Supporters Feyenoord jagen Party Animals van podium Gratis! Drempel travestie-show te hoog voor 'calvinistisch' Ouwerkerk Wilde achtervolging in centrum Renesse Potappel pleit voor aanvallend voetbal ZIERIKZEESCHE pan NIEUWSBODE H ^QJc) «Buqgfc B.P. TANKSTATION AUTO SELF SERVICE WASSERETTE Vijf lichtgewonden tijdens Beachpop Drie mannen mishandelen jongeren nsr ween 3 9 5 o :c 6 7 JjJ.f S .«ft isMü PROFITEER DUBBEL VAN DE EXTRA VOORDELIGE JULI-AKTIE. dé krant van schouwen - duiveland! J ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Burg. Boumanstraat 3 4306 CP Nieuwerkerk m 0111 -642624 b.g.g. 643356 Off Toyota-dealer voor Schouwen-Duiveland MAANDAG 22 JULI 1996 152e JAARGANG NR 26012 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 De eerste vechtpartijen laaiden kort voor zeven uur op en leidden uiteindelijk tot het af gelasten van het optreden van Party Animals. (Foto: Marijke Folkertsma) RENESSE - Tachtig Feyenoord-supporters heb ben zaterdagavond een optreden van de Party Animals tijdens Beachpop aan de Brouwers- dam onmogelijk gemaakt. Zij bestormden vlak voor het optreden het podium en vernielden on der meer toilethokjes en een tent van de cate ring. Bij de schermutselingen raakten vijf men sen licht gewond, waarvan één agente te paard. De onluéten begonnen om on geveer kwart voor zeven, kort voor het optreden van de Am sterdamse house-formatie Par ty Animals. De Feyenoord- supporters begonnen met het scanderen van opruiende en discriminerende teksten, zoals 'Joden, rot op'. Vervolgens probeerden zij langs de voor zijde het podium te bestormen. Dit werd verhinderd door de ordedienst en de politie. Vernielingen Ongeveer tien van de tachtig supporters slaagden er in aan de linkerzijde van het podium door de dranghekken te bre ken en een hek naar beneden te halen. Op het podium stuitten zij op politie en ordedienst, die ze van het podium verwijder den. Op de terugtocht richtten de supporters vernielingen aan. Ze gooiden toilethokjes omver en plunderden een tent van de catering. Er werden onder meer twee geldladen geplun derd. Volgens een medewerker van de catering is alles wegge haald. Deze tent bleef voor de rest van het festival gesloten. De overige tenten gingen later weer open. Op het moment van de ongere geldheden waren er zestig vei ligheidsmensen en tien poli tiemensen van het district Oosterscheldebekken, waar van twee mensen te paard van de Bereden Politie, aanwezig op het festivalterrein. Zij kre gen later versterking van veer tig politiemensen van het dis trict Walcheren, de regio Rot terdam-Rijnmond en de Bereden Politie. Een agente te- paard liep een snijwond in haar arm op, toen ze éen in haar richting gegooi de ijzeren staaf afweerde. De overige gewonden liepen ver stuikingen en kneuzingen op, toen zij in het gedrang een vei lig heenkomen zochten. Alle gewonden konden na behande ling in het ziekenhuis in Zie- rikzee weer naar huis. Kwaad De leden van de popgroep ble ven ongedeerd. Het optreden werd afgelast op last van de politie en de organisatie. De supporters van Feyenoord zijn kwaad op de popgroep, omdat deze tijdens eerdere optredens vlaggen van Feyenoord zou hebben verbrand. Jan Dirk Vis van het boekingsbureau van de band ontkent dit. Tegen over het persbureau ANP ver klaarde hij dat dit gerucht al lange tijd de ronde doet, maar dat de groep nooit»een Feye- noordvlag heeft verbrand. Wel heeft volgens hem het publiek een keer tijdens een optreden van Party Animals een Feye- noord-vlag verbrand. ,,De le den van de groep zijn zelf Ajax- fan, maar ze hebben niets tegen Feyenoord." De groep heeft inmiddels al en kele afzeggingen gekregen voor optredens. Volgens Vis was de groep voor het optreden in Renesse al op de hoogte van mogelijke acties van Feye noord-supporters. Daarom was er extra beveiliging. Al dus het ANP. Organisator Marco Verseput was