Adrie Koster plant niets, maar wil met TOP Oss nacompetitie André Goedegebure in dramatische wedstrijd langs Michel de Vlieger Duiveland bijt spits af in oefenpogramma Zierikzeese trainer heeft alleen maar full-profs voor zich staan B2-junior Niels Holkers presteert onder de maat Brons voor zeiler Heiner nieuw hoogtepunt Oranje B-tennissers houden elkaar tweeëneenhalf uur bezig DINSDAG 30 JULI 1996 NR 2601 7 7 Atletiekinterland Nederland-België BEST - De eerste atletiekinterland van de Zie rikzeese atleet Niels Holkers is niet al te best verlopen. De B2-junior, onlangs vijfde op de NK meerkamp, presteerde volgens eigen zeg gen onder de maat. „Het ging gewoon niet," luid de zijn uitleg. Vooral de 1500 meter was 'om te janken', gaf Holkers weer. De atleet ein digde in Best op een veld van vier Nederlanders en vier Bel gen als zesde. De andere drie Nederlanders legden beslag op de eerste plaatsen. Holkers kon in Best op bijna geen enkel onderdeel in de buurt van persoonlijke records komen. Zijn puntentotaal (4886) bleef ver onder zijn beste prestatie: 5122 punten. Van nieuwe vierde-klassers Eén seizoen heeft Koster er bij TOP Oss opzitten. „We hebben goed voetbal laten zien," is zijn eerste conclusie over het afgelopen voetbaljaar. „We zijn één van de best voetbal lende ploegen in de eerste divi sie." Deze woorden worden weer legd door de statistieken. Een twaalfde plaats op de eind stand, de op twee na meest ont vangen gele kaarten (47), acht winstpartijen, vijftien gelijke spelen, elf nederlagen, 35 doel punten voor en 51 tegengoals. Kortom, niet goed, niet slecht. Koster: „Het is inderdaad geen resultaat waarop ik had ge hoopt." Hij wijt dit aan het zwakke mentale gedeelte van zijn ploeg en dat het elftal er niet. altijd op de goede momen ten stond. Veel blessuregeval len nekten het elftal uit Oss in de derde periode. „Voor de eer ste divisie moet je kwaliteit hebben. Het is anders voetbal len dan in de eredivisie." In de uitwedstrijden heeft TOP Oss volgens Koster wel aan de ver wachtingen voldaan. nieuwe spelers hoopt Koster die spelwijze te verwezenlij ken. Twee van de verse krachten zijn oude bekenden voor de Zierikzeeënaar: Jerry Taihut- tu en Gerry de Graef. Beiden komen van Helmond Sport, een ploeg waarbij Koster voor zijn trainerschap bij TOP Oss vroegtijdig zijn biezen pakte. Taihuttu kon kiezen uit ver schillende clubs. De ambitie van de Osse vereniging en een hernieuwde kennismaking met Koster gaven voor hem de doorslag. Werner Smits en Roger Pol man (beiden afkomstig van VW) en RBC'er Werner Hop staken completeren het kwin tet en de voorlopige full-prof- selectie van Koster. Het is voor het eerst in het bestaan van TOP Oss dat de club alleen maar professionele voetbal lers binnen haar gelederen telt. De nieuwkomers nemen de plaatsen in van Thijs Wate rink, Gerrie Schaap en Stanley McDonald. Commercie ZIERIKZEE - Duiveland opent op dinsdag 6 au gustus de voorbereiding op het nieuwe seizoen met een wedstrijd tegen Vosmeer. Poulegenoten van Duiveland, MEVO en Brouwershaven, trap pen respectievelijk twee en vier dagen later voor het eerst tegen een bal. Zowel Duiveland als Brou wershaven hebben WIK uit Kerkwerve op het lijstje van sparringpartners staan. MEVO neemt als enige een voorschot op de vele derby's die komend seizoen in de vier de klasse B op het programma staan. Op zaterdag 17 augustus ontvangt het in Zierikzee ZSC, de ploeg van Kees Kommer. Oefenprogramma's MEVO, 8 augustus: MEVO- Hellevoetsluis, 10 augustus: Den Bommel-MEVO, 15 augus tus: MEVO-Dreischor, 17 au gustus: MEVO-ZSC, 24 augus tus: SNS-MEVO, 31 augustus: MEVO-OFB. Brouwershaven, 10 augustus: SNS-Brouwershaven, 17 au gustus: WHS 2-Brouwersha- ven, 20 augustus: Smerdiek- Brouwershaven, Kloetinge 2-Brouwershaven, 27 augus tus: Brouwershaven-WIK, 31 augustus: Brouwershaven- SSV 2. Duiveland, 6 augustus: Duive- land-Vosmeer, 10 augustus: Krabbendijke-Duiveland. 