Jakkoo Brouwer bewijst in korte tijd zijn waarde voor Ou verkerk Veel blessureleed, een gebrokm pols, een slap begin en veel go;ils Reserves Duiveland te sterk voor Ouwerkerk Voorbereiding voetbalcompetitie afgelopen weekeinde losgebarst n WIK en Bruse Boys schrappen oefenduel Winst korfbalteam in Champions Trophy Hoogste score voor Van Krimpen en Bontebal Dressuur Maradona MAANDAG 12 AUGUSTUS 1996 NR 26024 7 land te spelen, vertoeven on der Le Comtes hoede onder an deren Rob Wijnstekers, Jaap Brekelmans en Jan Stouten. Met daarbij Martin Capelle, Chris Verhoek en Rinus de Bruine, jongens die in het ver leden ook regelmatig opdraaf den in de hoofdmacht, heeft Duiveland 2 een aardige basis om hoge ogen te gaan gooien in de derde klas. Zo'n basis zelfs dat het tegen vallende Ouwerkerk naar een OOSTERLAND - Zijn rentree was van korte duur. Slechts zes minuut negentien speelde Jakkoo Brouwer in zijn 'nieuwe' blauw-witte tenue. Maar in dat korte tijdsbestek overtuigde hij en liet hij vooral zien dat Ouwerkerk veel plezier aan hem kan gaan beleven. Zonder de gewisselde Brouwer verloor Ouwerkerk daarna haar eerste oefenwedstrijd, in Oosterland tegen Duiveland 2, met 3-2. Trainer Jaap Goud kent de ge bruikelijke problemen tijdens de Ouwerkerkse voorberei ding. Goud, zoals hij zelf zegt, begonnen aan zijn laatste sei zoen bij de Duivelandse ver eniging, mist nog een vijftal spelers. De Nieuwerkerkse trainer heeft per saldo ook nog eens één volwaardig eerste elf talspeler minder tot zijn be schikking dan vorig seizoen. John Roks en Freek van Marle vertrokken naar SKNWK, daarentegen keerde Jakkoo Brouwer terug van Bruse Boys. Toch is Freek van Marle niet helemaal verloren gegaan voor Ouwerkerk. „Freek gaat mij op zondag een beetje begelei den. Een beetje papieren invul len, vlaggen en de scheidsrech ter een handje geven. Daar ben ik wel blij mee," reageerde Jaap Goud op de hulp uit on verwachte hoek. Van Marles vertrek was voor hem name lijk een regelrechte verrassing. Met Jakkoo Brouwer is Ou werkerk weer een echte leider rijker. De speler was nadruk kelijk aanwezig, ook na zijn wissel. Vanaf de zijlijn was hij op tactisch en technisch gebied een welkome aanvulling voor Jaap Goud. Met zijn voetbalervaring en zijn ervaring bij het G-voetbal weet hij teamgenoten op de juiste wijze te benaderen, te sturen en te corrigeren. Brou wer kan zich komend seizoen dus gaan ontpoppen als speler, leider en trainer tegelijk. Als hij tenminste niet te veel bles sureleed kent. „Ik voelde het gisteravond op de training al, een spiertje in mijn boven been," aldus Brouwer. Het tweede team van Duive land staat dit seizoen onder lei ding van oud-eerste elftalspe ler René le Comte. Omdat trainer Rini Verwest eerst de jeugd een kans wil geven om zich in het eerste van Duive- 3-0 achterstand gespeeld werd. Na het wegvallen van Jakkoo Brouwer was er geen rust meer op het Ouwerkerkse midden veld. Bij Duiveland wel, daar heerste Rob Wijnstekers. Na zijn pass kon Rinus de Bruine, die in het verleden verklaarde niet meer in het eerste elftal onder Ed van Lent te willen spelen, de 1-0 achter keeper Mi chel van Bemden schieten. Een Ouwerkerkse goal, van Peter Bezemer, werd daarna terecht afgekeurd. Na ruim een kwartier verdubbelde Martin Capelle met zijn lange stelten, op aangeven van Jan Stouten, de marge. Ouwerkerk kon weinig terug doen. De eerste echte kans wist de ploeg zich pas na ruim twintig minuten te creëren. Met direct daar achtereen een gevaarlijke counter, van Duiveland. „Dat is het probleem bij Ouwer kerk. Omschakelen