Toerist let op de kleintjes, maar blijft Westhoek trouw GOED KOOP Zure mosselen, boerenjongens en bessensap uit Neeltjes keuken Sportduikers in problemen tijdens duik Oosterschelde Mercedes gestolen Man gewond tijdens aanhouding Zierikzeese breekt wervel Te hoge snelheid Diefstal KRENTEN BOLLEN CS» Raadsleden moeten uit bestuur van instelling-en MAANDAG 12 AUGUSTUS 1996 NR 260240 3 ''Eigenlijk is dit een heel normale zomer'1 WEMELDINGE - Vijf Belgische duikers zijn afgelopen weekend in de problemen geraakt tijdens het duiken in de Oosterschelde. Drie duikers werden zondagmiddag met decom- pressieverschijnselen overgebracht naar het duikmedisch centrum in Oostende. Het hoogseizoen is voorbij. Recreanten maken hun vakantieverblijf schoon en recreatieondernemers de slechte weersomstandigheden blijkt die niet tegen te vallen. (Foto: Marijke Folkertsma) RENESSE/BURGH-HAAMSTEDE - De menin- gen lopen uiteen. R. ter Heide, directeur van de Provinciale VVV Zeeland zegt dat toeristen in Zeeland minder geld uitgeven. De ene recreatie ondernemer bevestigt dat, de ander zegt er niets van gemerkt te hebben. De bezetting van zowel campings als hotels is tot dusverre in ie der geval goed geweest. Opvallend is dat steeds meer mensen op zoek zijn naar een actieve in vulling van de vakantie. „De fietsroutes vliegen de deur uit, bevestigt Tineke Deurloo van het kantoor Haamstede van de VW' Schouwse Kust. „Maar dat is niet iets van dit jaar hoor, dat is al een paar jaar bezig. Er is veel vraagt naar allerlei doe- dingeh: musea, fietsen, wande len." Volgens PWV-directeur Ter Heide is het aanbod van za ken waarmee je je vakantie ac tief kunt invullen de laatste ja ren sterk gegroeid. In-line skaten, kanoën, fietsen, wan delen, noem maar op. Wat je ook ziet is dat het aantal surf ers wat aan het terug lopen is." Volgens Ter Heide is er zeker geen sprake van een slechte zo mer. „We zijn een beetje ver wend door de afgelopen twee zomers, maar eigenlijk is dit een heel normale zomer. Maar na twee van die warme zomers wordt het verwachtingspa- Dat vonden de drie, uit Ouwer- kerk afkomstige padvindsters zelf ook wel erg snel. „Het was een heel werk om die koekjes te maken. We zijn er bij Eline thuis een hele middag en troon natuurlijk anders. Het is wel zo dat door die mooie zo mers de belangstelling voor de kust weer aangetrokken is." De recreatiemarkt is volgens Ter Heide een markt die erg snel verandert. „Het is heel on voorspelbaar. Daarom is het voor de recreatieondernemer heel belangrijk om steeds in gesprek met de recreant te blij ven." Volgens Ter Heide letten recre anten en toeristen meer op de kleintjes dan een paar jaar ge leden. Terwijl het economisch in Nederland nu wat beter gaat dan een jaar of vier terug. Ma ry Dalebout, directeur van de VW Schouwse Kust ervaart zelf aan de balie van het VVV- kantoor in Renesse dat mensen waar voor hun geld willen. „Ze zoeken naar iets voordeligs, maar daar moeten dan wel al- avond aan bezig geweest. Eerst gingen we bij elkaar slapen om ideeën te bedenken voor de rommelmarkt." De creativi teit van de meeste Bruse scouts gaf een bijzonder sfeertje aan lerlei faciliteiten zijn." Uitein delijk kiest men vaak toch ei eren voor het geld, staakt dé zoektocht en kiest voor een plekje in de Westhoek. Dat de toerist beter op de kleintjes let heeft volgens Hei di van Hees van Hotel Con grescentrum Badhotel Renesse in ieder geval niet geleid tot le ge kamers in het viersterren- hotel. „De afgelopen twee maa nden hebben we continu vol gezeten. Wat je wel ziet is dat we wat minder 'binnenlopers' hebben, mensen die op de bon nefooi komen." De enige indi catie dat het iets minder druk zou zijn op Schouwen-Duive- land is het feit dat men, zoals Van Hees het uitdrukt minder vaak nee moet verkopen. Zij bevestigt dat veel bezoe kers van de Schouwse West hoek kiezen voor een korte va kantie. „Je krijgt vëel mensen die er een paar dagen tussenuit gaan en dan een midweek of een weekend boeken. Maar er zijn ook steeds een heleboel mensen die twee of drie weken boeken." Geen klagen Het wat