Meerderheid voor aanpak Havenweg Toeristen-dinsdag Zierikzee Commissie breekt lans voor aanpak parkeerprobleem Westenschouwen Delingsdijk wordt afgesloten voor verkeer tijdens werkzaamheden Botsing Diefstal Fietsen gestolen Fietsster tegen auto Lijk zeiler aangetroffen Vernielingen Oproep getuigen Diaserie Haamstede Voorlichting COC over HIV Pogingen tot inbraak Verzoek om opsporing Verkeersremmers Bernhardstraat geschrapt Vandaag en maandag 15 juli DONDERDAG 11 JULI 1996 NR 26006 3 CDA wilnatuurlijke chicane BURGH-HAAMSTEDE - Het ziet er naar uit dat maandag een nipte meerderheid van de ge meenteraad van Westerschouwen zich. uit spreekt vóór het treffen van snelheidsremmen- de maatregelen op de Nieuwe Havenweg in Burghsluis. Dat concludeerde wethouder ir. C. W. Veerhoek gisteren na afloop van de vergadering van de commissie openbare wer ken van de gemeente. Tijderis de vergadering moest de commissie jdch uitspreken over een door college en dienst hoofden opgestelde lijst van nog uit te voeren werken. Op die lijst ook de aanpak van de problemen op de Nieuwe Ha venweg. De bewoners van die weg klagen al jaren over hin der van het verkeer. Het college wil vijf snelheids remmers aanbrengen om een einde te maken aan die proble men. De fracties WD en SGP/RPF/GPV spraken zich tijdens de commissievergade ring uit voor uitvoering van dat plan, maar een ander ge luid kwam van de zijde van PvdA en CDA. De PvdA - uit gezonderd wethouder G. J. W. van der Salm - vindt vijf ver keersremmers teveel van het ZIERIKZEE - Op de Weg naar de Val ontstond woensdag een kop/staart botsing tussen twee voertuigen komende uit de richting Zeelandbrug. Een 54 jarige man uit Nieuwer- kerk was niet in staat zijn auto tijdig tot stilstand te brengen toen een voor hem rijdende au tomobilist afremde door de noozaak van het verkeer. Bei de voertuigen liepen lichte schade op. RENESSE - Een 37 jarige man uit Wipperfurth deed aangifte van diefstal van twee ATB fietsen. De fietsen stonden woensdagochtend afgesloten op de Zeeanemoonweg in Re- nesse. Een 71 jarige man uit Renesse deed aangifte van diefstal van een blauwe vlag. De vlag werd ontvreemd vanuit een vlagge- mast uit een stuk bouwland aan de Stoofweg. RENESSE-Een 16-jarige inwo ner van Roosendaal deed aan gifte van diefstal van zijn fiets. Het rijwiel stond afgeslo ten bij de duinovergang Ramp- weg/Laone. Aan de Hogezoom in Renesse werden dinsdag tussen 17.00 en 18.00 uur twee fietsen gestolen. Ze zijn eigendom van een 18-ja- rige inwoner van Ekeren. De fietsen stonden afgesloten. BROUWERSHAVEN- Een 50- jarige inwoonster vin Viersen (D) kwam dindagmiddag om streeks 17.00 uur op de Heer- nisweg in Brouwershaven op haar fiets in aanrijding met een auto, bestuurd door een 27- jarige inwoner uit Apeldoorn. De auto reed over de Heernis- weg en wilde een inrit inrij den. Op dat moment reed de fietster tegen de auto op. Een klein deukje in de linker ach terportier was het gevolg. YERSEKE-In de jachthaven van Yerseke werd dinsdag middag het stoffelijk over schot aangetroffen van de sinds vrijdagavond 28 juni ver miste David John Harding uit Gypsy Hill (E.). Het stoffelijk overschot, drij vend in het water van de jacht haven, werd opgemerkt door enkele mensen, die bezig wa ren met onderhoudswerk zaamheden aan hun boot. Uit het tot op heden ingestelde onderzoek is niet gebleken dat er sprake is van enig misdrijf. In opdracht van de officier van justitie in Middelburg zal sec tie worden verricht ten einde de doodsoorzaak vast te stel len. Het slachtoffer was één van de drie opvarenden van een uit Engeland (Lindon Grove) af komstig zeilschip, dat op 27 ju ni ligplaats had gekozen in de jachthaven aan de Kettingweg in Yerseke. goede. PvdA-woordvoerder