Zoekplaatje Herverkavelaar Van Nuland zwengelt proces Regiovisie Schouwen-West aan I tevens* Vrouw gewond bij tasjesroof Zierikzee Gunst van publiek vasthouden mr Kruispunt Oosterland moet worden aangepast Handelaar wiet opgepakt Expositie kostuumbezit Asfaltering wegen Zuid-Beveland Boekenmarkt, volksdansen en brassband in Zomerprogramma Vuurwerk VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1996 NR 26023 3 De wegenstructuur op Schouwen is verouderd en dient aangepast aan de golf dagjesmensen, verblijf srecreanten en pensioenmigran ten. (Foto: Marijke Folkertsma) MIDDELBURG - De nieuw aangestelde her verkavelaar in het proces Schouwen-West is Erik van Nuland uit Arnhem. Hij moet het ont wikkelingsproces Schouwen-West aanzwenge len. ,,We moeten de gunst van het publiek vast houden en duidelijke maatregeled nemen. De kip met de gouden eieren slachten is het domste wat we kunnen doen," meent gedeputeerde G. van Zwieten, „vandaar de aanstelling van de herverkavelaar in het ontwikkelingsproces uit werking Schouwen-West." De aangestelde'-' Herverkave laar zal'op "moeten treden als katalysator 'in dé operatie kwaliteitsvernieuwing en - verbetering. Hij zal een proces op gang moeten brengen, dat gericht is op verbetering van het bedrijfsleven in de regio Schouwen-West. Het woord herverkavelaar wekt wellicht de indruk, dat het hierbij alleen om verkave len van grond gaat. Zijn taak omvat echter veel meer aspec ten. Hij begeleidt het hele pro- ces vqn kwaliteitsvernieu wing. Regenboog De hele operatie mag volgens gedeputeerde Van Zwieten een paar dubbeltjes kosten. De provinciale en lokale overheid gingen op zoek naar de pot met goud aan het eind van de re genboog en die wees richting Brussel. De Europese Unie geeft een subsidie van 402.128,- in het kader van het ADAPT-programma om de Kop van Schouwen in de ont wikkeling bij te staan. Boven- dien komt er nog een bijdrage uit het fonds Plattelandsver nieuwing, zodat er alles bij el kaar een subsidie van onge veer 2 miljoen gulden voor handen is. Door middel van het aanvra gen van dit soort forse subsi dies willen provinciale en plaatselijke overheden de be staande economische activitei ten vasthouden en daarmee de werkgelegenheid op Schou- wen-Duiveland. Die subsidies zijn volgens de lokale overheid nodig om de bestaande structu ren te saneren en daarmee de tred bij te houden in de vaart der volkeren inzake het recre atief product. Ook de gemeente Westerschou- wen heeft met een bedrag van tien miljoen diep in de buidel getast om de economische ont wikkelingen bij te kunnen be nen. ,,De Kop van Schouwen is een van de oudste recreatiege bieden in Nederland," aldus gedeputeerde Van Zwieten. „Omdat er veel verouderd is en alles door elkaar loopt, lijkt het dat Zeeland vol is. We moe ten beginnen met het wegennet te structureren. In Schouwen krijgen we gasten in de ver- blijfsrecreatie, dagjesmensen en pensioenmigranten over de vloer en die zullen alles met el kaar moeten delen. Daarom möet de boel goed gestructu reerd worden. Daarbij moeten we natuurbehoud niet verge ten. Alles en iedereen moet zijn eigen plekje krijgen. De kwaliteit v^n de campings moet verbeterd worden, de we gen en fietspaden moeten aan de eisen van de tijd aangepast worden en er moeten campings uit natuurgebieden gehaald worden en verplaatst naar een andere locatie. Het concept van alleen maar Zon, zee en strand is verouderd en moeten we verlaten, er moet een nieu we invulling van de recreatie bijkomen. Dit hele project gaat de herverkavelaar bege leiden." 5»v,_ De waterput van Vrouw Holle, een enge diepe gevangenisker ker of gewoon een wat dik uitgevallen tuinmuurtje? Wie herkent de locatie waar Joop van Houdt het Zoekplaatje van deze week maakte? De drie gebouwen van vorige week werden herkend door acht mensen, die ook de moeite namen om een kaart of brief je in te zenden. Twee van hen dachten dat het om bungalowpark Port Zélande ging. Maar het bungalowpark in Den Osse nabij Brouwershaven, waar de huizen werden gefotografeerd, heet Port Greve. Enkele inzenders wisten heel precies te melden dat de huizen unio 34, 35 en 36 op de foto stonden. Uit het stapeltje goede inzendingen werd de enveloppe van J. van de