Bestuur De Zuidhoek moedigt directeur aan tot snel vertrek Dode bij verkeersongeluk alafeÈc® lievansa Overlast van wilde katten en konijnen in Krekengebied r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE -I 1kg - vifcg sjV/5opiBVi^$'' 1921-1996 75 jaar AIWA videorecorder f 499, 3 jaar garantie Nieuwerkerk 64 13 68 Om ruimte te maken voor eVe ra tide rp la n Insluiping in woonhuis Auto opengebroken Gewonde bij aanrijding in Brouw Frontale botsing op N256 XTC- handelaar aangehouden Radarcontrole Hooiwagens in brand 3 9 5 o a: 7 jC 9 Sport 7 is overal gratis op Schouwen-Duiveland L "IK KEN HET KLAPPEN VAN DE ZWEEP" dé krant van schouwen - du weiand! J ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE J^sebibliot^ DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1996 152e JAARGANG NR 26022 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 HV-FX 650S 4 koppen showview LCD afstandsbediening Meeneemprijs technisch installatie buro Brouwershaven 69 16 34 Directeur P. J. de Groot zit thuis. ZIERIKZEE - Het bestuur van Werkvoorzie ningsschap De Zuidhoek dringt aan op een zo spoedig mogelijk vertrek van directeur P. J. de Groot. Eerder dit jaar werd bekend gemaakt dat De Groot tot 1 januari zou aanblijven als di recteur om met ingang van die datum gebruik te maken van de pré-VUT. Het bestuur is echter van mening, dat het beter is dat De Groot zich niet meer met de dagelijkse gang van zaken van het werkvoorzieningsschap bemoeit. Voorzitter D. van der Wekken van De Zuidhoek laat desge vraagd weten, dat het bestuur thans in onderhandeling is met De Groot over zijn spoedige te rugtreding als directeur. Eind vorig jaar werd algemeen be kend, dat er grote problemen waren ten aanzien van het ma nagement van het werkvoor zieningsschap. De problemen spitsten zich vooral toe op con flicten tussen directie en be drijfsleiding enerzijds en de ambtenaren anderzijds. Om verbetering te scheppen in die situatie werd ir. J. E. Beer man van Emergo Consultancy in Vlissingen aangesteld als in terim-manager. Samen met een speciaal ingestelde com missie van goede diensten stel de de interim-manager een Veranderplan op om orde op zaken te stellen bij het werk voorzieningsschap. Dit Veran derplan: 'De Zuidhoek op weg naar 2001', dat inmiddels vol gens scenario drie wordt uitge voerd, is onder meer gericht op: het terugdringen van het aantal staffuncties, het creëren van een strakke leiding en het zoeken naar kostenbesparin gen. Directeur De Groot gaf in de tussentijd te kennen met in gang van 1 januari 1997 op te stappen bij De Zuidhoek en met zijn 57 jaar gebruik te zul len maken van de pré-VUT. Tot zijn vertrek zou De Groot zich vooral bezighouden mét de productielijnen en de acqui sitie. Ruimte Tot nu toe is De Groot nog nauw betrokken gebleven bij de dagelijkse gang van zaken van De Zuidhoek, volgens voorzitter Van der Wekken. Het bestuur acht het echter van groot belang dat de direc teur zich nu wat minder gaat bemoeien met de dagelijkse gang van zaken. Van der Wek ken zegt, dat dat vooral van be lang is om ruimte te creëren om het Veranderplan, scenario drie te kunnen realiseren. Binnen het bestuur is er, vol gens Van der Wekken, consen sus over de onderhandelingen met De Groot over zijn zo spoe dig mogelijke terugtreding als directeur. De Groot zelf zit inmiddels thuis en bevestigt dat gesprek met het bestuur. „Het zou kun nen, dat ik eerder dan 1 januari 1997 in retraite ga, maar dat is' nog helemaal niet zeker. De on derhandelingen daarover zijn nog in volle gang," aldus de vertrekkend directeur. De conflicten betreffende het management van De Zuidhoek en alle commotie rond de maat regelen die daarop werden ge troffen, hebben de rust op de arbeidsvloer binnen het werk voorzieningsschap geen goed gedaan, volgens Van der Wek ken. Hij acht het van groot be lang, dat het Veranderplan 'De Zuidhoek op weg naar 2001' zo snel mogelijk gestalte gaat krijgen en dat interim-ma nager Beerman alle ruimte krijgt voor de realisering daar van. Ook het bestuur van het Or gaan van Overleg (OVO), de ondernemingsraad van De Zuidhoek vindt het hoog tijd, dat er enige rust komt rond het werkvoorzienings voorschap OVO-voorzitter M. Krijger zegt op de hoogte te zijn van de onderhandelingen, die het be stuur voert met De Groot over diens spoedig vertrek. Volgens Krijger heeft het OVO