondag een 21- en vijf tienjarige inwoner van Ooster- land op heterdaad betrapt bij het lichten van zijn fuik in de Weversinlaag bij Kerkwerve. De visser hield de stropers ei genhandig aan en droeg ze over aan de politie. Deze heeft het tweetal verhoord en vervol gens met een proces-verbaal weer op vrije voeten gesteld. BURGH-HAAMSTEDE - In Burgh-Haamstede is zondag een Renault 5 gestolen die ge parkeerd stond aan de Haaij- manweg. De auto, met het kenteken YG- 74-RH, is eigendom van een 48- jarige man uit Dordrecht. Hij had zijn voertuig afgesloten. Desondanks werd deze tussen 14.30 en 19.00 uur gestolen. ZIERIKZEE - De Werkgroep van Amnesty International op Schouwen-Duiveland houdt in augustus weer schrijfavonden voor gewetensgevangenen. Op maandagavond 26 augustus kan men van 19.00 tot 20.30 uur terecht in de Gereformeerde kerk van Burgh-Haamstede en in de Gereformeerde kerk aan het Bostonplein in Brouwers haven. In Noordgouwe kan men op dinsdagochtend 27 au gustus schrijven bij de familie Murphy, Dr. Wortmanstraat 23 van 10.00 tot 12.00 uur. Bij het onderwijs in het hoogste gebod: werk met alle macht tegen versnippe ring van aandacht. Goethe Enkele buien HET WEER Van het zuiden uit enkele regen- of onweersbuien, in de ochtend in het noordoosten eerst nog zon. Min. temp. omstreeks 16 graden, middagtemperatuur ongeveer 25. Wind draaiend van zuidoost naar zuid west, zwak tot matig, rond kracht 3. Politie krijgt 150 tips per uur: België blijft in de ban van de kindersex-affaire. De Stichting Renesse wordt volgend jaar een beheer- en participatiemaatschappij. Vereniging Sirjansland Vooruit in actie tegen gevaarlijke kruisingen. Enkelspeltitels voor Dina van der Horst en Leon Weeda bij LTC Scharendijke. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. VIANE - Op de Slikken van Viane is zondag middag het stoffelijk overschot gevonden van een meisje. De politie gaat er van uit dat het meisje door een misdrijf om het leven is geko men. Vanmorgen was nog niets bekend over de identiteit van het slachtoffer. Het meisje werd door voor bijgangers aangetroffen. Zij zagen het lijk liggen op de Slikken. Volgens een woord voerder van de politie gaat het om een meisje van „vijftien, hooguit zestien jaar." Vast staat volgens de woordvoerder dat het meisje door een mis drijf om het leven is gekomen. Verdere mededelingen kon hij daarover echter in het belang van het onderzoek niet doen. Er is een recherche bijstands team samengesteidr bestaande uit vijftien man, om de identi teit van het meisje te achterha len en de omstandigheden waaronder zij om het leven is gekomen vast te stellen. Van morgen was daarover nog niets bekend. Signalement Het signalement van het meis je is: blank, 1,58 meter lang, golvend donkerblond haar, slank postuur, schoenmaat 31/32. Ze had een zilveren oor- pin midden in de rechter oor schelp. Volgens de woordvoerder zijn er vooralsnog geen aanwijzin gen dat er een verband bestaat met de verdwijning van de twee vermiste Belgische tie ners. „Maar we sluiten in dit stadium nog niets uit. Ook dat wordt in het onderzoek meege nomen." Iedereen die inlich tingen kan geven wordt ver zocht contact op te nemen met het recherche bijstandsteam in Kruiningen: 0118-381810. i Blijf op de hoogte met de Zierikzeesche Nieuwsbode JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 i KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 I KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 j JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 j Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratisil Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats: Telefoon Geb.datum:i Handtek. Bij automatische afschrijving uw J I I I I I I I I I I I I I I I I bank -/gironummer vermelden: II III II II II II II I SS Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, j-j-» Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee. ELI zzn 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1