Voshart valt vooral chauvinisme en conservatisme in Amerika op In de schijnwerper Tijd dringt voor Delta Sport Slechte grasmat stelt clubs voor problemen Winnend Oranje-team slaagt er niet in om korfbalsport te promoten »>vv, American foo goed voor 84 n American footballer Smith goed voor 84 miljoen gulden LendI golft in PGA Tour Meer be ach volleyballers naar strand Brouwersdam Nog geen opvolgers voor vertrokken turntrainers DINSDAG 13 AUGUSTUS 1996 NR 26025 T Dennis Voshart werkte met het Nederlands korfbalteam een succesvol toernooi in de Verenigde Staten af. (Foto: Joop van Houdt) SCHARENDIJKE - De Verenigde Staten van Amerika, het land van de onbegrensde moge lijkheden? „Niet zo, nogal conservatief," luidt de conclusie van korfballer Dennis Voshart na twee weken USA. „Het is niet zo erg als je denkt. Niet alles is mogelijk. Je moet geen grappen met de politie uithalen, want dan zit je zo èen paar dagen vast." door te lopen." Voshart en het Nederlands korfbalteam ver toefden twee weken in Tulsa in Oklahoma, een staat midden in Amerika. Dennis Voshart redt het net niet om op de afgesproken tijd met de verslaggever van de Zierikzeesche Nieuwsbode bij zijn huis in Scharendijke te zijn. Het zij hem vergeven na een vermoeiende vliegreis en een bezoekje aan zijn schoon- Vakantietripje ouders. Gebruind en nog be hoorlijk fris vertelt de inwof ,Het ^yerd niet bepaald een va- ner van Scharendijke de "kantietripje, 'ook al doen de flink, was het oordeel van Vos hart eri consorten. De eerste dagen in Tulsa wer den gebruikt om zoals dat heet te acclimatiseren. „Het tijds verschil met Nederland is ze ven uur. Dan kost het wat da gen om gewend en uitgerust te zijn." Maar tijd om uit te rus ten kreeg de selectie van Hof nauwelijks. Elke dag moest er twee keer twee uur getraind worden. Niet onlogisch dat na een paar dagen enkele korfbal lers met lichte blessures te kampen kregen. Voshart had last van zijn voeten en ellebo gen. dens de trip trainde Oranje slechts één keer op een dag. De Intercontinental Cham-i pions Trophy werd niet alleen bezocht om het te winnen. De selectie moest tot .een hecht team worden gesmeed en zich voorbereiden op dfe'rwee duels met België in oktober en febru ari en de World Games in Fin land. Dit laatste evenement is voor sporten waarvoor nog geen plaats is op de Olympi sche Spelen. Hecht team ner van Scharendijke .de ervaringen over zijn eerste tripje naar de States. „Wat me als eerste opviel, is dat alles tien keer zo groot is als in Nederland. We waren in een supermarkt, zo groot. Je hebt de hele dag nodig om die ntietripje, oc ruime zeges op Taiwan, Zuid- Af rika en Verenigde Staten tij dens de Intercontinental Champions Trophy anders ver moeden. Omdat de vakantie net achter de rug was, vatte bondscoach Jan Hof het plan op om eens flink te trainen. Te Korfbal heeft wel een olympi sche status en wordt mogelijk een demonstratiespbi-t in Syd ney, waar in 2000 de volgende Spelen zijn. Voshart: „Het zou mooi zijn als ik daaraan kan deelnemen.". Bang; voor zijn (olympische?) plaats hoeft dej JJèJJpelers moesten zelf naar het antwoord w^arpm de.;. heeft zich -ontwikkeld tot een intensief' 'en vaste waarde voor Oranje. Iri Tulsa scoorde hij in vier duels zeventien doelpunten. De wedstrijd tegen gastland Verenigde Staten vièl Voshart toch wel op. „Het was heel gek om tegen de VS te spelen. Nor trainingen zwaar waren. Ze vroegen Hof om uitleg. De bondscoach wil de dat Oranje fel en scherp zou worden en blijven. En dat kon, volgens hem, alleen maar door hard te