Het Baken Scharendijke is dringend toe aan onderhoud Zoekplaatje Speelveldje mag van rechter open blijven Turbulent 1995 voor de Provincie Zeeland levansa Hedi Bogaers exposeert in Stadhuis Brouwershaven Q Bestelbus bijna te water Poppenhuizen, fantasiefiguren en dorpskern in Bewaerschole Gemeenteraad moet 439.000 gulden op tafel leggen VRIJDAG 12 JULI 1996 NR 26007 3 Verwachting t/m dinsdag 16 juli Gemeente Westerschouiven in ongelijk BURGH-HAAMSTEDE - Een zestigtal omwo nenden en vertegenwoordigers van de scholen in Burgh-Haamstede hebben zich boos gemaakt op het gemeentebestuur van Westerschouwen. Ze zijn boos omdat de gemeente een speel veldje aan de Irenestraat vol wil zetten met huizen. Het buurtcomité vond het on terecht dat de veldjes bebouwd zullen worden en stapte naar de rechter. In eerste instantie kon de rechter in Middelburg geen uitspraak doen, omdat de gemeente de vrijstelling vol gens artikel 19 WRO verleen de, zonder dat er concrete bouwaanvragen waren. Vernietigd Nu is er echter in deze zaak een uitspraak gedaan door de rechtbank in Middelburg, af deling bestuursrecht. Het besluit volgens artikel 19 geno men door de gemeente Wester schouwen en de verklaring van geen bezwaar door de provin cie is daarin vernietigd op grond van formeel-juridische argumenten. Boos Het buurtcomité maakt zich nu boos over het gevoerde be leid ruimtelijke ordening van de gemeente Westerschouwen. ,,De raadsleden binden zich aan eerder ingenomen stand punten bij een procedure die niet door de beugel kan en de wethouder Ruimtelijke Orde ning blijft blunderen. Zeeland bouwt te veel in de vrije sec tor," aldus een persbericht van het buurtcomité. Het comité zal zich tegen het volbouwen van allerlei open ruimtes blij ven verzetten. MIDDELBURG - Het jaar 1995 is een turbulent jaar geweest voor het personeel van de Provin cie Zeeland. Dat jaar stond namelijk in het ka der van grootscheepse bezuinigingen en een in grijpende reorganisatie van de Middelburgse directies en stafeenheden. Dit staat in het soci aal jaarverslag van de Provincie. Naast de wijziging van de hoofdstructuur verdween een complete managementlaag. Dit had uiteraard grote gevol gen voor het personeel. Met de invoering van een nieuw soci aal statuut en diverse regelin gen konden echter gedwongen ontslagen worden voorkomen. In totaal zijn zestig (van 640 naar 580) arbeidsplaatsen ver vallen. Deels is dit opgevangen door de mogelijkheid van per soneel om vervroegd uit te tre den. Van grote invloed op de reor ganisatie is ook de mogelijke invoering van de afstandsbe diening van bruggen en sluizen van het Kanaal door Walche ren geweest. In principe is be sloten tot invoering maar een definitief besluit was aan het einde van het verslagjaar nog niet genomen. Ook voor de PSD was 1995 een roerig jaar tje. Door de besluiteloosheid rond de WOV was de aanschaf van een vijfde veerboot steeds weer een discussiepunt. Uit eindelijk is besloten tjoch over te gaan tot de bouw van een nieuw schip, dat omstreeks april 1997 geleverd zal worden. De belangrijkste verandering is de nieuwe structuur waar maximaal twee management- lagen in mochten zitten. Ver der zijn de beleidsvelden Ruimtelijke Ordening, Milieu en Water in één directie geko men. In mei vorig jaar zijn de nieuwe directeuren aangewe zen voor de directies Welzijn, Economie en Bestuur (WEB), Ruimte, Milieu en Water (RMW) en Infrastructuur en Vervoer (I&V). De wens om de medewerkers van' 'deze nieuwe directies zoveel mogelijk in één pand te herbergen bete kende voor de meesten dat ze moesten verhuizen." Verder onderzoekt de provin cie de mogelijkheden om één loket in te stellen voor het be drijfsleven. Bij dit initiatief zijn betrokken de Kamers van Koophandel en Fabrieken, het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf Zuid-West Neder land en de grote gemeenten in de provincie. Mens als bron van inspiratie ZIERIKZEE - De Zierikzeese kunstenares Hedi Bogaers exposeert van 22 juli tot en met 20 au gustus in het stadhuis van Brouwershaven. De tentoonstelling wordt vrijdagmiddag 19 juli om 16.00 uur officieel geopend door de beeldend kunstenaar Dies de Jonge. een bepaald idee aan het werk te gaan en zodoende te ervaren dat je, soms via allerlei omwe gen, uitkomt op een vorm, die de lading van het begrip totaal dekt. Meestal werkt zij figuratief, maar indien het concept om ab stractie vraagt, schuwt zij het verbeelden in abstracte vor men zeker niet. Omdat het werken op het plat