enda EXTRA Wie kriizt Wat? NIEUWSBLAD Reisgids voor vakantiegangers Blokfluit-, cello- en clavecimbelconcert Expositie roofvogels en schrijfonderwijs in Burgh Kwalificatie atleten wereldkampioenschap h Western Union Reis- en Vakantietip$: In Toren van Goedereede Annet Wervers en Erik Peeman WOENSDAG 24 JULI 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Per 1 januari 1996 is de nieuwe Algemene Bijstandswet in werking getreden. Veel mensen weten niet goed wat deze wet inhoudt. De Intergemeentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland (ISD) geeft voorlichting over de nieuwe Algemene Bijstandswet, onder andere door deze' maandelijkse rubriek. Deze maand de eerste rubriek, met de meest gestelde vragen over de wet. Bijzondere bijstand, ook als u geen uitkering heeft. Per 1 januari 1996 is de nieuwe Algemene Bijstandswet in werking ge treden. Veel mensen weten niet goed wat deze wet inhoudt. De Interge meentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland (ISD) geeft voorlichting over de nieuwe Algemene Bijstandswet, onder andere door deze maan delijkse rubriek. Dit keer gaat het over bijzondere bijstand, een onderdeel van de nieuwe Algemene Bijstandswet. Elleke Doesburg heeft een nieuwe bril nodig. Dit is een probleem, want Elleke's inkomen is minimaal en ze heeft niet vee! reserves. Wat Elleke niet weet, is dat zij voor bijzondere kosten, zoals een bril, bijzondere bij stand kan aanvragen. Bijzondere kosten Als u in bijzondere omstandigheden verkeert, waarvan de kosten nood zakelijk zijn en u kunt deze kosten niet zelf betalen, dan kunt u bijzonde re bijstand aanvragen. Bijzondere bijstand is er voor iedereen met een in komen op minimumniveau of iets daarboven. De voorwaarde voor bijzondere bijstand is dat geen enkele andere instantie de kosten zou kunnen vergoeden. Een aanvraag voor bijzondere bijstand is in te dienen voor allerlei soorten kosten. Bijvoorbeeld voor een bril, kosten van een huishoudelijke hulp, een geldlening voor de aanschaf van een koelkast, kosten om een ziek familielid op te zoeken, enzovoort. Een eigen bijdrage In sommige gevallen moet de aanvrager zelf ook een gedeelte van de kosten betalen. Dat is afhankelijk van ae eigen middelen, zoals een flinke spaarrekening of inkomen dat hoger is dan het uitkeringsniveau. Er zijn gemeenten die een bepaald drempelbedrag hanteren. Op Schouwen- Duiveland is dit niet zo. Ook voor aanvragen onder de f 100.kunt u te recht. Bijzondere bijstand, ook voor u? Of u recht heeft op bijzondere bijstand, hangt van de volgende vragen. Zijn de kosten die u maakt noodzakelijk? a Is er sprake van bijzondere kosten? a Hoe hoog is uw inkomen? a Hoe groot is uw vermogen? a Heeft u gebruik gemaakt van andere voorzieningen als het zieken fonds, de aanvullende verzekering, de huursubsidie? Meer weten of een aanvraag doen? Loop gerust eens binnen bij de In tergemeentelijke Sociale Dienst, of neem de folder over bijzondere bij stand mee, bij postkantoor of bibliotheek. Doorlopend van maandag tot en met zaterdag Brouwershaven Expositie: Op de Reede. De wereld van boelhouwer Van Beveren (1822-1899), schipper, berger, redder, loods en lichttorenwachter. Museum De Vergulde Garnaal. Tot en met 24 juli Zierikzee Tentoonstelling papier filigrainwerk van Tineke Bin. Bibliotheek De Stolpe. Te bezichtigen tijdens openingsuren van de bibliotheek. Toten met vrijdag 26 juli Renesse Koffiemolens. Museum De Blikvanger, Capelweg 18. Dinsdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Zondag 