Strandtenthouder van De Schorpioen boos op concurrent stoelenverhuur Üm Geduld Havenwegbewoners danig op de proef gesteld Gratis! ZIERIKZEESCHE H NIEUWSBODES *OTOR Strandstoelenoorlog in Renesse VanderSalm: 'Zwalkend beleid raad' Inbraak strandhuisje Inbraak in auto 3C 2 VLIEGRAMP 3 FIETS-VOETVEER 5 SNELHEID 7 VOETBAL Twee voertuigen beschadigd bij botsing op parkeerterrein Inbraak woning PROFITEER DUBBEL VAN DE EXTRA VOORDELIGE JULI-AKTIE. L dé krant van schouwen - duiveland! i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE bcrvlce Reparatie en onderhoud Onderdelen, banden Accessoires, kleding en helmen Snelle service VISSERSDIJK 42 4301 ND ZIERIKZEE TELOI11-421664 DINSDAG 16 JULI 1996 152e JAARGANG NR 26009 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Kees Heijboer van paviljoen De Schorpioen in Renesse bij zijn strandstoelen en zijn concurrent aan de overkant van het pad. (Foto: Marijke Folkertsma) RENESSE - „Dit soort oneerlijke concurrentie zit me hoog. Ik kan niet begrijpen dat ze dit van de gemeente goed vinden. Al twaalf jaar pacht ik deze strandtent en nu word ik ineens met dit soort oneerlijke concurrentie geconfronteerd." Een boze Kees Heijboer spuwt vuur. Volgens hem wordt hij dwars gezeten in zijn eigen terri torium. Kees Heijboer pacht al twaalf jaar een stuk strand aan het eind van de Jan van Renesse- weg in Renesse. Op dat stuk strand heeft hij zijn paviljoen neergezet. In het paviljoen en op het terras verkoopt hij fris dranken, koffie, thee, bier en ijs. Behalve zijn horeca-actvi- teiten heeft Kees nog wat an dere handel, onder meer ver huur van strandstoelen en windschermen. ,,Tot mijn verbazing," vertelt Kees, strijkt er afgelopen za terdag opeens een verhuurbe drijf van strandstoelen hier vlakbij naast de trap neer. Geen boe of geen ba, beginnen daar gewoon te verhuren, alsof ik niet besta! Gaat dan boven dien ook nog onder mijn prijs zitten. Nou, ik zit hier dus al twaalf jaar en de eigenaar vóór mij zat hier ook al twaalf jaar met de zelfde handel. Na vie rentwintig jaar moet dat toch wel bekend zijn. Hij zit aan mijn eten en dat pik ik niet." Heijboer ondernam actie, hij ging weer onder de prijs van zijn concurrent zitten. „En wat denk je, toen kwamen ze zich ineens voorstellen. Ik zeg, ik geef jou geen hand, dat doe ik pas als je weggaat." Wat Kees het meest steekt, is dat er niet even overleg is ge weest. ,,Van de gemeente zeg gen ze, dat het eerlijke concur rentie is. Nou, ik zal ze zeggen wat ik het vind, ik vind het dus oneerlijke concurrentie, die 'mooi weer verkopers' heb ik al genoeg bij de hand gehad," aldus Kees. ,,Ze duiken alleen op als het mooi weer is. In april zat ik hier met mijn armen over elkaar en twee dikke trui en aan vanwege de kou en dan zie je niemand. Nee, zo gauw 't zonnetje gaat schijnen dan schieten ze opeens als padde stoelen uit de grond met hun handel. Het is altijd zo, dat als je goede.jaren hebt iedereen wil meeprofiteren." Een boze Kees Heijboer vindt dat hij de risico's draagt. „Eigenhandig heb ik dit allemaal opge bouwd. Als je niet uitkijkt bre ken ze je spullen achter je hie len weer af. Vorig jaar had ik op een avond, dat de bierfles jes bij me door de ramen vlo gen. Dat soort publiek heb je ook mee te makdn. Wat denk je dat het kost om de boel dan weer op te knappen? Dan zie je niemand om je bij te springen, dan is het je eigen risico. Het is een hele investering geweest om al die strandstoelen te ko pen. en dan word je hier mee geconfronteerd. De risico's die je draagt worden voor het ge mak maar even vergeten. Maar al moet ik die stoelen voor niks gaan verhuren, ik ga er ge woon mee door." Verzieken „We hebben er hier al genoeg die voor ons de gezellige sfeer verzieken. We weten hier alle maal wat er aan de hand is en iedereen kent degenen die dat doen en iedereen weet wat ze doen, misschien kunnen ze,f daar van de gemeente eens ach ter aan gaan, in plaats van een eerlijke handel dwars te zit ten. Van de gemeente hebben ze beloofd, dat er geen vergun ningen meer uitgegeven zou den worden, maar nu