ujgua 'Leuk om uit te puzzelen waar iemands klachten vandaan komen' Presentatie van hobby's tijdens Visserijdagen AH Wasbon Excursies natuur op Neeltje Jans deurloo intermeubel 'Turbo-cursus' zwemmen in zwembad Onderdak met t team van Cor Melissant kunt u wel door de bocht Acuvue contactlenzen ra ALEX DE NIE OPTIEK TUINMEUBEL VOORDEELMAAND PRUIMING NU SHOWROOM-MODELLEN MET GIGANTISCHE KORTINGEN TOT 50% KOM KIJKEN Haringvlietplein 4 Zierikzee Tel. 0111-412946 's Maandags gesloten Donderdagavond koopavond BROUWERSHAVEN - Wanneer ze over osteopatie praat, beginnen haar ogen te stralen en klinkt in haar stem een groot enthousiasme door. ,,Het is zo leuk om het functioneren van iemands lichaam als totaal te bekijken en uit te puzzelen waar zijn of haar klachten vandaan komen." Wilma Kooman uit Zierikzee is 31 jaar. Najaren van studie en praktijk ervaring, waarin ze achtereenvolgens de opleiding fysiotherapie, een aantal aanvullende cursussen en de opleiding osteopatie volgde, begint zij in Brou wershaven een eigen osteopatie-praktijk. De eerste op Schouwen-Duiveland. In het Zakwoordenboek der Geneeskunde wordt osteopa tie omschreven als een Ame rikaanse geneeswijze waar bij er van uit wordt gegaan dat genezing van vele ziek ten kan worden bereikt door behandeling van skeletaf wijkingen. „Het gaat altijd om klachten die iets te ma ken hebben met de gewrich ten of het bewegingsappa raat van het lichaam," aldus Kooman. Zo kunnen botbreuken of valpartijen, waarvan de ge volgen ogenschijnlijk goed genezen, achteraf chronische hoofdpijn, rugpijn of nek- klachten tot gevolg hebben. Dit omdat ze toch een blij vende beschadiging of ver stijving van een gewricht hebben veroorzaakt. Chronische klachten Omgekeerd kunnen gewrich ten of het bewegingsappa raat ook worden beschadigd door inwendige oorzaken, als bijvoorbeeld een verzak king van de baarmoeder bij vrouwen. Volgens de osteo- pate lopen veel mensen rond met kleine beschadigingen aan gewrichten zonder dat ze daar last van hebben. „In die gevallen is behandeling ab soluut niet nodig." Voor mensen met chronische klachten kan een osteopati- sche behandeling daarente gen een uitkomst zijn. Wilma Kooman kwam met osteopatie in aanraking toen zij in het kader van haar op leiding fysiotherapie stage liep bij een fysiotherapeut die een cursus osteopatie volgde. „Ik vond het direct een heel interess'ante behandelings wijze. Onder meer omdat bij osteopatie het functioneren van het hele lichaam van de patiënt wordt bekeken." Terwijl zij als fysiotherapeu te werkzaam was in de prak tijk van L. de Ronde in Brou wershaven, begon Kooman in 1990 een studie osteopatie, waarvoor zij regelmatig naar Antwerpen reisde. „Dat was het meest dichtbij Puzzelstukjes Nu zij haar studie heeft afge rond wil zij haar kennis op Schouwen-Duiveland in de praktijk toepassen. „Ik blijf werkzaam als fysiotherapeu te bij mevrouw De Ronde. Daarnaast bouw ik vanuit die praktijk een eigen osteo patie-praktijk op". Vaak ko men patiënten met chroni sche klachten op advies van een arts bij een osteopaat te recht. Maar mensen kunnen ook op eigen initiatief con tact opnemen. Door middel van een vraaggesprek met de patiënt, medische gegevens en eigen onderzoek verza melt Wilma Kooman de 'puz zelstukjes' die tot oplossing van de chronische klachten moeten leiden. Bij haar onderzoek let Kooman onder meer op de re latie tussen het bewegings apparaat en de klachten van de patiënt. „Mensen die bij een ongeluk een beschadiging van hun nek opliepen, kunnen last hebben van maagklachten. Dat komt omdat vanuit de nek zenuwen via de slok darm en de maag naar het middenrif lopen. Het is be langrijk om bij het onder zoek heel veel verbindingen te leggen met andere orga nen." Manuele therapie Wanneer de osteopate weet wat de oorzaak van de klach ten is bekijkt zij of osteopa tie de oplossing kan bieden. „Tijdens de opleiding leer je ook