Leerling Willemse geeft meester Englebert nu al veel huiswerk op Peter van Vossen vaster in basiself DFS (nog) als los zand, Bruse Boys heeft een goed fundament voor beker Pim Potappel heeft zorgen voor morgen Pijp van Zonnemaire na rust helemaal leeg:, 0-17 Hoogste notering Krajicek Zierikzee lijdt op eigen veld pijnlijke nederlaag tegen SKNWK, 3-5 Slechte start RBCen TOP Skeeleren in Goes Overtuigende winst van Bruse Boys op ploeg uit Haamstede1 -6 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Nuttige trainingsdag Brouwershaven BROUWERSHAVEN - Hoewel Brouwershaven een nuttige trainingsdag met een gewonnen oe fenwedstrijd (5-1) tegen een gecombineerd elf tal van WHS afwerkte, heeft trainer Pim Potap pel genoeg zorgen voor de eerste bekerronde tegen Zierikzee. De oefenmeester moet het mor gen zonder de geschorsten John Jonker, Dick van Splun- der en Sietse van der Wekken doen. René Dalebout en Arjan Visser zijn vraagtekens. Pot appel lijkt in de aanloop naar de competitie gewend aan ont brekende voetballers. Tegen WHS konden Jonker, Ruud Dekker, Visser, Erik Hartog, Dalebout, Peter de Haan en John van Mourik om uiteenlopende redenen niet op draven. Zo erg vond Potappel het niet. ,,Het was een mooie gelegenheid om andere jon gens aan het werk te zien." Clement van Splunder en André Goudzwaard, beiden tweemaal, en Martin Quist scoorden tegen de ploeg uit St. Annaland. Potappel: ,,Het is lekker als je een keer makke lijk kunt scoren. Het had ook 10-1 kunnen zijn." Het van MEVO gekomen trio, de broers Van Splunder en Ruud Dekker, bevalt Potappel prima. ,,Ze kunnen wat kwali teit extra aan het elftal toevoe gen. Ik ben heel blij met ze," benadrukte hij. „Bovendien kan Remy Lieven- se door hen makkelijker voet ballen." Eerste oefenwedstrijd seizoen ZONNEMAIRE - Zonnemaire had in de eerste oefenwedstrijd van het seizoen helemaal niets in te brengen. DWO'32, dat uitkomt in de derde klasse van de KNVB, versloeg de elf uit het ge lijknamige plaatsje met zeer ruime cijfers, 0-17. Zonnemaire moest in de eerste helft honderdtwintig procent arbeid verrichten om DWO'32 nog een beetje het hoofd te kunnen bieden. Maar na een 0- 3 ruststand was de pijp hele maal leeg. Trainer Wim Kommer had alle moeite om een volwaardig elf tal op de been te brengen. Veel van zijn selectiespelers wer ken op zaterdag in de horeca. „Ik moet improviseren." Voor de bekerwedstrijd van morgen tegen Duiveland is het niet veel anders. Sebastiaan van Leersum, Rutger Eijskoot en Edward Schenk ontbreken. Piet van de Kasteele, die zater dag ontbrak, is wel aanwezig. Nederlandse tennisser zevende NEW YORK (ANP) - Richard Krajicek is maan dag, op de nieuwste wereldranglijst voor ten nissers, gestegen naar de zevende plaats. De Ne derlander heeft nog nooit zo hoog gestaan. Wimbledon-winnaar Krajicek haalde afgelopen week de kwartfinales van het toernooi in New Haven. Dat resultaat hielp de mondiale nummer acht voorbij Andre Agassi, De Amerikaan werd gediskwali ficeerd en kreeg geen punten. Jan Siemerink, die Krajicek in New Haven versloeg, maar die zondag in de finale verloor van O'Brien, kwam een stuk hoger op de wereldranglijst. Hij steeg van de 