enda Parking watchers werken deze zomer op vaste tijden Zanger Curtis Night hoofdact Zomerpop Nieuwe kleuren en nieuwe techniek Welkomstgeschenk HET fmmUWSBtAD Nieuwe bedrijfsauto's Esselink bouwmaterialen WOENSDAG 17 JULI 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Doorlopend van maandag tot en met zaterdag Brouwershaven Expositie: Op de Reede. De wereld van boelhouwer Van Beveren (1822-1899), schipper, berger, redder, loods en lichttorenwachter. Museum De Vergulde Garnaal. Tot en met 24 juli Zierikzee Tentoonstelling papier filigrainwerk van Tineke Bin. Bibliotheek De Stolpe. Te bezichtigen tijdens openingsuren van de bibliotheek. Tot en met vrijdag 26 juli Renesse Koffiemolens. Museum De Blikvanger, Capelweg 18. Dinsdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Zondag 14 en 26 juli van 11.00 tot 15.00 uur. Tot en met zaterdag 27 juli Middelharnis Schilderijen Eddy Stevens en Al Karim Halim. Galerie De Parterre. Donderdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00-17.00 uur. Goedereede Schilderijen Hans Pohl. Het röderhaus. Woensdag, donderdag en zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur en van 16.00 tot 18.00 uur. Tot en met woensdag 31 juli Burgh-Haamstede Poppentaferelen uit tijd Ot en Sien. Atelier-galerie Josefine. Dinsdag, woensdag en donderdag van 10.00 tot 16.00 uur. Van 20 juli tot 2 augustus Brouwershaven Tentoonstelling Quilt. Sint Nicolaaskerk. Van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met 3 augustus Ouddorp Aquarellen van Adriaan van der Valk in Bezoekerscen trum De Grevelingen. Open: ma. t/m zo. 10.00-17.00 uur. Tot 3 augustus Burgh Zomertentoonstelling Vrouwen van het begin. Schilderijen van Roelie Willekes in de Nederlandse Hervormde kerk. Open: maandag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Tot en met zaterdag 10 augustus Burgh Olieverfschilderijen en aquarellen Roeli Willekes en aquarellen Leni Ruisch. Galerie Borsboom. Donderdag, vrijdag en zater dag van 11.00 tot 17.00 uur. Tot en met 23 augustus Zierikzee Fototentoonstelling Joods van de Amsterdamse fotografe Jenny E. Wesly. Tevens videofilm Tekens in de tijd. Tijdens Open Kerkdagen in Gasthuiskerk. Iedere maandag-, woensdag en vrijdag, 13.00-17.00 uur. Tot en met 24 augustus Zierikzee Zomertentoonstelling Nederlands plastiek. Bui-gerweeshuis. Ma. t/m za. 10.00 tot 17.00 uur. Tot 30 augustus Middelharnis Grafiek van Otto Hetterscheid (litho's), Eric Levert (etsen), Hans Vredegoor (etsen) en Piet Warffemius (zeefdrukken) in het gemeentehuis. Ma. t/m vr. van 09.00 tot 16.30 uur. Tot 31 augustus Nieuw-Haamstede Expositie aquarellen van Mariëtte Groot-van Hobo ken uit Doorwerth. Hotel de Torenhoeve, Torenweg 38. T/m 1 september Zierikzee Loka-project. Noordhavenpoort. Geopend: op zaterdagen en zondagen van 30 juni t/m 1 september op dinsdagen van 16 juli t/m 6 augustus van 13.00 tot 17.00 uur. T/m 27 oktober Burgh Expo: Schrijfonderwijs door de jaren heen en roofvogels en kerkuilen. Burghse Schoole. Juli en augustus 11.00 tot 16.00 uur, september t/m 27 oktober 13.30-16.00 uur. Zo., ma. en feestdagen gesloten. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 17 juli Ouddorp Schurvelingenwandeling vanaf de Gereformeerde kerk. Start 19.00 uur. Middelharnis Vergadering adviescommis sie financiën. Gemeentehuis. 19.30 uur. Vrijdag 19 juli Middelharnis Braderie. Winkelcentrum d'ndiek. 13.00-21.00 uur. Braderieconcert Mr. Boogie Woogie. Diekhuusplein. 