heel goed waar je als os teopaat vanaf moet blijven". De therapie die Wilma Kooman als osteopate toe past is altijd manueel. Dat Osteopate Wilma Kooman verbetert lichaamsfuncties via manuele therapie. wil zeggen dat ze met haar handen een beschadigde of verstijfde wervel of gewricht kan manipuleren of spieren rekken. Dat gebeurt via een 'zachte techniek'. „Het hoeft geen pijn te doen. Wanneer de patiënt in de goe de uitgangshouding ligt is een klein tikje vaak voldoen de." Na een behandeling krijgt het lichaam een aantal we ken de tijd om zich aan te passen aan de therapie die Kooman heeft toegepast. Daarna wordt duidelijk of de klachten over zijn of meer behandelingen nodig zijn. Osteopatie is een behande lingsmethode die in Enge land en Amerika reeds vele jaren is ingeburgerd. De af gelopen jaren is de methode met name ook in Nederland (Foto: Joop van Houdt) en Frankrijk meer populair geworden. Enkele ziektekostenverzeke raars vergoeden inmiddels de behandelingen aan hun particulier verzekerden. Mensen die verzekerd zijn via een ziekenfonds moeten daar nog op wachten. Wilma Kooman begint eerste osteopatie-praktijk op Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - In het Zierikzeese sportcentrum On derdak wordt deze zomer een 'turbo-cursus' zwem men gehouden. VERGADERING BRUINISSE - De vereniging Algemeen Vissersbelang houdt op zaterdag 20 juli een jaarvergadering in het Dorpsuus, Molenstraat 52 in Bruinisse. De vergadering begint om 10.00 uur. De heer L. Lucas van het Mosselkantoor in Yerseke houdt een inleiding over het onderwerp Mossel promotie. Daarop aanslui tend zal er een mosselmaal tijd worden aangeboden. De jaarvergadering valt samen met de Visserijdagen. Het evenement is bedoeld voor volwassenen en oudere kinderen die de zwemkunst nog niet machtig zijn. In een periode van zes weken krij gen zij vier keer per week zwemles. Op die manier wordt een zodanige vaardig heid opgebouwd dat ze na af loop van de spoedcursus een bepaalde afstand in het wa ter kunnen afleggen zonder drijfmiddelen. Naar ver wachting zal een deel van de cursisten zelfs eeh zwemdi ploma halen. Belangstellenden kunnen voor nadere informatie of aanmelding telefonisch con tact opnemen via 413690. Advertentie Op het team van Cor Melissant kunt u reke nen als op op zoek bent naar een (gebruikte) auto. Niet alleen hebben ze jarenlange ervaring met alle automerken, maar ze doen graag extra hun best voor tevreden klanten. AUTOBEDRIJF tVBTDa CORMEUSSANT Nijverheidsweg - Dirksland (0187! 601S98 BIJLAGE BROUWSE DAG BROUWERSHAVEN - Deze editie van Het Ex tra Nieuwsblad bevat een bijlage met het com plete programma van de Brouwse Dag die op za terdag 13 juli plaats vindt. Hierin staat te le zen wat er die dag zoal te beleven en te zien is: mu ziek, oude ambachten en een grote braderie. Tevens bevat de bijlage achtergrondinformatie over het tweedaags jazz-, rythm- en mosselfestival en een concert van het Stadsknapenkoor El- burg in de Sint Nicolaas- kerk. De foto's van de vorige Brouwse Dagen zullen de liefhebbers ongetwijfeld al in de stemming bren gen. EXPOSITIE BURGH-HAAMSTEDE - In galerie Borsboom aan de Achterweg in Burgh zijn van vrijdag 12 juli tot en met za terdag 10 augustus twee ex posities. In de 'Kleine Galerie' hangt werk van de kunstenares Roeli Willekes. Het betreft olieverfschilderijen en aqua rellen van landschappen. In de Nederlands Hervormde kerk op de Ring in Burgh hangt werk van religieuze aard gemaakt door Willekes, De tweede expositie in Gale rie Borsboom betreft werk van Leni Ruisch uit Dor drecht. In de 'Grote Galerie' hangen aquarellen die Schouwen als onderwerp hebben. Ruisch woont een groot deel van het jaar in Zeeland. Zij houdt erg van' het Zeeuwse landschap, de ruimte en de heldere lucht. De expositie zijn geopend op donderdag, vrijdag en zater dag van 11.00 tot 17.00 uur. Advertentie 2 weken gratis op proef BURGHSERING 