Bezetting uit onvrede over nieuwe cao ziekenhuiswezen Ex-generaal Powell steelt de show bij Republikeinen Slachtoffers campingramp dinsdag naar Nederland Uitkeringen door volgend kabinet met rust gelaten Verkoop rundvlees blijft fors dalen door BSE-zaak Graancirkel West-Brabant Onregelmatigheidstoeslag onvoldoende gecompenseerd Man (55) bedolven Bezwaar monument Bacterie Felle strijd in de hoofdstad Grozny Klare taal tussen gladde verkiezingspraatjes agenda T ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Oisterwijks echtpaar en kinderen DEN HAAG (ANP) - De stoffelijke overschotten van de vier Nederlanders die vorige week om het leven zijn gekomen bij de ramp op de cam ping Virgen De Las Nieves in het Noord-Spaan se Biescas, worden dinsdag naar Nederland ge repatrieerd. Volgens de ANWB in Den Haag hebben de Spaanse autoritei ten de administratieve afwik keling afgerond zonder noe menswaardige vertraging. De slachtoffers zijn de leden van het gezin D. Platje uit Ois- terwijk. Het gaat om twee zoons van zeven en negen jaar, hun moeder van 37 jaar en va der van 41 jaar. Zij bevonden zich onder de tientallen vakan tiegangers die zich niet tijdig in veiligheid konden brengen voor de enorme vloedgolf van water en modder die de cam ping in de Pyreneeën woens dagavond bedolf. Hoog Het gezin zou vrij hoog op de trapsgewijs aangelegde cam ping hebben verbleven. De au to van de familie is meer dan driehonderd meter verderop teruggevonden. Nieuwe staatssecretaris De Grave: IJEN HAAG (ANP) - Het volgende kabinet hoeft de hoogte en duur van uitkeringen niet aan te pakken. Dat zegt staatssecretaris De Grave van Sociale Zaken dinsdag in een inter view met het Algemeen Dagblad. Volgens de WD'er kunnen met wijzigingen in het stelsel van sociale zekerheid genoeg bezuinigingen worden binnen gehaald. De invoering van een ministelsel, waarvan zijn ei gen WD voorstander was, is derhalve onnodig, aldus De Grave. De staatssecretaris wil echter geen zekerheid geven dat de uitkeringen in een volgend ka binet met rust worden gelaten. Het is echter zijn „motivatie" om dit te voorkomen. De Gra ve stelt wel dat de sociale ze kerheid moet worden aange past aan de flexibilisering van de arbeidsmarkt. Bovendien moet het financieel draagvlak voor de aow en de pensioenen onder de loep worden geno men. De Grave wil niet vasthouden aan de invoering van een mi nistelsel in de sociale zeker heid. „Een ministelsel is geen doel op zich, het is een instru ment om iets te bereiken. Wat je wilt bereiken is een houd baar sociaal stelsel. Als het op een .andere manier kan, pas send bij de ontwikkelingen in de maatschappij, dan hoeft het voor mij niet." Oppassen Volgens de staatssecretaris moeten „we" oppassen met te zeggen dat alleen maar met de invoering van een ministelsel de sociale zekerheid kan wor den gesaneerd. „Als de WD dat van mening was geweest, had ze het regeerakkoord niet moeten goedkeuren", aldus De Grave. Kwartaalcijfers produktschappèn DEN HAAG (ANP) - De verkoop van rundvlees als gevolg van de gekke-koeienziekte BSE blijft fors dalen. Doordat de cofisument zijn toe vlucht echter zoekt tot vlees snacks, pluimveevlees en pan klare producten is er het afgelopen half jaar toch 1 pro cent meer vlees verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit kwartaalcijfers van de Produktschappèn Vee, Vlees en Eieren. De slagers zagen het tweede kwartaal de verkoop van rundvlees met 26 procent ver minderen in vergelijking met hetzelfde tijdvak vorig jaar. De aankopen bij de super markt daalden met 14 procent. In het eerste kwartaal namen de huishoudelijke aankopen van rundvlees al af met 18 pro cent. Biefstuk In de maanden april, mei en ju ni liet de klant vooral de run derlap en het orgaanvlees links liggen (min 20 procent). De aankopen van biefstuk en rosbief daalden met 5 procent. De verkoop van varkensvlees verminderde in het tweede kwartaal met 4 procent. OUD GASTEL (ANP) - Na Zeeland en Gronin gen heeft nu ook West-Brabant haar graancir kel. In een graanveld aan de Barla- queseweg in Oud Gastel werd afgelopen weekeinde een cir kel met een doorsnede van tien meter ontdekt. De eigenaar van het veld heeft tegenover de politie verklaard niet in buitenaardse bezoekers te ge loven, maar eerder te denken aan een daad van vandalen. Tijden en standen volgens getijdetabel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand ZIERIKZEE 14 aug. 04.45 164 10.25 -1IX 17.00 161 22.55 -144 15 aug. 05.15 170 11.05 -121 17.30 167 23.30 -150 ROOMPOT BUITEN 14 aug. 03.10 168 09.10 -119 15.25 162 21.35 -145 15 aug. 03.35 176 09.40 -122 15.55 171 22.05 -150 BRUINISSE 14 aug. 05.00 176 10.30 -128 17.20 171 22.55 -154 15 aug. 05.35 181 11.10 -132 17.50 177 23.30 -160 WEMELDINGE 14 aug. 04.55 172 10.35 -124 17.05 168 22.55 -150 15 aug. 05.25 178 11.05 -128 17.40 174 23.30 -156 Springtij: 16 augustus Actuele informatie over afwijkingen 06-9771 UTRECHT (ANP) - Verpleegkundigen en zie kenverzorgers hebben vanochtend, dinsdag, het gebouw van de Nederlandse Zorgfederatie (NZf) in Utrecht bezet. Met de actie geven zij ui ting aan hun onvrede met de nieuwe cao voor het ziekenhuiswezen. De verpleegkundigen en zie kenverzorgers blokkeerden omstreeks kwart over acht de toegang van het gebouw van de Nederlandse Zorgfederatie. Korte tijd later werd het ge bouw ook „bezet". De actie voerders hebben zich meester gemaakt van de telefooncen trale. Ondanks de blokkade hebben verscheidene perso neelsleden van de Nzf kans ge zien, naar binnen te gaan. De ongeveer twintig actievoer ders vertegenwoordigen naar eigen zeggen verschillende ac tiecomités die het niet eens zijn met het principeakkoord cao ziekenhuiswezen dat 22 juni is bereikt. Ze eisen nieuwe on derhandelingen tussen bonden en ziekenhuiswezen. Ontevreden De actievoerders zijn ontevre den over de nieuwe cao omdat de onregelmatigheidstoeslag volgens hen wordt aangetast zonder dat daar voldoende compensatie tegenover staat. Ook vrezen ze dat de werkdruk met het ingaan van de nieuwe cao hoger wordt. In de nieuwe overeenkomst zouden onvol doende garanties staan voor een volledige herbezetting na het invoeren van de 36-urige werkweek. De Nzf geeft vrij dag uitsluitsel of ze bereid is opnieuw met het ziekenhuis wezen te onderhandelen over nieuwe voorwaarden in de cao. Deventer Op 28 juli kwamen er ook al verpleegkundigen en zieken verzorgenden in actie tegen het gesloten cao-akkoord. Perso neel van het Algemeen Psy chiatrisch Ziekenhuis Brinkg- reven in Deventer blokkeerde toen een uur lang de ingang van het directiegebouw. Het akkoord over de omstre den cao geldt voor 320.000 werknemers. MADE (ANP) - Bij een be drijfsongeval in Made (Bra bant) is maandagmiddag de 55- jarige W. Hazenberg uit die plaats om het leven gekomen. De man raakte bij takelwerk zaamheden bedolven onder vallende stalen H-profielbal- ken met een totaal gewicht van tien ton. Volgens een woord voerder van de politie in Raamsdonk was deze last ver moedelijk te zwaar waardoor de ketting brak die de balken bij elkaar hield. De brandweer wist het slacht offer nog lextgfcid onder de bal ken uit te halen. Uiteindelijk bezweek de man in het Pas teurziekenhuis in Oosterhout aan zijn verwondingen. De ar beidsinspectie onderzoekt sa men met de technische recher che de oorzaak van het ongeval. AMSTERDAM (ANP) - Bewo ners van de Bijlmermeer heb ben bezwaren tegen een muur van een paar honder metei1, die onderdeel gaat uitmaken van het Bijlmermonument. Volgens G. Munnik van het buurtoverleg nodigt de muur