GOED KOOP Prima sfeer, maar veel te weinig bezoekers bij Zomerpopfestival Succesvolle kijk- en koopmorgen voor Bruse Hervormde Gemeente <221 Weekend ingeluid met flink wat aanrijdingen Glaasje op wegwezen Beroving Aanrijdingen Gestolen auto rijdt voorbij Jongen in brand MAANDAG 8 AUGUSTUS 1996 NR 26020 3 Verwachting t/m vrijdag 9 aug. WEERSVOORUITZICHTEN Wofensdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 40% Min.temp. 13 graden Mid.temp. 23 graden Windkracht z.west 3 Donderdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 30% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 24 graden Windkracht z.west 2 Vrijdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 26 graden Windkracht zuid 2 ZON- EN MAANSTANDEN 6 aug. Zon op 06.10, onder 21.19 Maan op 00.09, onder 14.58 Laatste kwartier: 6 augustus (07.26) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen komt met enkele pittige regen- en onweersbuien een einde aan het zonnige zomerweer. Voor het zover is, blijft het vannacht nog droog en schijnt morgenoch tend de zon. Nadat het tijdens de ko mende nacht afkoelt tot omstreeks 14 graden, loopt het kwik morgen op tot waarden rond 26 graden. Daarna brengen onweersbuien van het zui den uit afkoeling. Bij de buien kun nen zware windstoten optreden en ook hagel is niet uit te sluiten. De wind waait uit richtingen tussen oost en zuidoost en is landinwaarts ma tig, kracht 4, langs de kust af en toe krachtig, 6. Morgen draait de wind achter de buien naar het zuidwesten en neemt de windsterkte af. De on weersbuien worden veroorzaakt door een storing, die van de Golf van Biskaje naar Engeland trekt. Ook woensdag veroorzaakt de storing nog enkele buien, maar de kans op onweer wordt geleidelijk kleiner. Tij dens enkele zonnige momenten loopt het kwik op tot ongeveer 23 graden. Later in de week neemt de buienkans verder af en komt er ook wat meer ruimte voor de zon. Het ge volg is een stijging van temperatuur; mogelijk opnieuw tot zomerse waar den. RENESSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een 20-jarige inwoner uit Rens- woude aangehouden. Om streeks 1.40 uur kreeg deze be stuurder een stopteken op de Lagezoom in Renesse, hetgeen door hem genegeerd werd. De betrokkene reed hierna Re- nesse in en reed daarbij bijna tegen een lid van de politie te paard. De achtervolging, die werd ingezet, eindigde in het Jonkersweegje waar de man zich vast reed. Hij bleek te hebben gedronken. De blaas- test, die hij moest ondergaan, wees 410 ug/1. aan. Naast het proces-verbaal rijden onder in vloed, zal de man zich ook moe ten verantwoorden voor het negeren van een stopteken en het in gevaar brengen van het overige verkeer. ZIERIKZEESCHE (&a NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen pen Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar 100.00 (autom. afschr.) 95,00 daar ƒ190,00 (autom. afschr.) ƒ180,00 Losse nummers 1.25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements -periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..Succesjes" (t/m 4 regels) 7.50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?% B.T.W. Met diverse gewonden ZIERIKZEE - De grote drukte op de N59 en N57 ging vrijdag gepaard met flink wat aanrijdin gen. Enkele gewonden en veel blikschade op verschillende plaatsen in de regio waren daar het gevolg van. Vrijdagochtend omstreeks 9.00 uur raakte ter hoogte van Mo- riaanshoofd een auto in de sloot. De bestuurster, een 42- jarige vrouw uit Neunkirchen kwam in de berm terecht. Een onjuiste stuurmanoeuvre deed vervolgens haar en haar gezin in de sloot belanden. Niemand liep verwondingen op; de be schadigde auto werd weggeta- keld. Om 9.30 uur vond een aanrij ding plaats op de N57 bij Se- rooskerke. Een 41-jarige inwo ner van Vlaardingen verleende op de kruising met de Stoof- weg geen voorrang aan een 50- jarige inwoner van Diessen. De man uit Diessen raakte zo danig