27 BURGH INFO: 0111-652440 S MAANDAGS GESLOTEN Kussens, 4 halen 3 BETALEN (30 dessins) Ligbedden Grosfillex groen, van 289,00 ...voor 149,00 Parasols, van 99,00nu 49,00 Kuipstoelen Jardin4 voor 49,00 Aquarius Gemini Lounger, van 89,95nu 59,95 Tijdens de bruse Visserijdagen -wordt dit jaar voor het eerst ook een Creativiteitsmarkt ge houden. (Foto: Marijke Folkertsma) Creativiteitsmarkt in de Oudestraat Advertentie Ook wordt getoond hoe bloemstukjes kunnen wor den gemaakt van droogbloe men en worden schilderijen en tekeningen gemaakt. Overal vandaan Behalve uit Schouwen-Dui veland zelf, zijn de deelne mers aan het evenement af komstig uit Voorschoten, Vlissingen en Hellevoet- sluis. Hobbyisten, die hun artikelen ook willen presen teren tijdens de Bruse Cre ativiteitsmarkt kunnen voor nadere informatie of opgave telefonisch contact opnemen via 412167. Advertentie In de maand juli BRUINISSE - Wenskaarten met versieringen ge maakt van de verpakking van theezakjes, eigenge maakte poppenkleertjes, en beschilderde T-shirts. Het is allemaal te zien tijdens de Creativiteits markt, die dit jaar voor het eerst wordt gehouden tijdens de eerste van de Visserijdagen in Bruinisse, donderdag 18 juni. Het evenement is een initia tief van organisator Leen Kaashoek uit Zierikzee. „We wilden graag weer eens een nieiiw element toevoegen Advertentie aan de Visserijdagen. Daar door kwamen we op het idee om een markt te organiseren, waar mensen hun hobby pre senteren. Uit de grote animo voor de hobbybeurs, die jaar lijks in De Vanger wordt ge houden blijkt dat dit leeft in Bruinisse." Op dit moment hebben zich tien hobbyisten aangemeld voor deelname aan de Creati viteitsmarkt. Maar volgens Kaashoek is er ruimte voor meer deelnemers. „Zoiets moet natuurlijk bekend wor den en groeien." De Creativiteitsmarkt wordt gehouden in de Bruse Oude straat van 14.00 tot 18.00 uur, aansluitend op de officiële opening van de Visserijda gen aan het begin van de middag. Behalve het presenteren en verkopen van de producten die ze maken, demonstreren veel hobbyisten ook de tech niek waarmee ze werken. Zo worden in de Oudestraat poppen gemaakt, textiel be schilderd en figuren van piepschuim vervaardigd. Advertentie De c^Jonnigste Prijzen in ^- onnemaire! om van te watertanden Ztaettag 20, Zonnemaire. Tel 0111-401318. - Vrijdag knopawnd, maandag gesloten. Ruime parkeergelegenheid. v f - ^^((1 M Als u nu bij ons een pak AH Ultra of AH Color koopt en u levert deze bon In bij de kassa, krijgt u maar liefst drie gulden korting CU Ultra of Color, pak 1.7 kilo 12.99 bij Inlevering van bon 9.99 Navulpak 11.99 bl| Inlevering van bon 8.99 De bon Is geldig t/m zaterdag 13 lull as i 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. NEELTJE JANS - De natuur op Neeltje Jans is het thema van een aantal excursies die in juli worden gehouden op het voormalige werkeiland Neeltje Jans. Mantel- en zilvermeeuwen hebben op Neeltje Jans hun broedkolonies. Talloze ande re vogels hebben het natuur gebied van Neeltje Jans ont dekt als prima rustgebied. Ook planten bezetten verba zend snel de kale zandvlak tes. Een gids geeft tijdens de tocht over dit alles informa tie. Op zondag 14 en 28 juli en al le woensdagen worden om 14.00 uur excursies gehou den, die vooral door het duin gebied langs de Oosterschel- de voeren. Op alle dinsdagen De excursies zijn een initia tief van de Vereniging Na tuurmonumenten en Het Zeeuws Landschap. Ze be ginnen bij het bord van deze organisaties dat in de zuid westhoek staat van het hoger gelegen vlakte tussen de Oosterschelde en het par keerterrein van Delta Expo. Tevoren aanmelden is niet nodig. om 10.00 uur en alle vrijda gen om 19.00 uur starten ex cursies door het duingebied aan de Oosterscheldezijde van het eiland. De natuur van Neeltje Jans staat centraal tijdens de excur sie. (Archieffoto)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1