na gemiste kansen," legde Jakkoo Brou wer al na twee bijgewoonde trainingen en een stukje wed strijd misschien wel Oi ^er- kerks zwakste punt bloot, Na een fout van Bonno 1; 'pu- wer, hij maaide over de bd .te kende linkerspits Hans de, 'pn- ge voor 3-0. Even later trc: De Jonge alleen voor Van Berr (en de paal. Tot ongenoegen jan medespelers en sommige an dachtige toeschouwers. ,.oe kun je die nog missen," k »eg hij van een kind, amper ?en turf hoog, naar zijn hoofd. In de tweede helft werd )u- werkerk wat sterker. Ka uen benutten blijft vooralsno giet probleem. Maar het valt :jok niet mee, na anderhalf jur looptraining en een tv /ede training waarin weinig met een bal is gedaan om da Vhet netje weer te vinden, fieri Pankow raakte de paal en Hans Schoon mikte op deflrui- sing. „Sorry Jaap, meer kin ik niet voor je doen," excusserde Schoon zich bij zijn t/ainer voor de gemiste mogelijkheid. Een opvlieging van Joeri Pan kow, met twee goals binnen drie minuten, bracht Ouwer kerk op 3-2. Eerst profiteerde Pankow van het goede door zettingsvermogen van Leen van der Meijden en daarna rondde hij Bonno Brouwers su blieme pass keurig af. Jaap Goud kreeg weer wat praatjes. „We hebben nog een eind- schot." „Nee," corrigeerde Jakkoo Brouwer hem. „Er wordt nu meer gevoetbald." Selectie Ouwerkerk: Van Bem den, B. Brouwer, Begemann, Van de Vlies, Stouten, Beze mer, J. Brouwer, Van Dongen, Capelle, Pankow, Schoon, Ver west, Dalebóut, Van de Me ijden. Duiveland 2 - Ouwerkerk 3-2 (3-0)- 8. R. de Bruine 1-0. 16. M. Capelle 2-0. 30. H. de Jonge 3-0. 72. Pankow 3-1. 73. Pankow 3- Michael Dalebout van Ouwerkerk gaat als een balletdanser over een Oosterlandse knie. 'ito: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - De voorbereiding op de voetbal competitie, die op zeven en acht september start, is het afgelopen weekeinde pas goed los gebarsten. Maar liefst negen teams van Schou- wen-Duiveland kwamen in actie. De balans: vier keer winst, tweemaal gelijk, drie keer ver lies, een gebroken pols en meer blessureleed. SKNWK miste tegen het twee de elftal van Arnemuiden drie belangrijke, vaste krachten: doelman Leon Quik, de licht geblesseerde spits Wilco de Valk en laatste man Ronnie de Bruine. Hun respectievelijke vervangers Eric de Bruine, Jan-Jaap Padmos en Freek van Marle deden hun werk vol gens coach Cees Willemse naar behoren. Van Marle moest duidelijk wennen aan het tempo dat ho ger ligt dan bij zijn oude club Ouwerkerk. „Hij is me niet slecht bevallen," zei Willemse. „Hij zou een beetje meer bluf moeten hebben." In Padmos ziet Willemse een goede stand- in voor De Valk, mocht de nummer negen van SKNWK in de toekomst vaker ontbreken. Zonder de andere voetballers te kort te willen doen, zonder De Bruine en De Valk is de ploeg uit Nieuwerkerk niet een ploeg om te vrezen, In de eerste helft hielden beide ploe gen het op een beetje heen en weer getik. Na rust opende Padmos snel de score. Net zo snel trok Arnemuiden 2 de stand recht. Erwin Theunisse zorgde voor één van de weinige hoogtepunten. Weggestuurd door Martijn Neele zette hij met een prachtig stiftballetje de vijandelijke doelman te kijk, 2-1. Weer kwam Arne muiden op gelijke hoogte. Jac- ky de Bruine zorgde in de aller laatste minuut ervoor dat de winst in Nieuwerkerk bleef, 3- 2. Ed van Lent startte bij zijn nieuwe werkgever, het Zierik- zeese MEVO, met een 5-1 ne derlaag in en tegen Den Bom mel. „Een geflatteerde uitslag," sprak Van Lent, „want Den Bommel is ook geen wereldploeg." De oefen- meester moest wat noodgrepen plegen, omdat zijn ploeg nog