21.00 uur. Braderieconcert The Wathman. Diekhuusplein of foyer. 21.00 uur. Zaterdag 20 juli Ouddorp Rommelmarkt. Bij bloemenkassen Dijkstelweg 28. Van 09.00 tot 17.00 uur. Goedereede Zomer-beiaardconcert door Loek Boogert. Toren. 16.00 uur. Stad aan 't Haringvliet Buitenrit. Manege Oostmoer. 18.00 uur. Maandag 22 juli Middelharnis Bijeenkomst PvdA Middelharnis. De Staver. Van 19.00 tot 20.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Toten met 18 september Renesse Open voor bezichtiging en mogelijkheid tot bespelen Oberlingerorgel. Jacobus- kerk. 10.00-12.00 uur, behal ve 24 juli. Tot en met 20 juli Renesse Zomerkamp van CJV Samen Verder uit Zierikzee op eigen CJV-Kamp. Woensdag 17 juli Zierikzee Vlooien/brocantemarkt. Eerste Weegje. Van 10.00 tot 16.00 uur. Open kerkdagen. Gasthuiskerk. Middag. Burgh-Haamstede Excursie slotbos en Zepeduinen. Slot Haamste de. 19.00 uur. Renesse Veronica's Grote Zomertruuk op de Korte Reke. Van 17.00 tot 19.30 uur. Show big foots. Parkeerterrein Randweg. 20.30 uur. Brouwershaven Bingo-avond. De Poortershof. 19.30 uur. Orgelconcert door Agrt Kort uit Den Haag. Sint Nicolaaskerk. 20.00 uur. Bruinisse Zang- en muziekavond. Gereformeerde kerk. 20.00 uur. Concert the Booze Brothers. Café 't Oekje. 21.00 uur. Donderdag 18 juli Burgh-Haamstede Jaarlijkse verkoping en rommelmarkt. Ankerweg. 08.30 tot 16.00 uur. Bijbelexpositie. Nederlandse Hervormde kerk Haamstede. 10.00 tot 17.00 uur. Haamstede Hoorspeldemonstratie Brandweer Westerschouwen. Tijdens Ringpromotion. Ieder uur. Scharendijke Raadsvergadering Middenschouwen. Gemeentehuis. 19.30 uur. Looperskapelle Fuchsiashow. Tuin Kapelleweg 27. 10.00-17.00 uur. Dreischor Orgelconcert Jaap Zwart. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Bruinisse Concert Surrender. Café 't Oekje. 21.00 uur Vrijdag 19 juli Zierikzee Open kerkdagen. Gasthuiskerk. Middag. Kerkwerve Begin Country Weekend met zaterdagmiddag optreden van The Rodeo Country Dancers. Café snackbar Kerkwerve. Looperskapelle Fuchsiashow. Tuin Kapelleweg 27. 10.00-17.00 uur. Bruinisse Concert Robert Sand. Café 't Oekje. 21.00 uur Zaterdag 20 juli Looperskapelle Fuchsiashow. Tuin Kapelleweg 27. 14.00-20.00 uur. Bruinisse Rommelmarkt. Koophal Industrieweg. 09.00 tot 12.00 uur. Jaarvergadering Algemeen Vissersbelang. Dorpsuus. 10.00 uur. Concert Wim Heynen. Café 't Oekje. 19.00 uur Maandag 22 juli Zierikzee Open kerkdagen. Gasthuiskerk. Middag. Haamstede Maandagavondzang o.l.v. Jan van den Driest, met Dick van Vliet dwarsfluit en Gijsbert Lekkerker, orgel. Gereformeerde kerk. 20.00 uur. Looperskapelle Fuchsiashow. Tuin Kapelleweg 27. 10.00-17.00 uur. Brouwershaven Zomermarkt in het centrum, van 12.00 tot 17.00 uur. Optreden Blaaskapel De No- tenkluvers van muziekver eniging Apollo. Markt. 19.00 uur. Dinsdag 23 juli Zierikzee Kinderrommelmarkt'. Havenplein. Van 09.00 tot 12.00 uur. Orgelconcert door Dirk Janszn Zwart. Nieuwe Kerk. 15.00 uur. BUSTOCHTEN MIDDELHARNIS - Op ini tiatief van de WV/ANWB Overflakkee wordt dinsdag 23 juli een bustocht naar Brugge gehouden en donder dag 15 augustus naar Am sterdam. In Brugge kan een tocht wor den gemaakt langs de reien of een koetstocht langs ver weerde gevels. De bustocht naar Amsterdam omvat on der meer een grachten vaartocht. Belangstellenden kunnen voor nadere infor matie of opgave telefonisch contact opnemen met de WV/ANWB Overflakkee. SPRINGZEGES