C. Verton liet weten dat wat hem betreft het aanbrengen van twee snelheidsremmers vol doende is. CDA'er H. J. Klatter pleitte voor een andere oplossing. Hij wil dat alleen bestemmings verkeer nog toegelaten mag worden op de weg. Het door gaand verkeer zou dan via de weg bovenlangs Burghsluis moeten passeren. ,,Dan krijg je eern natuurlijke chicane," al dus Klatter. Volgens wethou der Veerhoek geen goed idee. Volgens hem is dat - gezien de nabijheid van de haven - een gevaarlijke oplossing. Aanvankelijk trok Veerhoek de conclusie dat er zich binnen de gemeenteraad een meerder heid tegen het college plan af tekende. Verton stelde hem ge rust. „Ik kan ook neuzen tellen en ik tel zeven voor (SGP en WD) en zes tegen (PvdA - mi nus Van der Salm - en CDA)." RENESSSE- ïn de nacht van dinsdag op woensdag werden in Renesse zes jongeren aange houden wegens het plegen van vernielingen. De jongeren liepen vanaf de Stoofweg in Renesse in de rich ting Ellemeet en waren bezig reflectorpaaltjes op de rijbaan te gooien. In totaal werden ne gen paaltjes met hoezen aange troffen, maar wellicht zijn er meer exemplaren vernield. De zes jongeren hebben elk een be drag van f 90,— moeten betalen en krijgen nog een rekening van Rijkswaterstaat. Een 20-jarige inwoner van Rot terdam werd aangehouden we gens baldadig gedrag. De man was op de Korte Reke bezig een kinderfietsje te vernielen. Ook hij moest een bedrag van f90ibetalen. WESTKAPELLE- De regiopo litie Walcheren roept getuigen op in verband met een ver keersongeval op zaterdag 6 ju li, waarbij omstreeks 3.30 uur de 21-jarig voetganger Jurgen Graauwmans uit Breda om het leven kwam. Het slachtoffer was via de Grindweg onderweg, komende uit de richting van de Hooizol der en gaande in de richting van Westkapelle en liep ter hoogte van Boudewijnskerke. Het fietspad van de Grindweg wordt zeer vaak gebruikt door nachtelijke discogangers. Wie getuige is geweest van dit on geval wordt verzocht contact op te nemen met de regiopoli tie Walcheren. Het ongeval vond vlak ibj de Hooizolder plaats. De politie is met name geïnteresseerd in mensen die in de bewuste nacht tussen 3.00 en 4.00 uur de Grindweg heb ben gebruikt. Zij worden na drukkelijk gevraagd zich te melden bij het politiebureau in Vlissingen, tel. 0118-424400. BURGH-HAAMSTEDE - In Slot Haamstede wordt vanaf 16 juli een diaserie vertoond over de geschiedenis van dit kasteel. Dat gebeurt iedere dinsdag avond in de kelder vanaf 19.00 uur. Ook op woensdag na overleg over het tijdstip met de YVV. Haamstede is maar gedeeltelijk te bezichtigen om dat het grootste deel nog in privé-gebruik is. Het slot da teert van 1229 en is tussen 1963 en 1973 gerestaureerd waarbij de Ridderzaal weer tevoor schijn is gekomen. Deze kan bezocht worden na de diaserie, die een kwartier duurt. MIDDELBURG - Het COC Midden Zeeland organiseert in samenwerking met de GGD een voorlichtingsavond over HIV en Hcpatitus B. Deze voorlichting, speciaal ge richt op mannen en jongens, begint om 21.00 uur en wordt gehouden in het COC-café G<fjdwaard in de Lange Noordstraat 52 in Middelburg. Verwachting t/m maandag 15 juli WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 20 graden Windkracht z. west 4 Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 20 graden Windkracht west 4 Maandag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 12 juli Zon op 05.35, onder 21.54 Maan op 03.17, onder 19.05 Nieuwe Maan: 15 juli (18.16) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Schoorvoetend verliest het weer zijn wisselvallige karakter. De komende dagen hebben we nog wel te maken met wolkenvelden maar het blijft bijna overal droog en 's mid dags is het rond de 20 graden. Na het weekeinde loopt de temperatuur verder