niet helemaal compleet is. Toch keek Van Lent tevreden langs de kant toe. De verloren wedstrijd weerhield de spelers er niet van negentig minuten lang inzet te tonen en elkaar te stimuleren. Van Lent beseft dat het een moeilijk seizoen gaat worden, omdat vier be langrijke krachten vertrok ken. Lars van Zwieten redde bij een score van 5-0 de Zierik- zeese eer. De eerste weken bij Brouwers haven bevallen Pim Potappel prima. „Ik voelde me hier ge lijk thuis," uit hij zijn gevoel met woorden. „De jongens zijn positief, de trainingsopkomst is goed." De prettige sfeer bij Brouwershaven werkte kenne lijk door in de eerste wedstrijd van het seizoen. In een gelijkopgaande strijd, die volgens Potappel geen win naar verdiende, voetbalde SNS iets beter. Toch kwam Brouwershaven voor rust op 0- 1. Jan Constandse heette de maker. In het pittige duel in Stad aan 't Haringvliet maak te SNS na de pauze gelijk. Een kwartier voor tijd besliste Ar jan Visser de wedstrijd. Kees Joosse van DFS wilde te gen SSV, dat een klasse hoger speelt, graag met zijn ploeg ex perimenteren. Vanwege een aantal afzeggingen (Huib Nor- tier, Ferry Jansen, Herber Goudzwaard) vielen de plan nen van de oefenmeester in het water en kwamen nogal wat spelers op een andere positie terecht. Al met al beschikte Jan-Jaap Padmos (rechts) speelde zich redelijk inde kijker ale vervanger van de geblesseerde Wilco de Valk. (Fito: Joop van Houdt) Joosse over elf spelers en twee keepers. Vanwege werkver- plichtingen werden de trainin gen van afgelopen week ook maar mondjesmaat bezocht. SSV zat beter in zijn spelers: twintig stuks. Zodoende kon hun trainer acht verse krach ten na rust inzetten. Joosse als een boer met kiespijn: „Ik kon er maar eentje tegenover zet ten." Maar zo slecht deed het 'arme' DFS het niet. Pas een kwartier voor rust kwam de thuisploeg op voor sprong, terwijl. Arco Dekker hiervoor een dot van een kans kreeg. Met nog twee doelpun ten, eentje voor en na de pauze, stuurde SSV DFS met een 3-0 nederlaag naar Burgh-Haam- stede. Duiveland verloor afgelopen weekeinde een talentvolle spe ler: de zeventienjarige Bart van de Bogaert. Hij voegt zich per september net als SKNWK'er Mark den Haan bij het korps mariniers. Trainer Rini Verwest over het gevoeli ge verlies: „Hij stond aan de basis van een riooie voetbal carrière." De ploeg uit Ooterland greep de wedstrijd in in tegen Krab- bendijke na eet vroege ach terstand met >eide handen aan. Nog voor het half uur poetste Duivelaid de nadelige marge weg. Amré van de Ber ge scoorde vogens Verwest 'een juweeltje'Patrick Vroeg- op en Remido Dsic volgden, 1- 3. De ruststanl had aanzien lijk hoger kunnen zijn. Duiveland raalte drie keer het houtwerk. Krabbendijke profiteerde na rust van de smlle selectie van Duiveland enliield een punt over aan de wdstrijd, 3-3. Ver west moest zefs doelman Ru ben van der Hive, die in de eer ste helft gekept had, in de spits zetten. Rné Swart verde digde het doeha rust. Wie met de competiti onder de lat staat, wilde n kon Verwest niet zeggen, truse Boys blijft het lekker don in de voorbe reiding. In Hinenoord kwam het elftal en puntendeling overeen. De jloeg begon slap. „Maar dat schijnt Bru eigen te zijn," moest trainer Alexander van Keulen ondervinden. „Daar zal ik aan moeten wen nen." Al in de derde minuut stond de thuisploeg met 1-0 voor. Tot 25 minuten na rust liep Bruse Boys achter de feiten aan. Een eigen doelpunt van Heinenoord betekende de eer ste 'Bruse' treffer. 