BOEIENDE LEZINGEN IN DE LICHTBOE11997 Werken met dromen II Nieuwe tijd in de astrologie Gender, wat is dat?? Cultuur en Godsdienst, kracht voor vrouwen?! Peuterspeelzaal verlengstuk van thuis ZeelandNet, maakt Zeeuw tot wereldburger lichtboei(end) nieuws 7 Vervolgkursus Zaterdag 18/1,15/2 en 15/31997 Tijden, kosten en begeleiding zie kursus I. ledereen die al eerder voor kortere of langere tijd met haar of zijn dromen in een droomgroep heeft gewerkt is wel kom. Ook in deze kursus is het thema: "Dromen, een weg tot zelfkennis" Ie dere workshop-dag bestaat uit een korte lezing met oefening die het thema van de dag starten. Onderwer pen die aan de orde komen zijn: - je dromen en je lichaam; - verwevenheid en de personen in onze dromen; - kinderdromen. Donderdag 20 maart 1997 Spreekster: mw. A.H.H.Weststrate Kosten: fl. 10,= Tijd: 19.30 -21.30 uur Een boeiende avond voor iedereen die geïnteresseerd is in de astrologische betekenis die deze tijd volgens mw Weststrate heeft. Zij verdiept zich in de vebinding tussen mens, aarde en kosmos en gaat in op de veranderingen die in deze tijd plaatsvinden. Zij wijt de veranderin gen aan de overgangsfase waar wij ons in zouden bevinden: "de fase tus sen "het afsluiten van het "vissentijd- perk" naar de ontsluiting van het "wa termanstijdperk""." Donderdag 20 februari 1997 Spreekster: Mw. Ina van Gelder- Leenheer (Vlissingen) Organisatie: SKW de Lichtboei en Vrouw Geloof Samenleving S-D Kosten: fl. 5,= Detitel van de lezing "Cultuur en gods dienst, kracht voor vrouwen?!" eindigt met een vraagteken en een uitroepte ken. Godsdienst en tradities hebben negatieve invloeden op het leven van vrouwen en (mannen). Ongelijkheid en onderdrukking zijn daar voorbeelden van. Maar vrouwen zeggen ook dat geloof hen kracht geeft om te overle ven en te vechten voor gelijkheid en gerechtigheid. Met in gedachten de vierde VN-We- reldvrouwenconferentie die in sep tember 1995 in China werd gehouden zal het gesprek gaan over de invloed van de cultuur en godsdienst op het leven van vrouwen in Nederland en wereldwijd. Mw. van Gelder was Fommdeel- neemsterin Beijing waar zij ondermeer een workshop rond bovengenoemd onderwerp verzorgde. Donderdag 17 april 1997 Spreekster: Irmgard Busch, feministisch theologe (Breda) Tijd: 19.30-21.30 uur Kosten: fl. 5,= Organisatie: SKW De Lichtboei en Vrouw Geloof Samenleving S.D. Gender, wat is dat? of waarom zo moeilijk doen over mens-zijn?? Wij zijn blij dat we opnieuw Irmgard Busch hebben kunnen strikken voor het houden, van een interessante le zing. Door haar aansprakelijke manier van vertellen weet zij veel mensen te boeien. Busch bezocht in 1995 de VN- Wereldvrouwenconferentie in Beijing (China) en is ondermeer aktief in het toelichten en uitvoeren van de aktie- punten zoals die zijn geformuleerd in het slotdocument "Platform voor Aktie". Dit keer gaat zij in op het begrip "gender" Zij zegt hierover: Het begrip "gender" speelde tijdens de wereldvrouwenconferentie in 1995 een grote rol als basisbegrip in alter natieve ontwikkelingsplannen voor de Westerse - en de Derdewereld. Met dit begrip worden wij uitgedaagd nieuwe denkbeelden uit te vinden die ons kunnen helpen over veranderin gen na te denken en deze daadwerke lijk te realiseren. Onze eigen identiteit en sociale, poli tieke- en economische veranderingen kunnen niet tot stand komen zonder mensen die ernaar verlangen. Vrijheid, rechtvaardigheid en zelfver vulling zijn niet alleen rationele politie ke overtuigingen, maar ook het voor werp van een intens verlangen, die nieuwe wegen banen... Echte verandering is een grote uitda ging. Met "gender" worden patriar chaal bezette beelden van vrouwelijk heid, mannelijkheid, ras, klasse, leeftijd en leeftstijl (en de gevolgen hiervan) afgebroken en komt er ruimte voor een veelheid van mens-zijn. Gender als beeldenstorm. Illusie of verlangen EBBHMra Heel veel ouders van kinderen tus sen de twee- en een half en vier jaar kiezen bewust voor een peuter speelzaal. Het merendeel van deze leeftijdsgroep brengt gemiddeld twee dagdelen per week op een peuterspeelzaal door. De peuter speelzaal is een verlengstuk van thuis. Het biedt de kinderen de mo gelijkheid om in een aangepaste ruimte, onder deskundige leiding naar hartelust te spelen