niet op de hoogte van deze eventuele acties. ,,Als ik dit van tevoren had geweten, dan was ik er niet aan begonnen. Maar ik heb aan de groep ge vraagd of er signalen waren, dat er iets zou kunnen gebeu ren. Die waren er niet, kreeg ik te horen." Een half uur voordat het fout liep had Verseput nog ver klaard dat alle wilde verhalen berustten op spookbeelden. Hij had alle reden om tevreden te zijn. Er waren immers zo'n elfduizend bezoekers op zijn festival afgekomen en er hing gedurende een hele middag een prima sfeer. Hij omschreef het festival onder meer als een promotie voor het eiland. „Re- nesse moet niet alleen in de krant komen met vechtpartij en. Met dit festival willen we een goede naam vestigen. Er is voldoende politie, maar dat is eigenlijk niet nodig. Het regelt zichzelf allemaal." Na het incident gingen veel be zoekers naar huis. Het festival verliep verder zonder inciden ten. De politie heeft geen aan houdingen verricht. Voor Beachpop zie verder pa gina 5. RiaMarcel en Leo, voar hun optreden in de kleedkamer van<het Ouiöerkerkse dorpshuis. (Foto: Marijke Folkertsma) OUWERKERK - Waarschijnlijk gaat een tra vestie-show nog iets te ver voor de inwoners van Ouwerkerk. Er kwamen zaterdagavond in het dorpshuis in ieder geval slechts 34 mensen, voor het merendeel vrouwen, op af. En daaronder bevonden zich opvallend weinig eigen inwo ners. „Te calvinistisch," oordeelde een van de aanwezigen. „Ze maken een groep van tien mensen nog gillend gek," had Renate Obèrt, van het organi serende bureau voorafgaand aan de show verklaard. Met ze bedoelde ze de Theatro Traves tie Show uit Maassluis. Zo'n twee jaar geleden als een gein tje begonnen tijdens een sprookjesfeest, is de travestie show voor de groep nu een seri euze bezigheid. „Niet dat we er veel geld aan overhouden. Maar we zijn in ieder geval uit de kosten," aldus de manager van de groep. Bram van den Bosch. Centraal in de groep staan Leo en Marcel. Zij veranderen tij dens de show steeds weer in een ander vrouwspersoon. De voorbereidingen nemen hier bij de meeste tijd in beslag. Al met al kost het visagiste Ria, een half uur om de potige Mar cel voor de show om te turnen in een vrouw. Leo mag tijdens het eerste blok nog even man blijven. „Dat is ook de show", zegt hij. „Dan kun je goed la ten zien waar je mee bezig bent." Vervolg op pagina 2 RENESSE - Twee inwoners van Eindhoven (20 en 22 jaar) zijn in de nacht van zaterdag op zon dag na een wilde achtervolging door het cen trum van Renesse aangehouden. Bij de achter volging werden snelheden bereikt van 140 kilometer per uur. Het tweetal vertoonde in het centrum van Renesse een ui terst agressief rijgedrag. De bestuurder reed met hoge snel heid dwars door de mensen massa. Volgens de politie ver oorzaakte dit gevaarlijke en zelfs levensbedreigende situ aties. Politiemensen probeer den de man verschillende ke ren tevergeefs tot stoppen te dwingen. De bestuurder ne geerde echter tot twee keer toe een stopteken. Hierbij raakte hij een motor van de politie en reed hij in op een politieman. Deze redde zich het vege lijf door net op tijd weg te sprin gen. Toen een motoragent de ach tervolging inzette, probeerde de bestuurder zich uit de voe1 ten te maken. In het centrum van Renesse werd hierbij een snelheid bereikt van honderd kilometer per uur. De agent probeerde de auto tot stoppen te dwingen door naast de auto te gaan rijden en nogmaals een stopteken te geven. Dit maak te echter geen einde aan de le vensgevaarlijke gedragingen van de bestuurder. Buiten de bebouwde kom werd de achtervolging overgenomen door een surveillanceauto. De snelheid liep op tot 140 kilome ter per uur. Door de inzet van nog eens twee politieauto's en een -motor werd de auto in de buurt van Kerkwerve tot stop pen gedwongen. De twee inzittenden zijn aan gehouden en overgebracht naar het politiebureau in Goes. Na