'Good old' Jacob van den Berge dacht zijn ploeg in de 85e minuut naar winst te schieten. Uit de enige kans van de thuisploeg werd het 2-2 via een afstandsschot. WIK-trainer Peter van Poort vliet was over de wedstrijd te gen Tholense Boys (2-5) rede lijk tevreden, maar over het blessureleed binnen de ploeg minder. Han van de Sande viel met een gebroken pols uit en moet zeker twee maanden rust houden. Marco Ganzeman kreeg vorige week tijdens de training last van een oude bo venbeenblessure Van Poortvliet heeft zo zijn twijfels over een snel herstel. Gelukkig voor hem beschikt hij over een selectie van twin tig man. De doelpunten in Tho- len werden gemaakt door Erik van de Sande, Wilco Kooman, Elmar Verhage (tweemaal) en Erik de Vlieger. Zierikzee proefde voor het eerst de smaak van de over winning. DBGC werd in Oude- Tonge met 0-6 enigszins zoek gespeeld. „Het was de minste van de drie ploegen die we nu hebben gehad," zei trainer Jan Englebert. Peter van Beveren pikte zijn goals mee: drie deze keer. Veel plezier heeft Englebert de ko mende tijd niet aan de spits. Hij gaat met vakantie. Rob bert Roggeband en Leon Hend- rikse (twee keer) completeer den het sextet goals. Minder opgetogen was Engle bert over het uitvallen van Ri chard van Baaien. „Hij komt net kijken, maar doet het niet onverdienstelijk. Dit is verve lend voor hem." In de wed strijd tegen DBGC ontbraken onder anderen Raymond Mas- sop en Marco Jonker. Uitslagen: SKNWK-Arnemui- den 2 3-2, Den Bommel-MEVO 5-1, SNS-Brouwershaven 1-2, SSV'65-DFS 3-0, Heinenoord- Bruse Boys 2-2, Krabbendijke- Duiveland 3-3, Tholense Boys- WIK 2-5, DBGC-Zierikzee 0-6. Ploegen in beker tegen elkaar ZIERIKZEE - Het oefenduel tussen Bruse Boys en WIK, dat komende zaterdag' plaats zou hebben, is van de rol. Reden: de ploe gen treffen elkaar volgende week dinsdag in de eerste bekerronde. Klassegenoten van WIK, SKNWK en DFS, spelen als enige teams niet tegen een andere ploeg van Schouwen-Duiveland. De trainer van Bruse Boys, Alexander van Keulen, is bijzonder gemotiveerd om van WIK te winnen. Mocht de Bruse ploeg winnen, komt het in de tweede be kerronde uit tegen de win naar van twee oude ploegen van Van Keulen: Kloetinge of Yerseke. Het liefst zou de trainer dan de eerste vijf minuten meedoen. Derdeklassers SKNWK en DFS spelen tegen respectie velijk Kapelle en Seroos- kerke uit de tweede klasse. Een zware opgave om een ronde verder te geraken. Zierikzee lijkt op papier de makkelijkste opponent te hebben geloot: Brouwers haven. Dreischor heeft maz zel. De ploeg is vrijgeloot. Loting eerste bekerronde dinsdag 20 augustus: Ou- werkerk-MEVO, Zonne- maire-Duiveland, ZSC-Re- nesse, Brouwershaven-Zierikzee, WIK-Bruse Boys, SKNWK- Kapelle, DFS-Serooskerke, Dames, woensdag 21 augus tus: SKNWK-ZSC, DFS- WIK, Zonnemaire-Zeeland Sport. Voshart topscorer tegen Taiwan OKLAHOMA CITY (ANP) - Het Nederlands korfbalteam heeft voor de tweede keer in suc cessie de Continental Champions Trophy vero verd. In de finale versloeg Oranje Taiwan met 24-8. Bij rust was het krachtsverschil nog aller minst overtuigend aangetoond, 11-6. Het brons was voor de Ver enigde Staten dank zij een ro yale zege (19-10) op Zuid-Afri- ka, dat pas vier jaar geleden is begonnen met korfbal zoals dat in Nederland is uitgevon den. De zege van Nederland was verwacht, de aanvankelijke te genstand in de eindstrijd niet. De Taiwanese korfballers, die het nog steeds moeten stellen zonder nationale competitie, stonden na een kwartier zelfs met 4-2 voor. Een ongekende situatie voor bondscoach Jan Hof. „Taiwan heeft technisch en tactisch een goede ploeg. Het team zit tegen de top aan. Om binnen drie