te vlak bleef boeien, is zij naast het beeldhouwen ook gaan schilderen. Haar visie als beeldhouwer is herkenbaar in haar schilderijen. Deze wor den, gebruik makend van ster ke kleurcontrasten, meestal getypeerd door grote monu mentale, figuratieve vormen. Deze overzichtstentoonstel ling van Hedi Bogaers bevat beelden én schilderijen. De mens is voor haar de belang rijkste bron van inspiratie. De mens als een uniek en tot zo veel in staat zijnd wezen. Goe de kanten van het leven wor den belicht, maar ook zijden waar men soms liever de ogen voor zou sluiten. Hedi Bogaers probeert in haar werk een evenwicht te vinden in zaken als recht en onrecht, strijd en overwinning, oorlog en vrede. De kunstenares heeft de oplei ding plastische en ruimtelijke vormgeving aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam gevolgd. Uitdaging Gedurende deze opleiding werd veel aandacht besteed aan idee-ontwikkeling. Er werd veel aandacht besteed aan ht zoeken naar vormen waarin abstracten begrippen kunnen worden verbeeld. Nog steeds ervaart Hedi het als een enorme uitdaging om vanuit De tentoonstelling in het stad huis van Brouwershaven is ge opend op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Deze tijden kunnen worden aangepast, indien men het in Smalstads stadhuis noodzakelijk vindt het tropen rooster in te voeren. Bij twij fel kan men bellen naar: 691651. Advertentie Nieuwerkerk UN Astraat 10 Brouwershaven 0111-691634 technisch installatieburo Noorddijkstraat 8 verkoop en reparatie WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. 13 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht west 3 Maandag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht variabel 3 Dinsdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 21 graden Windkracht n.oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 13 juli Zon op 05.36, onder 21.53 Maan op 04.01onder 19.54 14 juli Zon op 05.37, onder 21.52 Maan op 04.50, onder 20.37 15 juli Zon op 05.38, onder 21.51 Maan op 05.43, onder 21.15 Nieuwe Maan: 15 juli (18.16) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De invloed van een hoge- drukgebied wordt de komende da gen merkbaar. De zon gaat de hoofdrol spelen en het blijft droog. Komende nacht overheerst de be wolking en daalt het kwik tot rond 13 graden. Ook de dag begint met vrij veel bewolking, maar neerslag valt er niet. Vooral in het zuiden van het land krijgt de zon steeds meer de ruimte. Daar wordt het ook het warmst met maxima dichtbij de 25 graden. In het noorden blijft de tem peratuur steken bij 20 graden. Er staat daarbij een zwakkke tot mati ge, later op de dag op de Wadden zee mogelijk vrij krachtige, zuidwes telijk wind. Zondag verandert er in dit weerbeeld maar weinig. Misschien dat er ook voor de noordelijk provin cies wat meer zon is weggelegd. Het rustige weer hangt samen met een hogedrukgebied dat de komende week bij Ierland komt te liggen. De wind zoekt de noordoosthoek op, waardoor de temperatuur een stapje terug moet doen. ZIERIKZEE - Een 32-jarige man uit Aalsmeer zag donder dag middag zijn gehuurde be stelbus aan de Scheepstim- merdijk in Zierikzee bijna het water induiken. De man had de bus op de haven geparkeerd èn daarbij ver ruimd' om de wagett' op de handrem te zetten. Omdat het busje opeen' aflopend' talud stond ging het in beweging en reed op het water af. Het busje bleef op het randje van de ha ven hangen. Dankzij doortas tend optreden van omstanders en een takelbedrijf kon de bus op het droge blijven. ZIERIKZEESCHE RHI NIEUWSBODE Kal Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111 -416551 Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190.00 (autom. afschr.) ƒ180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W. BURGH/HAAMSTEDE- in de Bewaerschole aan de West- straat 18 in Haamstede wordt van 20 juli tot en met 3 augus tus een expositie gehouden van poppenhuizen, fantasiefiguren en een dorpskern in miniatuur. Deze tentoonstelling is het re sultaat van ongeveer drie jaar huisvlijt van de familie Geene uit Goes. Mevrouw Geene: 'Al les ziet er uit als in de tijd van rond 1930. De bakker, melk boer, en de ijscoman lopen in de straat. Verder zijn er een hoedenwinkel, een kruidenier en een stoffenwinkel'. Er vliegt in de Bewaerschole ook een heks op haar alterna tieve bezem, terwijl andere sprookjesfiguren lijken weg te dromen. Naast de poppenhuizen wor den de poppen van Marri Huis- sen-Geene tentoongesteld. De meeste poppen lijken