Het extraatje van Duyvis. 'Ik ben geen echte techneut, maar elkaar helpen kan altijd' Rondemiss Wieleromnium wordt gekozen door lezers deurloo TUINMEUBEL V00RDEELWEEK Banketbakkersprijs voor Edgar Feijen voorverkoop lage prijsjes 1 Deze week alleen bij Albert Heijn. Oh LET OP! ALEX DE NIE OPTIEK WOENSDAG 26 JUNI 1996 NIEUWSBLAD HÈT GRATIS NIEUWSBLAD VAN SCHOUW EN-DUIVELAND mannen Mol 7 Zierikzee DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND ROTTERDAM STADIONWEG 41o 0KM834441 CAPELLE A/D IJSSEL HOLIANDSCH DIEP 63c 010-4501572 OUD BETERLAND B. DE VRIESBROEKMANIAAN 2 0186421066 ROTTERDAM SATIJNBlOfM SS .0104S50S11 4 Kussens halen 3 BETALEN (30 dessins) Ligbedden Grosfillex groen van 289,-voor 149,- Parasols van 99,-nu 49,- Kuipstoelen Jardin4 voor 49,- 4 Aquarius Gemini Lounger van 89.95nu 59.95 etc. etc. zie advertentie SUNSHINE pagina 15 imNSmRKtRKê tttimLÏhtm Rik Vermaat wil scooterliefhebbers bij elkaar brengen BEATRIXSCHOOL ZIERIKZEE - De Beatrix- school in Zierikzee heeft gisteren geluidsappara tuur overhandigd gekre gen van de service-club Ladies' Circle Schouwen- Duiveland. De serviceclub stelde een gedeelte van de opbrengst van een in mei gehouden rommelmarkt beschik baar aan de school. De La- dies' Circle gaf het ca deau, omdat de club vindt dat de Beatrixschool no dig moet worden opge knapt maar daarvoor niet genoeg subsidie krijgt. AANPASSING NIEUWERKERK - De com missie financiën van de ge meente Duiveland is woens dag akkoord gegaan met het verlenen van een bedrag van ruim 11.000 gulden voor her stel van de tennisbaan in Nieuwerkerk en het aanpas sen van de verlichting en de tribune. De gemeente wil ruim 3500 gulden geven om de verzak king aan de westkant van het park te herstellen. De ver zakking is veroorzaakt door een combinatie van bodem gesteldheid, grote droogte en de populieren. Voor het aanbrengen van verlichting op de oefenterrei nen wil de gemeente ruim 5700 gulden bijdragen. Een bijdrage van 2500 gulden is er voor renovatie van de be staande tribune. De tennis vereniging wil de bestaande houten tribunes opnieuw op bouwen met een aluminium zitgedeelte en een bekisting van hout. ROMMELMARKT ELLEMEET - Openbare ba sisschool 't Mêêtje in Elle- meet houdt op zaterdag 29 ju ni de jaarlijkse rommel markt. Voor het eerst wordt de markt in een andere opzet ge houden, in plaats van over dag is de markt 's avonds. Tijd: van 17.00 tot 22.00 uur. Er zijn kramen met curiosa, boeken, kleding en andere zaken. Voor de kinderen zijn er spelletjes en er is een ter ras. De opbrengst van de rom melmarkt wordt gebruikt om het handenarbeidlokaal op te knappen en het leerlin genvervoer te bekostigen. ZIERIKZEE - „Gewoon een leuk groepje mensen om lekker mee te tuffen." Zo omschrijft Rik Vermaat uit Zierikzee zijn wens om een aantal Zeeuwse scooterliefhebbers bij elkaar te krijgen om regelma tig een toertocht te maken in de omgeving. Er geldt maar één voorwaarde. De scooters moeten boven de 50 cc zijn. Begin dit jaar verhuisde Rik Vermaat vanuit Woerden naar Zierikzee, waar hij aan de Melkmarkt samen met zijn vrouw een kapperszaak begon. In Woerden was Rik lid van de Vespaclub Mid den-Nederland. Een actieve club die regelmatig een tocht organiseerde. Tot groot ge noegenvan Rik. Eenmaal in Zierikzee kwam daarin verandering. „Zee land valt bij de Vespa-club onder Noord-Brabant. Na deel daarvan is dat de meeste tochten ook in de buurt van Breda gereden worden. Eer je daar bent op de scooter is de lol er af. En je moet nog te rug ook. Dat vind ik niks," aldus Rik. Of er veel mensen in Zeeland zijn die met hetzelfde pro bleem kampen weet hij niet. „Het balletje moet toch een keer gaan rollen. En dan zien we wel wat er van komt. Het is niet zijn bedoeling om een echte club op te richten. Dan moet er immers ook een bestuur worden benoemd en statuten worden gemaakt. En dat ziet hij niet zo zitten. „Het moet gewoon een leuk groepje mensen zijn met een scooter, die regelmatig gezel lig met elkaar gaan tuffen." Dat daarbij de voorwaarde geldt dat alleen mensen met scooters boven de 50 cc mee kunnen rijden is van prakti sche aard. De bromscooters mogen immers niet op de weg en moeten op het fiets pad blijven. Organisatorisch zorgt dat voor de nodige pro blemen. Voordeel Rik stelt zich voor, dat ieder een die deel uitmaakt van de groep een tocht organiseert vanuit zijn eigen woon plaats. „Zo heeft iedereen het voordeel dat hij een keer vanuit huis kan starten," al dus Rik. En daarnaast, weet hij uit ervaring, is het altijd makkelijk