UillMll dkMi Eigenwijsheid redt leven van Zierikzeese muzikant Zoekplaatje havanso Man vernielt tuinhek bij keren in Baken Looperskapelle is hoge snelheid meer dan zat HUIS VERKOPEN? •in Man rijdt tegen trekker Erik Blok twee jaar bij Fanfare Koninklijke Landmacht Hardrijders Objectief gestolen Arm ontveld na val van scooter Eerste spruiten verkocht VRIJDAG 19 JULI 1996 NR 26011 3 Advertentie delta\nakelaardij marco bij de vaate, makelaar o.g. manhuisstraat 1 -3 zierikzee telefoon 0111 417808 Nieuwerkerk UN Astraat 10 Brouwershaven technisch installatieburo Noorddijkstraat 8 verkoop en reparatie 0111-641368 0111-691634 SCHARENDIJKE - Een 49-jarige man uit Hel- levoetsluis is afgelopen nacht aangehouden, na dat hij in Scharendijke omstreeks kwart voor één een tuinhek met zijn auto had vernield. Omdat getuigen het kenteken hadden geno teerd kon de politie de man achterhalen. De man wilde in het Baken zijn auto keren. Hij draaide hiertoe een oprit in. Getuigen hoorden gekraak van een tuinafzetting. Nadat de man weggereden was, gaven zij het kenteken door aan de politie. Deze trof de man een kwartier later aan in de Elkerzeeseweg in Scha rendijke. De man weigerde een blaastest te ondergaan. Hij ontkende bovendien de aanrij ding. Onderzoek aan zijn auto wees uit dat een van de achter lichten kapot was. Het glas daarvan werd aangetroffen bij het tuinhek. De man bleek niet in het bezit van een geldig Ne derlands rijbewijs. Het rijbe wijs dat hij wel had, werd in genomen. In Henesse werd vannacht om streeks vier uur in de Oude Moolweg een 25-jarige automo bilist uit Meeuwen-Gruitrode aangehouden. De politie ver moedde dat de man.te veel al cohol had gedronken. Dit ver moeden kwam uit. De man had drie keer zo veel gedronken dan maximaal is toegestaan. Hij kreeg een rijverbod van zes uur en een proces-verbaal. LOOPERSKAPELLE - De inwoners van Loo perskapelle zetten hun klachten op een rijtje. Ze zijn het harde rijden door hun buurtschap meer dan zat en ze willen beschermende maat regelen van het gemeentebestuur. Ze vestigden daar gisteravond bij de gemeenteraad van Mid- denschouwen de aandacht /op door middel van een brief. Er worden werkzaamheden uitge voerd aan de Boutlaan in Scha rendijke, daarom kiezen veel automobilisten nu voor de rou te door Looperskapelle. De meesten rijden echter met veel te hoge snelheid door het buurtschap, zo vinden de inwo ners. Bij de gelijkwaardige kruising aan de Kapelleweg in de kern van het dorp moet een bord geplaatst worden met 'ge vaarlijke' kruising. De inwoners hebben nog meer wensen op een rij gezet. Zo wil len ze dat de kerstboomstan daard terug geplaatst wordt. Die is bij de reconstructie van de parkeerplaats verdwenen. Er is door de gemeente in een inspraakronde toegezegd dat er perkrozen rondom de par keerplaats en bushalte geplant zouden worden. Hiervan is tot nu toe geen sprake. Extra ver lichting bij de bushalte, die 's nachts blijft branden is een toezegging, die ook nog niet uitgevoerd is. Bovendien wil men nog extra parkeerplaat sen gerealiseerd zien. Advertentie WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 24 graden Windkracht z.oost 3 Maandag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp. 13 graden Mid.temp. 25 graden Windkracht z.oost 3 Dinsdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 30% Min.temp. 15 graden Mid.temp. 27 graden Windkracht zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 20 juli Zon op 05.45, onder 21.46 Maan op 10.50, onder 23.27 21 juli Zon op 05.46, onder 21.44 Maan op 11.55, onder 23.50 22 Juli Zon op 05.47, onder 21.43 Maan op 13.01onder Eerste Kwartier:23 juli (19.50) HET WEEROVERZICHT DE BiLT - Een zomers weekeinde staat voor de deur. De zon schijnt langdurig en de temperatuur loopt flink op. Zondag komt het kwik in de buurt van 25 graden u/t. Na het weekeinde wordt het nog wat war mer maar later is er dan wel een klei ne kans op een regen- of onweers bui. Het komende etmaal blijft het droog. Vannacht is er weinig bewol king zodat het afkoelt tot omstreeks 9 graden. Mogelijk ontstaat dan een enkele mistbank. Overdag is het overwegend zonnig en met een zwakke tot matige oostenwind wordt het 's middags ongeveer 22 graden. Zondag draait de wind naar zuidoost en loopt de temperatuur wat hoger op; vooral in het zuiden wordt dan de zomerse waarde van 25 graden gehaald. Opnieuw schijnt de zon flink. Het zonnige