Talent tegenover fanatisme SPORT B-tennissers doen hun intrede op evenement Burgh-Haamstede Persoonlijk gü Organisatie klaar voor wieleromnium Lopers uit Haamstede overheersen trimloop Kwalificatie atleten wereldkampioenschap Premier Kok doodmoe op Nederlands feest Atletiekbroers René en Niels Holkers houden er een felle concurrentiestrijd op na Meer deelnemers aan twaalfde open toernooi TC Westerschouwen Knetemann wijst vijf renners aan Reneberg VRIJDAG 19 JULI 1996 NR 26011 7 ZIERIKZEE - Niels en René Holkers zijn broers. Atletiekbroers. Geen vrienden van el kaar. De een, Niels, zou graag wat talent van de ander, René, hebben. Omgekeerd kan René wel wat van het fanatisme van zijn broer gebrui ken, vindt Niels. geboorte apleiding sterkte 100 meter ver kogel boog 100 meter horden 110 meter horden discus speer polsstok 1000 meter 1500 meter puntentotaal René 23-6-1981 MAVO 4 C2-junior 12.43 5,78 12.70 1,74 14.92 36,76 48,34 3.15.76 5443 Niels 15-12-1979 HAVO 4 B2-junior 11.82 6,25 12,92 1,70 16.4 39,80 43,70 3,70 4.59.39 5122 Niels Holkers (links) over broer René: „Als het niet goed gaat, laat hij snel zijn hoofd hangen.En andersom zegt René: „Hij verwacht te veel van zichzelf. "(Foto: Marijke Folkertsma Grote Prijs Zierikzeesche Nieuwsbode ZIERIKZEE - De organisatie voor de veer tiende wielerronde van Zierikzee is zo goed als rond. Eind volgende week zullen de contracten van de renners binnenstro men, het activiteitenprogramma van de Grote Prijs Zierikzeesche Nieuwsbode staat zo vast als een huis. De wedstrijd door de straten van Zierikzee is op vrijdag 23 augustus de enige koers in Nederland. Het deelnemersveld even buiten beschouwing gela ten, het organiserende co mité heeft er alles aan ge daan om het publiek in twee uur (Wim Evertse: ,,Het programma is kort en krachtig") te vermaken. Op een levensgrote leeskrant van zes bij tweeëneenhalve meter komen de tussenstan den te staan. Toeschouwers die de coureurs van bovenaf willen zien, kunnen op een speciaal daarvoor gebouw de brug van twee meter hoog het parcours overzien. Aan het sportieve gedeelte is uiteraard ook gedacht. De avond bestaat uit drie onderdelen: een punten- koers, een derny- en een af val wedstrijd. Voor de der- nykoers heeft de organisa tie zich verzekerd van oud wereldkampioen achter volging op grote motoren, Kees Stam. Als meest pro minente wielrenner is Eddy Schürer gestrikt. Hij nam vorig jaar deel aan de Tour de France. Voor gezelligheid kan het publiek plaatsnemen op het Havenplein, dat voor de ronde wordt volgepakt met terrassen. Liefhebbers van auto's kunnen terecht bij een autoshow. De Stadse Blaozers uit Willemstad, één van de beste dweil bands van Nederland, zorgt voor muzikaal vertier. BURGH-HAAMSTEDE - De tweede trimloop in Haamstede is overheersd door lopers uit deze plaats. Met name op het traject van 9,9 kilome ter waren de atleten heer en meester. Arjan Beije was de snelste in de door Delta Sport georgani seerde trimloop. Hij liep een tijd van 35.56 minuten. Een kleine minuut later passeerde Kees Dijkman de eindstreep. John Quaak en Jos Brands, ook uit Haamstede, finishten beiden in een tijd van 38.34 mi nuten op een achtste en een ne gende plaats. Roeland Landegent versloeg met ruime voorsprong de con currentie op de trimloop van 3,3 kilometer. De loper uit Haamstede liet, Christian eigs en Wolter Spier achter" zich. Ann et van der Linde moest op de 6,6 kilometer haar meerdere erkennen in de Duit se Ingrid Guhlemann. Uitslag tweede Trimloop Haamstede 2,5 kilometer jongens: 1. Bob Vlemmings 7.36; 2. Michel Muste 7.51; 3. Hans Stoutjes- dijk, Zierikzee, 7.55. 2,5 kilometer meisjes: 1. Jac queline van Wijck, Scharendij- ke, 8.43; 2. Annika Reinartz 8.44; 3. Patricia van Velzen, 9.25. 3,3 kilometer mannen: 1. Roe land Landegent, Haamstede, 12.34; 2. Christian Gleigs 13.00; 3. Wolter Spier 13.20. 