14 en 26 juli van 11.00 tot 15.00 uur. Tot en met zaterdag 27 juli Middelharnis Schilderijen Eddy Stevens en Al Karim Halim. Galerie De Parterre. Donderdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag 10.00 tot 17.00 uur. Goedereede Schilderijen Hans Pohl. Het röderhaus. Woensdag, donderdag en zaterdag van 11.00 tot 13:00 uur en van 16.00 tot 18.00 uur. Tot en met woensdag 31 juli Burgh-Haamstede Poppentaferelen uit tijd Ot en Sien. Atelier-galerie Josefine. Dinsdag, woensdag en donderdag van 10.00 tot 16.00 uur. ROMMELMARKT BURGH-HAAMSTEDE - De Nederlandse Hervormde Kerk in Burgh houdt op za terdag 27 juli de jaarlijkse rommelmarkt. Vanaf 8.30 kan men terecht voor koop jes in de Burghsering. De op brengst wordt in gedeelten bestemd voor de nieuwe ge luidsinstallatie in de kerk, voor de HARK-stichting, ten behoeve van kindertehuizen in Roemenië en voor Thured- rith, de vakantiehuisjes in Renesse, waar kankerpa tiëntjes en hun familie een vakantie door kunnen bren gen. FUCHSIATUIN WEMELDINGE - J. B. Smits uit Wemeldinge stelt dit jaar voor de tiende keer zijn fuch- siatuin open voor het pu bliek op zaterdag 27 en zon dag 28 juli. Jaarlijks bezoeken zo'n ze venhonderd mensen de tuin van de familie Smits aan de Prinses Julianastraat in We meldinge. In de tuin staan en hangen ongeveer driehon derd verschillende soorten fuchsia's. Behalve kijken kunnen de bezoekers ook informatie in winnen over het kweken en verzorgen van fuchsia's. Ook is er een mollenvanger. Hij vertelt de bezoekers op wel ke manier ze het beste van de mollen in hun tuin kunnen afkomen. De tuin is op beide dagen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gra tis. TRACTORDAG GOEDEREEDE - Aan de Oostdijkseweg 23 in Goe dereede wordt zaterdag 3 augustus een tractor- en motorendag gehouden. Tijdens het evenement zijn oude tractoren, oude automobielen en statio naire motoren te zien. Veel van deze voertuigen werden door de eigena ren prachtig gerestau reerd. Om ongeveer 11.00 uur start een rond rit met de tractoren door de gemeente Goederee de. 's Middags wordt een demonstratie ploegen gehouden, terwijl ook op de ouderwetse wijze wordt gedorst. Het eve nement is van 10.00 tot 16.00 uur. Tot 2 augustus Brouwershaven Tentoonstelling Quilt. Sint Nicolaaskerk. Van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met 3 augustus Ouddorp Aquarellen van Adriaan van der Valk in Bezoekerscen trum De Grevelingen. Open: ma. t/m zo. van 10.00 tot 17.00 uur. Tot 3 augustus Burgh Zomertentoonstelling Vrouwen van het begin. Schilderijen van Roelie Willekes in de Nederlandse Hervormde kerk. Open: maandag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Tot en met zaterdag 10 augustus Burgh Olieverfschilderijen en aquarellen Roeli Willekes en aquarellen Leni Ruisch. Galerie Borsboom. Donderdag, vrijdag en zater dag van 11.00 tot 17.00 uur. 3 augustus tot 17 augustus Brouwershaven Tentoonstelling schilderijen van mw. v. d. Swan. Sint Nicolaaskerk. Van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met zaterdag 17 augustus Zonnemaire Vierentwintig vogelverschrikkersPolder achter Zonnemaire. Hele dag. Tot en met 23 augustus Zierikzee Fototentoonstelling Joods van de Amsterdamse Western Union, experts op het gebied van het direct be schikbaar maken van geld over de hele wereld, heeft een praktisch gidsje voor rei zigers en toeristen gemaakt. Het is gratis verkrijgbaar bij Western Union agentschap pen in alle landen van Euro pa. In Nederland zijn dat alle