daar geen moeite mee, omdat men zich binnen de ondernemings raad ook volledig achter de uit voering van het Veranderplan, scenario drie heeft gesteld. Voorzitter D. van der Wekken. ZIERIKZEE - Een 64-jarige in woonster van Zierikzee deed bij de politie aangifte van in sluiping. Dinsdag tussen 13.00 en 16.15 uur drongen onbekenden bin nen in haar woning aan de Boe- renweg. De politie vermoedt dat de insluiper via de niet af gesloten achterdeur de woning binnenkwam. Uit de woning werden enkele honderden gul dens aan baar geld en een dui- venklok gestolen. RENESSE - Dinsdagavond werd een aan de Roelandsweg in Renesse geparkeerd staande auto opengebroken. Geprobeerd werd om de auto te stelen, maar dat mislukte. Uit de auto werd een zonnebril gestolen. In Goes werden drie auto's opengebroken. De die ven gingen er vandoor met ra- dio-cassettespelers, rijbewij zen en kentekenbewijzen. BROUWERSHAVEN - Een 21- jarige inwoner van Kerkwerve raakte dinsdagavond gewond bij een aanrijding in Brou wershaven. De man reed omstreeks 22.30 uur met zijn personenauto over de Zuidernieuwlandweg in Brouwershaven. Door onbe kende oorzaak botste hij met zijn auto achterop een daar ge parkeerd staande aanhangwa gen. De politie vermoedt dat de Kerkwervenaar de aanhang wagen te laat heeft opgemerkt. De man zelf kon zich niets meer herinneren van het onge luk. Toen het ongeluk gebeur de wa£ er niemand in de buurt. De vrachtwagenchauffeur - een 50-jarige inwoner van Krabbendijke - ontdekte de ge wonde man uit Kerkwerve toen hij de aanhangwagen op kwam halen. Hij alarmeerde de hulpverlenende instanties. De technische dienst van de po litie stelde na onderzoek vast dat de aanhangwagen onvol doende verlicht was. Tegen de vrachtwagenchauffeur wordt vanwege dat feit proces-ver baal opgemaakt. OUWERKERK - De bewoners langs de Weg van de Buitenlandse Pers in het Krekengebied van Ouwerkerk ondervinden veel overlast van ko nijnen en wilde katten. De dieren zouden zich vooral ophouden in het gebied tussen restau rant en camping De Vierbannen en de zeedijk. Wildbeheerseenheid De Gou we wil naar aanleiding van klachten van de betreffende bewoners de jacht openen o.p de konijnen en wilde katten, maar heeft daar een ontheffing van de Natuurbeschermings wet voor nodig. Die ontheff ing is inmiddels aangevraagd bij de provincie, die daar binnen twee maanden een besluit over zal nemen. „Normaal mag je het hele jaar jagen op konijnen en wilde katten. Het is het zo genaamde artikel acht-wild," aldus de heer G. J. Klompe, se cretaris van De Gouwe. „In het Krekengebied geldt echter de Natuurbeschermingswet en heb je als jager dus een ont heffing nodig." Volgens Klompe vormen de konijnen in het betreffende ge bied ook een bedreiging voor de zeewering en de wildbe heerseenheid heeft, naar zijn mening, de taak dat te voorko men. Hij zegt, dat het aantal wilde katten in het Krekenge bied van Ouwerkerk voortdu rend toeneemt, omdat er nog steeds recreanten zijn, die hun huisdier kwijt willen en het dan maar aldaar achterlaten. COLIJNSPLAAT - Bij een ongeluk gistermid dag, woensdag om 16.20 uur, op de N256 - het verlengde van de Zeelandbrug op Noord-Beve land - is de 50-jarige G. Ensing-Mol uit Goes om het leven gekomen. De vrouw reed irt haar perso nenauto over de weg in de rich ting van Goes. Door onbeken de oorzaak kwam mevrouw Ensing met haar auto op de verkeerde weghelft terecht. Daar naderde* een vrachtwa gen, bestuurd door een 50-jari- ge inwoner van Bruinisse. De vrachtwagenchauffeur kon een aanrijding niet meer voor komen en een frontale botsing volgde. De vrachtwagen chauffeur bleef ongedeerd. De auto van de vrouw uit Goes werd door het ongeluk geheel vernield. De vrouw overleed ter plaatse. De vrachtwagen raakte aan de voorzijde dusda nig beschadigd dat deze moest worden weggesleept. Als ge volg van de aanrijding was de rijbaan anderhalf uur lang ver sperd. Aan beide zijden van de Zeelandbrug ontstond een file van enkele kilometers lengte. Het verkeer werd tussen 16.30 en 18.00 uur omgeleid via de Oosterscheldekering. De politie bekommerde zich om de vrachtwagenchauffeur die het ongeluk aan zag komen, maar I niets kon doen om het te vermijden. (Foto: Joop van Houdt) SCHARENDIJKE - Op de Kuijerdamseweg in Scharen- dijke vatte de politie Ooster- scheldebekken een 19-jarige inwoner van Eindhoven in de kraag