3,3 kilometer vrouwen: 1. Lara Buitendijk 13.21; 2. Nynke Harder 14.21; 3. Sonja Kumme- rer 14.44. 6,6 kilometer mannen: 1. Jan Buitendijk 27.45; 2. Klaas Der- lagen 27.47; 3. Peter van Veen, Ouddorp, 27.56. 6,6 kilometer vrouwen: 1. In grid Guhlemann 30.43; 2. An- ,net v., d. Linde,! Haamstede, 3ó.48; 3. DesireeK-oK 36.40. 9,9 kilometer vrouwen: 1. Uschi Reinartz 42.10; 2. Annet Joustra, Middelharnis 44.47; 3. Jose Haegens 45.25; 4. Jannie Braber, Middelharnis, 45.41. 9,9 kilometer mannen: 1. Arjan Beije, Haamstede, 35.56; 2. Kees Dijkman, Haamstede, 36.48; 3. Antonio Cangi 36,57; 4. Michel van Zundert 37.05; 5. Peter Vader, Kerkwerve, 38.09; 6. Karl Joseph Reinartz 38.10; 7. Glijn de Masier, Zie rikzee, 38.30; 8. John Quaak, Haamstede, 38.34; 9. Jos Brands, Haamstede, 38.34. Annet Wervers en Erik Peeman MIDDELHARNIS - De triatleten Erik Peeman en Annet Wervers uit Middelharnis hebben zich gekwalificeerd voor deelname aan het wereld kampioenschap triathlon op Hawaii. Voorlopig ligt Niels (16) een paar streepjes voor op René (15). Hij werd onlangs vijfde op de Nederlandse kampioen schappen meerkamp bij de B2- junioren, is volgend weekein de voor een interland-wed strijd tegen België van de par tij en is eind september voor een Europacup-duel in Bor deaux met zijn ploeg AV'34 uit genodigd. René moet het vooralsnog stel len met kwalificatie voor het NK voor C2-junioren in sep tember. De jongste van twee atletiekbroers begon op zijn achtste levensjaar met de moe der van alle sporten, een jaar nadat Niels de spikes, ook toen hij acht jaar oud was, had om gebonden. Hun atletiekcarrière begon in hun geboorteplaats Zierikzee bij Delta Sport. Omdat Joke Winkelman, vanaf de start van hun loopbaan de trainster, in onmin kwam te leven met de atletiekclub, gingen Niels en René Holkers met haar mee naar het Apeldoornse AV'34. Daar zijn ze nu vier jaar lid. Overigens is Winkelman de enige vrouwelijke trainster in Nederland die over alle atle- tiekpapieren beschikt. Vreemd Over Delta Sport wensen de broers weinig woorden vuil te maken. Of het niet vreemd is dat ze steeds naar Rotterdam en Apeldoorn moeten rijden om elders te kunnen trainen terwijl Delta Sport een pracht van een baan heeft? Ja, dat wel, geven ze toe. Maar terug keren in hun woonplaats. Nee, dank je, klinkt het duidelijk en resoluut. Niels: ,,We willen daar best trainen, maar niet onder hun begeleiding." Genoeg oude koeien, verder met de toekomst. Echter, pra ten over de drijfveren van het tweetal valt niet altijd mee. Met name René zoekt seconden lang naar antwoorden, zijn blik gericht naar MTV en'met ondeugdende ogen kijkènd naar Niels. Hij moet maar pra ten, zie je hem denken. Hij is toch de oudste. WOERDEN (ANP) - Nederland zal tijdens de Olympische Spe len in Atlanta bij de mannen met vijf wielrenners vertegen woordigd zijn. Bondscoach Gerrie Knete mann heeft vrijdag bekendge maakt dat zijn selectie bestaat uit Erik Breukink, Erik Dek ker, Tristan Hofmann, Danny Nelissen en Aart Vierhouten. Breukink en Dekker zullen naast de wegwedstrijd op 31 juli tevens deelnemen aan de tijd rit op 3 augustus. De ploeg ver trekt dinsdag 23 juli naar de Verenigde Staten. ATLANTA (AFP) - Richey Re- neberg vervangt in het olympi sche tennistoernooi in Atlanta Pete Sampras, die zich wegens een blessure afmeldde. „Richey heeft de laatste maan den het beste tennis uit zijn loopbaan laten zien," ver klaarde ploegleider Tom Gullikson de keuze. Reneberg won de vorige maand het gras- toernooi in Rosmalen en haal de in Halle de halve eindstrijd. De Amerikaanse ploeg voor het enkelspel bestaat nu uit Andre Agassi, MaliVai Was hington en Richey Reneberg. Het steekt Niels behoorlijk dat René hem op een aantal onder delen van de meerkamp voor bijstreeft. Het ogenschijnlijke gemak waarmee hij dat doet, stoort hem best