Velde, Lange Blokweg 43, 4301 PB Zierikzee als winnende inzending getrok ken. Naar hem of haar wordt een cadeaubon van 25 gulden ge stuurd. Lezers die bovenstaande foto herkennen maken daar ook kans op als zij een kaart of briefje met de juiste oplossing sturen naar de redactie vanfde Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De inzendingen moeten uiterlijk woensdag 14 augustus bij de re dactie binnen zijn. Aan de buitenzijde graag het woord Zoek plaatje melden. (Foto: Joop van Houdt Meegesleurd door auto rovers ZIERIKZEE - Een 52-jarige inwoonster van Rotterdam werd donderdagmorgen in de Hoofdpoortstraat in Zierikzee met geweld van haar schoudertas beroofd. Zij raakte daarbij gewond aan haar linkerarm. De Rotterdamse liep geveltjes te bekijken toen zij merkte dat haar tas van haar schouders gleed. Ze keek om en zag dat ie mand vanuit een langsrijdende auto haar tas had gepakt. Niet van plan om haar tas zomaar prijs te geven pakte de vrouw uit Rotterdam haar tas stevig vast. Toen de auto vaart maakte kwam de vrouw die haar tas nog steeds omklemde 4te val len. Ze werd vervolgens een eind meegesleurd door de auto van de rovers zodat zij uitein delijk haar tas moest prijsge ven. De auto verdween uit het zicht. De politie heeft meteen nadat de melding binnen kwam de omgeving afgezet, maar de vo gels waren al gevlogen. Van de auto waarin de tasjesrovers re den is alleen bekend dat deze zwart van kleur is. In de tas van de vrouw bevon den zich diverse bankpasjes, sleutels, waardepapieren, een zonnebril, aanstekers en enke le tientallen guldens. dige plantsoentje middenop de kruising plaats maakt voor naar schatting acht parkeer plaatsen. Het verkeer wordt gedwongen die parkeerplaat sen links te passeren. Wie van af de Molenweg de Lange Ach terweg in wil rijden moet dan eerst naar rechts en vervolgens meteen links afslaan. OOSTERLAND - Voorkomen dat auto's vanaf de Molenweg rechtdoor de Lange Achterweg in sjezen. Dat is het doel van het plan voor aanpassing van de kruising Molenweg/Burge meester van der Havestraat/Lange Achterweg in Oosterland. Nu kan het gemotoriseerd ver keer over de Molenweg in de richting van het centrum van Oosterland in vrijwel één rech te lijn doorrijden de Lange Achterweg op. Om daar veran dering in te brengen wil het college van b en w van de ge meente Duiveland de kruising aanpassen. Het is de bedoeling dat het hui- Bestuurszaken Het plan komt aan de orde tij dens de vergadering donder dag 15 augustus van de com missie bestuurszaken van de gemeente Duiveland. De ver gadering wordt gehouden in het gemeentehuis in Nieuwer- kerk en begint om 19.30 uur. RENESSE - In de nacht van donderdag op vrijdag werd een wiet-handelaar opgepakt. Het betreft een 27-jarige inwoner van Eindhoven. De man werd op de Hogezoom in Renesse betrapt door de po litie. Nader onderzoek leerde dat hij in het bezit was van bij na 40 gram wiet. In opdracht van de officier van justitie werden de drugs in beslag ge nomen en werd de Eindhove- naar een schikking aangebo den. VEERE- In Museum De Schot se Huizen in Veere wordt tot en met zondag 22 september de expositie 'Modefragmenten' gehouden. Deze tentoonstelling is samen gesteld uit het kostuumbezij; van het museum en uit een aan tal belangrijke particuliere verzamelingen. De expositie biedt Jtostuumonderdelpn, ac cessoires en afbeeldingen van het kleedgedrag van boeren, burgers en buitenlui door de eeuwen heen. 'De Schotse Hui zen' is geopend van maandag tot en met zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - Van half au gustus tot in de eerste week van september wordt asfalte- ringswerk uitgevoerd op Zuid- Beveland. Begonnen wordt met de weg Middelburg-Vlissingen-Oost (N254), waar de linker weg helft een nieuwe asfaltlaag krijgt. Het werk is gepland van 12 tot 23 augustus. Het fietspad Krabbendijke-Kruin- ingen (N289) wordt tussen 26 augustus en 13 september on der handen genomen. In beide gevallen wordt het verkeer met verkeerslichten langs het werk geleid. Omleidingen zijn voorzien voor de wegen N253, ter hoogte van 's-Heer Arendskerke (19 tot 23 augustus), N289, Vierwe- gen-Goes en N655 Lewedorp- Sloedam (beide 2 tot 6 septem ber). in verband met de veiligheid