Bouw vakantiepark Den Soeten Haert bij Renesse is stilgelegd Ontspannen sfeer kenmerkt druk bezocht Zonnemaire Buitengewoon 0 1 Gratis! r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE i 3afcg Natuur- en Vogelwacht blijft bij bezwaren Theatermuziek en picknicken bij vogelverschrikkers Fietsendieven Aanrijding bij afslaan tankstation 2 GELUKKIG 3 IJSBAAN 5 BROUWSE DAG 7 TENNIS Man gewond geraakt bij roofoverval in Renesse Hardrijders op de bon PROFITEER DUBBEL VAN DE EXTRA VOORDELIGE JULI-AKTIE. dé krant van schouwen -duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 15 JULI 1996 Dealer/importeur van toer-, stacaravans en paardentrailers Bouwmansweg 20 (parallel rijksweg Haamstede-Serooskerke) Telefoon 0111-652211 152e JAARGANG NR 26008 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 V- -r I»-.—1 L!SSrc »-• r_; ^-Spl t&ZiL - -U. De bouw van het vakantiepark voor gehandicapten is stilgelegd. De Walcherse Bouw Unie (WBU) hoopt echter na de bouwvakva kantie weer verder te kunnen bouwen. (Foto: Joop van Houdt) RENESSE - Een maand nadat door de rechter de door de gemeente Westerschouwen afgege ven bouwvergunning werd geschorst is het werk aan Den Soeten Haert, een vakantiepark voor gehandicapten langs de Kampweg bij Re- nesse stilgelegd. Bouwer Walcherse Bouw Unie hoopt na de bouwvakvakantie weer verder te kunnen gaan met de bouw. De Natuur- en Vogel wacht, die de kwestie bij de rechter aanhangig maakte, blijft bij haar bezwaren tegen het bou wen op deze plek. Het plan voor de bouw van een vakantiepark voor gehandi capten komt uit de koker van de Stichting Renesse, de eige naar van de grond. Enkele ja ren geleden werd het plan ge boren. Op gegeven moment deed de Stichting Renesse het plan over aan de Walcherse Bouw Unie. Die firma mocht het plan gaan uitvoeren mits de te bouwen huisjes verhuurd werden in plaats van verkocht en mits dertig procent 'van die huisjes geschikt zou worden gemaakt voor gehandicapten. Van meet af aan heeft de Na- tuur- en Vogelwacht Schou- wen-Duiveland zich verzet te gen het plan. Men vindt het 160 huizen tellende complex veel te grootschalig voor de geko zen locatie. Gert Jan Buth van de Natuur- en Vogelwacht: ,,Er werd in eerste instantie na tuurlijk een heel nobel verhaal bij verteld over een park voor gehandicapten, maar wij heb ben sterk het idee dat de bou wer zich niet aan die afspraak met de Stichting Renesse zal houden." Op het niet stoppen met de bouw is een boete van een half miljoen gulden gesteld. Buth: ,,Dat lijkt een heel bedrag, maar als je het per huisje omre kent valt dat best mee". De Natuur- en Vogelwacht vond en vindt dat Den Soeten Haert alleen benut mag worden als compensatielocatie voor recre- atiebedrijven die vanwege ho gere kwaliteitseisen hun standplaatsen groter maakten en er daardoor enkele moesten inleveren. „Wij zijn niet tegen kwaliteitsverbetering, maar wel tegen uitbreiding van de recreatiemogelijkheden op die plaats," aldus Buth. Vertraagd De gemeente gaat in de visie van Buth ook niet geheel vrijuit. Op de eerste plaats vindt de Natuur- en Vogel wacht dat de gemeente ten on rechte een bouwvergunning heeft afgegeven. Ten tweede heeft de gemeente volgens Buth veel te lang gedraald met het toepassen van bestuurs dwang nadat de rechter - een maand geleden - de bouwver gunning had geschorst en de bouwer zich daar niets van aantrok en gewoon doorbouw de. ,,Ze hebben er een maand lang omheen gedraaid en nu, één dag voor de bouwvakva kantie, is de bouw alsnog ge stopt. Volgens ons is er alles bij elkaar flink gesjoemeld." Als een gemeente tot bestuurs dwang overgaat moet men vol gens de wet eerst met de be trokkenen om tafel gaan zitten. Dat gebeurde vrijdag tijdens een hoorzitting in het gemeentehuis in Burgh-Haam- stede. G. van Kralingen, direc