Subliem optreden Ter Borg op baaidag van Nelisse en Jumelet Folmer verliest liever dan dat hij tegenstander in ziekenhuis slaat Bruse Boys start naar tevredenheid Zierikzee schiet conditioneel tekort Van der Cingel scoort na terugkeer vakantie Krajicek verliest finale Eerste plaats voor Van Es A e ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Toernooiwinst ploeg uit Bruinisse PHILIPINE - Bruse Boys is de voorbereiding op het nieuwe seizoen met toernooiwinst be gonnen. In Philipine werd de ploeg uit Bruinis se eerste na twee overwinningen en een neder laag. Het elftal van Alexander van Keulen speelde steeds in een wisselende samenstelling. „Ik wilde de jongens zien en laten spelen. Dat was de doelstelling van het toernooi. De winst is een leuke bijkomstigheid." Al met al was Van Keulen tevre den over het veldspel en zijn zijn eerste indrukken van Bru se Boys na drie trainingen en een toernooi positief. Van Keulen was met name op gelucht over het aantal kansen dat zijn nieuwe ploeg creëerde in de drie partijen. Bruse Boys versloeg eerst Yerseke met 1-0. Peter Willemse scoorde. De tweede wedstrijd tegen Phili pine verloor het team met 2-0. De derde ontmoeting met Sluis sloot Bruse Boys winnend af. Marco den Ouden, Jacob van de Berge en weer Peter Willem- se bepaalden de uitslag op 3-0. Verlies in Oostkapelle OOSTKAPELLE - Jan Englebert is met een ne derlaag bij voetbalvereniging Zierikzee begon nen. In en tegen Oostkapelle verloor het elftal met 2-1. Het laatste kwartier schoot de ploeg vooral conditioneel tekort. De oefenmeester uit Steenber gen wenst weinig conclusies waar dan ook aan te verbin den. Een aantal jongens zijn of gaan óp vakantie. Hij vindt dat de buitenwereld over een maand of drie zijn of haar oor deel moet vellen over de pres taties van Zierikzee. Na drie trainingen liet Engle bert Jacco van de Schee en San- der Kloos allebei een helft kee pen tegen Oostkapelle. Peter van Beveren zette zijn ploeg op voorsprong. De thuisploeg kwam na de gelijkmaker op winst vanwege een communi catiefout in de Zierikzeese ver dediging. Wilfred Nelisse en Raymond Massop vielen met lichte bles sures uit. Rogier van Bourgon- je werd uit voorzorg aan de kant gehouden. Morgenavond speelt Zierikzee de tweede oe fenwedstrijd: uit tegen Arne- muiden. Eerste oefenzege SKNWK NIEUWERKERK - SKNWK heeft de eerste oe fenpartij van het seizoen gewonnen. Middel burg, een zaterdagploeg, werd met 4-3 versla gen. Peter van der Cingel vierde zijn thuiskomst van vakantie na een solo met vierde doelpunt voor het elftal uit Nieuwerkerk. SKNWK startte voorzichtig aan het duel omdat vanavond eerste divisionist Excelsior een bezoek aan sportpark Het Springer brengt. Middelburg profiteerde van de aarzelende start bij de thuisploeg. Binnen twintig minuten bracht Geert Bouwman met een strafschop en een afstandsschot de stand op 0-2. Wilco de Valk, vorig seizoen topscorer, kan nog steeds doel punten maken. Voor de pauze duwde hij een mislukt schot van Michel Flikweert achter de doellijn en scoorde hij na een goed opgezette aanval. Middelburg had in de tweede helft weing in te brengen. De wissels bij deze Zeeuwse ploeg pakten niet goed uit. Michel Flikweert combineerde met Jacky de Bruine naar 3-2. Laatstgenoemde doelpuntte. Van der Cingel maakte 4-2 en Middelburg deed in de slotfase wat terug, 4-3 Voor vanavond