jaar de sprong te maken naar de absolute top is echter een wekelijkse competitie een voorwaarde," zei Hof. De achterstand schudde Neder land wakker, zodat voor de pauze nog een redelijk voorde lige marge op het scorebord kwam te staan. Aanjager daar bij was Ron Steenbergen. De speler van Oost-Arnhem te- kende ook voor de laatste treffer, een bijzondere. Hij scoorde achterover, uit een doorloopbal. „Het had ook ge woon gekund," zei Steenber gen, „maar hier houden Ame rikanen meer y an Steenbergen, maakte drie doel punten evenals Tim Abben- huis (Die Haghe) en Trienke Koopmans (DKOD). Topsco rers waren Dennis Voshart (Deetos) uit Scharendijke en zijn clubgenote Jiska Brand met vier treffers. Recordaantal deelnemers zomeravonddrive BURGH-HAAMSTEDE - Dorpshuis de Schutse begroette een recordaantal deelnemers aan de zomeravonddrive bridge in Burgh-Haamstede. De heren Bontebal en Van Krimpen waren tij dens de zesde speelronde het best op dreef. Zij haalden de hoogste score met een percentage van 69.10 procent. Groene groep: I. ep. Mackor 63.54, 2. mv. Bogmans/hr. Meinster, ep. Killan 59.72, 4. hr. Van Assendelft/mv. Tuin man 58.33, 5. ep. Vos 57.99, 6. hr. Van Eck/Gedrojc 57.29. 7. ep. Moerman 55.21, 8. ep. Vee- nema 53.13, 9. ep. Van de Zaan 47.22,10. ep. Bekkens 43.40, 11. mv. Hofstede/hr. Verheul 40.97, 12. hr. Boelaarts/Van Veen, Hogerheyde/Van der Wekken 35.76, 14. ds. Bijl/Me ijer 31.94. Rode groep: 1. ep. Stokla 67.01, 2. ep. Van Lint 61.81, 3. ds. Van Went/Van de Wetering 56.25, 4. mv. Lansdorp/hr. Van Went 53.13, 5. ds. Glimmerveen/ Henderson 52.08, 6. ep. Maas kant 51.74, 7. ep. Versteeg 51.39, 8. ds. Damino/Stok 50.53, 9. ep. Van Schie, ds. Van Oeveren/Tennekes 47.22, 11. ds. Hartekeerl/Luijk, hr. Ho- gerheyde/mv. Delet 44.44, 13. hr. Sliedregt/Van Elk 39.24, 14. ep. Breggren 33.68. Uitslagen zomeravonddrive Burgh-Haamstede Gele groep: 1. hr. Bontebal/ Van Krimpen 69.10 procent, 2. ds. Roda/Reydon, hr. Blonk/ Schulting, hr. De Jongh/mv. Van Rei'sen 54.51, 5. ep. Schell 53.82, 6. hr. Van Wezel/De Ou den 52.78, 7. ep. Pols 52.08, 8. ds. Van Assendelft/Van Gees- bergen 51.04, 9. ep. Bouma 46.88,10. hr. Lansdorp/Lans dorp (jr) 46.53, 11. ep. Kuipers 43.75, 12. ds. Brouwer/Steutel 42.36, 13. ep. Oostwouder 39.24, 14. mv. Van Dongen/hr. Maas 38.89. Blauwe groep: 1. hr. Reydon/Schubert 60.76, 2. hr. Van de Heiden/mv. Van de Heiden 56.94, 3. hr. Schot/De Zeeuw 54.86, 4. hr. De Deugd/ mv. Versteeg, ds. Plaating/ Viergever 51.39, 6. hr. Lans- dorp/Lassacquere 51.04, 7. ep. Horssen 50.35, 8. ep. Visser 49.31,9. ep. Nieboer, ds. Van de Berg/Roskam 48.96, 11. ep. Stouten 45.83, 12. ds. De Rooy/Shearlow 44.44, 13. ep. Soek 44.10, 14. ds. Boom/Goed- bloed 41.67. VLISSINGEN - Jolanda Beve lander viel als enige cilandelij- ke deelneemster op tijdens het concours Hippiquc van Schel- destad in Vlissingcn. De amazone van Schouwse Ruiters behaalde op de Z2- dressuur voor pony's een eer ste plaats. Met haar pony Shei la scoorde ze 147 punten op het sterk bezette Palmconcours op Park Westduin. BUENOS AIRES (RTR) - Diego Maradona ligt weer rens dwars bij een club. De Argen tijnse voetballer heeft aange kondigd zijn contract met Bo ca Juniors niet uit te dienen. Hij voegde er zelfs aan toe he lemaal met voetballen te stop pen. Maradona heeft een ver bintenis tot eind 1997 bij de Argentijnse club. Maradona deed zijn uitspra ken vóór het duel tegen Estudi- antes de la Plata, dat Boca zon dag met 2-1 verloor. Daarmee vervloog de laatste hoop op het kampioenschap.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7