Ben Spee verdedigt titel Dikke Toren-toernooi, dames haken af Zierikzee vindt geld in Renesse Dennis Stevense naar laatste vier Niels Holkers op de internationale toer Twente en PSV tegen competitieprogramma Zomerschaak Golf Geld en punten Krajicek Lichtmasten blijven ook tijdens Zierikzees evenement uit Bart van Cleef simpel naar finale herenenkel Dl Mosseltoernooi 1 f Voor drie seizoenen ZIERIKZEE - Het is voetbalvereniging Zierikzee eindelijk gelukt een nieuwe sponsor te strikken als opvolger van Goed- bloed Auto's. Broer René misschien naar NK ZIERIKZEE - De atletiekbroers Niels en René Holkers uit Zierikzee blijven aan de weg tim meren. Niels Holkers heeft een uitnodiging ge kregen om eind juli aan interlandwedstrijd te gen België deel te nemen. René Holkers mag waarschijnlijk aan het Nederlands kampioen schap voor C- en D-junioren, eind september, meedoen. Niels en René Holkers hebben hun uitverkiezing te danken aan de goede prestaties van de afgelopen tijd. De oudste, Niels, gaat in september naar 'het Franse Bordeaux voor een Europacup-wedstrijd... Het is voor hem de eerste keer dat hij in zo'n wedstrijd uit zal ko men. Onlangs deed Niels Holkers onder sléchte weersomstandig heden mee pp het Nederlands kampioenschap in Baren- drecht. Met een puntentotaal van 5122, een nieuw persoon lijk record op de meerkamp, werd hij vijfde bij de jongens B. René Holkers werd in dezelfde plaats eerste op de meerkamp bij de C-jongens. Zijn punten totaal kwam neer op 5443. Dit aantal betekende ook voor hem een persoonlijk record. Op de onderdelen kogelstoten, discuswerpen en de 100 meter presteerde de Zierikzeeënaar beter dan voorheen. DEN HAAG (ANP) - In navolging van PSV en Sparta heeft ook FC Twente bij de KNVB pro test aangetekend tegen het competitieprogram ma. De Enschedese eredivisieclub heeft grote bezwaren tegen het speelschema. Zo moet de club in de eerste competitiehelft tegen vier ver enigingen zowel de uit- als de thuisduels spelen. Binnen acht weken spelen de Tukkers bovendien vier wed strijden tegen topclubs. Ajax, PSV en Feyenoord komen op bezoek, terwijl Twente dan zelf nog naar Eindhoven moet. De twee duels met PSV vinden binnen een maand plaats. Twente-voorzitter Cees Anker toonde zich zo verbolgen dat hij hierover Jos Staatsen, voorzitter van de sectie be taald voetbal, donderdag een brief stuurde. Anker pleit daarin voor een goede afwisseling in de uit- en thuiswedstrijden, voor ver plaatsing van de toppers en voor één treffen met een be paalde club in één competitie helft. Nu is het zo dat Twente in de eerste helft twee keer uit komt tegen PSV, Heerenveen, Sparta en Willem II. In het tweede part zijn AZ, NEC, Vitesse en FC Groningen twee keer de opponent van Twente. Voorzitter Anker re ageerde bijzonder geïrriteerd op het programma. ,,Ik ver wacht dat de bond het bijstelt, anders wordt het tijd dat wij de KNVB een gele kaart geven. Als Twente niet voldoet aan de veiligheidseisen weten ze ons wel te vinden met een boete, dus ik verwacht dat ze nu ook actie ondernemen." Competitieleider Wil van Rhee reageerde op zijn beurt verbol gen en teleurgesteld over