uit tot het aanbrengen van graffiti. Bovendien is er al ge noeg beton in de buurt, aldus Munnik. De gedenkplaats ter nagedach tenis aan de Bijlmerramp kost vier miljoen gulden. Het stads deel Zuidoost streeft ernaar dat het monument grotendeels op 4 oktober klaar is. Dan is het vier jaar geleden dat een Boeing van El Al zich in de flats Groeneveen en Kruitberg boorde. Er kwamen 43 mensen om het leven. GORINCHEM - In het Beatrix- ziekenhuis in Gorinchem be staat het vermoeden dat de MRSA-bacterie is aangetrof fen. MRSA hecht zich bij men sen op de huid vast en is resis tent voor nagenoeg alle antibiotica. Achttien patiën ten op de operatie-afdeling worden tijdelijk geïsoleerd. MOSKOU (DPA/RTR/AFP) - Ondanks berichten dat de strijdende partijen in Tsjetsje nië zouden proberen een staakt-het-vuren overeen te komen, woedt de strijd in de Kaukasische republiek, en met name in de hoofdstad Grozny, voort. Russische troepen probeerden dinsdagochtend qpnieuw de Tsjetsjeense opstandelingen uit Grozny te verdrijven. Het persbureau Interfax citeerde dinsdag een Russische leger- woordvoerder die zei dat de ge vechten de hele nacht hebben geduurd. Vooral in het cen trum van de stad werd fel ge vochten. SAN DIEGO (ANP) - Oud-generaal Colin Po well heeft op de eerste dag van de Republik einse conventie de show gestolen. De popu laire generaal zag eerder af van een gooi naar het presidentschap en wilde ook niet Dole's running mate zijn. Maar hij hield op de conventie zijn eerste toespraak als Repu blikein. Een toespraak die in schril contrast stond tot de talloze obligate propaganda-spee ches van gouverneurs, sena toren en andere politici waarmee het publiek de hele dag was gebombardeerd. In een gloedvol betoog legde Powell uit waarom hij na zijn militaire loopbaan geko zen had voor de Republi keinse partij. Het was een mengsel van conservatieve Republikeinse economische en politieke beginselen en uitspraken over armoede-be- strijding en positieve discri minatie. Op veel punten lijken Po wells overtuigingen meer bij de Democraten dan bij de Republikeinen te passen. Het Republikeinse partij program wil abortus straf baar maken, immigratie beperken, positieve discri minatie afschaffen en bezui nigen op hulp voor minder draagkrachtigen. „Ik ben een voorstander van het recht van de vrouw op een abortus en positieve discri minatie", riep Powell. Het kwam hem te staan op boe geroep uit de zaal, die hem op andere momenten overi gens als een held toejuichte. Powell schopte op de hem ei gen, waardige manier aan te gen nog meer conservatieve Republikeinse beginselen: Amerika, de rijkste natie op aarde, heeft zijn armoede probleem niet opgelost. Her vormingen en bezuinigingen zijn er niet alleen om geld te sparen - zoals veel Republi keinen vinden - maar ook om problemen van het verleden op te lossen. En bezuinigin gen dienen niet de armsten in de samenleving te treffen, vindt Powell. Ondanks al die meningsver schillen, waarvoor binnen de partij volgens Powell plaats is, steunt hij Bob Dole als een betroüwbaar politicus die niet om de zaken heen- draait met gladde praatjes zoals zoveel van zijn colle ga's doen. De toespraak van Powell was de afsluiting van het slotuur waarin de belang rijkste kopstukken optra den: de oud-presidenten Ford en Bush, en Nancy Re agan die met verstikte stem over de ziekte van Alzhei mer van de nog steeds im mens populaire Ronald Re agan vertelde. Menigeen in de zaal pinkte een traan weg. Ford, Bush en Nancy Reagan traden allemaal in het slo tuur op omdat de grote tele visiestations op dat tijdstip live in de lucht gingen. Te recht hebben de'tv stations de rest van de dag gene geerd: dat was een aaneenrij ging van toespraken waarin de politici elkaar compli mentjes maakten over