kantoren van GWK Bank. De met stripfiguurtjes geïllus treerde 'Reis- en Vakantie- tip$' geeft een uitgebreide check-list van de zaken waar u aan moet denken voor u op reis gaat en van waar u aan moet denken in het buiten land. „Reis- en Vakantietip$ is een praktisch gidsje voor ieder een die van plan is in het bui tenland op vakantie te gaan. Ik denk dan aan zowel de avontuurlijke rugzakreizi ger als aan degene die een ge heel verzorgde vakantie heeft geboekt," zegt Henk Elzenga, hoofd marketing Europa van Western Union. Dit handige boekje leidt rei zigers door de vier fasen van een vakantiereis: voor het vertrek, tijdens de reis, tij dens het verblijf en na thuis komst. In het gidsje zijn twee invul- formulieren opgenomen: één fotografe Jenny E. Wesly. Tevens videofilm Tekens in de tijd. Tijdens Open Kerkdagen in Gasthuiskerk. Iedere maandag-, woensdag en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Tot en met 24 augustus Zierikzee Zomertentoonstelling Nederlands plastiek. Burgerweeshuis. Ma. t/mza. 10.00 tot 17.00 uur. Tot 30 augustus Middelharnis Grafiek van Otto Hetterscheid (litho's), Eric Levert (etsen), Hans Vredegoor (etsen) en Piet Warffemius (zeefdrukken) in het gemeentehuis. Ma. t/m vr. van 09.00 tot 16.30 uur. Van 30 juli tot en met 17 september Renesse Expositie van speelgoed en spelletjes uit de periode 1880 tot 1950. Museum De Blikvanger, Capelweg 18. Openingstijden: dinsdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Tevens de zondagen 18 augustus en 8 september van 11.00 tot 15.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 24 juli Ouddorp Toeristendag. Kelnerrace/biertapwed strijd. Hoek Hoenderdijk/de Boompjes. Vanaf 20.00 uur. Donderdag 25 juli Dirksland Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 19.00 uur. Vergadering om thuis te laten en één om mee te nemen. In geval van nood hebben zowel de achter blijvers thuis als uzelf alle belangrijke informatie over de reis en nuttige telefoon nummers bij de hand. Het gidsje bevat ook een han dig uitneembaar kaartje op credit-card formaat, dat u in de portemonnee of porte feuille kunt meenemen. Daarop staan de telefoon nummers van Western Union in Nederland en in de andere Europese landen. „Wij weten uit ervaring dat nogal wat mensen die in het buitenland op reis zijn, in de klassieke situatie terechtko men dat ze zonder geld ko men te zitten. Dat kan bijvoorbeeld zijn omdat alles duurder is dan men dacht of omdat men te maken krijgt met diefstal of een overval," weet Henk El zenga te melden. „We hopen dat Reis- en Va- kantietip$ een nuttige hand leiding is voor iedereen die een buitenlandse reis gaat maken. In geval van nood zorgt Western Union voor een veilige en betrouwbare manier om direct weer over geld te kunnen beschikken. adviescommissie algemene bestuui'szaken en financiën. Gemeentehuis. 19.30 uur. Vrijdag 26 juli Middelharnis Braderie. Winkelcentrum DenDiek. 13.00-21.00 uur. Braderieconcert Blues Juice. Diekhuusplein. 21.00 uur. Zaterdag 27 juli Goedereede Zomer-beiaardconcert door Jan Bezuijen. Toren. 16.00 uur. Middelharnis Open kampioenschap waterskiën. Vanaf strandje havenhoofd. 13.00 uur. Stad aan 't Haringvliet Buitenrit. Manege Oostmoer. 18.00 uur. Zaterdag 29 juli Ouddorp Concert blokfluitensemble Tibiarum Cantus (Regionale Muziekschool Goeree- Overflakkee) in de kerktoren. 14.00 uur. Bij grote belangstelling ook om 15.00 en 16.00 uur. Dinsdag 30 juli Goedereede Zomerconcert. Justus Willberk, traverso; Alexander Puliaev, clavecimbel en Thomas Pitt, cello. Toren. 