Kort geding Consumentenbond tegen de commerciële omroepen Nieuwe Volkswagen Passat meer dan 'een opvolger' Schotelbezitters dienen nieuwe spullen te kopen Achtervolging in Goes Nachtelijk Zierikzee en Renesse zonder stroom Gewonden bij aanrijding Fietsdieven aangehouden Vernieling toiletgebouw Speedboat afgedreven Brand in container Onder invloed Tasjesrovers gepakt Diefstal van dure fietsen Winkeldief XTC-pillen en vlindermes Vier auto's beschadigd Bromfietser gewond aan hoofd Bagage uit auto gestolen Rups In november ook sedan-uitvoering 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Als schotelbezitters het signaal van de commerciële omroepen willen blijven ontvangen, dan moeten ze voor 2000 gulden nieuwe ap paratuur kopen. (Archieffoto) DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond spant namens de 300.000 schotelbezitters in Ne derland een kort geding aan tegen de Holland Media Groep (RTL4, RTL5 en Veronica), SBS6 en MultiChoice. KAMPERLAND - De politie trof in Kamper land na een 06-11 melding in de nacht van zater dag op zondag een echtpaar aan, dat onenigheid had en waarvan de man zich verwond had door dat hij een raam had ingetrapt. Foutplek op Laone oorzaak ZIERIKZEE - Stroomstoringen in twee elektri citeitskabels zijn er oorzaak van dat Renesse en omstreken en een deel van Zierikzee de afgelo pen nacht geruime tijd zonder stroom hebben gezeten. ZIERIKZEE - Op de Nieuwe Kooiweg bij Zierikzee werden vrijdag twee mensen gewond bij een aanrijding tussen een personenauto en een bestelbus je. Het ongeluk gebeurde om on geveer 13.35 uur toen een 26-ja- rige man met een personen auto over de Nieuwe Kooiweg reed en wilde afslaan. Deze manoeuvre werd niet tijdig op gemerkt door een 24-jarige man uit Lopik, die in een be stelbusje achter de Zierikzeeë- naar reed. De bestelbus botste op de personenauto. De klap kwam zo hard aan dat twee in zittenden van de personenauto werden gewond en beide voer tuigen zo zwaar werden be schadigd dat ze moesten wor den weggesleept. SCHARENDIJKE - Een 42-ja- rige man uit de gemeente Mid- denschouwen en zijn echtgeno te werden aangehouden we gens diefstal van een fiets. Het rijwiel werd begin augus tus weggenomen in Renesse. Door onderzoek kwam de poli tie er achter dat de gestolen fiets in de schuur van de ver dachte stond. Het rijwiel gaat terug naar de eigenaar. De po litie kan zich alweer op de vol gende zaak richten, want ook een 28-jarige man uit Baarle Nassau werd gedupeerd door fietsdieven. Zijn ATB-fiets, ter waarde van ruim vijfduizend gulden, werd gestolen op de Laone in Renesse. Het rijwiel stond op een fietsdrager, die achterop een geparkeerd staande auto was bevestigd. RENESSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag hield de politie een 25-jarige man uit Horst aan die vernielingen aanrichtte aan een openbaar toiletgebouw aan de Jan van Renesseweg in Renesse. Surveillerende agenten be trapten de man, terwijl hij be zig was de schoonmaakkast in het toiletgebouw open te bre ken. Zij maakten proces-ver baal op en legden hem een boe te op. Ook moest de vandaal direct de schade betalen NOORDLAND - De redding boot Harder van de KNRM Burghsluis heeft zaterdag de bemanning van een speedboat in veiligheid gebracht. De Harder werd weggeroepen van de Visserijdagen in Co- lijnsplaat met de melding dat een schip op drift was geraakt. De Duitse speedboat had mo- torpech. Er waren twee men sen aan boord. De reddingboot heeft het scheepje naar de ha ven Roompot Marina afge- sleept. De Harder heeft zater dag verder geruime tijd tevergeefs gezocht naar enkele kanoërs die tussen Zierikzee en Colijnsplaat in moeilijkhe den zouden verkeren. De juist heid van de melding bleek niet te achterhalen. BRUINISSE - Zondagmorgen in alle vroegte moest de Bruse brandweer in actie komen voor het blussen van een brandje in een kledingcontai- ner. De container stond op het par keerterrein bij de supermarkt aan de Nieuwstraat. De vlam men werden met een hoge- drukstraal gedoofd. ZIERIKZEE - In de nacht van zaterdag op zondag betrapte de politie in Zierikzee een 25-jari- ge inwoner van Budel op rij den onder invloed. De man moest een blaastest on dergaan en blies 490 micro gram per liter. Hij kreeg een dagvaarding