wel. Een voor beeld. Bij wedstrijden in Apel doorn haalde Niels de aan- vangshoogte (1,65 meter) niet eens, René boog in zijn laatste poging over deze hoogte. Hoogspringen, speerwerpen en horden zijn de favoriete meerkamp-onderdelen van René. Aan bijvoorbeeld de 1000 meter heeft hij een bloed hekel. „Daar word je te moe van," verraadt hij meteen zijn instelling. Aan trainen heeft de benjamin van het gezin Hol kers een broertje dood, terwijl Niels soms de neiging heeft achterstallige trainingen in te Op de hardcourt-banen van TC Westerschouwen komen vier dubbelkoppels in de B-klasse in actie. Op papier lijk het Zierikzees/Bruse koppel René Schimmelpenninck/Peter Cop- poolse het sterkste. Zij krijgen concurrentie van Marco van Herpen en E. Booy uit St. Phi- lipsland,'Chris Schoneman (TC Westerschouwen) en Zierik- zeeënaar Michel de Vlieger en Peter Godrie (LTC Zierikzee) en Hans-Jan Goedegebure (TV Duiveland). De lijst in het herendubbel Cl wordt aangevoerd door Ver heul en De Bakker. Tweede in het kleine schema van acht ten- nisdpo's staan Dettingmeyer en Meuldijk. Dettingmeyer wordt met Den Ouden ook een finaleplaats in het gemengd dubbel Cl toebedacht. Hier he ten de favorieten Verschoore en Wondergem. In Burgh-Haamstede staan 161 halen. Beiden trainen zo'n acht a negen uur per week. Knokken „Ik hoef er niet veel voor te la ten om beter dan mijn broer te zijn," spreekt hij met een glim lach. „Joke (Winkelman, red.) zegt dat ik meer talent dan Niels heb. Zijn broer pakt een kussen en laat het voor de ogen van Niels heen en weer wappe ren. Zo van: het stinkt hier. „Hij heeft talent," keert hij re alistisch terug. „Ik moet er grandioos voor knokken. Het gaat wel heel makkelijk bij hem." Makkelijk is hét woord voor René. Gaandeweg het gesprek wekt hij de indruk overal lak aan te hebben. Niels: „Hij heeft overal schijt aan." Pra ten over elkaar is prachtig om aan te horen. Als René Niels en training combineert, zegt hij 'doorgaan'. „Het ligt eraan welk onderdeel hij moet trai nen," antwoordt Niels. „Hij is niet zo fanatiek. Als hij moet lopen, gaat hij iets voelen. Dan kafferen Joke en ik hem uit." wedstrijden op het program ma. Het aantal deelnemers is ten opzichte van 1995 enorm gegroeid. De organisatie wijt dit aan meer deelnemers van buiten Schouwen-Duiveland. De toevoeging van een B-sche ma is gedaan, omdat deze cate gorie tennissers op het eiland anders nauwelijks aan de bak kan komen. Plaatsingen Open Toernooi TC Westerschouwen HDC1: 1. Verheul/De Bakker, 2. Dettingmeyer/Meuldijk. GDC1: 1. Verschoore/Wonder gem, 2. Den Ouden/Detting- meyer. HDC2: 1. Huyser/Kort, 2. Stouten/Van de Polder. DDC2: 1. Den Ouden/Kort, 2. Landa/Den Ouden. GDC2: 1. Deering/Fonse, 2. Van Dijke/Van Dijke, 3. Bijde- vaate/Schulten, 4. Van de Cin- gel/Vleeshouwers. Volgens René wil zijn broer bij wedstrijden te veel. „Hij ver wacht te veel van zichzelf." In eerste instantie twijfelt Niels als zijn broertje dat zegt. Dan: „Vaak. Ik zeg altijd: 'dat ga ik halen'...en dan haal ik het niet." René ziet het wel tijdens wedstrijden. Niels: „Als het^ niet goed gaat, laat hij zijn HDD1: 1. De Waal/De Waal, 2. Den Ouden/Van de Wetering, 3. Dool/Schijf, 4. Rijnberg/ Van de .Werken. DDI: 1. Meuldijk/Wels, 2. Koo- man/Vleeshouwers, 3. Van de Velde/Flik weert, 4. Versluis/ Van Dijke. GDD1: 1. Peters/Meuldijk, 2. Outermans/Jobse, 3. De Jong/ Van de Werken, 4. Mol/De HDD2: 1. Mol/Sluis, 2. De We- duwen/Dikhoff, 3. Speksnij der/Speksnijder, 4. Kamphuis- Veltman. DDD2: 1. Veltman/Padmos, 2. hoofd hangen." Niels om schrijft zijn broer als een los bandig type. René vindt Niels daarentegen een bemoeial. „Dat klopt wel een beetje," geeft hij toe. Niels en René Holkers: wat de een wil maar niet kan, kan de ander wel maar wil niet. Een mooi stel, dat wel. Van de Velde/Bolle, 3. Koppe naal/Koppenaal, 4. De