weerbeeld danken we aan een hogedrukge- bied. Het centrum daarvan ligt de komende dagen boven Duitsland. Na het weekeinde ontstaat .boven zuidwest-Europa een onweerssto ring die later mogelijk ook een bui veroorzaakt in onze omgeving. NOORDWELLE - Bij een in haalmanoeuvre op de Stoof- weg in Noordwelle reed een 63- jarige man uit Tilburg met zijn auto tegen een tractor met aan hanger, bestuurd door een 23- jarige man uit Renessp. Precies op het moment dat de Tilburger de tractor inhaalde, sloeg deze linksaf de Hakeweg in. De man uit Tilburg zag dit te laat en botste met de rechter voorzijde tegen de tractor. Bei de voertuigen raakten hier door beschadigd. ZIERIKZEESCHE BBS NIEUWSBODE ÏSi Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111-417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412449 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) ƒ180.00 Losse nummers 1.25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvr? „Succesjes" (t/m 4 regelr De advertentieprijzen zii exclusief 17'/?% B.T.W Nog steeds overheerst een gevoel van onbegrip over de ramp bij Erik Blok. (Foto: Marijke Folkertsma) (Door Ad Hag-esteijn) ZIERIKZEE - Twee dagen lang heeft hij er niet over kunnen praten met huitenstaanders. Pas na de herdenkingsdienst, woensdag in Eindho ven, viel er een last van hem af. Erik Blok (23) uit Zierikzee was twee jaar een directe collega van de muzikanten die maandag om zijn geko men bij de vliegramp met de Hercules in Eind hoven. Driekwart jaar geleden kwam hij te recht bij het Trompetterkorps der Bereden Wapens in Amersfoort. De klap was er niet minder om toen hij maandagavond het nieuws hoorde van het veron gelukken van de Hercules C 130-transportvliegtuig van de Belgische Luchtmacht in Eind hoven, met vrijwel het gehele Fanfarekorps Koninklijke Landmacht aan boord. In to taal 28 leden van het korps kwamen om het leven, waar onder de 44-jarige adjudant Joop Bakker. Bakker was tweede dirigent van het korps en een van de beste vrienden van Erik. Dat was niet alleen zo toen Erik zelf deel uitmaakte van het korps, dat toen nog Fanfa re Korps der Genie heette. Ook na de fusie met het- Fanfare Korps der Limburgse Jagers in oktober 1995, waaruit het Fan fare Korps Koninklijke Land macht ontstond, bleef Erik contact houden met zijn vriend Joop. En ook de andere korps leden zag hij nog regelmatig, tijdens de optredens in Vught van de Dixielandband waar van Erik deel uitmaakt. Trombone Erik kwam als dienstplichtig muzikant in januari 1994 bij het Fanfare Korps der Genie in Vught. Noodgedwongen be speelde hij de bas. Voor een trombone, zijn favoriete in strument, was geen plaats meer. Dat was voor Erik ook een reden om in september 1995 na afloop van zijn termijn het korps te verlaten. Een maand later solliciteerde hij echter al weer bij de Land macht en omdat hij in Amers foort meer kans had om trom bone te spelen, verkoos hij het Trompetter Korps der Bereden Wapens (ook een fusie-orkest) boven dat van het Fanfare Korps Koninklijke Land macht. ,,Het is absoluut iro nisch," zegt hij. „Maar mijn ei genwijsheid heeft me gered." Toen hij het nieuws maandag avond hoorde van het ongeluk had hij net een van zijn vrien den gebeld om deze uit te nodi gen voor een barbecue. Erik: „De volgende die ik wilde bel len was Joop. Maar toen zag ik het nieuws op de televisie en besefte dat bellen niet meer hoefde. Ik heb toen nog een aantal andere mensen gebeld en ben vervolgens naar Boxtel gereden, naar het huis van Joop. Daar hoorden we om twaalf uur dat hij er niet meer was. Omdat de nabestaanden naar Eindhoven gingen ben ik naar Vught gereden." In de kazerne in Vught trof Erik naar eigen zeggen 'totale ontreddering' aan. Hetzelfde was het geval toen hij zich dinsdagmiddag meldde bij zijn eigen korps in Amersfoort. Het was de bedoeling om af te reizen naar Nijmegen om de vierdaagse op te luisteren. Omdat hiervan werd afgezien, keerde Erik terug naar Boxtel. „De situatie daar kwam op hetzelfde neer. Overal was sprake van totale ontredde ring, ongeloof en onbegrip." Emoties Vreemd genoeg kon hij zijn ei gen emoties goed de baas. Daar kwam pas verandering in tij dens de herdenkingsdient, woensdagmorgen in Eindho ven. „Het besef van wat er ge beurd was, was wel aanwezig. Maar de grote klap kwam toen pas." Met name het feit dat Ar nold Wensink, de oud-dirigent van het korps, de Koninklijke Militaire kapel dirigeerde tij dens de dienst; greep hem aari. En het défilé langs de 32 kis ten. „Dat was echt drama tisch." Desondanks viel er juist door de herdenkingsdienst een gro te last van zijn schouders. „Ik kan er nu zonder emoties over praten. Maar accepteren doe ik het nooit." Volgens hem heeft het gebeurde hem ook sterker gemaakt. Wellicht dat hij daar.