SEROOSKERKE/NIEUW EN SINT JOOSLAND - Kim Heijboer van de Schouwse Ruiters heeft twee spring concoursen op haar naam ge schreven. De amazone won met haar pony Donald het L-springen in Serooskerke en Nieuw en St. Joosland. In deze plaats bij Middelburg tikte Stef Ne- lisse een balk teveel aan om met een nieuw paard, Henry van Rustenberg, het spring concours in de L-klasse te winnen. In de barrage ein digde Nelisse als tweede. De ruiter uit Noordgouwe klasseerde zich in Seroosker ke met James als zevende. Dit was in de klasse B-paar- den. BEET STAD AAN 'T HARING- VLIET - Bij een controle in het kader van de Vis- serijwet trof de politie op de Oude Stadse Zee dijk in Stad aan 't Ha ringvliet een tent aan, waarin enkele vissers la gen te slapen. Vanuit hun tent hadden zij een zogenaamde beet- verklikker in werking gezet, waardoor ze tij dens hun slaap toch kon den merken of ze beet hadden. Om de aandacht van de slapende vissers te trekken zette de poli tie de beetverklikker in werking. De vissers vlo gen direct uit de tent met de gedachte dat ze beet hadden. Hun enthousias me verdween als sneeuw voor de zon toen bleek dat niet zij maar de poli tie beet had. Ze kregen namelijk een flinke geld boete voor vissen zonder visakte/vergunning. De eerste zes parking watchers stappen bij het politiebureau in Ouddorp op de fiets om hun werkzaamheden in het strand- en duingebied van Goedereede te beginnen. (Foto: Marijke Folkertsma) Aantal verminderd van ruim twintig naar vijftien OUDDORP - In het strand- en duingebied van Goe dereede en langs de Brouwersdam zijn deze zomer minder parking watchers actief dan de afgelopen twee jaar. Inplaats van ruim twintig zoals vorig jaar, zijn dit seizoen vijftien jongeren ingezet om overtredingen in het vakantiegebied te voorkomen en te fungeren als vraagbaak voor recreanten. Ook de tijden waarop zij werken zijn veranderd. Wis selden de parking watchers elkaar vorig jaar nog tot 's avonds af via wisseldien sten, dit jaar werken ze alle maal van 09.30 tot 17.30 uur. Volgens A. Bijl van de basis eenheid Goeree-Overflak- kee van de Politie Rotter dam-Rijnmond werden deze veranderingen doorgevoerd omdat vorig jaar bleek dat het niet nodig was dat de par king watchers tot en met 's avonds actief waren. Minder vraag ,,De vraag naar de diensten van de parking watchers was minder Het is voor hen niet aantrekkelijk om te gaan zit ten wachten tot ze wat kun nen doen." Het parking watchersproject van deze zo mer ging officieel van start in het politiebureau van Ouddorp Het loopt dit jaar tot en met zaterdag 18 augus tus. In die periode zijn vijftien scholieren actief in het kust gebied. Door in hun opval lende kleding toezicht te houden op de parkeerterrei nen bij het strand voorko men zij inbraken in auto's. Daarnaast surveilleren ze in onopvallende kleding om criminele activiteiten op de parkeerterreinen via hun portofoon direct door te kun nen geven aan de politie. Preventieve taak Daarnaast hebben de jonge ren een preventieve taak doordat zij recreanten, die hun auto parkeren, advise ren het voertuig af te sluiten en geen kostbare zaken erin achter te laten. Behalve een 'verlengstuk' van de politie zijn de parking watchers ook hulpjes van de VVV. Zij we ten welke activiteiten er zijn en waar. De parking watchers zijn scholieren die hun werk doen als vakantiebaantje. Zij wor den grotendeels betaald door de gemeente Goederee de. Bij de officiële