gewond, dat hij moest worden overgebracht naar het Rode Kruis ziekenhuis in Zie rikzee. Beide voertuigen wer den weggesleept. Om 11.15 uur vond een aanrij ding plaats op de N59 ter hoog te van Oosterland, waarbij twee personen verwondingen opliepen. Een 67-jarige inwo ner van Sirjansland reed vanaf de Bredeweg de N59 op en ver leende geen voorrang aan een 41 jarige inwoner uit Lepel straat. Bij de aanrijding raak ten twee inzittenden, ook uit Lepelstraat, gewond en moes ten worden overgebracht naar het Rode Kruis ziekenhuis in Zierikzee. De slachtoffers lie pen onder meer een gebroken vinger, enkelbreuk en een pijnlijke borst op. De beide au to's moesten worden wegge sleept. Om 14.00 uur vond een aanrijding plaats op de N59 tussen Nieuwerkerk en Zierik zee. Een 42 jarige vrouw uit Ouwerkerk zag de voor haar rijdende file te laat en reed achterop een voor haar rijden de man (44) uit Vlissingen. De ze reed vervolgens met zijn au to tegen het voertuig van een 37- jarige inwoner van Zonne- maire. Alle auto's liepen mate riële schade op. Om 14.30 uur vond ter hoogte van Bruinisse een kop-staart botsing plaats tussen een 65-ja- rige inwoner van Rijsbergen en een 62-jarige inwoner van Wuppertal. De man uit Rijs bergen zag de file voor hem te laat en reed tegen zijn voorgan ger. Beide voertuigen raakten beschadigd, maar konden wel verder rijden. Om 15.30 uur vond een kop- staart aanrijding plaats ter hoogte van Oosterland. Een 36- jarige inwoonster van Haam stede reed hier tegen de achter zijde van de auto van een 70-jarige inwoner uit Dulle- mond. Beide voertuigen liepen schade op. In de nacht van vrijdag op za terdag om 2.55 uur vond een aanrijding plaats op de N57 in Renesse. De motor van de auto van een 20 jarige inwoner uit Zwijndreeht sloeg af en de auto kwam tot stilstand. Een 20 ja rige inwoner uit Haamstede zag dit te laat en reed achterop de auto. Beide voertuigen raakten beschadigd. Misschien is het te kort na Beach Pop De sfeer was uitstekend op het Zomerpopfestival in Scharendijke. (Foto: Joop van Houdt). SCHARENDIJKE - „Tsja, misschien is het te kort na Beach Pop," zegt Marcel Bul, voorzitter van de Stichting Middenschouwen Cultureel (SMIC). Het Zomerpopfestival op de ijsbaan in Scharendijke, dat de SMIC dit jaar voor de vijf de keer organiseerde, trok slechts driehonderd bezoekers en dat betekende voor de organisatie een behoorlijke tegenvaller. Om een beetje uit de kosten te komen, hadden er minstens vijfhonderd betalende bezoe kers moet zijn, vertellen Bul en Ernest van Kan, de secreta ris van SMIC. Wat is de reden van de slechte belangstelling voor het Zo merpopfestival in Scharendij ke? Ze gissen ernaar: de erva- ringen_met Beach Pop onlangs, de verhoogde entreeprijs van tien naar vijftien gulden of het thema 'Blues' dat aan dit zo merfestival was gekoppeld? Dat laatste betwijfelen ze, want van de vijf keer dat het festival nu werd georgani seerd, lag de nadruk al drie keer op de bluesmuziek, tot ie ders tevredenheid volgens Bul en Van Kan. Voor de broodnodige variatie kozen ze toch voor een wisse lend thema, om iedereen van tijd tot tijd van dienst te zijn. Dit keer dus echter toch weer blues, hoewel dat wat ruim ge nomen werd. Een formatie als Zeeuws Meisje bijvoorbeeld, die het festival opende, past niet naadloos in het blueshok je. ,,Ze zorgden wel voor een prima optreden", zegt Ernest van Kan. Ze waren eigenlijk veel beter dan de demo die ik van hen had gehoord. Jammer dat er om vier uur nog hele- ntaal zo weinig bezoekers wa ren." Biertent Organisatorisch bleek ieder een goed voorbereid op een druk bezocht festival. In de biertent bijvoorbeeld stonden zes enthousiaste tappers ge reed, maar meestentijds had den ze weinig te doen. Na Zeeuws Meisje bevolkte de groep Common Bert het podi um, een blues-rock band, die het vooral zocht in covers van Jimmy Hendrix, Stones, John ny Winter, Eric Clapton, Ro bert Palmer