VVD-statenfractie op de bres voor Transportbedrijf L. A. Hendrikse S 1 'Babbelaers' kunnen hun verhaal kwijt tijdens de Burghse Dag 0 Schouwen geplaagd door diefstallen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE» ''Werkgelegenheid chauffeurs loopt gevaar'' Ook boerenmarktringrijden, klederdrachten en oude ambachten L „Maar het werd te gek en we doen het nu niet meer op grote schaal." dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE «NIEUWSBODE VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1996 éÊ/KKÊ/ÊÊÊÊHbt Dealer/importeur van toer-, stacaravans en paardentrailers Bouwmansweg 20 (parallel rijksweg Haamstede-Serooskerke) Telefoon 0111-652211 152e JAARGANG NR 26019 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Volgens de VVD-statenfractie loopt de werkgelegenheid van 37 inwoners van Schouwen-Duiveland gevaar KERKWERVE/MIDDELBURG - De VVD-frac- tie binnen provinciale staten vindt dat het col lege van Gedeputeerde Staten van Zeeland de uitbreidingsplannen van Transportbedrijf L. A. Hendrikse in Kerkwerve ten onrechte heeft afgewezen. Dat blijkt uit vragen van de VVD- fractie aan GS. Volgens de VVD komt door de afwijzing van GS de werkgelegenheid voor 37 chauffeurs op de tocht te staan. Het college van GS vindt dat een bedrijf als dat van Hen drikse niet thuishoort op de huidige lokatie aan de Zand weg bij Kerkwerve maar dient te verhuizen naar een bedrij venterrein. De WD-fractie vindt dat onzin. ,,Een en ander wordt landschappelijk geheel ingepast, er verrijst geen ge bouw en het sluit aan bij het bedrijf dat daar al tientallen jaren is gevestigd," schrijft statenlid ir. C. W. Veerhoek na mens de fractie. De WD zegt zich af te vragen of het staand beleid is van ge deputeerde staten om bestaan de bedrijven die alleen niet passen in gewenste toekomsti ge structuren in hun ontplooi1 ing op al jaren bestaan lokaties te belemmeren en bespeurt ook rechtsongelijkheid. ,,Hoe kan het zijn dat andere solitai re bedrijven in Zeeland die ook niet op een bedrijventerrein zijn gevestigd zich wel moch ten ontplooien?" Leefbaarheid Volgens de liberale statenfrac tie wordt door de afwijzing van GS niet alleen de werkge legenheid in de waagschaal ge steld maar is ook de leefbaar heid gebaat bij centrale stalling in Kerkwerve. De chauffeurs parkeren de vracht wagens nu bij gebrek aan stal lingsmogelijkheden in de kern waar zij wonen erJ'us wordt er veel meer heen en weer gere den dan noodzakelijk is. Dat heen en weer gerij zou volgens de fractie tot het verleden be horen als er wél voldoende stallingsmogelijkheid in Kerkwerve zou zijn. „De leefbaarheid in de kernen waar de vrachtwagens nu staan wordt verbeterd bij stal ling centraal in Kerkwerve," stelt de fractie. Een dergelijke stalling op de lokatie waar nu het bedrijf gevestigd is - aan de Zandweg - is volgens de WD ook veel veiliger. In de visie van de liberalen worden vrachtwagens nu vaak 'ver bannen' naar gebieden met weinig of geen sociale contro le. „Op die lokaties waren ze regelmatig een prooi van in brekers en criminelen." Verhuizing van het bedrijf van Kerkwerve naar - bijvoorbeeld - het industrieterrein in Zierik- zee is voor het bedrijf bepaald niet aantrekkelijk. „Het be drijf heeft te kennen gegeven dat noch maatschappelijk noch financieel te willen en te kun nen realiseren," schrijft de WD. Er zou sprake zijn van kapitaalsvernietiging, gekop peld aan forse investeringen voor nieuwbouw elders waar de grond veel duurder is en de sociale controle een stuk min der. „Men zal uiteindelijk dan noodgedwongen wellicht voor aanpassing van de vestiging in Rotterdam kiezen". Plaats genoeg Transportbedrijf L. A. Hen drikse vroeg toestemming voor uitbreiding met 1500 vier kante meter vóór