wisselende weer heeft volgens mevrouw Weber van Restaurant Le Rabot in Renes se minder invloed dan vaak wordt gedacht. Ook al is het de braderie. De groepen ka bouters, welpen, verkenners, padvindsters, explorers en le den van 'de stam' waaruit scouting Bru bestaat, leefden zich vooral uit op culinair ge bied. Zo konden bezoekers in 'Neeltjes Keuken' een keuze maken uit potjes mosselen in het zuur, boerenjongens, kan deel, jam, bessensap en cake. Alles volgens eigen recept en 'met liefde' bereid. „Lekkere dingen, die lopen altijd goed. Daarom hebben we veel ge maakt," aldus de 'Oehoe' van de kabouters, N. Kok-Kik. ^De culinaire werkzaamheden werden ook ter plekke voort gezet met het bakken van ver se pannenkoeken. Verder kon het publiek de weekeinde-in- maken de balans op. Ondanks weer iets minder warm dan de voorgaande zomers, het bete kent niet dat de toerist Schou- wen-Duiveland de rug toe keert. „Wij zitten nog maar in ons eerste seizoen, dus ik heb geen vergelijkingsmateriaal, maar we mogen niet klagen. Het is wel zo dat door dat wis selende weer meer mensen naar de bowling en de pool- en snookerhal komen." Ook bij A. van der Kroon van Camping Duinhoeve in Haam stede geen geweeklaag. „Wij merken er helemaal niets van dat de mensen minder uit zou den geven. We hebben hier ook een supermarkt en daar ben ik laatst nog wezen vragen hoe het ging, maar het draait alle maal prima.Dat de recreatie branche onvoorspelbaar is be vestigt Van der Kroon, evenals de drang n^ar pieer 'actie' van de zijde van dé recreant. „Wij proberen mensen daarom goed te informeren over wat er te doen is in de regio." Volgens Carien Verschure van de VW Zierikzee heeft het wisselende weer wel invloed gehad op het aantal bezoekers van de monumentenstad. „Het is enorm druk geweest en je merkt inderdaad dat mensen iets actiefs zoeken. De rond vaarten en zeiltochten waren populair en de musea ook. Er is ook heel veel belangstelling voor de Museumhaven. Daar kregen we veel vragen over." kopen aanvullen met oliebol len, popcorn, kruidkoek en saucijzenbroodjes. Wie heel veel geluk had ging naar huis met een grote slagroomtaart, waarvoor de scouts ijverig lootjes verkochten. De braderie was verder een grote rommelmarkt van kleine artikelen. Op de brede traptre den voor de kerk waren twee dehands artikelen uitgestald, die weggingen voor een kwart je. Veel spulletjes op de kle den, die de scouts neerlegden op het marktplein, gingen weg voor ongeveer een gulden. De elfjarige Linda van Klinken bcod anderhalve week oude muisjes aan voor 1,50 gulden per stuk. „Iedereen vindt ze lief, maar wel eng. Dus ze verkopen nog niet zo goed," aldus het lid van de kaboutergroep, voor Wie de geboorte van de muisjes zelf ook een verrassing was. „Ze zijn van mijn eigen muis. Die heb ik gekregen terwijl ze al in verwachting was. Maar dat wist ik niet." Zes kleine muis jes erbij vond Linda 'te veel'. „In een jaar heb je er wel dui zend." Op de braderie stond ook de in genieuze scoutomatic. Je doet er wat kleingeld in en het wis selgeld en lekkernijen rollen er vanzelf uit. De bezoekers konden verder een keuze ma ken uit bloemsoorten als gla diolen, gele en roze anjers. Er was een hele stapel knuffels, puzzels en boeken. Het evenement bracht ruim 2900 gulden op. Een bedrag dat door de, ongeveer zeventig le den tellende, scoutinggroep onder meer wordt gebruikt voor de aanschaf van tafeltjes en stoeltjes voor het gebouw van de Kabdutergroep en de aanschaf van kampeerspullen. Het drietal, bestaande uit een echtpaar en een andere duiker, waren tijdens het duiken in een sterke onderstroom te recht gekomen. Hierdoor wa ren ze beland op een diepte van 26 meter. In paniek kwamen de duikers naar boven, zonder hierbij vol doende compressiestops te ma ken. Deze stops zijn noodzake lijk om het lichaam bij het stijgen van de steeds kleiner wordende druk #te laten wen nen. Op een diepte van drie meter kwam een van de dui kers zonder perslucht te zitten. Terwijl de duikers eigenlijk nog acht minuten op deze diep te hadden moeten blijven, kwamen ze direct naar