Bruyn/ Moerman. GDD2: 1. Hop/Hop, 2. Smits /Mol, 3. Straal/Straal, 4. De Gans/De Gans. HD veteranen: 1. Koet/Huy- ser, 2. Schulten/Bijdevaate, 3. Bek/Schouw, 4. Schijf/Ver- heul. DD veteranen: 1. Van Dijke/ De Waal, 2. Den Ouden/Plat- schoore. GD Veteranen: 1. De Bakker/ De Bakker, 2. De Looff/Kort, 3. Den Ouden/Huyser, 4. Broekhuizen/Broekhuizen Of de atleten inderdaad aan het wereldkampioenschap zul len deelnemen is, gezien de ho ge kosten, niet waarschijnlijk. Peeman en Wervers kwalifi ceerden zich door hun presta ties tijdens de hele triathlon in het Zuid-Duitse Roth. Een eve nement waaraan 2450 atleten uit 43 verschillende landen deelnamen. Wervers eindigde daarbij als negende dame met een eindtijd van 10.08.03 uur. Dat hield in dat zij haar persoonlijk record verbeterde met acht minuten. Erik Peeman werd 82e bij de heren met een tijd van 9.19.28 uur. Hij kwam vooral goed los op het onderdeel fietsen, waar bij hij 180 kilometer aflegde in vier uur en 48 minuten. Een ge middelde snelheid van 37 kilo meter per uur. De derde atleet uit Middelhar nis die aan het evenement deel nam, Nico Paasse, manifes teerde zich vooral bij het zwemmen. Hij realiseerde daarbij een tijd van 56 minu ten. Peeman en Wervers deden daar respectievelijk vier en vijf minuten langer over. De Flakkeese atleten hadden het vooral zwaar op de loopaf stand. Paasse volbracht de triathlon in 10.16.47 uur; op de 367e plaats. ATLANTA (ANP) - Oranje is de kleur. Als de Nederlandse sport zich laat zien, dan knalt het. De Prins van Oranje en de Premier deden er niet aan mee. Maar de sportwereld wel en dus •droeg ook de staatssecretaris van VWS de knal oranje blazer. Niels Gebraad Net als IOC-lid Anton Gees- ink, NOCNSF-voorzitter Wou ter Huibregtsen en olympisch attaché Herman Vonhof, chef de mission André Bolhuis en de hockeyploeg van Roelant Oltmans. Nederland toonde zich aan de vooravond van de Olympische Spelen in Atlanta aan de internationale sportwe reld tijdens een receptie in de tweeling-toren van PGGM, Downtown Atlanta. Prins Wil lem Alexander en premier Kok wachtten vergeefs op IOC- voorzitter Juan Antonio Sama ranch en Centennial Games-or ganisator Billy Payne. Hel zou Geesink verbaasd hebben als de twee 'hot shots' waren geko men. Toch was het een mooie avond, vond iedereen in de prachtige airconditioned ambiance met waarachtige tulpen verwerkt in het behang. Tientallen gas ten kwamen wel een glaasje drinken, Huibregtsen hield zijn speech voor een volle zaal. In zijn kor te rede gebruikte de voorzitter twee keer de woorden 'Olym pische Beweging'. Het leek wel of Geesink hem had ge schreven. „Samen sporten, sa men werken en samen leven." Sport verbroedert. Afgezien van de felle kleuren was het een ingetogen feest daar aan 191 Peachtree Street, pal voor de Spelen. Premier Kok, later gearriveerd dan voorzien omdat hij en de kroonprins de dienst bijwoon den na de vliegramp in Eind hoven, zei wel uit te zien naar de eerste wedstrijden. „Nu ben ik moe," zei hij. „Ik blijf maar een paar dagen. Ik wil in elk geval waterpolo zien, want dat vind ik mijn leven lang al een mooie sport. Ik ga dit weekend ook naar hockey, judo en vol leybal. Zondag zie ik de dames wielrennen en als het meezit ga ik ook naar het honkbal." BURGH-HAAMSTEDE - Voor het eerst in het twaalfjarig bestaan van het open dubbeltoer- nooi bij TC Westerschouwen heeft de organisa tie een B-schema aan het evenement in Burgh- Haamstede toegevoegd. Het toernooi begint morgen. De finales staan voor volgende week zondag 28 juli gepland. Zaterdag 20 juli Paardensport Renesse, RV Renesse: NBVR-dressuurwedstrijden. Donderdag 25 juli Atletiek Haamstede, 20.15 uur: 13e Bombokaal. Bridge Burgh-Haamslede, 19.30 uur: zomeravonddrive. Wielrennen Bruinisse, wielerronde Bruinisse voor amateurs.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7