32e naar de 20e plaats. Siemerink speelt deze week het toernooi van Long Island, waar hij als vierde is ge plaatst. Krajicek speelt geen toernooi. Hij traint voor de US Open, die maandag in New York begint. Ranglijsten Heren: 1. Sampras (VSt) 4318, 2. Muster (Oos) 3722, 3. Chang (VSt) 3522, 4. Kafelnikov (Rus) 3178, 5. Becker (Dui) 3091, 6. Ivanisevic (Kro) 2831, 7. Kraji cek (Ned) 2434, 8. Agassi (VSt) 2399, 9. Courier (VSt) 2337, 10. Ferreira (ZAf) 2334, 20. Sieme rink 1358, 26. Haarhuis 1260, 49. Schalken 823, 111. Van Scheppingen 418, 168. Winnink 239, 176. Davids 226. 178. Wi- bier 224, 182. Eltingh 219. Vrouwen: 1. Seles (VSt) 358.40 en Graf (Dui) 330,78. 3. Sanchez (Spa) 226,54, 4. Martinez (Spa) 198,19, 5. Majoli (Kro) 185.31, 5. Huber (Dui) 159.55, 6. Novotna (Tsj) 136,62, 7. Davenport (VSt) 132,94, 8. Fernandez (VSt) 132,54. 9. Date (Jap) 123,82, 10. Rubin (VSt) 117,92, 13. Schultz 103,91, 35. Oremans 38,39. 55. Boogert 28,16, 153. Kamstra 8,89, 196. Noorlander 6,48, 205. Rottier 6,20. ROOSENDAAL/UTRECHT - RBC en TOP Oss zijn in de strijd om de nationale beker slecht begonnen. Beide teams verloren met 2-1. Het TOP Oss van de Zierikzee- se trainer Adrie Koster verloor de eerste poulewedstrijd met 2-1 in en van Utrecht. Het Roosendaalse RBC moest op eigen veld een nederlaag tegen RKC uit Waalwijk incasseren. Zierikzeeënaar Ronald van Oe- veren scoorde pas bij 0-2 in de 78e minuut de enige tegen treffer voor zijn ploeg. GOES - De Mijl van Goes, jeugd-skeelerwedstrijden en het open Zeeuws Kampioen schap skeeleren. Dat staat za terdag 24 augustus allemaal op het programma van het groot skeelerfestijn in Goes. Diverse Zeeuwse schaatsers van ijsclub de Poel strijden die dag dm de titel Zeeuws kam pioen skeeleren. Hierbij moe ten zij het opnemen tegen lan delijke C-rijders en veteranen. Ook hebben diverse Belgische rijders toegezegd deel te zullen nemen." Zeeuwse kanshebbers zijn onder anderen Cees de Goffau, Kees Hoogerland en Ferdi Wisse. Het programma van het skee ler-festijn gaat om 14.00 uur van start met het onderdeel skeeleren-loop-skeeleren. Tijdrit Om 15.00 uur volgt de tijdrit over 700 meter. De skeeler-ma rathon voor de jeugd gaat om 16.15 uur van start en om 17.00 uur wordt het startschot gege ven voor de Mijl van Goes. Om 17.45 uur gaan de C-rijders en de dames veteranen Zeeuwen van start. Het evenement wordt gehou den aan de Stuartweg in Goes- Zuid. Zierikzeeënaar scoort tweemaal ZIERIKZEE - Oef, dat deed zeer! Alsof een bok ser zijn tegenstander knock-out sloeg. Zo pijn lijk en hard kwam de nederlaag van Zierikzee in het oefenduel tegen SKNWK aan. Het elftal uit Nieuwerkerk troefde de thuisclub op eigen veld op alle fronten af. De cijfers waren niet ge ring, 3-5. Alle reden om eens met trainer Jan Englebert van gedachten te wisselen over het hoe en waarom van het gevoelige ver lies. Nou, dat feest ging niet door. De nieuwe Steenbergse oefenmeester van Zierikzee had nog net geen pleister op zijn mond. „Het lijkt me niet verstandig iets te zeggen," klonk een zuinige zin. Naar het zwijgzame gedrag van Englebert was het slechts gissen. De teleurstelling van het verlies? Het werken met een