15 augustus: Wemeldinge-Duive- land, 17 augustus: Duiveland- Bruse Boys 2, 27 augustus: Dui- veland-OFB, 31 augustus: Duiveland-WIK Teleurgesteld Daartegenover is hij teleurge steld in de prestaties van zijn ploeg op het sportcomplex aan de Mondriaanlaan. Want van de vijftien gelijke spelen wer den er elf puntendelingen in ei gen huis overeengekomen. „Dat rijtje is niet goed. Het heeft te maken met het spel dat je speelt." TOP Oss speelt vaak op de helft van de tegen stander en laat hierdoor ach terin wat ruimte liggen. En over die 35 goals. „Dat is ook te weinig." Met een nieuw in te voeren spelsysteem lijkt hierin het volgende jaargang verande ring in te komen: Koster switcht van 4-4-2 naar 4-3-3. Met het aantrekken van vijf Een en ander is mogelijk ge maakt door de komst van de nieuwe sportzender Sport 7. Alle clubs krijgen gratis en voor niets 2,7 miljoen gulden. Enerzijds vindt Koster het al lemaal best. De keiharde gul dens gaan naar salarissen, jeugdopleiding, verbetering van de accommodatie en meer van dit soort dingen. Anderzijds vindt hij de in vloed van een dergelijke sport zender bedenkelijk. Als voor beeld neemt hij het WK voetbal in de Verenigde Sta ten. Hier moesten ploegen op het heetst van de dag spelen omwille van de commercie. In eigen land gaat het die kant ook uit. Zijn eigen ploeg moet bijvoorbeeld vijf thuiswed- Adrie Koster vindt 'zijn' TOP Oss één van de bes John Claessens) t voetballende ploegen in de eerste divisie. (Foto: strijden achter elkaar spelen. Koster: „Dit is extreem." Er zijn al ploegen (PSV en Twen te) die geprotesteerd hebben tegen het speelschema. Voorlo pig blijft alles bij het oude. „Het moet niet kunnen," meent Koster. Het is helemaal zoek. Voor de mensen is er geen touw meer aan vast te knopen wannneer hun ploeg speelt." Duidelijk is Koster wel in zijn ambities voor het komende seizoen. Op de vraag wat het doel in Oss is, antwoordt hij meteen: „Nacompetitie." Of dit door middel van een perio- detitel of de plaats op de rang lijst is, maakt hem niet uit. „Ik vind dat je duidelijk moet zijn. Als je geen streven hebt, moet je er niet aan beginnen." 1 ~at: bijnam -rib .c'v i -a Invloed Het maakt Koster evenmin weinig uit of hij een club in de ere- of eerste divisie traint. Hij stond eerder aan het hoofd van Roda JC, Willem II en het al ge noemde Helmond Sport. „Voor mij is het net zo prettig werken. Ik kan mijn ei kwijt en mijn visie loslaten. Het is soms jammer dat je als trainer geen invloed op bepaalde za ken hebt." De oud-PSV- en Roda JC-spe- ler doelt op 'incidenten' uit het verleden. Nergens mocht hij zijn karwei afmaken. „De pro fessionals moeten de deur uit, de amateurs blijven zitten. Het gaat altijd ten koste van men sen. Het is een cliché, maar dat is voetbal. Zo hoort die eigen lijk niet in elkaar te zitten." In zijn geboorteplaats Zierik zee komt Koster regelmatig. Acht jaar speelde hij bij de ge lijknamige voetbalvereniging. Het was een schitterende tijd, herinnert hij zich. Promotie feesten en kampioenschappen van Zeeland staan op het pal mares van de oud-Oranje-voet- baller. Maar om nu heel zijn leven in Zierikzee te vertoeven, zag de goedlachse blonde trainer niet zitten. „Ik ben avontuurlijk ingesteld en onderneem graag iets." Hoe zijn leven er na TOP Oss uitziet, wil en kan hij niet zeggen. „In