op en krijgt de zon meer ruim te. De afgelopen dagen veroorzaak te een actieve depressie stormach tig weer met veel neerslag, vooral in midden-Europa. Deze depressie is inmiddels opgevuld en van de weer kaart verdwenen. Een hogedrukge- bied, waarvan de kern boven de At lantische Oceaan ligt, breidt zich nu over het Europese vasteland uit en brengt rust in de atmosfeer, ook in onze omgeving. De eerstkomende dagen passeren hier nog wel enkele storingen, maar die hebben het grootste deel van hun activiteit dan al verloren. Vannacht trekt ook een storing over het land. Het blijft bijna overal droog maar het is wel meest bewolkt. Het kwik daalt tot om streeks 12 graden. Morgenmiddag wordt het een graad of 20 en vooral in het binnenland schijnt de zon af en toe. WESTERSCHOUWEN- Een 23- jarige inwoonster van Hattin- gen deed aangifte van een po ging tot inbraak in haar auto, die dinsdag geparkeerd stond op de parkeerplaats aan de Ho gezoom in Renesse. Er werd niets weggenomen uit de auto. Een 69-jarige inwoner van Haamstede deed aangifte„van een poging to£.inbraak'in zijp.'f woning. De 'achterdeur werd beschadigd, maar de daders zijn niet in de woning geweest. In de winkel op een camping aan de J. J. Boeijesweg in Haamstede werd ook een po ging tot inbraak gedaan. De beide voordeuren van de win kel werden beschadigd. De da ders zijn niet binnen geweest. ZIERIKZEESCH E (R9jj NIEUWSBODE Ia Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar 190,00 (autom. afschr.) ƒ180,00 Losse nummers 1.25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7.50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W. ZIERIKZEE- Het zomerprogramma voor de tweede toeristendinsdag op 16 juli in Zierikzee voorziet weer in een kinderrommelmarkt op het Havenplein, uitsluitend voor kinderen uit Zierikzee in de leeftijd van 6 tot 12 jaar Het jeugdcircus Reinardi treedt op om 11.00, 13.00 en 15.00 uur op het Havenplein. Verder staat daar een spring kussen opgesteld en kunnen kinderen zich laten schmin ken. Voor de muzikale klan ken zorgt het looporkest Eup- honia van 13.00 tot 17.00 uur. De paardentram maakt ritten door de stad en het draaiorgel Alanti speelt vrolijke deun tjes. Vanaf de haven begint er om 13.30 uur een zeiltocht en er zijn rondvaarten om 10.30 en 14.00 uur.De musea zijn geo pend, evenals de Dikke Toren en het Burgerweeshuis. ZIERIKZEE- De politie doet een verzoek om opsporing naar de pigenaar van een kat, die maandagavond werd aangere den op de Weg naar de Val. Het dier is met een shock naar dierenarts Bergsma in Zierik zee gebracht. Het betreft een gecyperde kat met een lederen riempje om de nek, met daar aan een kokertje. De parkeersituatie in Westenschouwen is de bewoners al lang een doorn in het oog. Ondanks de nabijheid van een groot parkeerter rein wordt op ongewenste plaatsen geparkeerd, (archieffoto) BURGH-HAAMSTEDE - Het plan om verkeers- remmende maatregelen te treffen in de. Bern hardstraat wordt afgeblazen, maar er wordt alsnog werk gemaakt van de aanpak van de ver keersproblemen in Westenschouwen. Dat zijn - als het college het ad vies van de meerderheid van de commissie openbare wer ken volgt - de belangrijkste verschuivingen in de prioritei tenlijst van nog uit te voeren werken in Westerschouwen. De uit te voeren werken ver gen een investering van een kleine 20 miljoen gulden. Aan de commissie werd een oordeel gevraagd over de prio riteitenlijst die door de het Westerschouwse college en de diensthoofden na een week endje brainstormen tijdens het zogenaamde 'zomerconelaaf' was samengesteld. „We heb ben wel veertig plannen, maar geen geld voor veertig plan nen," zei wethouder ir. C. W. Veerhoek eerder over dat zo merconelaaf. Veerhoek kon na afloop van de