trainen. Wat later tij- In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op de ze pagina verschijnt. Sporters die in het weekeinde een op merkelijke prestatie hebben geleverd of in de komende da gen meedoen aan een belang rijk evenement worden uitge nodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Roeland Landegent 'In de schijnwerper' De atleet van Delta Sport is de laatste weken tijdens de trim- lopen in zijn woonplaats Burgh-Haamstede erg goed op dreef. Op het rondje van 3,3 ki lometer was Landegent al twee keer de -beste en tweemaal tweede. TV-programma's: Het Journaal. Kranten/tijdschriften: PZC, Zierikzeesche Nieuwsbo de, Telegraaf, Funsport. Muziek: Hip hop. DALLAS (RTR) - Eminitt Smith heeft bij Dallas Cowboys een 8-jarig contract getekend met een waarde van 84 miljoen gulden. De running back was afgelopen seizoen, toen de Cowboys de Su per Bowl wonnen, goed voor 25 touchdowns en 150 punten. KlachtenWK en Bruse Boys NIEUWERKERK/BRUINISSE - Als er niet snel wat gebeurt, krijgen Bruse Boys en SKNWK dé grootst mogelijke problemen bij de start van de voetbalcompetitie. Beide vereni gingen kampen met een slechte gesteldheid van de grasmat. Oorzaak: te weinig regen. Naam: Roeland Landegent. Geboren: 22 april 1981 in Zierikzee in het ziekenhuis. Woonplaats: Burgh-Haamstede. Sport: Atletiek. Partner: Geen. Club(s): Delta Sport. Beroep: Scholier (4 VWO). Hobby's: Skateboarden. Favoriete sporten: Atletiek en ook leuk om voet bal te kijken. Laatste boek: AI een tijdje geleden, De Kroongetuige. Schrijver: Dat weet ik niet meer. Eten: De pannenkoeken van mijn va der. Drinken: Spa rood Uitgaan: Nog niet. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: De Domeinen. Favoriete stad in Nederland: Enschede vond ik wel leuk. Vakantie: Oostenrijk. Geloof: Geen. Heeft hekel aan: Mensen met eigendunk. Slechtste eigenschap: Nieuwsgierig. Beste eigenschap: Bescheiden. Mooiste sportmoment: Dat ik Zeeuws crosskampioen ben geworden. Vervelendste sportmoment: Ik zou het echt niet weten. Blessures: Ja, ik heb een tijdje last van mijn heup en van mijn knie gehad. Is nu al over. Sportief doel: Gewoon goed zijn. Sportvrouw/sportman uit de regio: Irma Heeren. Beste trainer: Serge Schot en Jan Kloet. Hardlopers zijn doodlopers: Nee, je bent wel moe, maar je doet het voor je plezier. Delta Sport: Atletiek. Trimloop: Doe ik soms wel aan mee, wel leuk voor je conditie. Winnen: Altijd leuk, het geeft je motivatie. Bang voor: Ik zou het op dit moment niet weten. Waar blijf je voOrthuls: Een belangrijke wedstrijd, voor een wereldcup of zo. Concurrentie: Mensen die ervoor zorgen dat je sneller ga&4fcften en dat je die wil «n'éftreffen. „Hij heeft dit contract ver diend. Hij is de beste running back," verklaarde eigenaar Jerry Jones van het american footballteam. Jónês had de speler bij een verlenging van zijn verbintenis een flinke sa larisverhoging in het vooruit zicht gesteld. Smith, in 1993 de meest waar devolle speler van de National Football League (NFL), krijgt ongeveer 6 miljöên dollar (ruim 10 miljoen gulden) per jaar uitgekeerd. Het zetten van zijn handtekening was al voldoende voor een bonus van 15 miljoen dollar. De Cowboys hebben kennelijk geld genoeg. Deion Sanders te kende vorig jaar een 7-jarig contract, dat hem in totaal 35 miljoen dollar (ruim 61 mil joen gulden) oplevert. Dé be'st betaalde speler van de NFL komt eveneens voor Dallas uit. maal zijn ze in alle sporten goed. Korfbal is helemaal nieuw voor ze. Hun spel had iets basketbal-achtigs over zich, het leek meer