Problemen rond Soeten Haert opgelost, bouw wordt hervat Zierikzeese kermisexploitanten nemen afscheid van wethouder L. J. van Gastel Jongeren opgepakt wegens vernielingen Zes hectare voor natuurontwikkeling én 240 mille Carrouselpaardje luidt begin van het einde in Dronkenschap I Piü Piccoli geeft concert in polder bij Zonnemaire Fransje van der Swan in Grote Kerk Brouwershaven Gewond bij aanrijding bij Kats Aanrijding vrachtauto's Illegaal kamperen Fietser oorzaak aanrijding DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1996 NR 26022 f 3 Op 12 augustus wordt het werk aan Den Soeten Haert hervat. (Foto: Joop van Houdt) RENESSE - Precies een maand nadat de bouw op last van de rechter werd stilgelegd wordt de bouw van vakantiepark Den Soeten Haert aan de Kampweg bij Renesse op 12 augustus weer hervat. In ruil voor - onder meer - het reserve ren van zes hectare grond voor natuurontwik keling heeft de Natuur- en Vogelwacht Schou- wen-Duiveland het tegen het plan ingediende bezwaarschrift ingetrokken. snel daarna ging bouwer De Walcherse Bouwunie (WBU) om tafel zitten met de gemeen te Westerschouwen en de Na tuur- en Vogelwacht. En.di? be sprekingen hebben 'een be stuursakkoord tussen de drie partijen opgeleverd. In juni spande de Natuur- en Vogelwacht een kort geding aan tegen de gemeente Wester schouwen .die een bouwver gunning verleende voor de bouw van 160 recreatiewonin gen in project Den Soeten Haert. Het 160 vakantiehuizen tellende complex was in de vi sie van de Natuur- en Vogel wacht veel te grootschalig en bovendien zou de locatie eigen lijk gereserveerd worden als compensatielocatie. De rechter stelde de Natuur- en Vogelwacht in het gelijk en de bouw van het vakantiedorp werd op 12 juli gestaakt. Heel N atuuront wikkeling In ruil voor het intrekken van het bezwaarschrift is nu een gebied van zes hectare groot ten oosten van de Helleweg ge reserveerd voor natuuront wikkeling. De WBU heeft zich bovendien verplicht om op het moment dat de Natuur- en Vo gelwacht overgaat tot aankoop van de grond, eenmalig een be drag van 240.000 gulden be schikbaar te stellen. Ook is af gesproken dat er op in het nieuw te bouwen vakantie dorp en door de Natuur- en Vogelwacht nog nader in te vullen milieu-educatieve voor zieningen worden getroffen. Provincie- en gemeentebe stuur hebben toegezegd in de- toekomst zeer terughoudend te zijn bij het toepassen van een artikel 19-procedure - vooruit lopend op wijziging van een bestemmingsplan als er spra ke is van voor natuur en land schap ingrijpende projecten. Aanvankelijk was de Natuur- en Vogelwacht bang dat de WBU - die het project overnam van de Stichting Renesse - al leen in naam een vakantiepark voor gehandicapten zou bou wen, maar als de huizen er een maal stonden over zou gaan tot verkoop van de huizen aan niet-gehandicapten. De WBU heeft tijdens het onlangs ge houden overleg de Natuur- en Vogelwacht beloofd dat het in tegratie-karakter van het pro ject verzekerd is. Het bestuur van de Natuur- en Vogelwacht vindt dat door be trokken partijen voldoende te gemoet gekomen is aan haar bezwaren tegen Den Soeten Haert. „Voldoende om het be roep tegen het project in te trekken. Hierdoor vervalt de grond voor het schorsingsver- zoek en kunnen de bouwwerk zaamheden worden hervat," aldus de Natuur- en Vogel wacht in een persbericht. Voor de Natuur- en Vogel- wacht speelde daarbij een beT langrijke rol dat.op basis van- de Regiovisie voor de Kop van" Schouwen het gebied waar nu Den Soeten Haert wordt gere- aliseerd toch een recreatiebe stemming krijgt. De organisa tie op haar beurt trekt het door haar ingediende bezwaar schrift tegen de plannen in en belooft dat zij noch haar leden, noch