teur van de Walcherse Bouw Unie, liet toen weten dat hij had doorgebouwd, omdat het bedrijf beschikte over 'een deugdelijke bouwvergunning'. Van Kralingen gaat er van uit dat de problemen op korte ter mijn opgelost kunnen worden en dat de bouw van het vakan tiepark na de bouwvakvakan tie alsnog voortgezet kan wor den. Buth denkt daar anders over. De Natuur- en Vogelwacht houdt vast aan haar bezwaren tegen de bouw van een vakan tiepark op die locatie. ,,Dan moet de WBU toch wel met be hoorlijke concessies komen," laat Buth weten. „Maar dat zie ik nog zo snel niet gebeuren en dan is er voor ons geen reden om ons standpunt te wijzi gen." Burgemeester H. Tees van Westerschouwen ontkent dat de gemeente te lang geaarzeld zou hebben met het aanschrij ven van de WBU. „Op 13 juli hebben wij de' uitspraak van de rechter telefonisch doorge kregen en op 14 juli is er een aanschrijving richting WBU de deur uit gegaan," aldus Tees. De inmiddels door de gemeen te in de arm genomen raads man adviseerde de gemeente te wachten met verdere stap pen totdat de schriftelijke uit spraak - inclusief motivatie - van de rechter binnen was. Dat gebeurde op 25 juni. Tees wil samen met WBU, pro vincie en Natuur- en Vogel wacht om tafel gaan zitten. „We moeten kijken of we uit deze impasse kunnen komen," aldus Tees. Over de uitkomst van dat gesprek waagt Tees geen voorspellingen. ZONNEMAIRE - Muzikaal spektakel, indruk wekkende theaterprestaties, maar vooral een ontspannen sfeer. Dat zijn de sleutelwoorden van de tweede editie van Zonnemaire Buitenge woon. Het boerderijfestival - georganiseerd door Karin en Jaap Verseput, bijgestaan door 75 vrijwilligers - trok zaterdag meer dan 1500 mensen naar de boerderij van de Verseputs aan de Schaapweg bij Zonnemaire. Theater, muziek en picknicken tussen de vogelverschrikkers. De belangstelling voor het fes tival was zo groot dat op de weg er naar toe zelfs een be scheiden file ontstond. Fiet sers, auto's en wandelaars zochten hun weg over de smal le dijk die door de aan weers zijden geparkeerde auto's nog een stuk smaller was gewor den. „Het is drukker dan vorig jaar," beaamt Karin Verseput. „Ik heb zelf het idee dat men sen die vorig jaar geweest zijn nu terug zijn gekomen en fami lie en vrienden hebben meege bracht." Treme Terra zorgde voor Braziliaanse sferen. (Foto: Marijke Folkertsrna) Een bijzonder breed publiek bezocht Zonnemaire Buitenge woon en voor iedereen was er wel iets van zijn of haar gading te vinden. Meer nog dan vorig jaar tijdens de eerste editie. „We hebben ten opzichte van vorig jaar het programma uit gebreid. Het leuke is ook dat je steeds weer nieuwe ideeën op doet. We hebben hier al veer tien dagen allerlei kunste naars over de vloer en dat werkt inspirerend. Wij houden allebei van kunst en theater en dit is een ontspannen manier om dat te delen met anderen. Het leuke is ook dat mensen nu kennis maken met muziek en theatervormen waar ze anders misschien aan voorbij zouden gaan." De bezoekers van het festival kregen een goed uitgebalan ceerd programma voorgescho teld waarbij ook aan de kinde ren was gedacht. Zweefmolen „We hebben dit jaar bijvoor beeld een zweefmolen voor de kinderen. En een skelterbaan. Die zweefmolen is met een trekkertje uit Amsterdam hier naar toe gekomen. Daar heb ben ze drie dagen over ge daan," vertelt Karin Verseput. Vertelkunstenaar Frans Fop- pe wist in de tuin voor het huis zowel kinderen als volwasse nen te boeien met zijn Japans vertelkastje. Vervolg op pagina 2. ZIERIKZEE - In het afgelopen weekeinde deed een flink aan tal mensen aangifte bij de poli tie, omdat hun fiets was gesto len. Een 18-jarige man uit Krimpen aan den IJssel had zijn fiets aan de Laone in Renesse gezet, bij terugkomst bleek zijn fiets verdwenen. Het zelfde over kwam een