incomplete groep? Aanpas singsproblemen? Te hoge ver wachtingen? Omstanders von den het in ieder geval niet netjes dat Englebert zich zo van zijn publicitaire taken kweet. hoe je het ook wendt of keert - de eilandelijke eer op het spel staat, gaf de zege hem een pret tig bijsmaakje. Onder Engle bert speelde Willemse zo'n tien jaar geleden bij Bruse Boys. De leerling won dus van de meester. Daar kon Willemse wel om lachen. Optimisme De coach van SKNWK - trainer Gerard Olijhoek bleef op ge paste afstand van de Nieuwer- kerkse dug-out - waarschuwwt voor al te veel optimisme met de competitie in het vooruit zicht. In de kantine van Bruse Boys hoorde hij mensen al zeg gen: „Als jullie nu geen kam pioen worden, dan weet ik het niet." De favorietenrol legt SKNWK zichzelf langzamer hand op. Het kent een wel haast smetteloze oefenperiode. Zierikzee weet daar sinds za terdag over mee te praten. De thuisploeg had zich in het eerste half uur van de wed strijd veel leed kunnen bespa ren. Peter van Beveren miste twee dotten van mogelijkhe den, Camiel van Tiggelhoven raakte de bovenkant van de lat en John van der Have had oog in oog met SKNWK-doelman Eric de Bruine, stand-in voor Leon Quik, moeite te scoren. Net voor de tweede kans van Van Beveren trapte Zierikzee- doelman Sander Kloos ver keerd uit. Jacky de Bruine pro fiteerde van het geschenkje, omspeelde Kloos en schoof keurig in, 0-1. „Een beginners foutje," zei iemand langs de kant. Een vloeiende aanval over rechts stuurde Kees-Jan van Nieuwenhuize weg. De rechts half bediende Jan-Jaap Pad mos bij de tweede paal op maat, 0-2. De tweede blunder van Kloos gaf Peter van der Cingel de gelegenheid 0-3 te maken. Troost Kloos, die zijn fouten erkende, moet afwachten of hij morgen in de basis mag staan. In Jacco van der Schee, die in de tweede helft inviel, heeft Englebert een goed alternatief. Een schrale troost voor Kloos mis schien, maar hij was niet de enige doelman die het even niet zag. De Bruine beoordeel de net na de onderbreking een bal verkeerd. Van Beveren kon hierdoor zijn gebruikelij ke doelpuntje van de voorbe reiding meepikken, 1-3. Na de 1-4 door Wilco de Valk raakte Zierikzee lichtelijk ge frustreerd. Colin Struijk en Camiel van Tiggelhoven maakten overtredingen op SKNWK-benen waar normaal geel voor staat, maar de scheidsrechter het slechts af deed met een handgebaar. Zo van 'rustig aan'. Willemse wond zich terecht op. „Voor hetzelfde geld liggen je spelers overhoop." Dezelfde Van Tiggelhoven had een prachtige lob voor 2-4 in huis. Neele maakte 2-5, Van Oeveren 'verzachtte' de pijn met een derde Zierikzees doel punt, 3-5. Benieuwd of Jan Englebert de volgende keer meer te melden heeft. Zierikzee - SKNWK 3-5 (0-3) - 28. J. de Bruine 0-1, 34. Padmos 0-2, 45. Van der Cingel 0-3, 46. Van Beveren 1-3, 61. De Valk 1- 4, 68. Van Tiggelhoven 2-4, 83. Neele 2-5, 84. Van Oeveren 3-5. Selectie Zierikzee: Kloos, Van der Schee, Hage, Kommer, Nouwen, Van der Linde, Struijk, Van Oeveren, Rogge band, Vermeulen, Van Tiggel hoven, Van der Have, Van Be veren. Selectie SKNWK: E. de Brui ne, R. de Bruine, Van Marle, Kikstra, Neele, Van Nieuwen huize, J. de Bruine, Van der