een meng sel van korfbal en basketbal. Ze zijn wel fanatiek en willen winnen," bemerkte Voshart. „Dus we moesten er wel voor gaan." In Taiwan ziet hij een mogelij ke concurrent voor Nederland en België. Zuid-Af rika staat volgens hem in de kinder schoenen. In vergelijking met het vorig jaar gehouden WK is het land wel vooruit gegaan. En dat voor een natie met maar zeshonderd korfballers. Waar Oranje ook voor moest gaan, was promotie van de korfbalsport. „Dat is niet ge lukt," maakt Voshart namens de ploeg duidelijk. „Er kwam te weinig publiek op af. Ik had liever demonstratiepartijen op scholen en pleinen gespeeld. Er had meer uitgehaald kunnen worden. Toch was er aardig wat aandacht in de media via interviews en krantenstuk jes." Volleybalfinale Over de media gesproken. De chauvinistische wel te ver staan. Van de zinderende vol leybalfinale tussen Nederland en Italië heeft Voshart geen se conde gezien. ,,Ze laten alles zien van hun eigen atleten. En al die mensen zie je constant met vlaggetjes en pompoenen zwaaien." Veel van die mensen hebben twee banen, viel Voshart op. „Ze werken alleen voor hun huis en auto. De supermarkt is 24 uur per dag open. Dat is makkelijk na het stappen." Kan dat in Tulsa? „Het uit gaansleven viel me tegen. We waren een keer in een country- en westernbar. Zo'n kleine dansvloer in het midden, ie dereen van die hoeden op. Het leek net een westernfilm. Veel rust om bij te komen, krijgt Voshart niet. Vanavond moet hij voor de eerste keer naar Dordrecht om bij zijn nieuwe club Deetos te trainen. Kampi^en^ \ypr dpn,jn^ onmiddellijk zijnren, het credo, van de club. „En 'Ahoy' een keer winnen." Met zijn club landskampioen korfbal wor den in het Rotterdamse sport paleis, bedoelt hij. „Daar droomde ik al van toen ik vroe- ger ging kijken." Quarterback Troy Aikman ontvangt voor een 8-jarig con tract ruim 87 miljoen gulden. PRAAG (RTR) - Ivan Lendl (36) is bezig aan een nieuwe sport- carrière. De oud-tennisser maakt deze week bij de Tsje chische Open in Marianske Lazne zijn debuut in een golf- toernooi van de PGA Tour. De voormalige nummer één op de tennisranglijst behaalde acht Grand Slam-titels en won 94 toernooien. Twee jaar geleden moest hij zijn indruk wekkende loopbaan wegens een chronische rugblessure beëindigen. Een blik op veld twee op sport park Het Springer in Nieuwer- kerk verraadt inderdaad niet veel goeds. Veel zand en bruine plekken, zo groen en glad als het spreekwoordelijk biljart laken zal het voorlopig wel niet worden. SKNWK-voorzit ter Kees van der Meer: „Er is niet op te voetballen." SKNWK heeft naast de slechte grasmat er een probleem bij. De KNVB is zo slim geweest al le seniorenelftallen steeds thuis te laten spelen. „Dat wordt wel veranderd en terug gedraaid," meent Van der Meer. Het tweede veld baart de club het meeste zorgen. „Er ligt veelte veel zand in de to plaag," vervolgt Van der Meer. „Het gras kan geen wortel ma ken." Een mogelijkheid om te sproeien heeft SKNWK niet. De preses: „Veld één doen we met een huis-tuin-en-keuken- sproeier." Van der Meer had vorig jaar bij de renovatie van het veld al zijn bedenkingen. Of tachtig duizend gulden, de kosten, dan geen weggegooid geld is ge weest? „Ik ben niet deskundig Delta Sport op de juiste stoel zat," verklaart De Boer de af wijzing. Mogelijk hebben adverten ties in het onlangs uitgeko men turnbladenbij Defensie meer succes. Delta Sport zoekt in die militaire rich ting, omdat zich daar veel sporters bevinden. De Boer: „Ze moeten wel aan bepaalde eisen voldoen." Deze voor waarden