de voetballerij kun je niets plannen. Heb ik wel ge daan, maar er is niets van te recht gekomen. De zaken lopen zoals ze lopen," stelt hij nuch ter vast. Bijna achttien jaar woont hij nu in Brabant. Het leven schijnt er goed te zijn, zeggen èn zingen ze. HAVANNAH (ANP) - De Nederlandse zeiler Roy Heiner heeft maandag de bronzen medaille veroverd in de Finn-klasse. Heiner, 35 jaar gele den geboren in Zuid-Afrika, eindigde in de tien de en laatste race op de Wassaw Sound als twee de. Het olympisch goud ging naar de Pool Kusznierewicz, het zil ver naar de Belg Godefroid. Heiner zorgde voor het achtste brons voor de Nederlandse ploeg bij de Olympische Spe len, die tot nu toe voorts een maal goud en driemaal zilver behaalde. Heiner is de eerste Nederlander die sinds 1948 een medaille in een zeilboot be haalt. Eén van de hoogtepunten van de maandag had plaats in het atletiekstadion. Carl Lewis veroverde daar zijn negende olympische medaille, door voor de vierde achtereenvol gende keer bij de spelen het verspringen te winnen. Zijn beslissende afstand was 8,50 meter. Michael Johnson zette zijn eer ste stappen op weg naar eeuwi ge roem door de 400 meter te winnen in 43,49. Marko Koers begon goed door zich in de series van de 1500 meter zonder moeite te plaat sen voor de halve finale. Hij liep 3.36,18, waarmee hij de tweede tijd van het onderdeel liep. De vaderlandse hockeyers wonnen van Zuid-Afrika (4-1) en kregen als beloning een hal ve finale tegen Duitsland. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Spor ters die in het weekeinde een opmerkelijke prestatie heb ben geleverd of in de komen de dagen meedoen aan een be langrijk evenement worden uitgenodigd om op trefwoor den te reageren. Deze afleve ring staat René van Dijke 'In de schijnwerper'. De Cl-ten- nisser van TV Duiveland kende afgelopen weekeinde een wisselende start op het Gruttepikkers Il-toernooi. De inwoner van Nieuwerkerk plaatste zich voor de halve fi nale van het herenenkel Cl, in het herendubbel faalde de speler. Erwin Verbraak, club genoot van Van Dijke, ziet hij als zijn grootste concurrent. Naam: René van Dijke. Geboren: 8 juli 1974. Woonplaats: Nieuwerkerk. Sport: Tennis. Partner: Brenda Cortie. Club(s): TV Duiveland. Beroep: Automonteur. Hobby's: Tennis, vissen en stappen. Favoriete sporten: Tennis, voetbal en autoracen. Laatste boek: Tv-gids. Schrijver: Weet ik niet. TV-programma('s): Studio Sport. Kranten/tijdschriften: Zierikzeesche Nieuwsbode. Muziek: House. Eten: Chinees. Drinken: Bacardi-cola. Uitgaan: Het liefst in Rotterdam. Mooiste plekje op Schouwen- Duivcland: Domeinen. Favoriete stad in Nederland: Rotterdam. Vakantie; Frankrijk. Geloof: Nee. Heeft hekel aan: Mensen die gemeen spelen met tennissen. Slechtste eigenschap: Ik mopper als het niet goed gaat. Beste eigenschap: Sportief voor mijn tegenstan ders. Mooiste sportmoment: Vorig jaar won ik van Erik Broekhoven in de halve finale C2 van het Gruttepikkers-toernooi. Het was de mooiste partij die ik ooit gspeeld heb. Vervelendste sportmoment: Tijdens de afgelopen clubkam pioenschappen sloeg ik bij een smash mijn racket stuk. Blessures: Gebroken teen. Sportief doel: Ik vind Cl hoog zat, voor mij hoeft het niet hoger. Sportvrouw/sportman uit de regio: Voor Rogier Korenhof heb ik bewondering gehad. Ik heb nooit van hem gewonnen, ik zat er altijd een stapje achter. Beste trainer: Theo Gorsse. Concurrentie: Erwin Verbraak. Gravel: Beste ondergrond. Olympische Spelen: Ik volg het een klein beetje, maar ik ga niet bewust voor de' tv zitten. Richard Krajicek: Beste speler van Nederland. Vals tellen: Ik tel nooi vals. Meestal