- om ook direct ja zei, toen de vriendin en de ex-vrouw van Joop hem via de sergeant-ma joor vroegen, of hij zaterdag de 'Last Post' wilde blazen op de begrafenis „Dat kan ik wel aan. En ik vind d,at ook wel het minste dat je kunt doen. Joop betekende immers heel veel voor me. Ik zal hem nooit ver geten." Een luchtfoto van een mysterieus betonnen bouwsel met een gat erin. De foto is genomen ergens in de bossen van Schouwen- Duiveland. Maar waar? Wie het weet maakt kans op een cadeau bon van 25 gulden. Het Zoelcplaatje van vorige week leverde zes tien reacties op. Vijftien daarvan meldden het juiste antwoord: Villapark Zeeland Village aan de Boutlaan in Scharendijke. Vol gens één van de inzenders beter bekend als hel Melkpakkendorp. De huizen staan in een kring rond een speeltuintje. Uit de stapel goede antwoorden werd de kaart van Jacco van den Hoek, Wa- termolen 3 in Zierikzee getrokken. Hij krijgt de cadeaubon thuis gestuurd. Lezers die weten ivaar bovenstaande foto genomen is, maken daar ook kans op als zij een kaart of brief met het juiste antwoord sturen naar de redactie van de Zierikzeesche Nieuws bode, Postbus 1, 4300 AA in Zierikzee. Ook kan de inzending in de brievenbus aan het Jannewekken 11 gedeponeerd worden. Inzen dingen moeten uiterlijk woensdag 24 juli binnen zijn. Aan de bui tenzijde van de envelop of op het kaartje graag het woord Zoek- plaatje vermelden. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Bij twee snel heidscontroles in Zierikzee en Serooskerke werden gisteren in totaal 134 hardrijders be trapt. In Zierikzee werd tussen 12.15 en 14.20 uur gecontroleerd op de Weg naar de Val. Van de 1.255 geregistreerde voertui gen reden er 96 harder dan maximaal is toegestaan. De hoogst gemeten snelheid be droeg 123 kilometer per uur. Tussen 15.00 en 16.00 uur stond de radarapparatuur opgesteld langs de Serooskerkseweg. Er passeerden 598 voertuigen, waarvan 38 te hard. Het snel ste, voertuig reed 106 kilometer per uur. ZIERIKZEE - Van een veertig jarige Duitse toerist uit Lever- kusen is gistermiddag in Zie rikzee een objectief gestolen tijdens een bezoek aan de Sint Lievensmonstertoren. De man bracht met zijn familie een bezoek aan de toren. Toen hij van objectief wilde wisse len hoorde hij een van zijn kin deren aan de andere kant van de toren roepen. Hij zette een objectief (merk Canon) op de grond en liep zelf ook naar de andere kant. Toen hij terug keerde was het objectief ver dwenen. De waarde ervan be draagt ongeveer duizend gulden. SCHARENDIJKE - Een zes tienjarige scooterrijdster uit Heeswijk-Dinther moest giste ren naar het ziekenhuis, nadat zij op de Brouwersdam was ge vallen met haar scooter. Bij de val werd het vel van een van haar armen geschaafd. Het meisje schrok van een op vliegende vogel. Hierdoor raakte ze in een slip en verloor de macht over het stuur. Zij kwam op het wegdek terecht dat bezaaid lag met grind. Haar arm werd hierdoor totaal ontveld. Bovendien werden de steentjes in haar arm gedrukt. Ze werd overgebracht naar het ziekenhuis in Zierikzee. BLEISWIJK (ANP) - De sprui ten zijn er weer. Méde dankzij het beroerde zomerweer zijn donderdag de eerste spruiten van dit jaar verhandeld op de groentenveiling De Kring in Bleiswijk. Voor in totaal 1252 gulden mocht handelsbedrijf Jager Holland uit Nieuw-Amster- dam zich de gelukkige eige naar noemen van de eerste (en tot nu toe enige) vier kilo, al dus C. ter Mors van het bedrijf. Normaal komen de eerste spruiten pas in september van het land. Maar door het slechte weer is het seizoen iets ver vroegd. Bij een warme, droge zomer stoppen de spruiten na melijk met groeien, waarna ze tegen het einde van de zomer „afrijpen". Door het uitblij ven van het warme weer ge beurt dat nu eerder. Overigens is van een toe stroom van spruiten voorals nog geen sprake. De eerste vier kilo zijn volgens de woord voerder van de veiling een uit zondering. Handelaar Jager Holland heeft de kersverse spruiten doorverkocht aan een afnemer in Duitsland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3