zijn een sportoplei- ding als ALO of CIOS en dat de mensen iets van de gang om dat te beoordelen." Mocht de toestand van het veld niet verbeteren, moet SKNWK uit wijken. Akkoord Waarheen is de vraag? Er vallen wat namen in de be stuurskamer van SKNWK: Dreischor, Zonnemaire, Dui- veland. Met Dreischor wil Bru se Boys wel een akkoord slui ten, mits dat mag en kan. Ook de ploeg uit Bruinisse heeft te kampen met een heel slecht tweede veld. „De gevolgen zijn niet te overzien," jammert voorzitter Henk Groeneveld. Pas eind juni werd veld met zand bedekt. „Veel te laat," in de ogen van Groeneveld. Om te redden wat er te redden valt hebben de Bru 6 en 9 het veld met zoet water geïnjecteerd. „Nu zijn we een beetje afhan kelijk van moeder natuur. Het ziet er niet rooskleurig uit." Ook voor ploegen van Bruse Boys geldt in het slechtst denk bare geval: uitwijken of uit spelen. van zaken in de turnwereld afweten. Ondertussen voert Delta Sport gesprekken met oud trainers. „Daar wil ik niet op vooruitlopen." houdt De Boer de boot af. „Dat zou niet netjes zijn." De turnvereni ging heeft wel een soort van noodplan in de kast liggen om de boel door te laten draaien, „We kunnen niet zomaar de deur dicht doen en zeggen: 'kindeken, dit was het'." VC LOB viert eerste lustriimtoernooi SCHARENDIJKE - Het beachvolleybal-toer- nooi, dat voor het vijfde achtereenvolgende jaar door VC LOB wordt georganiseerd, blijft aantrekkingskracht houden op liefhebbers van deze sport. Maar liefst 38 teams doen op zater dag 24 augustus mee aan het evenement. In 1995 waren het er 32. Het toernooi wordt gehouden in de buurt van strandtent Duin en Strand en begint -s- pgbi^nds'^m ^haff 'eïf^Neb als> yop^gaari'd^j arèn döeh'éf plo'é- gen uit he'él''Nederland''rrlee: van Amsterdam tot Breda, van Middelburg tot Waalwijk. De strandcompetitie staat open voor vier klassen: NeVoBo he ren hoog en laag, recreatie-he ren en dames. Elk team bestaat uit drie spe lers, de sets gaap tot twaalf punten. Een enquête moet uit wijzen of het beach-toernooi volgend jaar in juni of augus tus plaatsheeft. Poule-indeling NeVoBo hoog Poule A: 3 pk, Diggers 1, Mega B (Zierikzee), De Willies. Poule B: VC LOB 1 (Zierikzee), Trio Mengelmoes, Diggers II, Rammendiebal. NeVoBo hoog Poule C: Diggers III, Coconuts lyRedbulls, Coco's VII, The As- <"usenee'tjes»(Zier.ikzee). u Poul'e D: Werpsterren, Coco's VI, Diggers-IV, Coconuts II; VC LOB II Dames Poule E: Gezellig Smash, Sangria Coco's, Slagboompjes II, Strayer Noordwelle (Noord- welle). Poule F: Ballen zoeken op laag water, De Ploeteraars, Zwoe- lietroelies, VC LOB. Recreatie Poule G: Café de Vlinder (Zie rikzee), Coco's IX, Sunblock 1 (Zierikzee), De Bemmeltjes, Slagboompjes, Brandend zand. Poule H: Sunblock II, Cleopa tra, De rest van de sangria Co co's, De 3 Musketiers. Coco's VII, Chin Chin Laa's. Het beachvolleybal in Scharendijke trekt dit jaar 38 ploegen aan. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Een kleine twee weken voor het begin van het nieuwe seizoen heeft gym nastiekvereniging Delta Sport nog geen op volgers voor-de vijf vertrokken trainers ge vonden. -De-- Zierikzeese turnclub zou minimaal, twee man willen aantrekken voor het leidenvam kllerlei trainingen. één sollicitant, een jongeri uit Terneuzen. „Het was niet de juiste persoon die we zoch- ,,We hebben nog niemand ge vonden," spreekt secretaris Aty de Boer namens Delta Sport omdat voorzitter Heer- es op vakant^j^ijEr kwam ten. Hij vond ook niet d^t-hij bij

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7