vinden ze opeens dat er eerlijke concur rentie plaats moet vinden. Ja, dan wel op de grond die ik ge pacht heb en waar ik voor moet betalen. Laat hij dan met zijn stoelen op een overgang gaan zitten waar nog geen voorzieningen zijn, maar dat doet hij niet. Nee, hij komt naast mijn deur zitten, zodat hij mee kan profiteren van wat ik in al die jaren heb opge bouwd. Voor mij ligt de fout bij de gemeente, daar hadden ze geen toestemming moeten geven. Daarom stap ik nu naar een advocaat." Vergunning' Beleidsmedewerker voor re creatie en toerisme van de ge meente Westerschouwen, O. Griffioen laat weten dat er aan de V.O.F. De Twin uit Burgh- Haamstede een vergunning is afgegeven om strandstoelen te verhuren, voorlopig voor dit seizoen. „Heijboer heeft er geen zicht op, wat wij allemaal aan aanvragen binnen krijgen bij de gemeente van mensen die ook iets wilen beginnen. Af en toe wordt dat gehonoreerd, omdat wij vinden dat het de re creant ten goede komt als er concurrentie plaats vindt. Het komt het aangeboden product ten goede. Wij treden als over heid niet in concurrentiever houdingen en mengen ons niet in onderlinge conflicten. Wat C. Heijboer betreft zijn er geen andere afspraken dan dat hij honderd meter vanaf zijn pa viljoen naar beide kanten het strand schoonhoudt. De Twin heeft een vergunning voor het verhuren van strandstoelen en Heijboer niet. Wij kijken al leen naar een extra dienstver lening ten-behoeve van de re creant. Pas aan het eind van het sei zoen wordt er geëvalueerd hoe de zaken verlopen zijn. Het is vanuit zijn visie begrijpelijk dat hij zo reageert, maar wij hebben met verschillende in valshoeken te maken. We hou den heus wel rekening met de gevestigde belangen, maar er moet ook ruimte zijn voor nieuwe ontwikkelingen. Het is jammer dat de heer Heijboer het zo opgenomen heeft. Het was beter geweest als er goede onderlinge afspraken waren gemaakt en dan was alles in harmonie verlopen en hadden allebei de bedrijven er voor deel bij gehad." Het verhuurbedrijf V.O.F. De Twin was niet voor commen taar bereikbaar. BURGH-HAAMSTEDE - De bewoners van de Nieuwe Havenweg in Burghsluis moeten nog tot september wachten eer zij een antwoord krijgen op de vraag of en wanneer er snelheids- remmende maatregelen worden getroffen op de weg. Dat was de uitkomst van een discussie tij dens de vergadering gisteren van de gemeente raad van Westerschouwen. Aan de orde was de lijst van projecten die de gemeente Wes terschouwen voor het eind van het jaar - als de gemeente op gaat in de gemeente Schou- wen-Duiveland - uitgevoerd wil hebben of zover op de rails dat ze niet meer afgeblazen kunnen worden. Eerder was over die lijst al uitgebreid ge discussieerd tijdens een verga dering van de commissie open bare werken. Toen werd door een - zij het krappe - meerderheid van de commissie gepleit voor een ge degen aanpak van de verkeers problemen op de Nieuwe Ha- In ieder geval tot september blijft de situatie aan de Nieuwe Havenweg in Burghsluis nog ongewij zigd. (Foto: Joop van Houdt) venweg én werd een lans ge broken voor reconstructie van de kern Westenschouwen. Tij dens de gemeenteraadsverga dering gisteravond werd die discussie nog eens dunnetjes overgedaan, alleen was de uit komst van de discussie een an dere. Advies Advies van de commissie was om de aanpak van de (par keerproblemen in Westen- schouwen bovenaan het lijstje 'reserve'projecten te zetten. Dat zou inhouden dat de kern als eerste aan de beurt zou ko men als er na het uitvoeren van de negentien projecten van de prioriteitenlijst nog geld over was. Na een uitvoerige discus sie, gelardeerd met twee schor singen, sprak een meerderheid van de raad zich uit voor plaat sing van reconstructie van Westenschouwen op de priori teitenlijst ten koste van de aanpak van de problemen op de Nieuwe Havenweg die dan - weliswaar bovenaan - op de re servelijst terecht komt. Dit laatste zeer tot ongenoegen van de SGP/RPF/GPV-fractie die zich van meet af aan heeft uitgesproken voor een duur zaam veilige aanpak van de problemen op de Nieuwe Ha