20.00 uur. Woensdag 31 juli Ouddorp Grote reddings demonstratie. Strand. 14.00 tot 16.00 uur. Donderdag 1 augustus Goedereede Rommel/curiosamarkt. Partycentrum Oostdam. Van 09.00-16.00 uur. Vrijdag 2 augustus Ouddorp Artiestengala. Partytent, Vriheidsweg nabij camping De Klepperstee. 20.00 uur. Middelharnis Braderie. Winkelcentrum d'nDiek. 13.00-21.00 uur. Veertiende Wielerronde. Beneden Zandpad. 16.30 uur. Zodra iemand in Nederland bij een filiaal van GWK Bank geld heeft gestort, zorgt Western Union er let terlijk binnen enkele minu ten voor dat het op zijn be stemming is en aan de reiziger of toerist wordt uit betaald." Western Union Financial Services is het grootste geld- overboekingsnetwerk ter wereld, dat vooral bekend is geworden door zijn 'geld-bin- nen-enkele-minuten' dienst verlening. Het bedrijf is op gericht in de Verenigde Staten en zit sinds 1871 in de geldoverboekingsbran- che. de dienst is nu beschik baar in zo'n 125 landen over de hele wereld. Naast een uit gebreid netwerk in West- en Oost-Europa, de Verenigde Staten en Canada beschikt Western Union ook over agentschappen in Zuid-Ame- rika, het Caribisch gebied, Australië, het Midden-Oos ten, Azië en Afrika. Iedereen kan gebruik maken van de Western Union-dien- sten. Het is niet nodig een credit card of bankrekening te hebben, hoewel in enkele landen wel de mogelijkheid bestaat om met een credit card rechtstreeks gebruik te maken van de Western Union dienstverlening via een speciaal telefoonnum mer. Liz Stokes, hoofd internatio nale marketing van Western Union, legt uit hoe het sys teem werkt: „Om van onze dienst gebruik te maken be hoeft iemand die geld naar een familielid, buur of vriend in het buitenland wil zenden, ér alleen maar voor te zorgen dat het bedrag wordt gestort bij een Wes tern Union agentschap waar dan ook ter wereld. In Neder land dus GWK Bank. Men moet dan een kort, eenvou dig formulier invullen en een kleine commissie betalen. Een geavanceerd computer systeem zorgt er vervolgens voor dat het geld binnen en kele minuten na storting aan de begunstigde kan worden uitbetaald." De Nederlandse agent van Western Union - GWK Bank - heeft tachtig vestigingen op de grotere stations en bij grensovergangen. Het gidsje 'Reis- en VakantietipS' kan kosteloos worden aange vraagd via het gratis tele- foonnumer: 06 0566. Tot en met 18 september Renesse Open voor bezichtiging en mogelijkheid tot bespelen Oberlingerorgel. Jacobuskerk.10.00-12.00 uur, behalve 24 juli. Woensdag 24 juli Zierikzee Vlooien/brocantemarkt. Eerste Weegje. Van 10.00 tot 16.00 uur. Open kerkdagen. Gasthuiskerk. Middag. Kerkwerve Bingo. Café snackbar Kerkwerve. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Excursie slotbos en Zepeduinen. Slot Haamstede. 19.00 uur. Looperskapelle Fuchsiashow. Tuin Kapelleweg 27. 10.00-17.00 uur. Bruinisse Fietstocht naar Krammersluizen. Start bij WV-kantoor. 13.00 uur. Donderdag 25 juli Zierikzee Circus Renz. Parkeerterrein Laan van St. Hilaire. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Bijbelexpositie. Nederlandse Hervormde kerk Haamstede. 10.00 tot 17.00 uur. Dreischor Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Nederlandse Hervormde kerk. 20.15 uur. Vrijdag 26 juli Zierikzee Open kerkdagen. Gasthuiskerk. Middag. Circus Renz. Parkeerterrein Laan van St. Hilaire. 19.30 uur. Kerkwerve Gouwe ouwe disco. Café snackbar Kerkwerve. 