het huidige bedrijf. „Alle vrachtwagens, circa tweeëndertig stuks, van op Schouwen-Duiveland woonachtige chauffeurs kun nen dan centraal in Kerkwerve gestald worden," zo verzekert de WD-statenfractie het colle ge van GS. Het college hoeft volgens de WD niet bang te zijn voor een toename van de mobiliteit door centrale stal ling van de vrachtwagens in Kerkwerve. „Kerkwerve is vooral een ver trek/aankomstplaats voor de vrachtwagens. Er is geen dage lijks komen en gaan van chauffeurs of van derden. Het transportbedrijf wordt voor namelijk in Rotterdam uitge oefend. Alhoewel de werkgele genheid voor een groot deel op Schouwen-Duiveland wordt gegenereerd betreft het dus voornamelijk een stallings plaats en klopt het economisch hart van het Internationaal Transportbedrijf in Rotter dam. Het bedrijf is echter van oudsher en nog steeds maat schappelijk verbonden met .Kerkwerve." BURGH-HAAMSTEDE - Goede praters, echte 'babbelaers', krijgen zaterdag 10 augustus de kans om in het openbaar hun zegje te doen. Tij dens de Burghse Dag kunnen ze rekenen op de onvoorwaardelijke aandacht van een deskundi ge jury en de bezoekers van het evenement, dat het thema Ot en Sien kreeg. De Burghse Dag wordt dit jaar gecombineerd met de Boeren markt, waar het publiek kan kennis maken met nieuwe producten uit de agrarische sector. De afgelopen jaren werd de Boerenmarkt gehouden op het bedrijventerrein De Roterij in Haamstede. Nu worden de kra men met producten als milieu vriendelijk geteelde aardappe len, groenten en vlegelbier op gesteld op het grasveld bij de Karolingische Burcht. De Burghse Dag, waaraan de Boe renmarkt werd gekoppeld, speelt zich af in het centrumge bied van de kern Burgh. Dorpsgek Daar wordt het evenement om 10.00 uur geopend door een stoet van paarden en ruiters met vaandel. Burgemeester H. Tees hijst samen met de kinde- De Boerenmarkt wordt dit jaar samen met de Burghse Dag gehouden. (Foto: Joop van Houdt) ren uit Burgh de dorpsvlag en een dorpsomroeper kondigt het programma aan. In de loop van de dag doet de omroeper dat steeds weer, afgewisseld met anekdotes over het dorp. Om het plaatje compleet te ma ken wandelt een dorpsgek door de straten. De hele dag staat in het teken van de Zeeuwse folklore. Dat komt onder meer tot uiting door wedstrijden ringrijden met versierde sjezen en Zeeuw se paarden. Streekdrachtver- eniging De Arke presenteert Zeeuwse klederdrachten en de volksdansvereniging Scaldis laat'in de originele dracht zien hoe vroeger werd gedanst. Me dewerkers van de stichting Re creatie Aktiviteiten Wester- schouwen voeren het theatrale stuk 'Ot en Sien' op. Babbelaers De 'babbelaers' kunnen hun zegje doen op een spreekge stoelte dat wordt opgesteld voor de Burghse Schoole. Men sen vanaf zestien jaar krijgen vijf a tien minuten om hun ideeën te propageren over een onderwerp dat past in de sfeer van de Burghse Dag. De spre kers worden beoordeeld door een jury die om 17.00 uur be kend maakt wie de beste Burghse Babbelaers waren. Kinderen kunnen tijdens De Burghse dag op het plein ach ter de Burghse Schoole kennis maken met spelletjes uit groot moeders tijd. Een in stijl gekle de schooljuffrouw schrijft de diploma's uit, die ze daarmee kunnen verdienen. Op een kin derkennis kunnen ze deelne men aan wedstrijden ringste ken met skelters. Waarzegster Op een oud-Hollandse kermis kan het publiek zijn hart opha len met attracties als een draaimolen, kop van Jut en een waarzegster. Het publiek kan zich verder uitleven met volkssporten als het dopspel, pierbollen, gaaibollen, sjoelen en true madam. Mensen die al les van een afstandje willen be kijken kunnen een rondrit ma ken in een oogstwagen, een Jan Plezier of met een helikopter boven Burgh cirkelen. De