hoopt trainer Cees Willemse Excelsior onder de tien (doelpunten) te houden. „Misschien dat we met snelle uitvallen met De Valk iets te gen Excelsior uit kunnen rich ten," keek de oefenmeester vooruit naar het treffen met de Rotterdamse club. Tennistoernooi Los Angeles LOS ANGELES (ANP/RTR) - Richard Krajicek heeft zijn eerste nederlaag geleden na zijn suc cesvolle campagne op Wimbledon. In de finale van het toernooi van Los Angeles was hij zon dag niet opgewassen tegen Michael Chang. De als eerste geplaatste Ameri kaan zegevierde met 6-4 6-3 over de Nederlander, die als tweede was gerangschikt. Kra jicek verloor half juni in de kwartfinales van het toernooi in Rosmalen voor het laatst, van Paul Haarhuis. Daarna bereidde hij zich voor op Wimbledon, dat hij op sen sationele wijze won. Los Ange les was het eerste toernooi voor Krajicek na een vakantie van enkele weken. Hij bracht het evenement twee keer op zijn naam, in 1992 en 1993. Revanche Chang nam revanche voor de nederlaag die hij in de finale van 1993 tegen Krajicek leed. „Het voelt groots dat ik hier heb gewonnen," zei de Ameri kaan, die in Los Angeles vier keer verliezend finalist was. Chang groeide op in het nabij gelegen Orange County. „De ze plaats heeft altijd iets speci aals voor me gehad." Krajicek, die slechts negen aces sloeg, voelde zich in de steek gelaten door zijn anders geweldige service. Hij moest in de eerste en zevende game van de eerste set een doorbraak toestaan en forceer de zelf alleen een break in de achtste game. „Dat was het enige moment dat ik me lekker voelde," gaf Krajicek toe. Chang domi neerde steeds. Ik bewoog niet al te best. Misschien was zijn snelheid me te machtig. Hij is sneller dan de meeste andere spelers." ZIERIKZEE - Gerard van Es staat eindelijk waar hij hoort te staan bij de zomeravond- competitie schaken: bovenaan. De schaker won in een zeer rus tige en geconcentreerde stijl drie partijen. Elke week is hij te sterk voor de tegenstanders Van Es speelde tijdens de zo mercompetitie twaalf partijen en won ze allemaal. Ook Jan Vis won in de zesde ronde drie wedstrijden. Stand: 1. G. van Es 11 punten, 2, J. van de Nagel 11.5, 3. N. Kordes 10.5, 4. S. Stoel 10, 5. A. Brakel/A. Bloom/T. Brou wer/K. Pannekoek 9.5, 10. P. Welt/H. Nelisse 8.5. Bruse ruiter grossiert in hoofdprijzen tijdens Zeeuwse titelstrijd voor paarden en pony s Spee wil met alle plezier een derde titel op rij, mits het eve nement in Nieuwerkerk niet gelijk valt met dat van Dom burg. Waarom Nieuwerkerk eigenlijk? „Het is klein en ge zellig," sprak de winnaar, die niet dè man van het toernooi werd. Dat kon er maar eentje zijn.... Uitslagen finales Gruttepik kers Il-toernooi HEB: B. Spee-E. Anspach 6-1 6- 2. HDB: Spee/Anspach-Vermee- ren/Van de Kooy 6-3 6-3. HEC1: R. van de Kooy-J. van Ek 6-2 7-6. DEC1: C. Westerweel-L. de Looff 7-6 2-6 6-1. HDC1: ettingmeijer/Meuldijk- Both/Pollemans (walk over vanwege knieblessure Polle mans). DDC1: 1. Lechte/Van der Zweep. GDC1: Westerweel/Van de Vfie-Den Ouden/Dettingme- ijer 6-1 7-5. HEC2: C. Pollemans-J. Folmer 3-6 6-2 7-6. DEC2: 1. C. Dijkema, 2. M. Anspach. HDC2: Vrij/Weijermans- Smits/Van de Stigchel 6-3 6-3. DDC2: Van de Pol/Slootma- ker-Cok/Dijkema 7-6 6-7 6-3. GDC2:Van de Horst/Folmer- Van Groningen/Smid 6-4 3-6 7- 6. HED1: M. van Ijk-D. Pante- koek 6-4 6-1. DED1: E. Goud-R. van Wijn