de Zeeuwse Milieu Fede ratie bezwaren in zal dienen te gen de nog in verband met het project noodzakelijke bestem mingsplanwijzigingen. ZIERIKZEE - Een fraai nostalgisch carrousel- paardje luidt voor de heer L. J. van Gastel het begin van het einde van zijn wethoudersloop baan in. Hij kreeg dit geschenk woensdagavond aangeboden van de vaste kern van de Zierikzee se kermisexploitanten. Van Gastel verdwijnt in ver band met de gemeentelijke herindeling per 1 januari 1997 van het politieke toneel. Re den voor de kermisexploitan ten hem woensdagavond met zijn echtgenote uit te nodigen in de poffertjeskraam op het Kraanplein om tijdens een ge animeerd samenzijn op harte lijke wijze afscheid van hem te nemen. Woordvoerder de heer Frits de Voer, exploitant van de 'Lucky Cranes' op de huidige kermis in Zierikzee sprak Van Gastel namens de vaste kern toe. De Voer memoreerde dat de wet houder gedurende achttien jaar altijd goed voor de kermis heeft gezorgd. De exploitanten vonden bij hem altijd begrip en een luisterend oor. Gevoelige snaar „We zullen u missen," aldus De Voer. Als dank voor zijn inzet kreeg Van Gastel een bedrag onder couvert en het carrousel- paardje op ware grootte aange boden. Voor mevrouw C. van Gastel was er een boeket bloe men. „Het had niet gehoeven, zeg je dan bij zulke gelegenheden," aldus de wethouder: „maar als het wel gebeurt is het ook des te meer waard." Van Gastel was duidelijk onder de indruk van deze afscheidsceremonie, die de vaste Zierikzeese ex ploitanten hem hier in de poffertjeskraam bereidden. „U hebt met dit geschenk wel een gevoelige snaar geraakt," zei Van Gastel doelend op het carrouselpaardje. Hij lichtte toe in het rijke bezit te zijn van vier kleinkinderen, die onge twijfeld ook veel belangstel ling voor dit geschenk zullen tonen. „Als dit paardje een plekje bij ons thuis heeft, zal er uiteraard nog vaak over de kermismensen in Zierikzee worden gesproken. De wethouder zei zich altijd met plezier voor de kermis in Zierikzee te hebben ingezet. Hij wenste de exploitanten nog een goede laatste kermis dag dit jaar in Zierikzee toe en nog vele goede zaken in de toe komst. Leuke tijd Fietsend naar deze bijeen komst met de kermismensen zei Van Gastel plots te hebben beseft, dat het hier om het eer ste afscheid van een wethou- derstaak ging. „Ik zei ook te gen m'n vrouw wat dat betreft, kan het tot en met 31 december nog een leuke tijd worden. Wethouder L. J. van Gastel in geanimeerde bijeenkomst met de kermisexploitanten. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Een 43-jarige in woner van Papendrecht werd dinsdagmiddag om 14.37 uur aangehouden wegens openba re dronkenschap. Toen hij weer nuchter was, werd hij af gezet bij het busstation, rich ting woonadres. in slaap gevallen na strooptocht NIEUW-HAAMSTEDE - Vijf jongeren - in de leeftijd van vijftien tot negentien jaar - zijn in de periode van zondagmorgen tot dinsdag avond door de politie Oosterscheldebekken aangehouden wegens vernieling en diefstal. De gestolen goederen zijn inmiddels teruggegeven aan de rechtmatige eigenaars. De jongeren - allemaal afkom stig uit Laren - hielden afgelo pen weekend een strooptocht in het duingebied bij Nieuw- Haamstede. De vriendenclub had behoorlijk aan Bacchus ge offerd en besloot nog wat te gaan stappen op het strand. Dat stappen ontaardde in een plundertocht die begon met het stelen van twee strandstoe len uit een caravan en het in slaan van een aantal ruiten. De jongeren vervolgden hun tocht met een personenauto, maar deze liep vast in het zand. Op zoek naar middelen om de auto uit het zand te krijgen, stuitte het vijftal op een land huis. Zij klommen over de af rastering. De deur van de