van de wegwerkers worden de wegen tijdens het werk afgesloten. Alleen be stemmingsverkeer, lijnbussen en de hulpdiensten, zoals poli tie en brandweer worden er met aangepaste snelheid toege laten. Al het andere verkeer wordt omgeleid. Verwacht wordt dat de afsluiting bij 's- Heer Arendskerke drie dagen duurt en de twee andere elk twee dagen. ZIERIKZEE - Zierikzee Aktief presenteert op dinsdag- 13 augustus weer allerlei activiteiten in het zomerprogramma. Het zomerprogramma speelt zich af op het Havenplein en in de Sint Domusstraat. Op het Havenplein is er vanaf 10.00 een boekenmarkt van uitsluitend antiquariaten. Van 10.00 tot 17.00 uur zal er zes keer 45 minuten opgetreden worden door volksdansgroe pen uit Engeland, Italië en Po len. 's Middags zal er een optre den gegeven worden door de English Brass Group/Eddie Thompson bestaande uit onge veer veertig muzikanten. Ver der staat de Super-x simulator op het Havenplein en een springkussen voor kinderen. Bovendien kunnen de kinde ren zich laten schminken. In de Sint Domusstraat is ,een hobby- en creatiefmarkt met kramen van diverse soorten handwerken en handvaardig heid. Er worden getoond: keramiek, sieraden, volks schilderkunst, tin gieten, droogbloemen, karikatuurte kenen, zandschilderen, imke rij en karakterpoppen. De paardentram maakt ritten door de stad en het draaiorgel speelt vrolijke deuntjes, Vanaf de haven is er een zeiltocht om 13.30 uur en er zijn rondvaar ten om 10.30 en 14.00 uur. Te bezichtigen zijn de musea, de Dikke Toren, het Burgerwees huis en er zijn enkele exposi ties. Advertentie Nieuwerkerk 0111-641368 lol/ UNAstraat 10 Brouwershaven 0111-691634 TECHNISCH INSTALLATIEBURO Noorddijkstraat 8 VERKOOP EN REPARATIE Verwachting t/m dinsdag 13 aug. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 14 graden Mid.temp. 21 graden Windkracht z.oost 4 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 50% Min.temp. 14 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht n.oost 4 Dinsdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 50% Min.temp. 13 graden Mid.temp. 21 graden Windkracht variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 10aug. Zon op 06.16, onder21.12 Maan op 02.47, onder 18.36 11 aug. Zon op 06.18, onder 21.10 Maan op 03.39, onder 19.16 12 aug. Zon op 06.20, onder 21.08 Maan op 04.35, onder 19.50 Nieuwe Maan: 14 augustus (09.35) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het blijft deze zomer een kwestie van halen en brengen. Ver dwijnt de dag van vandaag in de weerboeken als een droge dag met zomerse temperaturen, de komende dagen is het buiig en koeler. Zo schommelt de middagtemperatuur vanaf zondag rond 21 graden. De zon speelt voorlopig een bescheiden rol. Morgen maken we de overgang naar het wisselvalliger weer mee. Aanvankelijk bevindt Nederland zich, net als vandaag, in warme lucht. In het oosten loopt de tempe ratuur dan ook nog op tot ongeveer 25 graden. Voor het westen zit dat er niet in; daar is het zaterdagochtend waarschijnlijk al helemaal bewolkt en wellicht valt er al een bui. In de loop van zaterdag verschijnen er meer buien en ze worden actiever; de kans op onweer neemt toe. De zwakke tot matige wind waait aan vankelijk uit het zuidoosten, maar kiest in de loop van de middag voor de zuidwesthoek. Deze verandering in windrichting markeert het binnen stromen van minder warme lucht: zondag en de dagen daarna is het ongeveer 21 graden. In de buurt van Nederland ligt dan een lagedrukge bied en dat brengt geregeld buien. Het aandeel van de zon is daardoor bescheiden. HAAMSTEDE - Het afsteken van vuurwerk is een 22-jarige inwoner van Burgh duur ko men te staan. Hij stak donderdagavond rond 22.30 uur enkele strijkers af op de Moolweg in Haamstede. Hij werd gesnapt door de politie en kreeg een boete van 100 gul den. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di (niet op woensdag) do. vr.. van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal f 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar 100.00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar 190,00 (autom. afschr.) ƒ180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?% BTW.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3