gaarden 7-5 6-3. HDD1: Klerks/Van Ek-Schön- berger/Van de Vet 4-6 6-1 6-0. DDDl: As/Van Tilburg-Pante- koek/Vleeshouwers 7-5 6-0. GDD1: Van Gelder/Van Gel- der-Pollemans/Otten 6-3 6-3. HED2:J. Lems-P. Wijts 3-6 6-4 6-2. DED2: M. S. Burgel-M. Sloot- maker 1-6 6-0 7-6. HDD2: an Helden/Slootma- ker-Westerweel/Westerweel 6- 16-4. DDD2: Citroen/Van Zalm-Rui tenbeek/Witte 7-5 6-1 GDD2: Reyngoudt/Reyn- goudt-Stols/Doeleman 4-6 6-3 6-2. De ruiter uit Noordgouwe kon wel een alcoholische versnape ring gebruiken. Reed hij 's och tend het parcours voor B-paar den met James van Oosthinder foutloos, in de tweede omloop raakte zijn paard drie balken. Weg kansen op zijn eerste out- door-titel. Binnen was hij in het verleden wel de beste. Tweemaal zelfs. Chagrijnig Teleurgesteld vertelde Nelisse zijn relaas. „Ik ben een slechte verliezer. Hier ben ik wel een paar dagen chagrijnig van. Dit was een wedstrijd waar je mee bezig bent en waar je naar toe bouwt. -Dit jaar lukte het niet." Nelisse had er zo de pee in dat hij de tweede koers in de L-klasse liet schieten. „Ik heb er geen zin meer in." Spee behoudt B-titel Gruttepikkers Il-toernooi, De Looff verliest Cl-finale den. Het herstel was er eentje om in te lijsten met de al ge noemde prestaties als gevolg. Zijn ervarenheid sloeg hem er doorheen. Van spanning en druk had Ter Borg in tegenstel ling tot de andere deelnemers veel minder last. „Ik ga van avond zeer tevreden naar mijn mandje." In de L-klasse, waar Ter Borg tweede werd, haakte Arianne Hanse af voor een ereplaats. De 26-jarige amazone van de Schouwse Ruiters moest de teugels strak aantrekken om haar paard Invincible door de ingang van het parcours te loodsen. „Hij vond het genoeg voor van daag," veklaarde Hanse het behoorlijk steigerende gedrag van Invincible. De tweede loop in de L-klasse was inmid dels al de vierde keer dat Han se en Invincible afgelopen za terdag moesten opdraven. Hanse trad met hetzelfde paard in de ring voor een dres- suurproef in de Zl-klasse. Dat deed ze 's ochtends zo goed dat ze 's middags op herhaling mocht. Hanse was met recht trots op haar prestaties. „Er zijn er niet veel die twee keer mogen over rijden." Zowel het springen als de dressuur vindt ze leuk. „Dat moet met een paard kunnen." De hitte bleek voor Hansen de grootste spelbreker te zijn. „Het zweet loopt over mijn rug," zei ze naar haar tweede springconcours. De amazone moest in de Zl- dressuurproef haar meerdere erkennen in Wendy Dikken van Westelijk Schouwen: 171 tegenover 196 punten. Deze 19- jarige Vlaardingse toonde zich redelijk tevreden over haar prestaties. Ze lijkt een ambiti eus type. Ze traint elke dag en neemt lessen. Waar haar top ligt, is volgens Dikken afhan kelijk van haar paard Iros. Hiermee werd ze gisteren al vast Zeeuws kampioen. Overigens een paard met wa tervrees. Als het met een spons naverzorging krijgt, draait het dier om zich heen en hinnikt het. Dikken op zijn Rotter dams: „Het is zo'n muts. Echt een dressuurpaard. Ze gaat niet eens over een klein plasje water heen." Uitslagen provinciale Zeeuwse kampioenschappen paarden en pony's KNF (Schouwse deelnemers) Springen paarden Z-klasse: 2. R. ter Borg (Ekros Daddy) Sasruiters. M-klasse: 1. R. ter Borg (Moer- lands Jamaica). L-klasse: 2. R. ter Borg (Ekros Oki-Doki). Pony's L-klasse: 3. K. Heijboer (Do nald) Schouwse Ruiters. Dressuur