Klussen in en om het huis Internet in de Lichtboei Iets overdragen zit in de familie. Ouderen maken kennis met de komputer - ook iets voor u?? Eenvoudig koken voor senioren-mannen BLOEM SCHIKKEN AKTIVITEITEN, SPECIAAL VOOR JOU! Kursus "Uiterlijke verzorging" Kursus "Wat kan je met een komputer" Kursus "Dansen" Kursus Houtsnijden lichtboei(end) nieuws 5 I In oktober start de kursus "Internet voor beginners" (beperkt aantal deelnemers) Enige komputerervaring met het werken onder Windows is gewenst. Aan de orde komen de mogelijkheden van Internet: wat is websurfen, hoe werkt e-mail, wat is een nieuwsgroep? De kursus wordt gegeven op donderdavond: 3,10 en 17 oktober Tijd: 19,30 - 21.30 uur. Docent: Rudy Prager Vervolgkursus Internet In 1997 worden opnieuw drie kursusavonden rond Internet verzorgd. Hierin komt meer de installatie van diverse programma's aan de orde. We kijken hoe een homepage wordt gemaakt en stellen er zelf een samen. Tevens wisselen we ervaringen uit over te gebruiken apparatuur, sofware e.d. Deze kursus is bedoeld voor mensen die al wat Internet-ervaring hebben, u hoeft niet persé de eerste serie gevolgd te hebben. Data: 6,13 en 20 februari 1997 Tijd: 19.30 - 21.30 uur. Docent: Rudy Prager Wie zijn eigen potje wil leren koken is welkom op de kennis makingsavond vrijdag 27 sep tember in de Lichtboei. Docente Thea Borsje gaat samen met u bekijken wat u wilt leren klaarma ken: een snelle hap, een gezonde evenwichtige maaltijd, een apart gerecht of meer de gewone da gelijkse zaken. De kursus "eenvoudig koken" bestaat uit 10 lessen. Datum: 27 september Tijd: 19.00-21.00 uur Floppy, opslaan, delete, byte's, Dos en Windows, zeggen deze (komputer) termen u iets? Vliegen ze u weieens om de oren in gezelschap van jongeren? Ook voor uw (klein)kinderen is de^komputer wellicht gesneden koek, u wiltgraag meepraten, maar ja Deze kursus, die bestaat uit vier bijeenkomsten, informeert u in uw eigen tempo, over wat een komputer is en wat de mogelijkheden zijn. Dus een eenvoudige "kennismaking met de komputer" waarbij u het zelf eens kunt "uitproberen". Want.... je bent toch nooit te oud om te leren?? Data: maandagmiddag 9,16,23 en 30 september Tijd: 14.00-16.00 uur In september gaan er drie nieuwe kursussen van start die speciaal ge richt zijn op mensen met een verstandelijke handicap. Wat doe je eigenlijk op een kursus bloemschikken? Iedere les proberen wij van een voudige bloemen en materialen uit de tuin, maar ook met gebruik van kamerplanten een mooi bloemstukte maken. Bijvoorbeeld in het najaar een "herfstschikking" en met kerst een passend bloemstuk of een feestelijke krans. In de lente zijn er volop voorjaarsbloemen te ge bruiken, waar we dan rond Pasen en Moederdag weer bijbehoren de werkstukken van maken. Verder kan natuurlijk van alles wat de kursist inbrengt: leuke en originele kado-versieringen en zovoorts. Docente: Dien Hanse Liesbetb Giltay is leidster van Tech nika-10. Tevens viel zij tijdelijk in bij de kursus bloemschikken. Komend seizoen geeft zij deze kursus nog een avond per week. Veertien jaar geleden verhuisdede 34- jarige Liesbeth Giltay met haar familie vanuit Rotterdam naar Zeeland. En ze wil er nooit meerweg. Zij bewoont een knus eigen huisje onderaan de dijk in Zonnemaire. Het tuintje toont het ui terlijk van "natuurlijk tuinieren": er mag van alles uitzaaien - geen sporen van gespit en geschoffel - het onkruid wordt uitgetrokken. Liesbeth volgde een opleiding tot bloembindster op de tuinbouw school. Vanwege rugklachten kon zij dat werk niet uitoefenen..Zij werkte enige jaren in Goes bij een bedrijf dat (komputer)software-support geeft. Hierin liep zij vast: "Ik kon niet tegen de hoge werkdruk". Zij zat zo'n anderhalf jaar overspannen thuis en probeerde het nog een keer. Na vijf maanden haakte ze af omdat zij er achter kwam dat zij "niet op haar plek zat". Hoe ben je bij de Lichtboei verzeild geraakt? "Ik zat zonder baan en raakte daar door in een negatieve cirkel - het was belangrijk om iets anders te onderne men en toen Tea (coördinatrice van de Lichtboei en dorpsgenoot, red.) mij vroeg of ik belangstelling had om mee te draaien met Technika-10 (de tech nische kursus voor meisjes van 10 tot 12 jaar) heb ik positief gereageerd. Ik ben goed in handvaardigheid, dus het leek me wel leuk.Ik startte in oktober 1994, toen nog in het oude gebouw in de Poststraat. Het beviel me wel. Met de verhuizing naar het MFC heb ik ook I geholpen met allerlei klussen". Voor Rudy (directeur Lichtboei red.) is de handige en technische Liesbeth een vrijwilligsteruitduizenden. Samen ontwerpen, bouwen en schilderen zij de koffiebaren bevestigen ze planken en Liesbeth schildert de lokalen in vro lijke kleuren. Ze is zo'n perfektioniste dat zelfs de wijzers van de klok boven de bar in de passende kleur worden geverfd. Technika-10 De kursus Technika-10 geeft Liesbeth samen rnet vrijwilligster Erna Praat; het afgelopen blok (10 lessen) hebben "de meiden" van