boven ter hoogte van het oostelijk ha venhoofd van Wemeldinge. Het drietal werd door andere duikers aan wal gebracht en direct van zuurstof voorzien. Door twee ambulances werden ze vervoerd naar een helikop ter-landingsplaats op het slui- zenplateau van Wemeldinge. Hier vandaan werden ze naar ZIERIKZEE - De Zierikzeese raadsfractie van D66 wil dat er in de nieuwe gemeente een ein de komt aan de participatie van raadsleden in de besturen van eilandelijke instellingen. De nieuwe gemeenteraad moet zicli volgens de democraten be perken tot het goedkeuren van het voorgenomen en gevoerde beleid. Dat blijkt uit een voorstel, dat de fractie voorlegt aan de raadscommissie bestuursza ken. Deze commissie komt morgen in vergadering bijeen. Volgens D66 is met de herinde ling in het vooruitzicht het moment aangebroken de be stuursstructuur van stichtin gen zoals Brogum, MFC Zie rikzee, Borrendamme en Onderdak zodanig te wijzigen, dat gemeenteraadsleden er geen deel meer van uitmaken. De nieuwe gemeenteraad moet volgens deze fractie op hoofd lijnen gaan besturen. „Binnen dat denken is geen tijd en plaats om in allerlei afzonder lijke besturen zitting te ne men," aldus het voorstel. DEN OSSE - In Den Osse is in de nacht van vrijdag op zater dag een Mercedes gestolen. Ook in Bruinisse is meerdere keren geprobeerd een Merce des te stelen. In Den Osse werd de Mercedes 250 T met het kenteken WW- RG-67 gestolen. Dp auto is van een 34-jarige Duitser. De auto stond geparkeerd op een bun galowpark. In Bruinisse werd dezelfde nacht geprobeerd een Mercedes te stelen. Deze auto werd een nacht later nog eens opengebroken. Hetzelfde ge beurde met een andere Merce des. RENESSE - Een 24-jarige man uit Valkenswaard verzette zich in de nacht van zaterdag op zondag zodanig tegen een aanhouding van de politie, dat hij zich hierbij zelf verwond de. De man was het niet eens met het feit, dat zijn 25-jarige vriend uit Bergeijk door de po litie werd aangehouden op de Roelandsweg in Renesse we gens het rijden onder invloed. Hij begon te vechten met de po litie. De gemoederen liepen hierbij zo hoog op, dat de poli tie een diensthond inzette. Bij het overbrengen van de man naar het politiebureau in Renesse bleef deze zich verzet ten. De verwondingen die hij hierbij opliep maakten dok tersbehandeling noodzakelijk. Zowel tegen hem als zijn vriend werd proces-verbaal opgemaakt. Dat overkwam dezelfde nacht ook vijf andere personen. Voor de overtredingen die zij begin gen kregen ze direct een bekeu ring. Na het betalen van de boetes (tussen de vijftig en ne gentig gulden) mochten zij huiswaarts keren. het duikmedisch centrum in het Belgische Oostende ver voerd. Zaterdagavond waren al twee Belgische duikers in de proble men geraakt. Ze waren door de sterke stroom afgedreven en zonder dat ze het wisten in het vaarwater tussen Yerseke en Wemeldinge terecht gekomen. Juist op het moment dat een van de duikers boven wilde ko men, passeerde het politie- vaartuig P21. De roerganger van dit schip zag plotseling een luchtbel voor de voorsteven van het schip en de opvarenden hoor den dat de schroef iets raakte. Toen er vervolgens twee dui kers boven water kwamen werd het ergste gevreesd. Ge lukkig bleek slechts bij een van de duikers de zwemvlies en laars van zijn voet gerukt. De duikers waren ongedeerd, maar werden wel ter observa tie overgebracht naar het zie-* kenhuis in Goes. Zonder nade lige gevolgen konden zij dit later op de avond verlaten. Behalve dit praktische be zwaar ziet D66 ook inhoudelij ke bezwaren tegen de directe bestuurlijke deelname van raadsleden in door de gemeen te gesubsidieerde instellingen. Volgens de fractie brengt dit het gevaar mee van de zoge naamde 'dubbele petten'. Le den van de gemeenteraad moeten immers beslissen over subsidies van stichtingen, waarvan ze zelf deel uitmaken van het bestuur. Als voorbeeld wijst D66 op de problematiek die recent is ont staan bij het Zorgcentrum Bor rendamme. Volgens de fractie „rechtvaardigt dit de gedachte dat het beter zou zijn als de verantwoordelijke mensen voor het 'totale