paarden Zl-klasse: 1. W. Dikken (Iros) Westelijk Schouwen 384 pun ten (naar NK), 5. A. Hanse (In vincible) Schouwse Ruiters 334. L-klasse: 1. S. de Feiter (Kings- ley) Schouwse Ruiters 333 (naar NK). Pony's Ml-klasse: 3. M. Heijboer (Ry an) Schouwse Ruiters 312. MH-klasse: 1. J. Bevelander (Sheila) Schouwse Ruiters 295 (naar NK). L-dressuur pony's: 2. J. Beve lander (Power Shadow) 327. Afdelingsdressuur viertallen, L-klasse: 1. Weelruiters 876 punten, 2. Schouwse Ruiters 838. Nee, dan Rob ter Borg. Die had op zijn 'oude' dag een wereld dag. Zijn prestaties op een rij tje: Zeeuwse kampioen in de M-klasse en reserve-kampioen in de L- en B-categorie. Zijn be loning: een afvaardiging naar de Levade (Nederlandse kam pioenschappen) op zes en zeven De Bruse amazone Marian Jumelet presteerde met Albert H. onder de maat tijdens de provinciale Zeeuwse kampioenschappen. Hartstikke zuur. Hier is niets aan,sprak ze na haar optreden op de dressuur. (Foto: Joop van Houdt) Jacco Folmer had drie wedstrijdpunten, maar verloor een dra matische tie-break van de derde set. (Foto: Joop van Houdt) NIEUWERKERK - Het enige wat Jacco Folmer op de finaledag van het Gruttepikkers Il-toer nooi in Nieuwerkerk won, was respect. Respect voor zijn tegenstander Chris Pollemans en bij het publiek op het tennispark van TV Duive- land. Want een tegenstander in het ziekenhuis slaan, dat wilde Folmer niet op zijn geweten hebben. ,,Je mag zeggen dat ik het laatste punt heb weggegeven, ja." Wat spookte er allemaal door het hoofd van de 29-jarige Nieuwerkerker om de zege aan zijn opponent uit Oude Tonge te schenken? En wat was er al lemaal gebeurd in de eind strijd van het herenenkel C2? Veel. Eigenlijk te veel om hier te beschrijven, Pollemans (28) was op sterven na dood, maar kreeg van Fol mer de gelegenheid uit een kier van de deksel van de graf kist te kruipen. Op 5-3 in de be slissende set miste Folmer drie wedstrijdpunten. Deze onbe nutte kansen bleken in de tie break van deze periode dode lijk te zijn. Pollemans hield zijn zenuwen het beste in bedwang in de laatste game van de wedstrijd. Heel eenvoudig stormde hij op de winst af. Echter, op 6-2 in de tie-break sloeg het noodlot toe. Bij een rush naar voren ver draaide hij zijn knie, Folmer sloeg de bal keurig met een lob over Pollemans, 6-3 en dus één matchpoint teniet gedaan. „IJs,"' schreeuwde Pollemans van de schrik en de pijn. Maar wat velen niet wisten, was dat Pollemans wel vaker door zijn knie was gegaan. Rustig zette hij zich op een bankje, wach tend op ijs en wetende dat hij de partij uit zou spelen. De knie baart hem al tijden zorgen. Gekomen door - hoe kan het ook anders - voetbal. Getraind, geopereerd, weer er doorheen gegaan. Enfin, een gebed zonder end. „Ik schrok me rot," zei hij later in de kan tine met een handdoek en ijs rond zijn knie. „Ik was ver moeid geraakt en had er min der controle over. Even dacht ik aan opgeven. Dan bezin je je en denk je: 'het moet toch wel gek lopen wil ik geen punt meer maken'." Folmer was danig onder de in druk van de zwaneval bij zijn tegenstander. Om na de her vatting de ballen links en rechts de hoeken in te sturen, voelde Folmer niets voor. „Straks zakt hij door zijn knieën. Dat wil ik niet op mijn geweten hebben. Dat kun je als medemens niet maken. Het zit in je hoofd. Jammer dat het op zo'n punt gebeurt." Het