en the Who. Her kenning genoeg dus. Op het moment dat Fill it Up uit Vlaardingen het podium beklom was het aantal bezoe kers nog maar net boven de honderd gestegen. Toch was er sprake van een gezellige sfeer op het festivalterrein en dege nen, die er waren wisten de muziek van Fill it Up zeker te waarderen. De negen mans for matie kreeg na verloop van tijd ook nog uitbreiding met de twee zangeressen Maya en Mi randa. Laatstgenoemde legde de nadruk op het visuele as pect van haar optreden en be kommerde zich vooral om het volume van haar blonde krul len. De groep No Way Out was weer aanzienlijk minder blues- gericht en manifesteerde zich als rock-coverband. Jan Klap wijk, bekend van de formatie Jack in the Box was vóór dit optreden al door velen op het terrein herkend. Hoogtepunt Het hoogtepunt van het festi val werd, volgens Marcel Bul, het optreden van de bijna ze ventig jarige Curtis Knight Hij werd geboren uit een Black- foot Indiaanse moeder en een zwarte vader, in Fort Scott Kansas, een Indianen-reser vaat waar hij ook opgroeide. Hij werd op zeer jonge leeftijd al geïnspireerd om liedjes te schrijven en te zingen. Het duurde even voor zijn op treden in Scharendijke van start ging en hij had ook wel wat eisen ten aanzien van kleedkameraccommodatie, maar toen hij er eenmaal stond, gaf hij zich ook tot het uiterste. Hij wist zich daarbij op excellente wijze gesteund door de groep Half Past Night. „Grandioos," zegt Bul: „ont zettend jammer dat er te wei nig mensen waren." De voorzitter van SMIC zegt niet uit het veld geslagen te zijn door deze ervaring. Heeft hij nu te kampen met een fi nancieel probleem? „Ach, we moeten nog gaan tellen, mis schien valt het allemaal nog wel mee. Ten slotte kun je ook veel spul, watje niet verkocht hebt, ook weer teruggeven." De gemeente Middenschouwen heeft een garantiesubsidie van maximaal drie duizend gulden beschikbaar gesteld, bijvoor beeld voor als het festival we gens slecht weer plotseling niet door zou kunnen gaan. Of SMIC daar nu ook een beroep op kan doen, daar zal volgens Bul nog over gepraat moeten worden. Hij is in elk geval vol goede moed, dat er volgend jaar gewoon weer een Zomer popfestival in Scharendijke georganiseerd gaat worden. Opbrengst voor orgelrestauratie RENESSE - In de nacht van za terdag op zondag werd om streeks 5.20 uur een 18 jarige inwoner uit Keulen op brute wijze van zijn portemonnee be roofd op de Laone in Renesse. Enkele personen uit een voor bij rijdende auto hielden de man tegen en namen zijn geld af. De recherche heeft de zaak in onderzoek. BURGH/HAAMSTEDE - Op de kruising Kraayestein- weg/Weideweg in Haamstede vond zaterdag omstreeks 9.30 uur een aanrijding plaats. Een 37-jarige inwoner uit Haaften verleende geen voor rang aan een 45 jarige vrouw uit Lewedorp. Beide voertui gen liepen schade op. Daar naast vonden er gedurende de zaterdag nog vijf kleine aanrij dingen plaats in diverse ker nen op Schouwen-Duiveland. seert de bazarcommissie alles maar bij het grof vuil te zetten. 'Wat wel als verkoopbaar wordt beschouwd, krijgt een schoonmaakbeurt en wordt voorzien van een reëel geachte verkoopsprijs. „Electrische apparaten, die hier verkocht worden, doen het ook," zegt Ottens. „Anders doen we ze weg. Of iemand moet een defect apparaat wil len hebben voor de onderde len, dan kan hij het voor een gulden meenemen." Vier tegelijk Vooral de meubels trokken za terdagochtend veel belangstel ling. Een compleet bankstel met nieuwe bekleding verwis selde bijvoorbeeld voor f 250,— van eigenaar. Vier oude stoeltjes met leer bekleed en met fraaie leeuwenkopjes kon den uitsluitend per set gekocht worden. Een belangstellende vrouw wilde er eigenlijk maar eentje. Ze aarzelde enzwichtte. De verkoophal aan de Indus trieweg staat bomvol. Geïnte resseerden schuiven voorzich tig langs de crapauds, salontafels, banken, wand- meubels, tafels met oude boe ken en platen en langs