gara ge bleek niet op slot. Uit de twee auto's in de garage wer den geld, waardepapieren, zonnebrillen en afstandbedie- ningsapparatuur gestolen. In de garage hangende kleding werd aan de garderobe van de vijf toegevoegd en ook de koel kast werd geplunderd. Twee van de jongeren bleven daarna bij de in het zand vastgelopen personenauto, terwijl de rest hulp ging halen. De politie trof het slapende tweetal zondag morgen aan terwijl in en om de auto de gestolen spullen lagen. Op maandag en dinsdag kon den de andere drie jongeren aangehouden worden. Alle vijf hebben inmiddels een volledi ge bekentenis afgelegd. Als afsluiting van kunstroute ZONNEMAIRE - Saxofoonkwartet I Piü Picco li geeft zondagmiddag- 18 augustus een open luchtconcert in de polder bij Zonnemaire, aan vang 16.00 uur. Dit concert wordt gegeven ter afsluiting van de route 'Vogelverschrikken is een kunst.' nummers met geraffineerde arrangementen gespeeld. Een rag time zoals the Maple Leaf Rag van Scott Joplin en uit de wat tropischer regionen van de wereld een klassieker als La Santa Espina. Sinds een half jaar heeft I Piü Piccoli ook klezmer of jiddi- sche nummers op het reper toire. Deze muziek heeft zeer uitbundige en vrolijke momen ten, maar ook tragische en me lancholische passages. Verder speelt dit kwartet ook klassie ke stukken van Beethoven, Mozart en Vivaldr" én eigen composities van artistiek lei der Harry van der Wekken. Bij redelijke weersomstandig heden wordt het concert hal verwege de kunstroute gege ven op de kruising Schapen- weg/Lange Weg. Bij slecht weer wordt ter plaatse een an dere oplossing gezocht. I Piü Piccoli bestaat uit vier Schouwen-Duivelandse saxo fonisten: Harry van der Wek ken op sopraan, Jaap Verseput op alt, Hans Goemans op tenor en Jaco Konijnenburg op bari ton. Warm hart Dit saxofoonkwartet begon in 1993 met op het repertoire een aantal melancholische Itali aanse nummers van Nino Ro ta. De naam van de groep geeft aan dat de leden de Italiaanse manier van muziek maken een warm hart toedragen. Inmid dels speelt het kwartet muziek van over de hele wereld. Num mers van Gershyin in arrange ment van Art Marshall zoals 'Oh, lady be good,' en 'The man I love.' Uit de Verenigde Sta ten worden ook lekkere blues- Akoestisch Per definitie wordt akoestisch, dus zonder geluidsversterking opgetreden. De groep zal op 18 augustus tweemaal drie kwar tier optreden. Het is de bedoe ling dat het een genoeglijke na zomermiddag wordt met kunst, muziek, een vers bakje koffie, frisdranken en Zeeuws Vlegelbier. BROUWERSHAVEN - De kunstenares Fransje van der Swan-van der Heyn uit Dreischor houdt tot 20 augustus een expositie in de Grote Kerk in Brouwershaven. De openingstijden zijn van half twee tot half vijf, ook op zondag. „De Grote Kerk is beeld schoon, een feest van licht en het is een vreugde om mijn werk daar te kunnen hangen," aldus Fransje van der Swan. Zij exposeert 29 doeken in ver schillende stijlen, zowel tradi tioneel concreet als abstz-act. De kunstenares laat zich door de natuur inspireren. De tradi tionele schilderijen zijn in aquarel en pastel en de ab stracte in acryl uitgevoerd. De aquarellen hebben meest bloe men als onderwerp. Haar land schappen zijn veelal in pastel uitgevoerd. Fransje van der Swan behaal de een tekenakte en haar diplo ma aan de Vrije Academie van 's-Gravenhage. Ze heeft jaren lang teken- en schilderles gege ven. „Daar ben ik mee ge stopt," vertelt ze, „ik kan nu heerlijk vrij zijn en me geheel aan de schilderkunst wijden." KATS - Een 33-jarige man uit Zierikzee raakte dinsdagmid dag omstreeks 12.30 uur ge wond bij een kop/staartbot- sing nabij Kats en moest per ambulance worden overge bracht naar het