en te ont dekken. Naast een grote hoeveel heid gevarieerd speelgoed biedt het de kinderen een aantal leeftijd genootjes die thuis niet altijd voor handen zijn. Voor de meeste kinderen is de peuter speelzaal de eerste stap naar "echt van huis zijn". Ze leren omgaan en lui steren naar andere volwassenen, zich handhaven en thuis voelen in een groep met vreemde' kinderen. Door het aanbod van materiaal en activitei ten wordt hun ontwikkeling gestimu leerd. Kort gezegd ziet een dagdeel er voor de kinderen ongeveer als volgt uit: vrij spel; keuze uit alle materialen zoals puzzels, fantasiemateriaal, poppenhoek, leeshoek,fietsen, tractors etc. met zijn allen opruimen fruit eten drinken wat van thuis is meegeno men daarna nog liedjes, spelletjes, verhaaltje, buitenspel, verven, tekenen of kleien; dat wisselt per keer. In Zierikzee zijn de twee peuterspeel zalen: "Kwibus" en "Harlekijn" onder deel van SKW De Lichtboei. De leidsters van beide peuterspeelza len werken aan de hand van het peda gogisch beleidsplan. Aktieve oudercommissies bepalen mede het beleid van de instelling. Kinderen kunnen worden opgegeven als ze één jaar oud zijn en vanaf twee- en een half jaar worden zij geplaatst - zodra er een plaatsje vrij komt. De wachttijd na plaatsing op de wachtlijst is ruim een jaar! Dus geef uw kind tijdig op. ZeelandNet is een succesvolle Kamperlandse onderneming die ondermeer diensten aanbiedt voor de toegang en ondersteuning voor Internet aan bedrijven en particulie ren. Zo'n bedrijf noem je ook wel een "provider". "Vanaf de start in 1995 hebben gra fisch opgeleide medewerkers geko zen voor een herkenbare struktuur van deze pagina's, waardoor Zeeuwen en bezoekers welke ons via Internet be reiken snel de weg vinden". Aan het woord is direkteur Jeroen Bakker. "Omdat op het World Wide Web zo veel informatie te vinden is en mensen door de bomen het bos niet meer kun nen zien zijn we uitgekomen op een "platformgedachte". We hebben geïnvesteerd in een Digitale Regio Zeeland en andere items. Iemand die aan Internet en Zeeland denkt moet bij ZeelandNet de gewenste informatie vinden. Waar andere providers zich richten op landelijke dekking en uurta rief-betalende gebruikers, richt Zee landNet zich scherp op de regio en gunstige tarieven. Door een uniek in ternationaal samenwerkingsverband van Internetproviders wordt het bo vendien binnenkort mogelijk voor klanten van ZeelandNet om tegen het dichtstbijzijnde (dus goedkoopste) ta rief via hun "modem" of de nieuwe ISDN-aansluiting, in te loggen op het wereldwijde netwerk. Met behulp van het zusterbedrijf Rijckholt (automati sering en computers) bieden we bo vendien aan de zakelijke klant een to taaloplossing in de vorm van netwerk koppelingen en e-mailstrukturen" (e- mail de verzending van "post" via de computer)"I ntemet - aldus Bakker - is nieuw voor veel mensen. Door je in te leven in de organisatie van de klant en tevens kursussen aan te bieden, bevorder je dat het Internet praktisch toegepast kan worden. Zo voorkom je dat het niet slechts funk- tioneert als prestigieuze vermelding op het briefpapier. Volgens de statistieken wordt de in formatie die op de "servers" staan (servers zijn de speciale computers welke in Kamperland voor Internet zijn opgesteld) ruim 30.000 keer per dag bezocht vanuit Amerika tot Ecuador. Een marktaandeel van meer dan 90% op de zakelijke Zeeuwse Internet markt is het gevolg. Behalve zakelijke informatie is er ook voor de particulier genoeg leerzame en leuke informatie op het Net te vinden. Er wordt zelfs ie dere dag een redaktioneel stukje ge wijd aan nieuwe links (een "link" is tekst waar je met je "muis" op kan "klikken" waardoor je automatisch op een andere pagina, waar ook ter we reld, terecht kan komen: het z.g. web- surfen) en hot items die verwijzen naar de verste uithoeken van onze aardbol en dus ook van de Zeeuwse gebruiker een "global citizen" (wereldburger) maken. Voor meer informatie over de dien sten die ZeelandNet kan aanbieden kun je bellen naar Zomerfeest op de peuterspeelzaal. Peuterspeelzaal "Kwibus" de Miereweg in de wijk Poortambacht Tel. 0111 - 416804 Peuterspeelzaal "Harlekijn" de Basterdstraat (Mosselboomgaard) Tel. 0111-413413

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 16