vergadering gis teravond tevreden vaststellen dat de discussie het college niet noopt tot al te grote verschui vingen in de lijst. Op de prioriteitenlijst prijkten twintig grote en kleine projec ten. Mocht er nog geld over schieten dan zaten er nog zeven projecten op de reservebank. Op geen van beide lijsten was de verkeersproblematiek in het buurtschap Westenschou wen te vinden. Drie van de vier fracties pleitten er voor aan pak van die problemen alsnog op de lijst van nog uit te voeren projecten te zetten. Brieven VVD-commissielid A. M. J. van Holthe tot Echten-Booms- ma stelde in een eerste reactie op de lijst de aanpak van de problemen in Westenschouwen te missen. „De problemen daar zijn toch groot. Daar hebben we heel wat brieven over ge kregen". H. Klatter (CDA) sloot zich daarbij aan, evenals SGP/RPF-vertegenwoordiger J. van den Berge. ,,Dat moet in ieder geval meegenomen wor den," aldus Klatter. Zowel Klatter als Van Holthe pleit ten voor het verplaatsen van de bushalte van de Rotonde naar een andere lokatie. PvdA- er C. Verton repte niet over de kwestie. Ook van de zijde van de publie ke tribune werd aangedrongen op aanpak van de problemen in Westenschouwen. Ing. A. J. Jansen van Noordzeecamping Duinoord stelde dat gasten op zijn terrein last hebben van het parkeren van auto's aan de Steenweg. Hij rekende de com missi e voor dat toch minstens 150 campinggasten per nacht - in het hoogseizoen - wakker liggen vanwege dichtklappen de portieren en wegrijdende auto's. „En dan verhindert het belang van enkelen het genot van velen." De boodschap aan het college was duidelijk. Om financiële ruimte te maken werd eensge zind gepleit voor het schrap pen van het plan voor het aan brengen van verkeersremmers in de Bernhardstraat. Een groot aantal andere verkeers technische projecten bleef op de prioriteitenlijst staan: her inrichting van Laone, Zeedis- telweg, Zeeanemoonweg en Hogeweg, reconstructie van Burghseweg, Leliëndaleweg, het kruispunt Hogeweg/ Kraaijensteinweg en het fiets/voetpad langs de Kloos- •terweg. Ook op de lijst het treffen van verkeersremmende maatrege len op Hogezoom en Kablpe- laarsweg. 'Reservë'plannen. zijn: reconstructie Burghse Ring, Breedsteweg, gedeelte Sluispad, het aanbrengen van snelheidsremmers op de Mau- ritsweg, de aanleg van een voetpad langs de Korte Moer- mondsweg en de verbetering van de verlichting op de Strandweg. Het werk wordt in gedeelten aangepakt, zodat de weg niet over de volle lengte dicht gaat. Op de vakken waar gewerkt wordt geldt een algehele af sluiting. Voor het verkeer wor den omleidingsroutes aangege ven. De afsluiting geldt op beide dagen van 07.00 uur tot circa 21.00 uur. Buiten deze tij den mag de weg bereden wor den met een maximum snel heid van vijftig kilometer per uur, omdat het oppassen is voor opspattend split. De werkzaamheden beginnen aan de kant van Brouwershaven. De Delingsdijk wordt voorzien van een nieuwe slijtlaag. Als dit is gebeurd, moet de weg op 18 en/of 19 juli nog een keer on derhanden 'worden genomen voor het aanbrengen van de be lijning. Dit soort wegwerken kan alleen maar in de zomer worden gedaan vanwege de be nodigde buitentemperatuur. Gehele afsluiting van wegen waaraan gewerkt wordt is ver plicht ingevolge de wet Arbo. De provincie kiest daarvoor, omdat er in het verleden al te veel ongelukken met werkers aan de weg zijn gebeurd. BROUWERSHAVEN - De weg- over de Delingsdijk tussen Brouwersha ven en Serooskerke zal tussen donderdag 11 juli en maandag 15 juli afge sloten worden voor het verkeer, in verband met onderhoudswerkzaam heden. De Delingsdijk wordt voorzien van een nieuwe slijtlaag en er wordt een nieuwe belijning aange bracht. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3