enda MM Peugeot introduceert twee nieuwe air-line modellen Leren sportduiken in zwembad De Staver HET rXfiWNIEUWSBLAD Avis Autoverhuur opent weer nieuwe vestiging Prijsvraag voor naam nieuwe accommodatie Duo Gavotte speelt in Haamstede en Dirksland i fl IDw gPfijjk WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. ■tVrW.S-SW Doorlopend van maandag tot en met zaterdag Brouwershaven Expositie: Op de Reede. De wereld van boelhouwer Van Beveren (1822-1899), schip per, berger, redder, loods en lichtto2*enwachter. Museum De Vergulde Garnaal. Tot 17 augustus Brouwershaven Tentoonstelling schilderijen vanmw. v. d. Swan. Sint Nicolaaskerk. Van 13.30 tot 16.30 uur. Toten met zaterdag 17 augustus Zonnemaire Vierentwintig vogelverschrikkers. Polder achter Zonnemaire. Hele dag. Toten met dinsdag 20 augustus Zierikzee Geschiedenis Nieuwe Kerk en voorgaande kerk. Nieuwe Kerk. Iedere dinsdag en don derdag 11.00 tot 16.00 uur. Brouwershaven Expositie beelden en schilderijen Hedi Bogaers. Stadhuis. Op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Tot en met 23 augustus Zierikzee Fototentoonstelling Joods van de Amsterdamse fotografe Jenny E. Wesly. Tevens videofilm Tekens in de tijd. Tijdens Open Kerkdagen in Gasthuiskerk. Iedere maandag-, woensdag en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Tot en met 24 augustus Zierikzee Zomertentoonstelling Nederlands plastiek. Burgerweeshuis. Ma. t/mza. 10.00 tot 17.00 uur. Sommelsdijk Kunstwerken Eugenie Dege- naar en Piem Aukes. Galerie De Parterre. Donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Vrijdag n 14.00 tot 21.00 uur en zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. Toten met zaterdag 24 augustus Middelharnis Schilderijen Piem Aukes. Galerie De Parterre. Don derdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Toten met donderdag 29 augustus Burgh-Haamstede Sprookjesfiguren Tini Ken ter. Atelier-galerie Josefine. Dinsdag, woensdag en don derdag van 10.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.00 uur. Toten met vrijdag 30 augustus Zierikzee Schilderijen verstandelijk gehandicapten. Cliëntenhal ABN-AMRO bank. Maandag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur. Tot 30 augustus Middelharnis Grafiek van Otto Hetter- scheid (litho's), Eric Levert (etsen), Hans Vredegoor (et sen) en Piet Warffemius zeef drukken). Gemeentehuis. Ma. t/m vr. 09.00-16.30 uur. Tot 31 augustus Nieuw-Haamstede Expositie aquarellen van Mariëtte Groot-van Hobo ken uit Doorwerth. Hotel de Torenhoeve, Torenweg 38. Tot en met zaterdag 31 augustus Herkingen Kunstwerken Eugenie Stinis en Aris Roskam. Theetuin De Bongerd. Dagelijks (behalve donderdag) van 10.30 tot 21.30 uur. Ouddorp Expositie schilderijen van Joop Olthuis. Bezoekerscentrum De Grevelingen. Dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Burgh-Haamstede Saga. Werken van Simon Woudwijk en Ton Lamper. De Bewaerschole. Maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Zierikzee Expositie schepen van weleer in de delta aan boord klipper „Mijn Genoegen" Dinsdag, donderdag en za terdag van 10.00 tot 17.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 14 augustus Middelharnis Gemeentehuis, Vergadering adviescommissie financiën. 19.30 uur Maandag 19 augustus Oude Tonge Vergadering advies commissie Algemene Zaken. Gemeentekantoor. 