ouderenbeleid daarbij, meer afstand zouden kunnen bewaren". Beter is het volgens D66 als stichtingen bestuurd worden door mensen van buiten de ge meenteraad. De raad moet zich beperken tot het sturen van de ze instellingen door het beoor delen van beleidsplannen, be grotingen, jaarrekeningen en productiecijfers. GOES - Een 48-jarige vrouw uit Zierikzee liep gistermor gen een gebroken wervel op. Zij zat achterop de motor, die in Goes tegen een personen auto aanreed. De bestuurder van de motor, een 49-jarige man uit Zierik zee, reed volgens de politie op een kruising waarschijnlijk door het rode stoplicht en ver volgens tegen de auto van een 29-jarige vrouw uit Kloetinge. De passagiere kwam na een be hoorlijke vlucht met haar rug op het asfalt. Zij is met een op pervlakkige wervelfractuur opgenomen in het ziekenhuis. Advertentie Verwachting t/m vrijdag 23 aug. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 20% Min.temp. 15 graden Mid.temp. 26 graden Windkracht oost 3 Donderdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 30% Min.temp. 14 graden Mid.temp. 25 graden Windkracht variabel 2 Vrijdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 30% Min.temp. 14 graden Mid.temp. 24 graden Windkracht zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 20 aug. Zon op 06.33, onder 20.52 Maan op 13.06, onder 23.16 Eerste Kwartier: 22 augustus (05.37) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De zomer laat zich een aantal dagen van haar goede kant zien. Vandaag werd het a) op veel plaatsen 27 graden en ook morgen halen we die waarde weer op uitge breide schaal. Het is opnieuw zeer zonnig. De wind waait uit zuidooste lijke richting en is meest matig van kracht, rond kracht 3. In de loop van de avond kunnen er in het zuidwes ten en zuiden enkele dunne wolken velden over drijven. Dit is het eerste teken van een storing die zich in Frankrijk ontwikkelt. Woensdag hebben we een groot deel van de dag nog geen last van de storing. Opnieuw heeft de zon weinig te duchten van wolken. Later op de dag kan echter een onweersbui via Zuid-Nederland het land binnentrek ken. Vanaf donderdag is de lucht on stabiel en zorgt de storing voor tem peraturen van 24 graden en voor enkele regen- of onweersbuien. SEROOSKERKE - De politie controleerde zondagmiddag tussen 14.45 en 16.00 uur bij Se- rooskerke de snelheid van pas serende voertuigen. Er werden 73 overtredingen geconsta- teeerd. De snelheidscontrole vond plaats buiten de bebouwde kom, waar een snelheidslimiet geldt van 80 kilometer per uur. Er werden 825 voertuigen ge controleerd. De hoogst geme ten snelheid was 125 kilometer per uur. SEROOSKERKE - Op klaar lichte dag werd donderdag een tas met daarin pasjes en che ques uit een auto gestolen. De auto stond geparkeerd op de Schelphoèk in Serooskerke. Een 83-jarige inwoner van Garderen deed aangifte van de diefstal. De echtgenote van de 83-jarige had de hele middag in de auto gezeten, maar niets van de diefstal gemerkt. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Hl Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111 -416551 Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) ƒ180,00 Losse nummers 1.25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inievertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?% B.T.W. zak 10 stuks |99 BOOMSTAMMETJES 98 5 stuks van &9S Ajb* MOUNT ELEPHANT CHINESE BONEN 0WA blik 425 gram van 329 Ajnb-dngff, vtr« m» »o« t/mwo 31 »U| '99* AAP S*rvv«-i B V t'l CU5.S48D» ELKE DAG GOED NIEUWS S BRUINISSE - „Ik vraag aan iedereen die langs komt of ze koekjes willen kopen. De mensen die gelijk stil gaan staan als ze me horen kopen meestal een zakje." De elf-jarige Rachel de Vries deed tijdens de braderie van de Bruse scouting, zaterdagmorgen op het Kerkplein in Bruinisse, de nodige mensenkennis op. Han delsgeest bleek ze van nature al te hebben. Bin nen een half uur waren de honderd zandkoekjes verkocht, die zij maakte samen met Eline Neele en Steffanie Merema. D66 wil wijziging bestuursstructuur

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9