mee en moet bin nenkort tegenover de rechter verantwoording afleggen over zijn gedrag. NIEUWERKERK - Dinsdag 13 augustus 19.30 uur ds. A. Wink, Veenendaal. De commerciële omroepen Vil len hun signaal niet langer analoog, maar digitaal ver spreiden. Daardoor worden de schotelbezitters gedwongen nieuwe apparatuur te kopen die 2000 gUlden kost. Het kort geding dient deze week in Amsterdam. De Con sumentenbond eist dat de com merciële omroepen nog ten minste vijf jaar het analoge signaal parallel blijven uitzen den, zodat schotelbezitters ge leidelijk kunnen overschake len op de nieuwe digitale apparatuur. HMG gaat op 18 augustus digitaal, SBS86 op 1 september. MultiChoice gaat het nieuwe BROUWERSHAVEN - De nieuwe Volkswagen Passat is meer dan slechts een opvolger. In kwaliteit, comfort, veilig heid en design vertegenwoor digt dit nieuwe model volgens de Duitse automobielfabri kant een nieuwe maatstaf. In november wordt de Volks wagen Passat in sedan-uitvoe ring op de Nederlandse markt geïntroduceerd. Begin 1997 volgt de stationuitvoering: de Volkswagen Passat Variant. De nieuwe Passat is met een lengte van 4,67 meter, een breedte van 1,74 meter en een hoogte van 1,46 meter iets gro ter dan het huidige model. De grote wielbasis - 2,70 meter - en de brede sporing onderstrepen de kracht en energie. Het inte rieur is volledig nieuw en hoogwaardig met een sprankje sportiviteit. Met een cw-waarde van 0,27 (voor het instapmodel met 74 kW motor) behoort de nieuwe Passat bij de absolute top in zijn klasse. De elegante uit straling van de nieuwe Passat wordt mede bepaald door de digitale signaal verspreiden. Dit bedrijf en de Holland Me dia Groep lieten de Consumen tenbond eerder weten zich niet geroepen te voelen gedupeerde schotelbezitters tegemoet te komen. SBS6 heeft niet inhou delijk gereageerd op de argu menten van de bond. Schotelbezitters hebben een bedrag variërend van 1000 tot 1750 gulden geïnvesteerd in ap paratuur, die na september waardeloos is. De commerciële zenders hebben enige maanden geleden aangekondigd op digi tale verspreiding over te gaan. De commerciële zenders wil den vrijdag niet reageren op de mededelingen van de Consu mentenbond. HMG en SBS6 opvallend smalle carrosserie naden. Deze zijn een indicatie voor een bijzonder stijve en stabiele carrosserie. In verge lijking met de huidige Passat werd de torsiestijfheid met tien procent verhoogd. De carrosserie van de nieuwe Passat is volledig verzinkt waarmee een lange levensduur en hoge waardevastheid wor den gegarandeerd. De nieuwe Passat is door vele speciale verstevigingen en balken uit gerust tegen de aanrijding van opzij. De vier portieren zijn voorzien van flankbescher ming en de holle ruimte in de portieren is gedeeltelijk opge vuld met piepschuim. Ook de stoelen bieden een grote mate van veiligheid. Airbags Airbags voor bestuurder en bijrijder zijn standaard. Zij- airbags kunnen als meeruit- voering worden geleverd. Deze zijn geïntegreerd in de voorste stoelleuningen en bevinden zich dus altijd in een optimale hadden nog geen dagvaarding ontvangen. Juridisch adviseur W. Moerer van MultiChoice is verbaasd te zijn gedaagd. Deze zomer had het bedrijf een ge sprek gehad met de Consumen tenbond. ,,De bond noemt een bedrag van 2000 gulden. Er zijn varianten mogelijk: bijvoor beeld 30 gulden huurkoop per maand." Belangen De Consumentenbond stelt dat de schotelbezitters een afhan kelijkheidsrelatie met de com merciële omroepen hebben. De commerciële zenders houden volgens de bond geen rekening met de belangen van de scho telbezitters. Bovendien heb ben de gedaagde partijen de kabelexploitanten wel tijdig en kosteloos voorzien van digi tale ontvangstapparatuur. Een andere mogelijke oplossing is het tot 2001 kosteloos beschik- positie ten opzichte van de in zittenden. De technische vooruitgang geldt ook voor het onderstel. De in het Volkswagen-concern ontwikkelde viermaal gelede vooras schakelt invloeden van de aandrijving op de besturing volledig uit en zorgt voor een zeer comfortabel en veilig rij gedrag. De nieuwe Volkswa gen Passat heeft standaard schijfremmen voor én achter. De schijfremmen voor zijn in wendig geventileerd. Het anti- blokkeersysteem (ABS) is een systeem van de nieuwste gene