19.30 uur Vrijdag 23 augustus Ooltgensplaat Start Omloop van Goeree-O verf lakkee 19.00 uur. Middelharnis Concert blues-duo Big Bo and mr. Bas. 21.00 uur. Zaterdag 24 augustus Goedereede Zomer-beiaardconcert door Gerard de Waardt. Toren. 16.00 uur. Middelharnis Cursusmarkt Goeree-Overflakkee. Diekhuusplein. Ooltgensplaat Finish Omloop Goeree-Overflakkee. 19.00 uur. SCHOUWEN-DUIVEL AND Woensdag 14 augustus Zierikzee Open kerkdagen. Gasthuiskerk. Middag. Neeltje Jans Excursie vanaf bord Vereniging Natuurmonumenten, bij parkeerplaats Delta Expo. 14.00 uur. Burgh-Haamstede Excursie slotbos en Zepeduinen. Slot Haamstede. 19.00 uur. Informatiebijeenkomst gemeente Westerschouwen om 19.30 uur in gemeente huis. Oosterland Rommelmarkt voor de N.H. Kerk rond het kerkgebouw Aanvang: 16.00 uur Bruinisse Gemeentehuis, Openbare vergadering commissie financiën, 19.30 uur. Zang- en muziekavond. Gereformeerde kerk. 20.00 uur. Show big foots. Parkeerterrein Manege Aquadelta. 20.30 uur. Stuntshow Les Aranis Klaas op parkeerterrein manege Ac|ua Delta. 20.30 uur. Woensdag 14 augustus Renesse Radio Noordzee Tour. Bij VW-kantoor. 17.00 tot 20.00 uur. Oosterland Middag en avondrommel markt. Rondom Nederland se Hervormde Kerk. Vanaf 16.00 uur Bruinisse Mosselen eten in tuin Oud heidkamer, van 14.00 tot 16.30 uur. Donderdag 15 augustus Burgh-Haamstede Commissievergadering openbare werken, gemeente huis om 19.30 uur. Bijbelexpositie. Nederlandse Hervormde kerk Haamstede. 10.00 tot 17.00 uur. Dreischor Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Nieuwerkerk Vergadering adviescommis sie financiën. Gemeentehuis. 16.30 uur. Vergadering commissie be stuurszaken in het gemeente huis. 19.30 uur. Vrijdag 16 augustus Zierikzee Open kerkdagen. Gasthuiskerk. Middag. Neeltje Jans Excursie naar vogelijkhut. Zaterdag 17 augustus Haamstede Concert Duo Gavotte in Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Dreischor Gehele dag Vlasdag. Vanaf 10.00 uur. Nieuwerkerk Barbecue PJZ, Rijksweg 25. 19.30 uur. Oosterland Regiomeeting Motor Aktie Groep, Clubhuis MC Koei- evaag, Rijksweg 6a, vanaf 12.00 uur. Bruinisse Braderie Scouting op het Kerkplein of Verenigingsge bouw (bij slecht weer). Van 09.30 tot 12.00 uur. Zondag 18 augustus Zonnemaire Afsluiting kunstroute 'Vogelverschrikken is een kunst', Polder van Bommenede, optreden 'I Piü Piccoli', 16.00- 18.00 uur. Maandag 19 augustus Zierikzee Open kerkdagen. Gasthuiskerk. Middag. Commissie welzijn en sociale zaken, stadhuis om 19.30 uur. Haamstede Maandagavondzang o.l.v. Jan van den Driest, met Bert Kruis, piano en Frans van Tilburg, orgel. Gereformeerde kerk. 20.00 uur. Brouwershaven Zomermarkt in het centrum. Van 12.00 tot 17.00 uur met op 19.00 uur optreden blaaskapel. Dinsdag 20 augustus Neeltje Jans Excursie vanaf bord Vereniging Natuurmonumenten, bij parkeerplaats Delta Expo. 10.00 uur. Burgh-Haamstede Dia-serie over Slot Haamstede. Slot Haamstede. 19.00 uur. Woensdag 21 augustus Zierikzee Open kerkdagen. Gasthuiskerk. Middag. Neeltje Jans Excursie vanaf bord Vereniging Natuurmonumenten, bij parkeerplaats Delta Expo. 14.00 uur. Burgh-Haamstede Excursie slotbos en Zepeduinen. Slot Haamstede. 19.00 uur. Brouwershaven Orgelconcert door Paul Kieviet uit Sommelsdijk. Sint Nicolaaskerk. 20.00 uur. Bruinisse Fietstocht naar Krammersluizen. Start bij WV-kantoor. 13.00 uur. Donderdag 22 augustus Dreischor Orgelconcert Dirk Jan?z. Zwart. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. ORGELCONCERT MIDDELHARNIS - De orga nist Piet Wiersma presen teert zaterdag 17 augustus een concert op het driekla- viers Leeflang-orgel in de Grote Kerk in Middelharnis. Het betreft-een initiatief van de stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Het concertprogramma van Wiersma omvat vooral werk van J. S. Bach en de leerling van Bach, J. P. Kellner. De organist speelt onder meer Toccata in F, de Sinfonia 'Gottes Zeit ist die allerbeste Zeit' en het trio in A over 'Allein Gott in den Höh sei Ehr' uit de Leipziger Chorale van Bach. Wiersma kreeg in 1975 de Prijs voor uitne mendheid voor Orgel. Hij is als organist verbonden aan de Sint Nicolaaskerk in Mon- nickendam. Het concert in Middelharnis begint om 20.00 uur. ROMMELMARKT BRUINISSE - De Bruse scou tinggroep houdt zaterdag 17 augustus een rommel markt/braderie op het Kerk plein in het vissersdorp. De scouts hebben een groot aan tal tweedehands artikelen bijeen gebracht die te koop worden aangeboden Verder kunnen bezoekers zich ver maken met het visspel, de scoutomatic en het taarten- spel. Er worden oliebollen en andere lekkernijen ver kocht. Het evenement is van 09.30 tot 12.00 uur. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar het verenigingsgebouw. UFO STELLENDAM - Een groot vliegend voorwerp van ongeveer vijftien meter lang. Dat zag de bestuurder van een auto toen hij vorige week op de Plaatweg tussen Stel lendam en Melissant reed. Het voorwerp vloog bo ven het land naast de weg. De autobestuurder signaleerde tevens een zee van licht met de fel heid van een aantal bouwlampen. Het vlie gend voorwerp steeg vol gens de man rechtstandig omhoog zonder veel la waai en was snel verdwe nen. In het land was daarna niets zichtbaar. Zijn waarneming is door gegeven aan het landelij ke meldingscentrum voor ufo's. De Peugeot 306 en 406 air-line zijn standaard voorzien van airconditioning. 'Summer-sale' in autobedrijven ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Bij de Peugeot au tomobielbedrijven worden deze maand de 306 en de 406 air-line gepresenteerd. Beide auto's zijn stan daard voorzien van airconditioning. Ze worden geïntroduceerd tijden de 'summer-sale', die jaar lijks in de zomer wordt gehouden in de Peugeot-au- tomobielbedrijven. De 'summer-sale' is een ver koopactie waarbij de klan ten kunnen profiteren van gratis accessoires, hoge in- ruilprijzen, financierings aanbiedingen en financieel actievoordeel. Dat geldt niet alleen voor mensen die een van de nieuwe air-line mo dellen kopen, maar bij aan koop van alle Peugeot-mo- delien. Al langer De naam 'air-line' is bij Peu geot reeds langer bekend. Van de 405 GRX Break be staat al langere tijd een der gelijke uitvoering, die onder meer standaard is uitgerust met airconditioning. Die lijn wordt nu voortgezet met de 306 en 406 air-line. Ook op deze modellen is air conditioning standaard. Tijdens de summer-sale, die duurt tot en met 31 augustus, mogen kopers ook voor dui zend gulden aan accessoires uitzoeken of kunnen kiezen voor vijfhonderd gulden kor ting. Wanneer een 306 zonder airconditioning wordt aan geschaft mag voor tweedui zend gulden aan gratis acces soires worden uitgezocht en bedraagt de korting duizend gulden. Scherp geprijsd Tijdens de summer-sale actie zijn er ook speciale financie ringsacties op de 106 en 306, staan gebruikte auto's extra scherp geprijsd en worden enkele op voorraad