de me ters lange stellingen met potten, pannen, schaaltjes, fonduestelletjes, vazen, kop jes, schoteltjes, borden en vele, zeer vele andere restanten uit de inboedels van dierbare opa's, oma's en ouders. Op zaterdag 24 augustus houdt de bazarcommissie de tweede grote rommelmarkt van dit seizoen. Ottens hoopt daar heel veel te verkopen, want 's winters moeten er caravans ge stald worden in de opslags- loods en is maar de helft van de ruimte beschikbaar voor de bazarcommissie. Bovendien wil hij graag die 20.000,— bij een gebracht zien. „Een heel bedrag, maar veel goedkoper dan een nieuw orgel laten maken. Dat zou niet meer kunnen; ik schat dat het acht ton zou gaan kosten," aldus Ottens. Opslag-loods Twee keer, in mei en aan het einde van de vakantieperiode, houdt de bazarcommissie een grote rommelmarkt rondom de Hervormde kerk. Daar de voorraad echter steeds weer wordt aangevuld en de com missie ook graag tussentijds iets wil verdienen, werd de tweewekelijkse kijk- en koopochtend ingesteld. De bazarcommissie huurt een opslagloods aan de Industrie weg in Bruinisse. Daar wordt het publiek om de veertien da gen de kans geboden zijn slag te slaan. Zaterdag was er spra ke van levendige handel. „Je zit nu in een periode, dat er kinderen elders gaan studeren en een kamer moeten inrich ten. Hier kunnen ze vaak zeer bruikbare meubelen en ge bruiksartikelen vinden," al dus Ottens. Als mensen met vervoerspro blemen zitten, tonen Ottens en Geertse zich best bereid het spul - een bankstel bijvoor beeld - even met het aanhang- wagentje in Bruinisse te bezor gen. „Stiefbeen en Zoon dus," al dus Geertse. Er wordt volgens de voorzitter ook weieens wat geweigerd. Als de spullen als onverkoop baar worden ingeschat, advi- SCHARENDIJKE - Vrijdag omstreeks 14.00 uur werd de politie surveillance in Scha rendijke aangesproken door een man uit Meerbusch (D). De man deelde mee, dat zijn Mer cedes zojuist was ontvreemd. Tijdens het gesprek kwam de betreffende Mercedes met hoge snelheid voorbij rijden. Na een achtervolging werd de auto buiten de bebouwde kom van Scharendijke leeg aangetrof fen. De recherche heeft een on derzoek ingesteld. ZIERIKZEE - Een 14 jarige jongen uit Neederauszen raak te vrijdag omstreeks 22.00 uur gewond nadat hij brandende petroleum over zich heen had gekregen. Hij had staan kijken bij ie mand die met lucifers en petro leum zat te spelen. Toen hierbij de fles in brand vloog werd het object plots weggegooid en werd de jongen geraakt. Hij liep eerste graads verbrandin gen op aan benen en gezicht. De jongen is behandeld door een huisarts. Bureau Slacht offerhulp heeft de familie be geleid. MORA 0TA GROENTELOEMPIA f U 150 gram NU I W Ailt-ifdmjfn frkf'f v«" r" 5 «J* l/m «o 7 1996 A«.P Service* 8 V tri 035-S483333 ELKE DAG GOED NIEUWS Advertentie in de Hervormde Kerk in Brui nisse. De opdracht tot restau ratie kan dit najaar inderdaad verstrekt worden, meent Ot tens. Hij schat de opbrengst van de verkopingen thans op elfduizend gulden en hij heeft zeer goede hoop, dat er aan het einde van dit seizoen twintig duizend gulden bijeen zal zijn gebracht. De kosten van de res tauratie zullen rond dat be drag, of iéts hoger uitkomen. Er was sprake van levendige handel tijdens de kijk- en koopochtend van de Hervormde Gemeente in Bruinisse. (Foto: Joop van Houdt) ZACHTE 0 AA WITTE BOLLETJES ^Ulf zak 6 stuks van A55T J BRUINISSE - „Wij zijn net Stiefbeen Zoon", grapt Adrie Geertse, trouw lid van de bazar commissie van de Hervormde Gemeente in Bruinisse. Hij heeft het over de service, die hij en de voorzitter van de bazarcommissie, Luuk Ottens bieden tijdens de kijk- en koopochtend in de hal aan de Industrieweg. De bazarcommissie houdt om het einde van het zomerseizoen de veertien dagen zo'n verko- komt ten goede aan de restau- ping en de totaalopbrengst aan ratie van het Van Vulpen-orgel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3