Cingel, Flikweert, De Valk, Padmos, Flikweert, Roks. Voorstelling- GLASGOW (ANP/RTR) - Peter van Vossen lijkt eindelijk een plaats in de basisopstelling van Glasgow Rangers te hebben veroverd. De Zier- i(czeese voetballer scoorde in het competitiedu el tegen Dunfermline twee keer, ploeggenoot Ally McCoist drie maal. De Nederlandse spits heeft nu vier keer in vier wedstrijden gescoord. een verdediger en keeper van Dunfermline op het verkeerde been. Na de 2-0 van McCoist miste Van Vossen een goede kans op een derde doelpunt van de thuisclub. Nadat hij de doelman had omspeeld, schoot Van Vossen in het zijnet van een leeg doel. In de laatste elf minuten van de wedstrijd vielen nog vijf treffers. Vanwege een fout van Van Vossen op het midden veld, profiteerde Djinferm- line. De linksbuiten herstelde zijn fout door in de rebound de laatste Rangers-goal te produ ceren. Daarom maar naar Kees Kom mer, lid van de technische com missie van voetbalvereniging, gestapt. Wat vond hij van Zie rikzee? „Heel matig," luidde zijn eerste woorden. „We heb ben geen spelers die de lijnen uitzetten. Het collectief moet beter," vatte Kommer de wed strijd samen. En over Engle bert. „Hij had zich misschien een hele andere voorstelling van Zierikzee gemaakt." Het wordt Zierikzee niet mak kelijk gemaakt in de voorbe reiding. Engelbert mist regel matig spelers vanwege werkzaamheden, vakanties en blessures. Tegen SKNWK was het al niet anders. Raymond Massop, Leon Hendrikse, Jo- han Heikamp, Wilfried Nelis- sen, Richard van Baaien en Marco Jonker moesten nul op rekest geven. Deze trend zet zich morgen avond voor het bekerduel te gen Brouwershaven voort. Pe ter van der Linde en Leo Nouwen zoeken de zon op en Frans Kommer en Barry Hage zijn geschorst. Bovendien is het afwachten hoe de blessures van de ontbrekende mensen te gen SKNWK zich ontwikke len. Cees Willemse heeft daarente gen weinig problemen. Naast de winst op Zierikzee, waarin - Mag ik even over je arm meekijken, lijkt SKNWK'er Martijn Neele aan Peter van Beveren van Zierikzee te vragen. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE Alexander van Keulen, de trai ner van Bruse Boys, blijft een ambitieus persoon. Met de zes doelpunten in de oefenwed strijd tegen DFS was de inwo ner van Kloetinge zeker geluk kig. „Maar we geven een goal weg," sprak hij, en daar baal ik van. Nul staat altijd leuker dan één." Die ene DFS-treffer was wel de mooiste van de par tij in Burgh-Haamstede. De 1-6 overwinning van Bruse Boys op DFS was niet meer dan terecht. Het had zelfs een hogere score kunnen worden als de voetballers uit Bruinisse nog trefzekerder waren ge weest. De thuisploeg van coach Kees Joosse creëerde pas na ruim een uur spelen de eerste kans. Joosse miste nogal wat selec tiespelers. Naast hem stond slechts wisselspeler, begelei der Willem Spee nota bene. Met een beetje gevoel voor dra matiek zei hij vooraf. „Ik heb er maar elf, dan kan ik niets anders doen." Op het appèl ontbraken René Brussé, Dagmar van der Salm, Ronald Braam en de aan zijn kuit geblesseerde Rudy Bos- kim. Met het oog op de beker wedstrijd van morgenavond tegen Serooskerke kan Joosse nauwelijks over meer mensen