zo uit sprookjes te zijn weggelopen. Ruim tien jaar gpleden werd de eerste pop 'geboren' en daar mee een nieuwe hobby voor Marri Huissen. Zij heeft in middels zoveel poppen dat een deel ervan in dozen op zolder huist, maar het grootste deel 'bevolkt' de huiskamer. Om anderen ook zo enthousiast te maken geeft zij elk jaar enkele cursussen. Voor deze expositie heeft zij ook enkele kleine kopjes ge maakt, die lijken te ontsprui ten aan een zaaddoos van een plant. De expositie in de Bewaerscho le is geopend van maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Het Baken in Scharendijke wordt verbreed tot vijf meter en verder moet er veel onderhoud aan gebeuren. (Foto: Marijke Folkertsma) MIDDENSCHOUWEN- Het groot onderhoud aan het Baken in Scharendijke is dringend noodzakelijk gebleken. Het college van b. en w. van Middenschouwen stelt de gemeenteraad voor daar een krediet van f 493.000,voor be- chikbaar te stellen. De raad stelde in november al een krediet beschikbaar ten behoeve van de voorbereiding van het uit te voeren grosot on derhoud aan het Baken. De technische dienst heeft inmid dels bestek, bestektekening en een kostenraming gemaakt. De belangrijkste uitgangspun ten voor het werk: de breedte van de rijbaan wordt 5.10 m, aangevuld met een grasbeton- tegel; de waterafvoer wordt gerealiseerd door het plaatsen van kolken, die worden aange sloten op de bestaande leiding en er wordt voorzien in een verbinding met de Klooster- weg. Deze verbinding is nood zakelijk, indien voor de Platte- weg in de toekomst wordt be sloten eventueel éénrichtings verkeer in te stellen. Het voorstel komt aan de orde in de gemeenteraadsvergade ring op donderdag 18 juli in het gemeentehuis te Scharendijke, aanvang 19.30 uur. Bouw schuur De raad wordt verder voorge steld een voorbereidingsbe- sluit vast te stellen om de bouw van een schuur op het perceel Zandweg 15 in Kerk- werve van de heer P. Berre- voets mogelijk te maken. Op het perceel rust een agrarische bestemming, maar het college ziet geen planologische bezwa ren en acht een dergelijke schuur op deze locatie accepta bel. Eenzelfde voorstel doen b en w ook ten aanzien van een aan vraag van Bouwbedrijf Van der Schelde voor de bouw van een woning op het perceel hoek Elkerzeeseweg/Dijkstraat in Scharendijke. Het college komt terug op een eerder genomen raadsbesluit geen subsidie te verlenen aan de Cliëntenbond, afdeling Zee land. Betreffende organisatie heeft een bezwaarschrift inge diend tegen die afwijzing en de commissie voor bezwaar- en beroëpsschriften heeft dit ge grond verklaard. B. en w. stel len de raad nu voor de Cliën tenbond een eenmalige subsi die te verstrekken van twee cent per inwoner. De raad behandelt verder nog drie subsidieverzoeken. B. en w. stellen voor het verzoek van de Stichting Hulp aan Oorlogs slachtoffers Bosnië-Herzegovi- na af te wijzen. Wel passend binnen het subsidiebeleid van Middenschouwen vindt het college een extra bijdrage van 25,- per persoon, ouder dan zestig jaar, aan het Oranjeco mité Kerkwerve voor de be- jaardenreis, met een maxi mum van 1.000,-. Lezen Tenslotte wordt de raad voor gesteld een krediet van 4.504,- te voteren voor de aan schaf van een methode voor be grijpend lezen door openbare basisschool 't Mêêtje in Elle- meet. Een kring huizen, gezellig gedrapeerd rondom een pleintje. Dat is het Zoekplaatje van deze week. Maar in ioelke kern van Schouwen-Duiveland staan deze huizen en op welke lokatie? Wie het weet maakt kans op een cadeaubon van 25 gulden. Het zoek plaatje van vorige week leverde 29 reacties op. Er werd gegokt op een varkenshouderij aan de Lange Blokweg en de gebouwen van Zeelandia aan de Fonteine in Zierikzee. Maar het enige juis te antwoord was de meelfabriek van Krijger aan de Hogeboom- laan in Renesse. Op het zoekplaatje waren zes silo's en een buik wagen van deze fabriek te zien. Uit de stapel goede inzendingen werd de kaart van J. van Damme Dapperweg 17 4328 BA Haam stede als winnende inzending getrokken. Naar hem of haar wordt de cadeaubon gestuurd. Lezers die weten waar boven staande foto werd gemaakt maken daar eveneens kans op wan neer zij een kaart of briefje met de juiste lokatie sturen naar de redactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode Postbus 1 4300 AA Zie rikzee. De inzendingen moeten uiterlijk woensdag 17 juli bij de redactie binnen zijn. Aan de buitenzijde graag het woord Zoekplaatje ver melden. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3