Oostcrscheldc- ziekenhuis in Goes. De man moest als bestuurder van een personenauto stoppen wegens filevorming. De 78-ja- rige achterop komende be stuurder uit Wemeldinge kon ondanks krachtig remmen niet voorkomen, dat hij tegen de achterzijde van zijn voorgan ger botste. De Zierikzeeënaar klaagde over hevige pijn in zijn nek.. Dat was voor de ter plekke ge komen arts aanleiding hem voor nader onderzoek naar het ziekenhuis in Goes te laten brengen. SCHARENDIJKE - Op de kruising Dclingsdijk/Ringdijk onder Scharcndijke vond dins dagochtend een aanrijding plaats tussen twee vrachtau to's. Een 27-jarige bestuurder uit Biest-Houtakker reed met zijn wagen over de Ringdijk en ver leende geen voorrang aan de van rechts komende vrachtau to, bestuurd door een 37- jarige man uit Middelharnis. Beide vrachtauto's werden bescha- digd. ZIERIKZEE - In de nacht van dinsdag op woensdag werden in de omgeving van Zierikzee aan de Gouweveersezeedijk twee illegale kampeerders be keurd. Verwachting t/m maandag 12 aug. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 15 graden Mid.temp. 27 graden Windkracht z.oost 4 Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 15 graden Mid.temp. 24 graden Windkracht z.oost 4 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 50% Min.temp. 14 graden Mid.temp. 23 graden Windkracht z.oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 9 aug. Zon op 06.15, onder 21.14 Maan op 02.00, onder 17.51 Nieuwe Maan: 14 augustus (09.35) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weekeinde ziet er nog al buiig uit. Tot die tijd blijft het echter rustig en droog en komt er niet veel bewolking voor. Vannacht koelt het onder een heldere hemel af tot om streeks 13 graden. Morgen overdag is het vrij zonnig. Later drijven wel hoge sluierwolken het land binnen, maar die kunnen de zon niet echt hinderen. De wind, die zwak tot ma tig is, draait naar het zuidoosten en voert warmere lucht aan zodat het 's middags ongeveer 25 graden wordt. Zaterdag loopt het kwik nog verder op tot een graad of 27. Eerst schijnt de zon ook nog maar in de loop van de dag neemt de bewolking toe en ontstaan buien. De kans op onweer is daarbij groot. De buien hangen sa men met een depressie die zich nu bij Ierland ontwikkelt en langzaam naar het oosten trekt. De kern ervan komt in de loop van het weekeinde in de buurt van Het Kanaal terecht en verandert daarna weinig van plaats. Daardoor blijft de wind voorlopig uit het zuidoosten waaien maar door bewolking en buien wordt het vanaf zondag minder warm. ELLEMEET - Op de Kuijer- damseweg in Ellemeet veroor zaakte een 18- jarige inwoner van Düsseldorf dinsdagmid dag een aanrijding tussen twee personenauto's toen hij plotse ling op zijn fiets de uitrit van een camping uitkwam. Een auto, bestuurd door een 20- jarige man uit Munster zag zich toen genoodzaakt plotseling te remmen. De achter hem rijden de automobilist, eveneens uit Munster, was niet in staat zijn voertuig tijdig tot stilstand te brengen. Beide auto's raakten zodanig beschadigd dat ze moesten worden weggesleept. ZIERIKZEESCHE $1 NIEUWSBODE lü Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 1430ö AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551 Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel danma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di (niet op woensdag) do. vr.. van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per. Maand (autom. afschr.) 18.50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50.00 Halfjaar 100.00 (autom. afschr.) f 95.00 Jaar 190.00 (autom. afschr.) 180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant dondèrdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3