staande nieuwe auto's aanzienlijk in prijs verlaagd. Op Schouwen-Duiveland kan men voor Peugeot auto's terecht bij automobielbe drijf De Nobelpoort BV in Zierikzee. Op Goeree-Overflakkee is automobielbedrijf J. A. Vis ser de dealer van deze Franse auto's. VRIJMARKT DIRKSLAND - Tijdens de Huttenweek, die deze week wordt gehouden aan de Phi- lipshoofjesweg in Dirksland, staat vrijdag 16 augustus een vrijmarkt op het program ma. Op de speelweide naast het clubgebouw van buurtver eniging West verkopen kin deren een hele middag twee dehands artikelen. Ook kunnen flippo's worden ge ruild. Vrijdagavond wordt een ge zellige avond gehouden met spelen als ballondart, ballen gooien, rad van Fortuin en 21-spel. De muziekvereniging Amici- tia treedt op en de Hutten- week wordt besloten met een vreugdevuur. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Met de opening van een vestiging bij autorijschool Freddy Wolf in Vlissingen, op 1 september, groeit het totale aantal vestigingen van Avis Autoverhuur in Zuid West Ne derland naar zeven. Met vestigingen in Vlissin gen, Goes, Zierikzee, Middel harnis, Oud- Beijerland, Nu- mansdorp en Marina Port Zélande op de Brouwersdam is Avis Autoverhuur de grootste autoverhuurder in Zuid West Nederland. Onder leiding van AAZ Advies uit Zierikzee werden deze vesti gingen samengevoegd tot één groot bedrijf, dat de voorde len van samenwerking wil benutten voor de huurders. Het bedrijf biedt meer dan 75 auto's van verschillende merken en soorten aan als huurauto. Met name de col lectie bedrijfsauto's is groot. Zij varieert van 2,5 tot zestien kubieke meter voer tuigen in vele speciale uit voeringen, waaronder aan nemersuitvoeringen, auto's met dubbele kabine en 4x4 auto's. Avis Autoverhuur zoekt steeds nieuwe mogelijkhe den om het huren van een au to aantrekkelijk te maken voor mensen die tijdelijk een auto nodig hebben. Bijvoor beeld de Avis Club Card, die het mogelijk maakt eenvou dig en goedkoop een auto te huren en tevens te sparen voor vrije kilometers. SCHARENDIJKE - Henk Hanson van duikcentrum de Grevelingen in Scharendijke heeft een nieuwe groepsaccommodatie ingericht op zijn terrein. Voor de nieuwe accommodatie moet een naam verzonnen worden, daartoe is een prijsvraag uitgeschreven. Hanson is op zijn boerderij al zo'n dertien jaar actief op de markt van de duiksport. In de beginperiode kwam er een enkele individuele duiker zijn persluchtfles bij hem la ten vullen. Met de toenemen de populariteit van de duik sport, komen steeds meer clubs en groepen naar Zee land. Na het duiken worden er niet zelden feestjes geor ganiseerd door de clubs, die op de camping bij het duik centrum verblijven. Bij slecht weer werd nogal eens aan de eigenaar gevraagd, of een van de landbouwschuren gebruikt mocht worden voor een binnenbarbecue. Om te gemoet te komen aan de vraag werd een van de schu ren tot groepsaccommodatie verbouwd. Een naam voor de nieuwe ac commodatie kan men zenden naar Duikcentrum de Greve lingen. Elkerzeeseweg 34, 4322 NA Scharendijke. Duikcentrum de Greveliiïgen in Scharendijke verbouwde een van de schuren tot groepsaccommodatie. Roemeense en Israëlische suites Wm. n mmr~ i Organist Martin Mans vormt de ene helft van het Duo Gavot te. HAAMSTEDE - Duo Gavotte, bestaande uit Martin Mans (orgel) en Noortje Middelkoop (panfluit), geeft zaterdag 17 augustus een zomerconcert in de Her vormde kerk in