weet ik de stand niet eens. TV Duiveland: Mooiste club van het eiland. Verliezen: Doe ik niet graag. Als de te genstander beter is, is dat zo. Bang voor: Zakken voor mijn praktijk- examen van school. Waar blijf je voor thuis: Voor mijn vriendin. NIEUWERKERK - Het toetje van de dag werd zoals gebruikelijk aan het einde geserveerd. Op het menu stond een lekker B-potje tussen twee vari de vele gasten op het Gruttepikkers II-toer- nooi, André Goedegebure en Michel de Vlieger. Goedegebure liet zich de maaltijd vol verras sende ingrediënten het beste smaken, 7-6 6-7 6-3 na tweeënenhalf uur tafelen. HEDl: A van de Burg-H. Mul ler 6-1 6-3, T. Kramers-H. van Urk 6-4 2-6 6-2, M. Holm-M. Weyermans 6-1 6-0, R. van Eck- P. Renger 4-6 6-4 6-1, W. Mul- ders-Q. van de Vrie 6-1 6-4. HDD1: Reynberg/Van de Wer- ken-Van Dijke/Van Dijke 6-3 6-3. DDD1: Van Dijke/Walpot- Bouwman/Huyser 6-2 6-1, Pan- tekoek/Vleeshouwers-Cortie/ Slootmaker. GDD1: De Vos/De Vos-Wal pot/Walpot 7-5 6-3. HED2: M. den Haan-J. Franc- ke 6-2 6-2, C. de Marco-J. Gil- jam 6-1 6-1. HDD2: Van Dijke/Zwiers- Klokkenburg Van de Zweep 6-2 6-2, Van de Meer Tierie- Stins/Stins 6-2 6-2, Struyk/de Vlaam-Koster/Kramer 7-6 6-0. De winst van Goedegebure was toch wel verrassend te noemen. De oud-speler van TV Duiveland tenniste de afgelo pen niet bijster veel, op wat in valbeurten in de competitie en deelname aan het Dikke To ren-toernooi na. Nadat hij de tie-break van de eerste set met 7-5 had gewonnen, kropen de krachten langzaam uit zijn li chaam. Wonder boven wonder bleef hij overeind tot aan de tie break yan de. tweede periode. De Vlieger, duidelijk fitter ogend, pakte het beslissende spel met 7-4. Velen gaven de spéler van LTC Zierikzee de beste papieren op de eindover winning. Het karakter van Goedegebu re zegevierde echter, ook al omdat De Vlieger na twee stuk geslagen bespanningen met een racket van zijn tegenstan der het restant van de derde set moest uitspelen. In de halve eindstrijd treedt Goedegebure aan tegen de winnaar van Pe ter Coppoolse tegen Ben Spee, de favoriet uit Haarlem. NieuwerkerKer* Erwin Ver braak verging het eerder op de maandag minder goed. René van de Kooy was met twee maal 6-3 te goed voor de Cl- tennisser. Lianne de Looff deed het bij de Cl-dames beter. De Bruse speelster won haar eerste poulewedstrijd van Ly- dia Wisse met 6-3 6-4. Een op merkelijke en knappe zege, omdat de Vlissingse onlangs het Cl-toernooi in Zierikzee op haar naam zette. Uitslagen Gruttepikkers II- toernooi HEB: A. Goedegebure-M. de Vlieger 7-6 6-7 6-3. HEC1: R. van de Kooy-E. Ver braak 6-3 6-3. DEC1: L. de Looff-L. Wisse 6- 3 6-4, C. Westerweel-M. van Rijs wijk 6-4 6-3. DDC2: Van de Cingel/Speel- man-Burgel/De Bourgraaf 6-2 6-3, Groenendijk/Van Gronin- gen-Cok/Dykema 6-1 6-4, Van de Pol/Slootmaker-Dogger/ Van de Horst 6-1 3-6 6-2. GDC2: Den Ouden/Verspeek- Kamp/Both 6-4 6-2, Pompert/ Pompert-Verwijs/Van Dijke 6-3 6-4. André Goedegebure plaatste zich als eerste voor de halve finales van het herenenkel B op het Gruttepikkers Il-toernooi. Hij ver sloeg Michel de Vlieger in een zeer aantrekkelijke drieset ter. (Fo to: Marijke Folkertsma) OSS - Net voor het interview met de Zierikzee sche Nieuwsbode had Adrie Koster (41) een on deronsje met een speler van Helmond Sport. Drie weken mocht de voetballer met TOP Oss meetrainen, een goede indruk liet hij niet ach ter op de Zierikzeese oefenmeester. Dat de spe ler in kwestie teleurgesteld was, was duidelijk te zien. „Soms moetje als trainer minder pretti ge mededelingen doen en knopen doorhakken," aldus Koster.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7