twintigjarige man uit Stavenisse en een 28-jarige man uit Klundert. Van beide mannen stond hun fiets aan de Hogezoom in Renesse. Een 42- jarige man uit Ravensteijn overkwam het zelfde. Zijn fiets stond bij een strandover- gang in Renesse. Daarnaast hebben nog vijf mensen aan gifte gedaan van diefstal van hun fiets. De fietsen stonden op diverse plaatsen in de kern van Renesse. In bijna alle ge vallen betrof het duurdere ci- ty-bik^s of mountainbikes. De totale waarde van de ont vreemde fietsen bedraagt on geveer tienduizend gulden. ZIERIKZEE - Een 24-jarige man uit Kerkwerve sloeg op de N59 in Zierikzee linksaf om naar een benzinestation te rij den. Een achteropkomende au to reed hem daarop in de flank. Een 26-jarige man uit Zeven bergen kwam uit de kleine file, die achter de man uit Kerkwer ve reed en haalde in. Hij reed daarbij in de flank van de auto van de Kerkwervenaar. Beide voertuigen moesten door een takelbedrijf worden afge voerd. Tegenspraak moet opmerkzaamheid wekken, geen toorn. Marquise de Sablé Perioden met zon HET WEER Vannacht wolkenvelden en droog. Min. temp. omstreeks 11 graden. Overdag perioden met zon en droog. Middagtemp. vanl8tot24graden. Zwakke tot matige noordelijke wind, rond kracht 3, aan de kust af en toe vrij krachtig, 5. Negentig procent van de Nederlanders van acht tien jaar en ouder zegt gelukkig te zijn. Hemelwater van gebouwen Comeliastichting kan worden gebruikt voor de Zierikzeese ijsbaan. Brouwse Dag volgend jaar mogelijk meerdaags evenement. Arno Jongsma is de winnaar van het Dikke Toren- toernooi. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. RENESSE - Een twintigjarige man uit Faasse is afgelopen nacht omstreeks half vier aan de Stoofweg in Renesse overvallen en gewond ge raakt. De jonge man was op weg naar een camping. Plotseling werd hij met een hard voorwerp krachtig op zijn hoofd gesla gen. Tegelijkertijd werd hem gesommeerd, dat tij zijn porte monnee af moest geven. On danks het feit, dat het slacht offer behoorlijk suf en duizelig was door de klap, slaagde hij erin uit handen van de over valler te blijven. Hij heeft zijn portemonnee niet afgegeven. Het slachtoffer was echter zo danig gewond aan zijn hoofd, dat hij zich onder dokterbe handeling moest laten stellen. De jonge man is door een pas serende automobilist naar het politiebureau gebracht. Hij is daarop naar een dokter ver voerd, die de wond heeft be handeld. De politie onderzoekt deze zaak met twee recher cheurs. SEROOSKERKE - De politie hield zondag een snelheidscon trole aan de Serooskerkseweg in Serooskerke. De controle vond plaats tussen 13.00 en 16.00 uur. Er kwamen rond die tijd 1375 voertuigen langs. Tegen 66 be stuurders werd proces-verbaal opgemaakt. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 117 km per uur. VOOR nieuwe abonnees een uniek Ze^uwsch fotoboek "Voor twee cent azijn in 'n Kopie S Winkelwaarde 24.50 Als u zich deze maand tot wederopzegging abonneert op de Zie- rikzeesche Nieuwsbode betaalt u de eerste drie maanden slechts 12,50 per maand. Daarna betaalt u een termijnbedrag afhanke lijk van uw keuze uit onderstaande mogelijkheden.' JA, ik wil (na de eerste 3 maanden a 12,50 per maand) een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 KWARTAALabonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 'Indien u besluit na 3 maanden uw abonnement te beëindigen, stuurt u een briefje met uw opzegging naar onderstaand antwoordnummer. Naam Dhr./mevr Adres Postcode Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw i I I I I (~~J j I I I I I I I I I bank-/gironummer vermelden: IL_J II II II II II II II Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. TTr Antwoordnummer 12,4300 VB Z-erikzee. BQ Plaats: Geb.datum:.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1