Haamstede en op zaterdag 31 augus tus in Dirksland. Het programma bestaat uit Roemeense suites, een Israë lische suite en diverse klas sieke en populaire muziek stukken. De concerten in de Hervormde kerken in Haam stede en Dirksland beginnen om 20.00 uur. Het repertoire van dit duo is telkens verrassend. Virtuoze Roemeense suites worden af gewisseld met populaire klassiekers, maar ook met songs uit musicals en met geestelijke liederen. De pan fluit, van origine een Roem eens muziekinstrument, biedt tal van speelmogelijk- heden De organist zal ook enkele van zijn eigen impro visaties ten gehore brengen. De thema's waar Martin Mans op improviseert zijn veelal volks- en vaderlandse liederen en klassieke the ma's. Zijn improvisatie talent heeft hem inmiddels internationale bekendheid opgeleverd. Diverse concert- toernees voerden hem door Europa, maar ook naar Ca nada en Amerika. Voor het komend najaar is Mans uit genodigd voor een toernee door Australië. Noortje Middelkoop speelt al vanaf jeugdige leeftijd pan fluit. Zij heeft haar studie ge volgd op het Hilversumse Conservatorium, waar zij dit jaar afstudeerde als doce rend musicus. Na de zomer zal zij beginnen met het laat ste jaar uitvoerend musicus. Zij heeft les gehad van Da- mian Luca en Nicolai Pirvu, twee Roemeense beroemdhe den op het gebied van pan fluitmuziek. Ook buitenopleiding in Grevelingen SOMMELSDIJK - In zwembad De Staver in Som melsdijk wordt de komende tijd veel aandacht be steed aan sportduiken. Het duikteam Oké presen teert gedurende het zomerseizoen een aantal duikactiviteiten. Op 2 oktober begint een cursus sportduiken. Voor belangstellenden in de onderwaterwereld en de cur sus. sportduiken wordt don derdag 29 augustus in het zwembad een demonstratie avond gehouden. De bijeen komst begint om 20.00 uur met videobeelden van de on derwaterwereld van de Zeeuwse wateren. Leden van het duikteam Oké tonen daarna in het zwembad een aantal facetten van sportdui ken. Daarbij wordt toelich ting gegeven door de instruc teur van het duikteam, Johan van der Heide. Na de demonstratie kunnen belangstellenden, met een zuurstoffles op hun rug, in het zwembad onder deskun dige begeleiding kennis maken met de onderwater wereld. Gedurende de de monstratieavond wordt in formatie gegeven over de cursussen die het duikteam Oké verzorgt. Deze zomer zijn dat een aantal korte cur sussen. Van 2 oktober tot en met eind maart 1997 wordt in het zwembad een cursus ge houden waarbij wekelijks wordt getraind. In maart wordt de cursus afgesloten met een zwembadexamen, waarna buiten wordt ge traind in de Grevelingen en later ook in de Oosterschel- de. In juni of juli worden de buitenexamens afgenomen. In het seizoen van 1997 komt een eigen duikschip van het duikteam Oké in de vaart. Het betreft de ms Dacapo, een vaartuig dat wordt inge zet als charterschip en als ba sis voor diverse duikoplei- dingen. Het duikteam Oké is telefonisch bereikbaar via 06-52624875. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 37.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -416551 Telefax 0111-414315 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 416551 Madeion Lagendijk toestel 225 Na 18.00 uur 0111 -416065 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 -691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur 0111 - 417314 tijdens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9