altijd boeiend BOEIENDE LEZINGEN IN DE LICHTBOE11996 Werken met dromen Kunnen breuklijnen sporen worden? MPS een geweldig team of een chaos? Workshop over drama van Shakespeare Een leerprobleem is te behandelen 6 lichtboei(end) nieuws In het seizoen 96/97 gaat De Lichtboei voort met het organiseren van "Boeiende Lezingen- en workshops". Met dit aanbod wil De Lichtboei aansluiten op ontwikkelingen, stromingen en vragen die leven binnen de samenleving. De inhoud is zeer gevarieerd; luchtige en wat "zwaardere" onderwerpen komen aan de orde. In verband met het aan tal te verwachten deelnemers/bezoekers is tijdige opgave - in alle gevallen - vooraf noodzakelijk. Dus.... maak je keuzeen geef jeop bij SKW De Lichtboei. (Sommige lezingen worden in samenwerking met Vrouw Geloof Samenleving S-D georganiseerd). Donderdag 19 september 1996 Onderwerp: Meervoudige persoonlijkheidsstoornis Spreekster: Jeannette Poorter Kosten: fl. 10,= Tijd: 19.30-21.30 uur Jeanette Poorter, directeur van het Vrouwen therapie- en activiteiten cen trum "ARTEMIS" houdt een lezing over haar werk met patiënten met een meervoudige persoonlijkheidsstoor nis (MPS). Alledaagse, leuke, maar ook minder leuke zaken komen daarbij aan de orde-Het verhaal is vooral voor de luisteraar die meer zicht wil heben op: a. Het leven van MPS-ers b. Detherapievorm die wordt gebruikt Aansluitend is er gelegenheid tot het stellen van vragen en kan men met el kaar van gedachten wisselen. Zaterdag 12/10,26/1 Oen 9/111996 Begeleiding: Mevr. A.H.H. Weststrate (Goes) KostenPer serie van drie dagen fl. 150,= Tijd: 10.00-16.00 uur. (zelf voor lunch zorgen) Droom: "een vrouw zag zichzelf in ,5_en droom, ze-keek naar een roos, die openging" "Ons leven ontwikkelt zfch evenals de roos. Langzaam, soms uiterst moei zaam ontvouwen zich de blaadjes, tot we het hart, het zelf, ontdekken. Wer ken met dromen kan je helpen bij deze reis naar zelfkennis. Werken met dro men verdiept het inzicht in levenspa tronen en biedt nieuwe mogelijkheden aan. We dromen allemaal, elke nacht, maar niet iedereen onthoudt de droom. An deren worden overdag door hun droom in beslag genomen, piekeren over de betekenis, raken de sfeer niet kwijt enz. Soms keert een bepaalde droom regelmatig terug. Wat betekent dit toch? Dromen lijken vaak zo raad selachtig, datje er geen touw aan vast kunt knopen. Werken met dromen is een boeiende, lastige en soms pijnlijke tocht maar ook een waar veel bij te la chen valt. Voor wie? Voor vrouwen en mannen die nieuws gierig zijn naar hun dromen en de bete kenis daarvan voor het leven van alle dag. Ons dag- en nachtleven, bewuste en onbewuste zijn ondeel baar met elkaar verbonden: het zijn twee kanten van een munt. De opzet van de workshop is prak tisch. Je leert een droomboek aan te leggen en bij te houden; je dromen te onthouden. Via verschillenden me thodieken leer je je dromen te verstaan en de symboliek te begrijpen. Ook maak je kennis met dromen in andere kuituren. Deze workshop is bedoeld voor mensen die de Engelse taal zodanig be heersen dat zij de teksten van Shakespeare goed kunnen volgen; vandaar dat de inhoud ook in het Engels wordt beschreven. Workshop on Shakespearean drama; "No more heroes" Zaterdag 2 november 1996 Docente/facilitator: Philomene op 't Hof Tijd: 10.00-16.00 uur Kosten: fl. 50,= For further information: 0111 -643073 (P.op 't Hof) or the Lichtboei. The workshop will send the partici pants rambling through the Shakes pearean universe like a conquering Cleopatra, like an advancing Boiling- broke. Stopping a moment in Egypt to sail down the Nile, then on to Rome perhaps to hear Tamora pleading for her son's life or Titus railing against un grateful Rome. From there to Scotland to watch, in disbelief, Birnan Wood moving up to Dunsinane Programme: 10.00 uur Introductions: Double, Double. I have no name Can somone tell me who I am We know what we are; we know not what we may become 11.00 Wildcats in the kitchen The brave mind, the tortured mind: the nature of heroism in the dramas. 12.30 Lunch break 13.15 The theatre of the imagination Exploring Shakespeare's world. Rome, Venice, Egypt, England. The lost garden. Come out of the storm. 14.30 A feast of Shakespeare Paticipants choose and act out a sceneor part of a scene, from Shakespeare. If you have a friend in terested in acting or directing, invite them along (free of charge) for this "feast". 16.00 Your fat king and your lean beggar is but variable service, two dishes but to one table: THAT'S THE END. Woensdag 16 oktober Spreekster: Mw. De Jong (Dreischor) Kosten: fl. 5,= Tijd: 19.30-21.30 uur Er zijn kinderen en volwassenen met leerproblemen die misschien wel dom lijken maar het niet zijn. Iets in hun li chaam werkt niet goed. Wanneer kan worden gevonden waar het lichamelijke probleem zich bevindt is er een oplossing van het leerpro bleem mogelijk. Mw. De Jong ontwik kelde een systeem om de aard van het lichamelijke probleem vast te stellen en zij ontwikkelde ook behandelingen die het leerprobleem geheel of ge deeltelijk kunnen oplossen. Woensdag 20 november 1996 Onderwerp: kunnen breuklijnen sporen worden? Spreekster: mw. Elly vanderWel-Ardon Kosten: fl. 10,= Op woensdag 20 november spreekt Elisabeth Ardon over een innerlijk groeiproces n.a.v. de dood van een kind.In haar boek "Kunnen breuklijnen sporen worden?- sporen ergens heen!" beschrijft Ardon de periode rondom de dood van haar 12-jarige zoon Martin. Waar is Martin nu? Wat en waar is het hiernamaals? Een geloof in een leven na de dood was haar door haar christelijke opvoe ding al jong geleerd. Wat is waarheid? Was het alleen maar aangepraat? De zoektocht op weg naar weten, naar zelfkennis, naar eenheid en heelheid begint. Een taboe wordt doorbroken:- het ontvangen van informatie "van gene zijde". Inspirerend is het zien van één weg: én het christelijk geloven én groei-impulsen uit andere godsdien sten en tradities. Een avond voor iedereen, want breuk lijnen wie kent ze niet mmmmmmmmmmmnMK* ■HBaMMHBnaMI sprayhoorls t bootskieden jachtzeilen vrijetijdskleding watersportkleding watersportartikelen giek- en spatkleedjes Hans en Ellen Rijbering Nieuwe Haven 3 4301 DJ Zierikzee Tel. 0111 413403 KORT AUTOSCHADE BANNINKLAAN 8 ZIERIKZEE TELEFOON 0111-413551

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 15