de negatieve reacties op zijn werk. ,,FC Twente is van ouds her een club die veel proble men maakt. Ze noemen alleen al acht clubs op die ze wegens het risico niet op de midweek- se avonden willen ontvangen en daarvan zijn er tot oktober al zes. Je kunt je voorstellen dat het zo een moeilijk invul- verhaal wordt," zei Van Rhee. Zaterdag 6 juli Hengelsport Ouwerkerk, 20.30 uur: Kreek-nachtwedstrijd. Tennis Bruinisse, LTC Bru-tèn: finaledag Mosseltoernooi. Turnen Zierikzee, gymzaal Delta Sport, 10.00 uur: demonstratiedag gym nastiekvereniging Delta Sport. Maandag 8 juli Schaken Zierikzee, U W-gebouw, 19.30 uur: zomeravondcompetitie. Donderdag 11 juli Bridge Burgh-Haamstede, dorpshuis de Schutse, 19.30 uur: bridge avond. Voor de komende drie jaar is discotheek 't Roefke' uit Renesse aangetrokken. Op het shirt zal ook Pinky Bar, een andere horecagelegen heid van eigenaar W.C. Veerhoek, komen te staan. In het contract is nog eens een optie voor drie jaar op genomen. Hans Verkaart, lid van de sponsorcommissie van Zie rikzee, toonde zich erg op gelucht. „We zijn blij dat we een sponsor hebben. Ze ker in deze regio is het moeilijk iets te pakken te krijgen. Grote bedrijven hadden gewoon geen inte resse in een hoofdsponsor schap. Wel voor adverten ties of kleinere bedragen. Lange tijd zat Zierikzee op een dood spoor. Een spon soravond, enkele maanden terug, leverde heel weinig respons op. Verkaart stak zijn licht buiten Schouwen- Duiveland op. Maar in de regio Rotterdam waar hij wat contacten heeft, hapte niemand op een aanbod. Het eerste gesprek met Veerhoek dateert van twee maanden geleden. „Bij het eerste gesprek had hij al in teresse. Het is niet iemand om anderen aan het lijntje te houden." Het contract is maandag getekend. Om welk bedrag het gaat, wilde Verkaart niet zeggen. VRIJDAG 5 JULI 1996 NR 26003 ZIERIKZEE - Op de derde avond van de zomerschaak- competitie hebben Gerard van Es en Arie Kouters drie wed strijden gewonnen. De winnaar van vorig jaar, Van Es, staat nu op de tweede plaats. Nobert Kordes voert de ranglijst aan. Hij had hier drie wedstrijden meer dan Van Es voor nodig Stand na drie speelronden: 1. N. Kordes 7 punten, 2. Van Es 6, 3. J. Verduin de Boer/A. Bloom 5.5, 5. A. Bandsma/K. Pannekoek/S. Stoffel 4.5, 8. H. Nelisse/J. Bom/J. Vis 4. ZIERIKZEE - In het artikel over de Bruse golfdagen in de Zierikzeesche Nieuwsbode is abusievelijk vermeld dat Pe ter Frank Sonder golfleraar zou zijn. Peter Frank Sonder is geen golfleraar, maar een leraar in opleiding. Volgend jaar mei hoopt hij zijn papieren te ha len. Hij werkt dus niet op golf club Grevelingenhout, hij traint er alleen maar. LONDEN (ANP) - Met het be reiken van de halve finales van Wimbledon is Richard Krajicek zeker van een salaris van 98.125 Engelse pond (circa 250.000 gulden). Dat brengt zijn totale verdien sten dit jaar omgerekend op ongeveer 630.000 dollar (circa 1,07 miljoen gulden). Krajicek heeft in zijn profloopbaan die in 1989 begon, nu in totaal 4.169.000 dollar verdiend. Dat is ongeveer zeven miljoen gul den. Met zijn zege op Sampras werd Krajicek ook zeker van 310 punten voor de wereldrang