venweg. Een sleutelrol werd vervuld door de WD-fractie. Eerder spraken de liberalen zich uit voor het aanbrengen van snelheidsremmers op de Nieuwe Havenweg, maar nu deden zij water bij de wijn. Bij monde van fractievoorzitter C. A. Hoorweg werd gepleit voor versobering van de plannen. Dit om geld vrij te maken voor reconstructie van Westen schouwen. PvdA-wethouder G. J. W. van der Salm ergerde zich zicht baar aan het verloop van de discussie. „Eerst werd hoge prioriteit toegekend aan aan pak van de problemen op de Nieuwe Havenweg en nu gaat het op het laatste moment weer de andere kant uit. Ik vind dat een zwalkend beleid van de raad," aldus Van der Salm. Hij voegde daar ter ge ruststelling van de bewoners van de Nieuwe Havenweg op de publieke tribune aan toe dat van uitstel wat hem betreft geen afstel komt. „De kans is groot dat het toch doorgaat," aldus de wethouder. RENESSE - Op het strand in Renesse is afgelopen weekend voor ongeveer 650 gulden aan strandspullen gestolen. Het strandhuisje is van een 31- jarige man uit Düsseldorf. Hij deed aangifte bij de politie van diefstal van vlieger, wind scherm en gereedschap. RENESSE - Bij een inbraak in een auto in Renesse is voor on geveer tweeduizend gulden aan spullen gestolen. De inbraak is gepleegd aan de Hogezoom tussen zondag 16.00 en maandag 2.00 uur. Uit de auto, eigendom van een negen tienjarige vrouw uit Ouwer- kerk, werden vier jassen, een radiocassettespeler en twee boxen gestolen. Oorlog is het enige spel, waarbij beide partijen verliezen. Walter Scott Perioden met zon HET WEER Vannacht enkele opklaringen en min. temp. ±9 graden. Overdag perio den met zon. Droog. Middagtemp. van 19 tot 23 graden. Wind uit richtingen tussen noordwest en noordoost, zwak tot matig, rond kracht 3, aan de kust vrij krachtig, 5. O Het laatste nieuws over de vliegramp in Eind hoven. Veerboot voor fietsers en voetgangers tussen Wemeldinge en Zierikzee weer in gebruik. Schouwen-Duiveland scoort met snelheidsover tredingen. Alexander van Keulen volgt Theo Moerland op als trainer van Bruse Boys. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. ZIERIKZEE - Twee auto's raakten gisteren be schadigd toen beide voertuigen op het parkeer terrein Mosselboomgaard in Zierikzee, tegelij kertijd achteruit een parkeervak uittreden. Een 27-jarige vrouw uit Haam stede probeerde nog een aan rijding te voorkomen toen zij zag dat ook de auto tegenover haar het parkeervak verliet. De bestuurder van deze auto, een 52-jarige man uit het Duit se Wolfenbuttel, deed dat ech ter niet en raakte met de trek haak van zijn auto de achterbumper van de auto van de vrouw. In Brouwershaven raakten twee auto's beschadigd bij een kop/staartaanrijding op de Kromwal. Een 28-jarige man uit Zierikzee hield het verkeer op de weg goed in de gaten, maar vergat hierbij zijn voor ganger, een 38-jarige man uit Huckelhoven. Deze remde, met het gevolg dat de Zierik- zeeënaar achterop de auto reed. Beide voertuigen raak ten licht beschadigd. BRUINISSE - In een woning aan de Meekrapstraat in Brui- nisse is maandagnacht inge broken. De inbraak werd omstreeks 4.30 uur gepleegd. Om binnen te komen is door de dader(s) een raam geforceerd. De buit bestond uit een portemonnee, een draagbare telefoon en een afstandsbediening. I VOOR NIEUWE ABONNEES een uniek Zeeuwsch I fotoboek "Voor twee cent s azijn in 'n kopje l Winkelwaarde 24.50 Als u zich deze maand tot wederopzegging abonneert op de Zie- rikzeesche Nieuwsbode betaalt u de eerste drie maanden slechts 12,50 per maand. Daarna betaalt u een termijnbedrag afhanke lijk van uw keuze uit onderstaande mogelijkheden.' JA, ik wil (na de eerste 8 maanden 12,50 per maand) een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving f190,00 'Indien u besluit na 3 maanden uw abonnement te beëindigen, stuurt u een briefje met uw opzegging naar onderstaand antwoordnummer. Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw I I I I I I l j I I I I I I I I I bank-/gironummer vermelden: lI II II II II I I Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1