hun visie, moed en deugdzaam heid, afgewisseld met vi deo's die Republikeinse hel dendaden ondersteunen. Op conventies heerst altijd een carnaval-achtige sfeer: volwassen mannen en vrou wen die zich in de Ameri kaanse vlag hullen, souve nirs kopen en opspelden en het nuttige met het aangena me verenigen. Want voor veel gedelegeerden is de con ventie een uitje en gaan poli tiek, amusement en vakan tie houden heel goed samen. Indruk gemaakt Al met al is de eerste dag van de Republikeinse conventie voor Dole gunstig verlopen. Een pleidooi van Powell dat overal in het land indruk heeft gemaakt. Een goede stemming, en geen ruzies in het openbaar. Maar wordt de kloof tussen Dole en Clinton kleiner? Een peiling van USA Today van zondag zegt van wel. Clinton zou nog maar een voorsprong van 9 tot 12 procent hebben. Maar volgens een peiling van het tv station ABC staat Clinton ook na Dole's keuze van Jack Kemp als running mate nog steeds 20 procent voor. Suske en Wiske robotkop'' door Willy Vondersteen Ik neem dodelijk con teel op milde pleelseltjke politie dldddr i PER BfiCCO 13» rjr moren reieronmn tletuurhjk moet je deer binnenrollen, stuk imbeciel Heer uees roorzuhhf, hel zijn zuere crimineleni Vooruit, je op zoek, vol binnen en hou mu op de hoof te i In zet er roert echter, die robot breekt hier heel Venehe e[ AVfitlTi VOORUIT! flee, er is gen enkele beueker te bespeuren Die zitten olie maat echter Robotkop een'Hehei Dinsdag 13 augustus Zierikzee Fietstocht voor senioren. Vanaf: sportpark Den Hogen Blok. 13.30 uur. Orgelconcert door Willie Bil-den Hollander. Nieuwe Kerk. 15.00 uur. Zomerprogramma op Havenplein en in Sint Domusstraat vanaf 10.00 uur. Kindertheaterdag in MFC, Huybertstraat 35, van 10.00 tot 16.00 uur. Noordwelle Speldag Olympische Spelen. Speelveld achter Dorpshuis. Vanaf 10.00 uur en 19.00 uur. Kerkwerve Klaverjassen. Café snackbar Kerkwerve. 20.00 uur. Neeltje Jans Excursie vanaf bord Vereniging Natuurmonumenten, bij parkeerplaats Delta Expo. 10.00 uur. Burgh Museum De Burghse Schoole, Theaterrondleiding, 19.00 uur. Burgh-Haamstede Dia-serie over Slot Haamstede. Slot Haamstede. 19.00 uur. Renesse Optreden Oekraïns j ongerenensemble Prolissok. Kerkring. 20.00 uur. Woensdag 14 augustus Zierikzee Open kerkdagen. Gasthuiskerk. Middag. Neeltje Jans Excursie vanaf bord Vereniging Natuurmonumenten, bij parkeerplaats Delta Expo. 14.00 uur. Burgh-Haamstede Excursie slotbos en Zepeduinen. Slot Haamstede. 19.00 uur. Informatiebijeenkomst gemeente Westerschouwen om 19.30 uur in gemeente huis. Oosterland Rommelmarkt voor de N.H. Kerk rond het kerkgebouw Aanvang: 16.00 uur Bruinisse Gemeentehuis, Openbare vergadering commissie financiën, 19.30 uur. Zang- en muziekavond. Gereformeerde kerk. 20.00 uur. Stuntshow Les Aranis Klaas op parkeerterrein manege Aqua Delta. 20.30 uur. Renesse Radio Noordzee Tour. Bij VW-kantoor. 17.00 tot 20.00 uur. Oosterland Middag en avondrommel markt. Rondom Nederland se Hervormde Kerk. Vanaf 16.00 uur Bruinisse Mosselen eten in tuin Oud heidkamer, van 14.00 tot 16.30 uur. Donderdag 15 augustus Burgh-Haamstede Commissievergadering openbare werken, gemeente huis om 19.30 uur. Bijbelexpositie. Nederlandse Hervormde kerk Haamstede. 10.00 tot 17.00 uur. Dreischor Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Nieuwerkerk Vergadering adviescommis sie financiën. Gemeentehuis. 16.30 uur. Vergadering commissie be stuurszaken in het gemeente huis. 19.30 uur. Vrijdag 16 augustus Zierikzee Open kerkdagen. Gasthuiskerk. Middag. Neeltje Jans Excursie naar vogelijkhut. Zaterdag 17 augustus Haamstede Concert Duo Gavotte in Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Dreischor Gehele dag Vlasdag. Vanaf 10.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 2