lijst. Aangevuld met ongeveer 175 bonuspunten (100 voor de winst op de nummer één van de wereld) stapt hij weer de top-tien van de wereld binnen. Voor Wimbledon stond Kraji cek dertiende. Zijn persoonlijk record is de achtste plaats, die hij op 9 augustus 1993 bezette. Spee heeft een bye in de eerste ronde. Op zijn pad naar een tweede finale op rij treft hij eerst de winnaar van Christi- aan Huizer/Marcel Verwey. Dan volgt een ontmoeting te gen de winnaars van Michel de Vlieger/R. Sterkman en Brian Groenewoud/Peter Coppoolse Tegenvaller De inschrijvingen bij de de B- dames is de wedstrijdorganisa tie behoorlijk tegengevallen. Slechts Chantal van Schelven, de Goese L. Clementh en Moni que van Sabben vonden de weg naar het Dikke Toren-toer nooi. Ze spelen in een poule te gen elkaar. Eén van de organi satoren, Gerda Minnaar, heeft wel een aantal dames aange schreven, maar de meesten konden niet. woordvoerder van de buurtbe woners rond het tennispark, over het laten branden van de lampjes voor de duur van een week. „Het is een situatie die bestaat. Daar doet het een ten nistoernooi niets aan af. We gunnen ze het wel. De rechter is duidelijk geweest. Het zou gevolgen kunnen hebben." Gerda Minnaar is een beetje te leurgesteld over het besluit, begrip heeft ze er wel voor. „Dat wordt kijken naar de mooie masten die niet aankun nen." Plaatsingen Dikke Toren-toer nooi HEB: 1. B. Spee, 2. A. Jongs- ma. HDB: 1. Spee/Minnaar, 2. Ron- de/Bruinewoud. HEC1: 1. M. Maris, 2. H.J. Goe- degebure. DEC1:1. L. Clement, 2. C. Wes terweel. HDC1: 1. Wondergem/Maris, 2. Folmer/Van Dijke. GDC1: 1. Van Splunder/Van Splunder, 2. Verschoore/Won- dergem. HEC2:1. E. van Schaik, 2. C. Kleijnjan. DEC2: 1. G. Fischer, 2. A. Fi scher. HDC2: 1. Voeten/Dorssers, 2. Weijermans/Folmer. DDC2: 1. Eenennaam/Wisse, 2. Fischer/Fischer. GDC2: 1. Van de Horst/Kou- wenberg, 2. Breen/Van Schaik, 3/4. Minnaar/Minaar, Den Ouden/Bijdevaate. HED1: 1. S. Vermeulen, 2. H. van Sabben, 3/4. A. Klompe, L. Nouwen. DED1: 1. M. van Urk, 2. I. Lip- lijn. HDD1: 1. Vermeulen/Nelis, 2. Van Sabben/Gernler, 3/4. Stoutjesdijk/Collignon, Kos- ter/Daenen. DDD1: 1. 't Mannetje/Van Urk, 2. Van Driel/Schouw, 3/4. De Koning/Prummel, Schot/Deurloo. GDD1: 1. Schot/Horre, 2. Lip- lijn/Van Sabben. HED 35 1. W. Mulders, 2. H. Minnaar, 3/4. Q. de Vrie, J. van de Weele. HED2: 1. T. Radecke, 2. M. Ste vense. Voor het Dikke Toren-toernooi hebben 260 tennissers, waar van de helft van buiten Schou- wen-Duiveland komt, zich in geschreven. Ze spelen 265 partijen in 23 verschillende ca tegorieën. Dat zijn er aanzien lijk minder dan in 1995 toen de organisatie er 330 wedstrijden doorheen joeg. De wedstrijd leiding had graag meer tenni- spotjes willen plannen. Echter, Marcel Verwey won vorig jaar de finale in het herenenkel Cl van het Dikke Toren-toernooi. De tennisser haalde in 1995 teveel punten om zich nog C-speler te mogen noemen. In het B-schema van komende week is hij één van de veertien deelnemers. (Foto: Marijke Folkertsma) Een' geconcentreerde Dennis Stevense plaatste zich voor de halve finales in het herenenkel Dl van het Mosseltoernooi in Bruinisse. In drie sets versloeg hij André de Waal. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - De Haarlemse tennisser Ben Spee is vanaf zaterdag 6 tot en met zondag 14 ju li present op het Dikke Toren-toernooi om zijn vorig jaar veroverde B-titel in het enkelspel te verdedigen. Zijn voornaamste tegenstrever óp het tennispark van LTC Zierikzee is Arno Jongsma uit Goes. De B-dames, vorig jaar nog bijeengesprokkeld in een aardig schema, laten het nu bijna volledig afweten afweten. BRUINISSE - Dennis Stevense uit Bruinisse heeft op zijn 'ei gen' Mosseltoernooi de halve finales van het herenenkel Dl bereikt. Hiervoor plaatste hij zich door een zege op André de Waal. Alleen in de tweede set was de jonge Bruenaar het spoor even bijster, 6-4 1-6 6-4. Het is goed mogelijk dat Ste vense in zijn huidige vorm de eindstrijd van morgen bereikt. De tegenstander is al bekend: Bart van Cleef. De tennisser uit Burgh-Haamstede kwalifi ceerde zich ten koste Nanne van de Burg uit Enschede, 6-4 6-1. Jacco Folmer had na een moei lijke eerste ronde geen proble men met A. den Engelsman in de kwartfinale van het heren enkel C2. Met tweemaal 6-2 schaarde hij zich bij de laatste vier. Hierin heet zijn opponent Bas de Hoog uit Halsteren. De tweede halve finale gaat tus sen Booy en Stouten. Camiel Folmer zette in het he renenkel B Donald Nagel uit Enschede opzij, 7-5 6-3. Ze be reikte de Zierikzeeënaar als eerste de finale. Wie zijn tegen stander wordt, was tot vanoch tend niet bekend. De als eerste geplaatste John ny Otte kwam toen pas voor het eerst in actie op het Mossel toernooi. Wil de Bruenaar de eindstrijd Niels Gebraad halen, moet hij achtereenvol gens van Joris van 't Hof en Gilles De Gruiter winnen. Uitslagen Mosseltoernooi HEB: C. Folmer-D. Nagel 7-5 6- 3. HDC1: Huiser/Kleinjan-Meul- dijk/Dettingmeyer 6-3 6-7 6-4. HEC2: J. Folmer-A. den En gelsman 6-2 6-2. HDC2: Geense/Stouten-Schul- ten/Kort 4-6 6-4 6-4. DDC2: Wielaart/De Looff-Bijdevaa- te/Hommel 2-6 6-4 7-5, Polle mans/Van de .Ouden-Van de Pol/Slootmaker (walk over). HED1: A. de Waal-B. Kuyper 6- 3 7-5, D. Stevense-A. de Waal 6- 4 1-6 6-4, B. van Cleef-W. Mul ders 6-3 6-4, B. van Cleef-N. van de Burg 6-4 6-1. DDD1: Van Urk/'t Mannetje- Groeneveld/Van de Doel 6-4 6- 0, Geluk/Vleugel-Struyk/ Schot 6-2 6-4. GDD1: Buys/Otten-Ruthman/ K repel. HED2: T. Slippers-M. Pasf- chier 6-3 6-4, S. de Waal-J, van Alphen 6-3 6-1, H. Muller-J. Pantekoek 6-0 6-2. DED2: M. Habraken-R. Ruitenbeek 2-6 6- 1 6-4, A. van de Kroon-M. Jan sen 6-2 6-2, E. Meu3man-E. Huyser 6-1 6-2. In vergelijking met het Mossel toernooi is het B-schema ster ker te noemen. Johnny Otte, in Bruinisse favoriet voor de eindzege, moet het doen met een beschermde plaats. Voor de Bruenaar ligt een plaats in de halve finales in het ver schiet. Als alles volgens plan verloopt, ontmoet Otte hierin de sterke Jongsma. nog niet iedereen heeft vakan tie èn de lichtmasten mogen niet aan De leiding van het ten nistoernooi heeft de afgelopen dagen met de buurtbewoners gepraat. „Het is juridisch niet slim," zegt Frans van Aken, J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7