de klub van alles ge leerd over fotografie. "Er komt heel veel werk bij kijken, naast de lesavon- den heb je je voorbereiding, je moet het materiaal uittesten of het geschikt is en dergelijke.... Het was wel een succes, maar voor ons als leiding best moeilijk, want we hadden bijvoor beeld maar één vergrotingsappa raat". In het kader van het onderwerp fotografie stond ook een werkbezoek aan de fotostudio van Joop van Houdt in Noordgouwe op het programma. Daar werd hen de fijne kneepjes van het werk uitgelegd en getoond. Ja en natuurlijk werd de groep ook op de foto gezet Het bevalt Liesbeth uitstekend, "iets willen overdragen" zit volgens haar in de familie. Zo deed de Technika-10 klub op initia tief van Liesbeth, ook mee aan de kunstzinnige expositie "Vrouwen nemen de ruimte" die op 8 maart ter ere van Internationale Vrouwendag werd gehouden. Het werkstuk toont een voorstelling waarin vrouwelijke fi guurtjes allerlei technische beroepen uitvoeren.Letterlijk alles werd door de meisjes zelf uitgedacht en vervaar digd - zelfs extra vrije dagen werden er voor opgeofferd. Technika-10 is een landelijke aangelegenheid en viert op 9 september a.s. haar 10-jarig be staan - naast allerlei andere activitei ten die dag is er een wedstrijd uitge schreven. De Schouwen-Duiveland- meiden dingen natuurlijk mee met hun werkstuk en verder wordt het ook tij dens een open dag in Goes tentoon gesteld. Heb je inmiddels ook weer een baan gevonden? Ja, ik heb besloten niet meer terug te gaan in mijn oude beroep - ik werk mo menteel (via een uitzendburo) voor het tweede seizoen, zes dagen in de week op een grote camping in Burgh- Haamstede. Daar verzorg ik allerhan de klussen van onderhoud- en schoonmaakwerk en bewaken bij het zwembad tot snoeien, sloten schoon maken en onkruid trekken. Ik doe niets liever dan buiten werken en aan hard werken heb ik geen hekel. Wens Het liefst zou ik voor twee of drie dagen een vaste (buiten)baan hebben en daarnaast allerlei kursussen geven. Bij voorbeeld zo nu en dan een hele zater dag een workshop bloemschikken in de Lichtboei. Ik volg een kursus "natuurlijk tuinie ren" in Middelburg, dus zo iets zou ik later zelf kunnen geven. Maar ik denk ook aan een klussenkursus en een ba- siskursus werken met de komputer. Voorkeur voor kinderen of volwasse nen heb ik niet, als ik maar iets kan overdragen. Dat lijkt me allemaal erg leuk en de samenwerking io de Licht boei bevalt goed, dus wie weet Wie wil er niet graag verzorgd en leuk uitzien? Jij toch ook? Irene Ernst heeft er voor doorge leerd; zij gaat samen met jullie praten en werken, hoe je er ver zorgd en leuk uit kunt zien. Dit ge beurt heel praktijkgericht. Wat betekent dat? Dat je alles samen echt uitvoert wat te maken heeft met: - huidverzorging - make-up Je hebt vast wel eens iemand op de komputer aan 't werk gezien. Ook voor jou is het te leren. De Lichtboei gaat in de maand okto ber en november een kursus geven: speciaal voor jou! Op vijf woensdagavonden mag je, Op de dinsdagmiddag van 13.15 - 15.15 uur begint er een klussenkur sus voor volwassenen, ledereen die meer handigheid in bepaalde huis- tuin- en keukenklusjes wil krijgen, kan meedoen. Wat leert u? U raakt ondermeer vertrouwd met: - elektra/geluid, eenvoudige repara ties in en om 't huis. - solderen, electrisch. met gas, staal en koper - lichaamsverzorging - haat-verzorging, nagels en De kursus omvat bovendien een demonstratie door een schoon heidsspecialiste. Data: 9,16,23,30 sept. en 7 okto ber Deze kursus bestaat uit vijf les- avonden en wordt gegeven op de maandagavond, van 19.00 - 21.00 uur. Kosten: fl. 45,= exklusief een ba sispakket verzorgingsartikelen. onder leiding van de docent, naar lieve lust oefenen met allerlei inté ressante en lollige programma's. Zo leer je spelenderwijs hoe een komputer werkt en dat het ook nog leuk is!! Data: 2,9,16,30 oktober en 6 no vember Tijd: 19.30 - 21.00 uur - gaten boren in muren en boren in hout, staal, aluminium, koper enz. - eenvoudige fietsreparaties: band goed afnemen/opleggen, banden plakken, ventielen enz. - handigheid met afstellen van zadel, stuur, remmen enz. en nog veel meer. De kursus omvat 10 lessen. Kosten: fl. 90,= exklusief materiaal kosten I Uw docent is de heer A. van Hese. INTERVIEW LIESBETH GILTAY Dansje graag, ofwilje het leren... dan is hier je kans.!! In samenwerking met Onderling Sterk en "de oudervereniging" gaat Gerard Bras van dansschool DRUUT 20danslessen in het MFC verzorgen. De lessen worden gegeven op za terdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. Op 7 september is er een gratis ken- ningmakingsles. ledereen kan op die avond komen kijken of het wat voor hem/haar is. Op 14 september beginnen de echte lessen. De danslessen gaan alleen door als er voldoende deelnemers zijn. mi nimaal 10 paren). Je kan je aanmelden bij De Licht boei. Kosten 10 gulden per avond. To taal voor 20 lesavonden fl. 200.=

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 14