21.00 uur. Zaterdag 27 juli Burgh Rommelmarkt Nederlandse In het ouderwets ingerichte klaslokaaltje is de expositie Schrijfonderwijs door de ja ren heen te zien, voorname lijk gebaseerd op het schoon schrijven dat vroeger zo'n belangrijk onderdeel vorm de van de lessen in het lager onderwijs. Het oudste object in de vitrines is een 'schrift' uit 1817, waarmee de aan staande schoolmeester tij dens zijn opleiding moest oe fenen in het schrijven op het schoolbord. Lopende band Ook is De nieuwe lopende hand, een schrijfmethode uit de jaren dertig, tentoonge steld. Verder zijn er schrijf- schriftjes te bewonderen uit 1857 en vormen leitjes, grif fels, griffeldozen, kroontjes pennen, inktlappen en inkt potten in diverse modellen en schoolplaten met dit on derwerp, een belangrijk on- Of de atleten inderdaad aan het wereldkampioenschap zullen deelnemen is, gezien de hoge kosten, niet waar schijnlijk. Peeman en Wer vers kwalificeerden zich door hun prestaties tijdens de hele triathlon in het Zuid- Duitse Roth. Een evenement waaraan 2450 atleten uit 43 verschillende landen deelna men. Wervers eindigde daarbij als negende dame met een eind tijd van 10.08.03 uur. Dat hield in dat zij haar persoon lijk record verbeterde met acht minuten. Erik Peeman werd 82e bij de heren met een tijd van 9.19.28 uur. Hij kwam vooral goed los op het onderdeel fietsen, waarbij Hervormde Kerk in de Burghsering. 08.30 tot 16.00 uur. Hoorspeldemonstratie Brandweer Westerschouwen. Op de rommelmarkt. Ieder uur. Burgh-Haamstede Snuffel- en verzamelmarkt bij Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen. Van 09.30 tot 17.00 uur. Ouwerkerk Braderie/rommelmarkt Oosterlands Fanfare. Markt. Vanaf 09.00 uur. Snuffelmarkt bij Nederlandse Hervormde kerk. 10.00 tot 15.00 uur. Opening Jeu de boules-baan. ANBO in centrum. 11.00 uur. Oosterland Rommelmarkt/braderie van Oosterlands Fanfare op de Markt. 09.00 uur. Zondag 28 juli Renesse Circus Renz. Roelandsweg. 19.30 uur. Brouwershaven Concert Zomer Orkest Nederland. Centrum. 14.00 uur. Maandag 29 juli Zierikzee Open kerkdagen. Gasthuiskerk. Middag. Haamstede Maandagavondzang o.l.v. Jan van den Driest, met Fred Mann, panfluit en Bert Kruis, orgel. Gereformeerde kerk. 20.00 uur. Renesse Circus Renz. Roelandsweg. 19.30 uur. Bruinisse Show big foots. Parkeerterrein Manege Aquadelta. 20.30 uur. Dinsdag 30 juli Zierikzee Fietstopht voor senioren. Vanaf: sportpark Den Hogen Blok. 10.30 uur. Concert Zomer Orkest Nederland. Havenplein. 13.00 uur. derdeel van deze tentoonstel ling. De tweede expositie handelt over roofvogels en kerkui len. Naast een algemene pre sentatie met foto's en video films, wordt in deze expositie speciaal aandacht geschonken aan de regionaal voorkomende roofvogels en uilen. Onder andere worden op kaartjesrfie resultaten van het beschermingswerk van de vrijwilligers weergege ven. Deze tentoonstelling kwam tot stand in samen werking met de Roofvogel werkgroep Zeeland, de Kerkuilenwerkgroep Zee land en de Werkgroep roof vogels Nederland. De twee exposities worden naast de vaste tentoonstel ling in de Burghse Schoole gehouden. De school is in juli en augustus geopend van 11.00 uur tot 16.00 uur, op zondag, maandag en officiële feestdagen gesloten. hij 180 kilometer aflegde in vier uur en 48 minuten. Een gemiddelde snelheid van 37 kilometer per uur. Heel zwaar De derde atleet uit Middel harnis die aan het evenement deelnam, Nico Paasse, mani festeerde zich vooral bij het zwemmen. Hij realiseerde daarbij een tijd van 56 minu ten. Peeman en Wervers de den daar respectievelijk vier en vijf minuten