ratie. Het stuur is standaard in hoogte en lengte verstelbaar. Het motorenaanbod voor de nieuwe Passat loopt van een 66 kW TDI-motor tot en met een 142 kW zescilinder benzinemo tor. Zuinig zijn de beide 1,9 1 direct ingespoten turbodièsel- motoren met 66 kW (90 pk) en 81 kW (110 pk). Het gemiddelde verbruik van de sportieve 81 kW TDI-motor bedraagt slechts 5,3 1/100 km. Het instapmodel is voorzien van een 1,6 1 benzinemotor met een aluminium cilinderblok. baar stellen van digitale appa ratuur aan de schotelbezitters, aldus de Consumentenbond. Gedupeerde schotelbezitters hebben de bond overspoeld, met klachten toen bekend werd dat de commerciële om roepen zouden overschakelen op een andere uitzendnorm. Velen hebben onlangs kostba re analoge ontvangstappara tuur aangeschaft, die straks waardeloos is voor ontvangst van de bewuste zenders. Nergens voorhanden Een bijkomend probleem is dat de nieuwe digitale ont vangstapparatuur nog vrijwel nergens in Nederland voorhan den is. Moerer bestrijdt dat. ,,Er zijn 40.000 decoders voor radig. Dealers hebben er 17.000 besteld en een bedrijf is in staat er 10.000 per week te le veren." Deze motor heeft een vermo gen van 74 kW (100 pk) en heeft een topsnelheid van 192 km/h. Het gemiddelde verbruik be draagt slechts 8,01/100 km. De nieuwe Passat is de eerste Volkswagen waarbij ook vijf- kleppenmotoren ter beschik king staan. Het vijf-kleppen- aanbod begint bij een 1,8 1 viercilinder ihet 92 kW (125 pk). De topsnelheid van de 1,81 motor bedraagt 206 km/h. De vijfcilinder-traditie wordt voortgezet met de nieuwe Pas sat VR5. Deze 2,3 1 motor heeft een vermogen van 110 kW (150 pk). De topmotorisering voor de nieuwe Passat is de wereld wijd eerste, zescilinder motor met vijfkleppentechniek, nok- kenasverstelling en omscha- kelbaar inlaatspruitstuk die is ontwikkeld in het Volkswa gen-concern. De 2,8 1 motor heeft een vermogen van 142 kW (193 pk) en heeft een krach tig koppel van 280 Nm bij 3.200 t/min. Syncro-aandrijving In Nederland wordt deze nieu we V6-motor alleen in com binatie met de syncro-aandrij ving aangeboden. De perma nente vierwielaandrijving van de nieuwe Passat syncro is op de in lengte geplaatste motor afgestemd. De aandrijfkracht wordt variabel verdeeld over alle vier wielen via een auto matisch sperrend torsen-mid- dendifferentieel. De nieuwe Passat V6 syncro bereikt een topsnelheid van 238 km/h en accelereert in slechts 6,6 secon den van 0 tot 100 km/h. Het ge middeld verbruik (MVEG) be draagt 9,5 liter. Alle versies van de nieuwe Passat worden standaard met een vijfversnellingsbak gele verd. Voor de motoriseringen tot en met de 92 kW (125 pk) motor is een viertraps-auto- maat met dynamisch schakel- programma (DSP) beschik baar. Bovendien wordt een vijftrapsautomaat met DSP le verbaar. De nieuwe Volkswagen Passat wordt vanaf november dit jaar in Nederland leverbaar. De prijzen zijn op dit moment nog niet bekend. Deze 55-jarige man gooide met asbakken en schold de politie. Toen de politie met de vrouw des huizes aan het praten was, zag de man kans in een auto te stappen en weg te rijden. Korte tijd later zag een agent in een surveillanceauto de man rijden op de Middelburg sestraat in Goes. De man ne geerde vervolgens een stopte ken, waarna een achtervolging door het centrum van Goes Woordvoerder P. Hoornweg van de Delta Nutsbedrijven in Zierikzee laat desgevraagd we ten, dat het euvel omstreeks half vier vannacht ontstond door een foutplek in de kabel bij de Laone in Renesse. Naar de precieze oorzaak van de sto ring wordt over een lengte van 600 meter een nader onderzoek ingesteld. Door de verhoogde spanning ontstond omstreeks 4.20 uur ook een stroomstoring in Zie rikzee op bedrijventerrein De Zuidhoek en in een gedeelte van de binnenstad. Deze sto- ZIERIKZEE - De politie heeft de twee personen die vorige week in Zierikzee vanuit een auto een vrouw van haar tas beroofden aangehouden. Het gaat om een 22-jarige en een 24- jarige inwoner van Zierikzee. Enkele attente getuigen zagen kort na de beroving in Zierik zee dat een inzittende van een zwarte personenauto in Nieu- werk'erk tape verwijderde van de kentekenplaat. De getuigen noteerden het kenteken en bel den onmiddellijk de politie. Doordat een goed signalement