beschikken. Brussé is er weer en met een paar spelers uit het tweede moet Joosse het beker- karwei tegen de tweedeklasser zien te klaren. De oefenmeester heeft wel eens prettigere voorbereidin gen gehad. Vorig seizoen had Joosse constant vijftien man op de trainingen. Nu niet. „Het breekt je altijd op, ook op trai ningen. Je moet improvise ren." Alexander van Keulen hoeft voorlopig geen beroep te doen op zijn improvisatievermogen. De trainer schijnt in Bru goed te bevallen, de resultaten in de Peter van Vossen. (Foto: Ma rijke Folkertsma) Van Vossen opende voor rust de score voor de Schotse kam pioen. Met een mooie actie in het strafschopgebied zette hij Celtic, de traditionele rivaal van de Rangers, versloeg Raith met 4-1. De Duitser Andreas Thorn maakte twee doelpunten nadat Pierre van Hooijdonk voor 1-0 had gezorgd. Invaller Simon Donnelly tekende voor de laatste treffer van de 'twee de' club uit Glasgow. Verbeten zetten DFS'er Herber Goudzwaard (links) en Leo Burgers van Bruse Boys aan voor een kopduel. (Foto: Marijke Folkertsma) oefensessies zijn er ook naar. En, het moet gezegd worden, een hele wedstrijd naar Bruse Boys kijken, valt niet tegen. Eerlijkheidshalve moet daar aan worden toegevoegd dat Bruse Boys van DFS alle kan sen en mogelijkheden kreeg om aardig voetbal te spelen. Meest in het oog springend wa ren de gapende gaten die de ploeg uit Burgh-Haamstede tussen de linies openliet. Hier door kon Bruse Boys, dat Vla dimir en Ralph van den Ou den, Willem Webers en Wilco Hanzen miste, naar hartelust combineren en passes vanuit het achterveld naar de spitsen versturen. Leo Burgers gaf de eerste aan zet tot de zesklapper, 0-1 in de achtste minuut. Theunis-Henk van den Berge soleerde langs vier vijf DFS'ers ware het wegwijzerpaaltjes. Zo van, daar is het doel: schiet u maar raak. Dat deed Van den Berge in de 25e minuut ook. Naamge noot Tonnie profiteerde voor rust van een fout van DFS- keeper Peter Brussé, die geen gelukkige pot onder de lat doormaakte, 0-3. 'Streep' Nadat eerst Eric Bleiji en Si mon Boogaard Bruse Boys na de pauze op 0-5 hadden gezet, kreeg DFS pas de eerste moge lijkheid op een doelpunt. Arco Dekker verprutste hem. Bleiji verzorgde het slotakkoord voor zijn ploeg, een mooie 'streep' met links achter Brus sé. De kleine aanhang van de thuisploeg schreeuwde wel voor zes goals toen Huib Nor- tier, op aangeven van Anco van der Linde, met een prach tig schot Jacob Muller kans loos liet, 1-6. En daar baalde Van Keulen dus van. Vooruitlopend op het bekerdu el tegen WIK schat de trainer de kansen van Bruse Boys goed in. „WIK speelt in dezelf de klasse als DFS. Normaal ge sproken moeten wij kunnen winnen." DFS - Bruse Boys 1-G (0-3) - 7. Burgers 0-1, 25. Th. van den Berge 0-2, 41. T. van den Berge 0-3, 58. Bleiji 0-4, 59. Bogert 0-5, 66. Bleiji 0-6, 83. Nortier 1-6. Selectie DFS: Brussé, Jansen, Rijnberg, Goudzwaard, Van de Zande, Nortier, Van der Linde, Dekker, De Meij, Hogenstein, Eerdmans, Spee. Selectie Bruse Boys: Muller, Beye, T. van den Berge, Boo gaard. Witte, Burgers, Th. van den Berge, Willemse, Van der Maas, J. van den Berge, Bleiji.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 6