start van het project verwelkomde de loco-burgemeester van Goe dereede L. Visser niet min der dan dertien nieuwe par king watchers. Slechts twee jongeren die vorig jaar aan het project deelnamen, wa ren ook nu weer van de par tij. In centra In zijn toespraak benadrukte het hoofd van de politieba- siseenheid Goeree-Overflak- kee B. van Dam het belang van het project. Bij minder goed weer zijn de parking watchers actief in het cen trum van Ouddorp en Mid delharnis, waar de toeristen dan meestal heen gaan. Op vrijdagavond zijn zij actief op de braderie in Middelhar nis. Het officiële begin van het parking watchers-project verliep verder zoals het be gin van een 'gewone werk dag 'van de jongeren. Name lijk met een korte briefing waarbij zij door de politie op de hoogte werden gesteld van auto's die werden ont vreemd en personen die wor den vermist. Daarna werd het werkgebied verdeeld om er voor te zorgen dat de par king watchers niet allemaal op dezelfde plek actief zou den zijn. SCHARENDIJKE - De zang-er Curtis Night en zijn band Halfpast Midnight vormen de hoofdact van het Zomer Bluesfestival '96, dat zaterdag 3 augustus wordt gehouden in Scharendijke. Het evenement staat dit jaar helemaal in het teken van de blues en biker music. Het wordt gehouden op de ijs baan in Scharendijke. Vanaf .ongeveer 16.00 uur treden daar groepen op als Common Bart, No way out, Fill it up en Zeeuws Meisje. Op een grasveld naast de ijsbaan wordt een gelegenheidscam ping voor één nacht ge creëerd. Het openluchtfestival is een initiatief van de Stichting Middenschouwen Cultureel en de motorclub Delta uit Zierikzee. Het sluit aan op de braderie die zaterdag 3 au gustus van 10.00 tot ongeveer 16.00 uur wordt gehouden in Scharendijke. Zondag 4 augustus wordt om 11.00 uur op de gelegenheids camping een ontbijt geser veerd door een cateringbe drijf. Aansluitend daarop begint een toertocht voor motorrijders over Schou- wen-Duiveland, die wordt georganiseerd en begeleid door motorclub Delta. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Het wagenpark van Esselink bouwmaterialen BV werd gemoderni seerd door de aanschaf van twee trucs met citytrail er. De combinaties zijn ruim 8,5 meter lang Ze heb ben een grotere capaciteit en meer mogelijkheden dan de Daf 800 en de Taaie bakwagen met kraandie tot nu toe werden gebruikt. Esselink Bouwmaterialen is gevestigd in Zierikzee en Middelharnis. De Imabo groep van het bedrijf levert bouwmaterialen aan bedrij ven op Schouwen-Duive- land, Goeree-Overflakkee, Voorne-Putten en de Hoekse Waard. De nieuwe combina ties worden vooral ingezet in deze laatste drie gebieden. Zij zijn uitgerust met een vierwielaangedreven mee- neemheftruck; een cangaru Daardoor is het mogelijk sneller en meer efficiënt te werken. De medewerkers van het bedrijf kunnen met de nieuwe voertuigen grote re hoeveelheden bouwmate rialen of assorti-materialen gepalletteerd aanleveren. Niet alleen de gebruikelijke palletartikelen maar ook plaatmaterialen. Met de cangaru kunnen de materialen afhankelijk van de terreinomstandigheden, geplaatst worden waar de klant ze het liefste wil heb ben. Bij redelijk begaanbaar terrein kunnen op die ma nier manuren op de bouw plaats worden bespaard. Doordat wordt afgestapt van gescheiden vervoer van ma terialen voor ruwbouw en af bouw kan de Imago-groep van Esselink haar klanten voortaan binnen 24 uur be dienen. De chauffeurs gaan elke dag in het