tweede wedstrijdpunt voor Pollemans werd derhalve pro forma gespeeld, waarna het applaus op de spelers neer- klaterde. Dat Folmer drie wedstrijdpunten slechts een kwartier voor het voorval liet liggen, leek al weer een eeu wigheid geleden. Niet zo dramatisch maar wel van een goed gehalte, was de eindstrijd van het damesenkel Cl tussen Lianne de Looff en Cynthia Westerweel. De kleine tennisster uit Wolfaartsdijk, Westerweel, kreeg het in de tie break van de eerste set knap benauwd. De Looff van LTC Bru-tèn kroop van 2-6 terug naar 5-6. Met een backhand in het net verprutste ze alsnog de eerste periode. Zo spannend als de eerste was, zo monotoon was de tweede act. De Looff legde Westerweel haar wil op. Laatstgenoemde gaf de moed snel op en gokte op de laatste reeks. Die gok pakte goed uit. De Looff, die normaal gesproken geen en kelpartijen speelt maar door de organisatie gevraagd werd, ontbeerde genoeg conditie om een vervolg te geven aan haar goede spel. Westerweel zege vierde tenslotte met 7-6 2-6 6-1. Toch beviel de single De Looff vrij aardig. Omdat ze in een poule speelde, mocht ze drie keer aantreden. Met succes overigens. In één van haar par tijen versloeg ze winnares van het Cl-toernooi in Zierikzee. Met een instelling van 'kom maar op en ik zie wel' toog de Bruse afgelopen week naar Nieuwerkerk. In het dorp van de Gruttepik kers legde Ben Spee beslag op zijn tweede enkelspeltitel op rij. In de B-finale speelde de Haarlemmer met Erik Ans pach. Deze tennisser verraste in de halve eindstrijd met winst op de als tweede ge plaatste Michel Vermeeren. Het slotstuk ging voor Ans pach iets te snel, 6-1 6-2. BRUINISSE - De tegenstellingen waren weer eens groot op de provinciale Zeeuwse kaïn- pioenschappen voor paarden en pony's. Waar Stef Nelisse en Marian Jumelet een complete off-day beleefden, had Rob ter Borg de dag van zijn leven. De Bruse ruiter had in principe niet eens willen starten, maar won zo'n beetje alles. Nelisse en Jumelet bleven met niets achter op de dag waar ze al weken naar toe hadden ge leefd. Terwijl Ter Borg zijn naar la ter bleek winnende rondjes op het springconcours van mane ge Aqua Delta in Bruinisse liep, keken Nelisse en Jumelet balend, gefrustreerd en knar setandend toe. „Een baaidag," riep Jumelet onmiddellijk, te rugkijken naar haar optreden op de dressuur voor Zl-paar- den. „Het losrijden ging super. In de bak was het een en al spanning en dat breng je over op je paard. Het was huilen vandaag. Wel jammer zo, op ei gen terrein." september in Ermelo in de M- en Z-klasse. Zo'n prestatie had Ter Borg nimmer geboekt in zijn loopbaan. Vanwege zijn werk - de Bru- enaar is een manusje van alles op een vissersboot - zou Ter Borg niet eens starten in zijn woonplaats, maar de vereni ging, de Sasruiters, had hem ingeschreven. Hetzelfde werk bezorgde hem de afgelopen week veel overuren. Tijd om te trainen zat er nauwelijks in. Wekenlang bereidde Jumelet zich voor op de Zeeuwse titel strijd. Elke dag trainde ze een uur. Een beloning bleef ver buiten handbereik. „Op naar het volgende kampioenschap. Ik ga er weer positief tegen aan. Met Stef (Nelisse, red.) was het ook niets. Ik ga maar met hem aan de zuip van avond." Mandje Dat leek hem in eerste instan tie op te breken met een val in de sloot op één van zijn L-paar-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 6