aan de politie werd gegeven konden de daders snel worden opgespoord en later op de dag in hun woning in Zierikzee worden aangehouden. Beiden worden verdacht van meer strafbare feiten. Ze zijn in ver zekering gesteld en worden verhoord. ZIERIKZEE - Afgelopen weekend werden op verschil lende plaatsen op Schouwen- Duiveland dure mountain bikes gestolen. Een 61-jarige inwoner van het Duitse Lohmar deed aangifte van diefstal van zijn op Port Greve bij Brouwershaven ge stalde mountainbike. Van een 42-jarige inwoner van Stutt gart werden op Aquadelta in Bruinisse twee fietsen gesto len. In Zierikzee gingen dieven er vandoor met een kinder fiets. Daarnaast werden nog enkele fietsen gestolen in Re nesse. In totaal werd voor 7000 gulden aan fietsen gestolen. RENESSE - In Renesse werd een 31-jarige inwoner van Le lystad betrapt op winkeldief stal. De man had in een winkel voor ongeveer 50 gulden aan goede ren meegenomen zonder te be talen. Hij kreeg een boete op gelegd van 220 gulden. RENESSE - In de nacht van za terdag op zondag zijn in Re nesse vier jongeren aangehou den wegens bezit van drugs en verboden wapens. Het gaat om inwoners van Bre da en Rotterdam. Bij fouille ring door de politie kwamen in totaal 150 XTC-pillen, een vlindermes en traangas te voorschijn. De verdachten werden overgebracht naar het bureau Renesse waar proces verbaal tegen hen werd opge maakt. Na overleg met de offi cier van justitie zijn boetes opgelegd van in totaal 2050 gulden. werd ingezet. Uiteindelijk werd de bestuurder op de Zo- merweg in Kloetinge klemge reden door meerdere politieau to's. De man bleek gewond te zijn aan zijn onderbeen. Ver der bleek hij onder invloed van alcoholhoudende drank te zijn. Tegen de man werd pro- ces-verbaal opgemaakt we gens het rijden onder invloed, gevaarlijk weggedrag en het negeren van meerdere stopte kens. ring was terug te voeren naar een foutplek in de kabel, die onder het Havenkanaal door loopt, net op de plek waar de kabel ter hoogte van de keer sluis weer boven water komt. Door gebruikmaking van de zogenaamde ringvoedingska- bel was het euvel in Zierikzee rond vijf uur verholpen. Re nesse en omstreken zaten tot rond half zes zonder stroom. De Delta Nutsbedrijven kre gen veel telefoontjes te ver werken, met name van bedrij ven, waar 's nachts wordt gewerkt. ZIERIKZEE - Bij een ketting botsing op de Nieuwe Kooiweg in Zierikzee raakten gisteren aan het einde van de middag vier auto's beschadigd. De kettingbotsing werd ver oorzaakt door de grote drukte vanuit de Westhoek. Deze leid de tot een file voor de rotonde in Zierikzee. Een 63-jarige man uit Zierikzee sloot van achte ren aan in deze file. De drie achter hem rijdende auto's, waren net aan het optrekken en zagen te laat dat de Zierik- zeeënaar stil stond. Bij de bot sing werden de twee middelste auto's zodanig beschadigd, dat deze moesten worden wegge sleept. Het ongeluk leidde bovendien tot een lange file vanuit de richting Burgh- Haamstede. BRUINISSE - Een zeventien jarige bromfietser uit Ooster- land is gisteravond met hoofd letsel overgebracht naar het ziekenhuis in Zierikzee, nadat hij in Bruinisse onderuit was gegaan. De jongen reed op de Werkha- ven tegen het trottoir aan de linkerzijde van de weg. Hij verloor de macht over zijn bromfiets en kwam ten val. Omdat hij geen helm droeg, raakte hij hierdoor gewond aan zijn hoofd. Ook de achttienjarige bijrijder uit Rotterdam droeg geen helm. Hij bleef echter onge deerd. De bestuurder van de bromfiets moest een bloed proef ondergaan. BRUINISSE - Uit een auto van een 52-jarige man uit Rotter dam is gisteravond aan de Gre- velingendam de complete va kantiebagage gestolen. De man ontdekte de diefstal omstreeks half acht. De auto stond geparkeerd bij het Gre- velingen-restaurant. De va kantie zat er voor de Rotter dammer en zijn familie al op. maar ze zullen aan hun verblijf op Schouwen-Duiveland onge twijfeld een katerig gevoel overhouden. DEN HAAG - Meer dan hon- .derd inwoners van Asten (15.000 inwoners) bezochten op het hoogtepunt van de eiken- processierupsplaag. begin juli, per dag een huisarts met klach ten veroorzaakt door de rups. Volkswagen komt in november met een nieuwe Passat.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 6