op verdenking van han del in XTC-pillen. De man heeft inmiddels bekend. Fouillering van de verdachte en het doorzoeken van diens auto leverde 85 XTC-pillen, twee gram hennep en drie gram paddo's op. Ook bleek de Eindhovenaar in het bezit van enkele honderden guldens baar geld en een stiletto. Drugs, geld en stiletto werden door de politie in beslag geno men. De man wordt er tevens van verdacht enkele dagen ge leden in Renesse iemand met het mes te hebben bedreigd. Tijdens verhoor bekende de Eindhovenadr zowel de bedrei ging als de handel in XTC. Te gen hem werd proces-verbaal opgemaakt. SCHARENDIJKE - Bij een ra darcontrole dinsdag tussen 11.00 en 12.45 uur op de N57 in Scharendijke werden 638 voer tuigen gecontroleerd. Elf voer tuigen reden te hard. De hoogst genoteerde snelheid was 119 km/u. Bij een radarcontrole op de Serooskerkseweg tussen 13.00 en 14.15 uur werden 689 voer tuigen geregistreerd. Bij deze controle werden zestien over tredingen geconstateerd. De hoogst gemeten snelheid hier was 99 km/u. RILLAND - Twee aanhangwa gens met hooi gingen dinsdag avond in Rilland volledig in vlammen op. Voor de brand weer van Rilland die ter plaat se kwam, viel er niets meer te redden. De brand ontstond toen een landbouwer uit Woensdrecht met twee aanhangwagens met hooi gekoppeld achter zijn landbouwtractor naar huis reed. Op een gegeven moment merkte hij dat de achterste aanhanger in brand stond. Ver volgens sloeg de brand over naar de voorste wagen. Hij zag nog kans de tractor los te kop pelen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door een vonk uit de uitlaat van de tractor. Macht wenst geen verdeling. Warmer en vrij zonnig g HET WEER Heldere nacht en minimum temperatuur omstreeks 13 graden. Overdag overwegend zonnig en middagtemperatuur rond 25 graden. Zwakke tot matige zuid oostenwind, rond kracht 3. SOETEN HAERT Problemen rond bouw vakantiepark Den Soeten Haert opgelost. RAADSLID Han Akkersdijk neemt fakkel over van scheidend PvdA-raadslid Paul Weezenberg. BEST Volgens Human Development Report is Neder land binnen Europa beste (and om in te leven. VOETBAL Verdediger Mark den Haan na zes seizoenen weg bij SKNWK. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Vanaf zondag 18 augustus ZIERIKZEE - Het nieuwe televisiekanaal Sport 7 is vanaf zondag 18 augustus gratis te bekijken door alle Schouwen-Duive- landse kabelabonnees, voor zover zij be schikken over het volledige zenderpakket van Zekatel. De regioraad Schouwen- Duiveland heeft hierover op voorhand afspraken ge maakt met Zekatel. De re gioraad is een deelbestuur van Zekatel, waarin de Schouwen-Duivelandse ge meentebesturen zijn verte genwoordigd. Zekatel heeft zich aangeslo ten bij het standpunt van de landelijke kabelorganisa tie Vecai. Die heeft met Sport 7 de overeenkomst gesloten dat het signaal van dit abonnee-televisienet voorlopig gratis wordt doorgegeven, zolang nog niet voldoende decoders le verbaar zijn. Daarna - ver moedelijk over een jaar - zal moeten worden betaald. Zekatel geeft het. signaal gratis door aan kabelabon nees die een volledig zend- pakket hebben. Dat wil echter nog niet zeggen dat al die abonnees de zender straks ook'kunnen ontvan gen. Het zijn uiteindelijk de gemeenteraden die bepalen wat er op de buis komt. In Zeeland is dit besluit ge delegeerd aan de vier regio raden van Zekatel. De Schouwen-Duivelandse re gioraad heeft, zoals gezegd, al op voorhand besloten dat Sport 7 in het pakket mag. Volgens beleidsmedewer ker algemene zaken, E. Cas- pers van de gemeente Zie rikzee is hierbij wel als voorwaarde gesteld dat toe voeging van Sport 7 niet mag leiden tot tariefsverho ging voor de kijkers. Ruimte Volgens Caspers is er ook nog ruimte op het Schou wen-Duivelandse kabelnet. Van de 26 beschikbare ka nalen zijn er 24 in gebruik. Sport 7 is straks te ontvan gen op het kanaal 31 plus. (Nieuw PvdA-raadslid H. Akkersdijk) Blijf op de hoogte met de Zierikzeesche Nieuwsbode JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving 190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr7mevr Adres Postcode Plaats: Telefoon Geb. datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw I I J I j I I j bank-/gironummer vermelden: IIII 3S Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Q2I Antwoordnummerf2.4300VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1