werkgebied vaste routes rijden. Dat houdt in dat bestellingen die voor 15.00 uur worden ge daan de volgende dag wor den geleverd. Esselink streeft er naar om deze nieu we werkwijze voor 1 oktober te realiseren. De twee nieuwe vrachtwagens van Esselink bouwmateria len. Voor Renault Twingo De vernieuwde Twingo. ZIERIKZEE/STAD AAN 'T HARINGVLIET - Re nault gaat de populaire Twingo na de zomer voor zien van nieuwe carrosseriekleuren, nieuwe binnen- bekledingen en een groot aantal technische nieuwigheden, zoals een nieuwe moderne en zuinige motor, automatische versnellingsbak en extra vei ligheidsdetails. Sterk punt van de Twingo Nouvelle Collection is de prijs, die onveranderd blijft ondanks alle verbeteringen. De nieuwe 60 pk/43 kW ster ke 1.2-motor kenmerkt zich door veel souplesse en trek kracht bij lage toerentallen. In vergelijking met de oude motor levert de nieuwe krachtbron betere prestaties en meer rijplezier. Daarte genover staat dat de Twingo nu nog economischer is door een lager verbruik en grotere onderhoudsintervallen. Naast de handgeschakelde vijfversnellingsbak en het Easy-systeem is nu ook een versie met een drietraps au tomatische transmissie le verbaar. Deze Twingo Matic is gebaseerd op de Comfort- versie en is standaard voor zien van variabele stuurbe krachtiging en velours bekleding. De Twingo is de enige auto in zijn klasse die met drie verschillende typen versnellingsbak leverbaar is. De Nouvelle Collection is standaard uitgerust met een derde remlicht en een sys teem om bij een ongeval de brandstoftoevoer te onder breken. Voor meer comfort is het verwarmings- en ventila tiesysteem nu voorzien van een lucht-recirculatiemoge- lijkheid. Het assortiment carroserie- kleuren is volledig ver nieuwd. De Twingo is voor taan leverbaar in drie niet-metallic kleuren rood, blauw en zwart en vijf metal lic kleuren geel, groen, rood, blauw en grijs. Passend bij de nieuwe bekle- dingsstoffen wordt de tint 'naturel' voor de bedienings organen toegepast dat samen met het nieuwe vloertapijt een chiquere uitstraling geeft aan het interieur van de auto. Verder zijn er een groot aantal accessoires leverbaar die perfect bij het interieur passen, zoals een Twingo-au- toradio, een met leer bekleed stuurwiel en een speciale kofferset. Initiatief Rabobank Oost Duiveland BRUINISSE - Nieuwe inwoners van de kernen Brui nisse, Oosterland en Sirjansland krijgen sinds kort een welkomstgeschenk uitgereikt. standers uit de drie plaatsen. Elke nieuwe inwoner van Oosterland, Bruinisse en Sir- Het betreft een initiatief van de Rabobank Oost Duive land in samenwerking met de plaatselijke midden stand. Het welkomstge schenk bestaat uit diverse presentjes en een aantal kor tingsbonnen die zijn ge schonken door de midden- jansland komt voor het ge schenk in aanmerking. De namen van de nieuwe inwo ners worden via allerlei ka nalen aan de Rabobank be schikbaar gesteld. Een bankmedewerkster reikt het welkomstpakket uit aan mevrouw Capelle-Los. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -416551 Telefax 0111-414315 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 416551 Madeion Lagendijk toestel 225 Na 18.00 uur 0111 -416065 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 - 6919 41 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur 0111 - 417314 tijdens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huls-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7