overleg met de officier van justitie is de auto in beslag ge nomen en wordt van de be stuurder het rijbewijs ingeno men. De politie is nog op zoek naar getuigen, die al of niet in ge vaar zijn gebracht, door het rij gedrag van de bestuurder. Zij kunnen zich melden bij de poli tie in Zierikzee of Goes. RENESSE - Drie mannen uit de omgeving van Tiel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden, nadat ze in Re nesse een aantal jongeren had den mishandeld. De jongeren meldden de mis handeling bij de surveilleren de politiemensen en wezen de daders aan. Toen de politie de drie mannen in de leeftijd van 25, 26 en 32 jaar, wilde aanhou den verzetten zij zich hierte gen. Met behulp van politie te paard en een diensthond werd het drietal tenslotte in de kraag gevat en overgebracht naar het politiebureau. Daar zijn ze zaterdag gehoord. De mensen zijn zo dom, dat voortgezet geweld hen tenslotte recht toeschijnt. Helvetius Regen-of onweer Vannacht min. temp. ±75 graden. Overdag eerst zon, maar van het zuiden uit toenemende bewolking, gevolgd door enkele regen- of onweersbuien. Middagtemp. van 29 graden in het noordoosten tot 23 in Zeeland. Zuidoostenwind kracht 3. MARITIEM MUSEUM Vroeger dan vorig jaar krijgt het Maritiem Museum de tienduizendste bezoeker binnen. BEACHPOP Het Beachpopfestival trekt naar schatting elf duizend bezoekers. ZEEVISSERIJ Resultaten in de zeevisserij blijven achter bij de verwachtingen. VOETBAL Trainer Pim Potappel van Brouwershaven wil schoon, aanvallend voetbal. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Schot achtste op EK kogelstoten ZIERIKZEE - De nieuwe trainer van Brouwers haven, Pim Potappel, heeft grootse plannen met zijn werkgever. De oefenmeester uit Stave- nisse pleit voor aanvallend en schoon voetbal, is ambitieus en heeft een hekel aan doodschop pen. Dit.z?gt Potappel in een interview met de Zierikzeesche Nieuwsbode. De Zierikzeese Jannie Schot kwam tijdens de Europese kampioenschappen voor vrou wen 50 op het onderdeel kogel stoten niet verder dan een achtste plaats. De atlete van Delta Sport .wierp de kogel 11,10 meter ver, ruim achter haar beste' poging van 10,69. Voor het seizoen sprak Schot de wens uit Europees kam pioen te worden. Het eerste weekeinde van het open dubbeltoernooi op tennis club Westerschouwen blonk uit in regelmaat. Slechts vijf van de 29 partijen eindigden in een driesetter. Verrassingen vielen dan ook nauwelijks te noteren. Alleen het vierde ge plaatste koppel in het heren- dubbel Dl, K. Rijnberg en R. van de Werken, verlieten vroegtijdig het evenement in Burgh-Haamstede. Sport op pagina 7 VOOR NIEUWE ABONNEES een uniek Zeeuwsch fotoboek "Voor wee cent azijn in 'n kopje - Winkelwaarde 24.5° M| Als u zich deze maand tot wederopzegging abonneert op de Zie rikzeesche Nieuwsbode betaalt u de eerste drie maanden slechts 12,50 per maand. Daarna betaalt u een termijnbedrag afhanke lijk van uw keuze uit onderstaande mogelijkheden.' JA, ik wil (na de eerste 3 maanden 12,50 per maand) een: MAAND abonnement met automatische afschrijving a 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving a 50,00 _l KW ARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 -J HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 -I HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 J JAAR abonnement met automatische afschrijving a ƒ180,00 J JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 'Indien u besluit na 3 maanden uw abonnement te beëindigen, stuurt u een briefje met uw opzegging naar onderstaand antwoordnummer. Naam Dhr./mevr Adres Postcode Telefoon Handtek. I Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: I Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar - Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. GQ zzn 1 i ..Plaats: Geb.datum

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1