Westerschouwse brand weer geeft door middel van een hoorspeldemonstratie een beeld van de historie en de ma nier van werken van de brand weer. Daarbij worden brand weerauto's uit de periode van 1920 tot 1960 tentoongesteld. In een aantal kramen worden ou de ambachten gepresenteerd als bezem binden, poppen ma ken, kant klossen en mosterd maken. Het muzikale gedeelte van de Burghse dag wordt verzorgd door de volksmuziek groep De Zeeuwse Rei uit Noordgouwe en the original 'Zeeland' Streetparade Jazzband, die dixielandmuziek brengt. Burghse bol De actie Burghse bol staat in het teken van de gemeentelij ke herindeling van Schouwen- Duiveland die 1 januari 1997 een feit wordt. In een kraam kunnen belangstellenden nar cissen bestellen. Die worden in het najaar tijdens een speciale 'plantdag' langs de openbare weg geplant. Zo ontstaat een levende, jaarlijks terugkeren de herinnering aan de gemeen telijke herindeling. Een handvol hulp is beter dan een karrevracht zuchten en preken. Spurgeon Meer zon en warmer HET WEER Droog. Mimimumtemperatuur omstreeks 10 graden. Overdag perioden met zon en middagtemperatuur ongeveer 20 graden. Zwakke noordelijke wind, rond kracht 2. 3 iepziekte Om de iepziekte effectief te kunnen bestrijden moet er eenheid in beleid komen. 5 mosselen De Zeeuwse mosselhandel draait weer op volle toeren. 6 kloof Ondanks de economische groei van c jaren is de kloof tussen arm en rijk toegenomen. 9 paardensport Bijna vierhonderd combinaties doen zaterdag mee aan Zeeuwse Outdoor Kampioenschappen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Z1ERIKZEE - Op verschillen de plaatsen op Schouwen-Dui veland zijn in de afgelopen dagen weer diverse eigendom men van eigenaar verwisseld. Het dievenspoor liep van Zie- rikzee over Scharendijke naar Benesse. Een 47-jarige inwoner van Zie- rikzee deed bij de politie aan gifte van de diefstal van zijn fiets. De fiets stond achter zijn woning in de Gravenstraat. Een 25-jarige inwoner van Hel mond kwam bij de politie aan gifte doen van de diefstal van zijn tent. De tent stond op een camping aan de Kuijerdamse- weg. Zijn tent werd ontvreemd in de nacht van dinsdag op woensdag tussen 20.00 en 02.00 uur. Een 73-jarige inwoner van Brechbuehl (D) deed aangifte van een poging tot diefstal uit zijn auto, die geparkeerd stond aan de Hoogenboomlaan in Re- nesse. Dit gebeurde woensdag nacht. Het linker portier werd beschadigd. Een 45-jarige man uit Delbruck (D) ontdekte dat de knipperlichten van zijn au to waren gestolen. De auto stond aan de Hoogenboopüaan in Renesse. Een 53-jarige man uit Hulst had woensdagnacht zijn fiets afgesloten neergezet aan de Hoge Zoom in Renesse. Bij te rugkomst bleek zijn fiets ver dwenen. Ook een 52-jarige man uit Viersen meldde don derdag bij de politie dat er fiet sen van hem gestolen waren in Renesse. Van een 53-jarige in woner van Renesse waren zijn surfspullen van zijn auto ver dwenen. De auto stond gepar keerd aan de Laone in Renesse. Advertentie Hoge Kerkstraat 16, 4306 CD Nieuwerkerk Telefoon 0111-641518/642658 dag en nacht Al meer dan 25 jaar. ZIEKENF0N0SRITTEN BRUIDSAUTO VOLGAUTO'S GR0EPSVERV0ER KLEINBUS ROLSTOELVERVOER (Wethouder C. W. Veerhoek over de iepziekte) Blijf op de hoogte met de Zierikzeesche Nieuwsbode JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving a 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnementzonderautomatischeafschrijving èt ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis» Naam DhrJmevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw I I I I I-! I 1 I I I I I I I I I 1 bank-/gironummer vermelden: II II II III 3S Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300 VB Zienkzee. -1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1