langer over. De Flakkeese atleten hadden het vooral zwaar op de loop afstand. Paasse volbracht de triathlon in 10.16.47 uur; op de 367e plaats. I De nieuwe' Bijstand Een andere instelling j v_y Zij spelen onder meer de So nate voor blokfluit en basso continuo opus 1 nummer 11 in F grote terts van G. F. Handel, de Toccata voor cla vecimbel in d kleine terts van G. Frescobaldi, de Suite in c kleine terts voor blok fluit en basso continuo van M. Locke en de Sonate voor basblokfluit en continuo van W. Topman. De Russische clavecinist Pu liaev werd geboren in 1962 en studeerde piano aan het Con servatorium van Moskou, waar hij zijn diploma's be haalde als solist, begeleider en docent. De musicus raakte gefascineerd door clavecim- belmuizek. Hij nam deel aan een meestercursus clavecim bel in Noorwegen en is sinds 1990 lid van de Moscow Chamber Academy. Sinds 1991 studeert hij clavecimbel aan het Sweelinck Conserva torium in Amsterdam, Justus Willberk studeerde Intergemeentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland Oude Haven 54, ingang aan de Nieuwe Haven 4301 CL Zierikzee Tel. 0111 -418600 Geopend van 9.00 -11.00 uur of na telefonische afspraak blokfluit in Nürnberg en aan het Sweelinck Conservatori um in Amsterdam. Hij won onder meer het Joseph E. Drexel Concours Nürnberg en het internationale Block- flötensymposion in Calw. Willberk treedt regelmatig op als solist en concerteert met diverse ensembles waar onder het blokfluitkwartet Pfeifwerk. In 1994 verscheen zijn eerste CD. Thomas Pitt werd in 1991 ge boren in Engeland. Hij stu deerde cello aan de Royal Nothern College of Music in Manchester. Sinds 1994 spe cialiseert Pitt zich in barok- cello aan het Sweelinck Con servatorium in Amsterdam. Hij treedt veelvuldig op als solist en met kamermuziek- ensemblés en is lid van het Orchesta of the Golden Age. Het concert in de Toren van Goedereede begint om 20.00 uur. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice Drukkerij Lakenman S Ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -416551 Telefax 0111-414315 Directie W. O. Deddens Redactie Tijdens kantooruren 0111 - 4165 51 Madeion Lagendijk toestel 225 Na 18.00 uur 0111 -416065 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 - 691941 Vpor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur 0111 - 417314 tijdens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huls-aan-huis bladen In Zeeland. Totale oplage 175.220 Reis- en vakantietips voor onderweg. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Voor veel vakan tiegangers is reizen een fantastische ervaring die een boeiend en kleurrijk inzicht geeft in andere cul turen. Maar het maken van plannen vooraf is van belang om een reis of vakantie ook echt te laten sla gen. Het komt meer dan eens voor dat mensen op reis zonder geld komen te zitten, ziek worden of zelfs in de gevangenis terechtkomen. BURGH-HAAMSTEDE - In museum de Burghse Schoole in Burgh zijn deze zomer twee seizoen-expo sities te zien. Het gaat om schrijfonderwijs door de jaren heen en roofvogels en kerkuilen. GOEDEREEDE - In de Toren van Goedereede wordt dinsdag 30 juli een concert gepresenteerd door de blokfiuitist Justus Willberk, de Russische claveci nist Alexander Puliaev en de Engelse cellospeler Thomas Pitt. MIDDELHARNIS - De triatleten Erik Peeman en Annet Wervers uit Middelharnis hebben zich ge kwalificeerd voor deelname aan het wereldkam pioenschap triathlon op Hawaii. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5