wanneer je als scooterliefhebber kunt te rugvallen op iemand, wan neer je met een probleem zit. „Ik ben niet echt een tech neut, maar iemand helpen kan natuurlijk altijd. Al is het alleen maar om iemand naar de juiste mensen te stu ren." Maar hij kan dan wel zeggen dat hij geen techneut is. Hij is nog wel in staat om oude Vespa's op te knappen, zodat ze er weer als nieuw uitzien. Op dit moment werkt hij aan een Vespa Grand Sport uit 1960. „De GTI onder de Vespa's," aldus Rik. Vier jaar lang is hij op zoek ge weest naar deze scooter. In januari van dit jaar wist hij er een op de kop te tikken. Toen hij de scooter kocht was het niet meer dan een frame, met daarbij allerlei onderde len in kartonnen dozen. Vol gens Rik zag de scooter er verschrikkelijk uit en was hij helemaal gestript. Niets zat er meer op. Dat iemand zoiets toch koopt, dat voor een leek niet meer dan een hoop schroot is, heeft alles te maken met het plaatwerk, legt Rik uit. „Als dat hard is en compleet, dan valt er iets van te maken. Dat is het al lerbelangrijkste. Het spul komt immers uit Italië en dat wil nog vfel eens rotten. Allure Op dit moment begint de Grand Sport uit 1960 weer de allure te krijgen die hij vroe ger heeft gehad. De scooter heeft al weer het bekende kontje en ook van de fraaie belijning en de taille wordt al iets zichtbaar. Samen met wespengezoem vormen zij het handelsmerk van de scooter, waarvan in 1946 het eerste exemplaar van de band liep bij Piaggio in Ita lië. Het wespengezoem heeft Rik nog niet gehoord. Het starten laat immers nog even op zich wachten. „Maar als alle draadjes op de juiste ma nier zijn vastgemaakt dan moet hij het doen. En zo niet; dan wordt het alles nalo pen." De GS is niet de eerste Vespa die Rik restaureert. Eerder deed hij hetzelfde mét een dertien jaar oud exemplaar. Al kan er in dit geval eigen lijk niet gesproken worden van een restauratie. Er was eerder sprake van verfraaien en verbeteren door de Vespa te voorzien van allerlei ac cessoires. „En daarna wilde ik dus het type waar ik helemaal ver liefd op ben. De GS uit 1960, die volgens Rik door de ken ners beschouwd wordt als dé scooter. Dat geldt ook voor hem. „Theoretisch hangt er een prijskaartje aan, maar op Rik Vermaat in zijn rommelhok, met links zijn grote liefde; een Vespa Grand Sport uit 1960. vrouw en kind na, is deze scooter alles. Hij gaat dus nooit weg. Of er moet een zot komen die er 15.000 gulden voor geeft. Er is tenslotte al tijd wel iemand die zo de knip open trekt. Maar ik hoop hem nooit te treffen." Mocht het echter onverhoopt toch gebeuren dan heeft hij al een bestemming voor het geld. „Dan koop ik een nog zeldzamer type. En dan houd ik nog genoeg over voor het restaureren. Als het nodig is vlieg ik zelfs een keer naar Italië voor onderdelen. Op de vraag naar de uren die hij al in deze scooter heeft ge stoken, moet hij het ant woord schuldig blijven. Hij houdt het er bij dat het er heel veel zijn. Onderdelen Dat wil niet zeggen dat hij dagelijks aan het sleutelen is. „Soms zijn de onderdelen gewoon op en moet je wach ten totdat je ze in huis hebt." Dat levert meestal geen pro blemen op. De meeste onder delen zijn immers nog volop verkrijgbaar. Dat geldt vol gens Rik niet voor het achter- schokbrekertje van de GS. „Als die kapot gaat, heb je een probleem." De liefde voor de scooters ontlook bij Rik op zijn twin (Foto: Marijke Folkertsma) tigste. Tijdens een vakantie op Korfu met zijn vriendin (zijn huidige vrouw R-iek). „We hebben tijdens onze va kantie een scooter gehuurd en daar ontzettend veel ple zier mee gehad. Dat is nooit meer overgegaan. Het is zelfs een beetje uit de hand gelo pen. Want inmiddels heb ik vitrines vol miniatuurtjes in de kamer staan en spaar ik alles wat er op het gebied van scooters op de markt is." Nederlandse kampioenschappen jeugdvakwedstrijden Stuur je foto in en verdien reischeque en nieuwe outfit dit onderwijs uit heel Neder land deed hij mee aan de kampioenschappen. De slagroomsoezen en gevul de koeken die Edgar Feijen in Wageningen maakte vie len zo goed uit dat de jury hem een vierde prijs toeken de. De jeugdige bakker heeft zijn opleiding bijna afge rond. Hij gaat werken bij bakkerij Verwijs in Zierik zee. De jeugdvakwedstrijden voor leerlingen van het VBO worden jaarlijks georgani seerd om het enthousiasme van leerlingen voor hun vak te stimuleren. Aan de wed strijd kunnen leerlingen deelnemen die een opleiding volgen in de richting banket bakken en brood/banket bakken. ZIERIKZEE - De Stichting Wielersport Zierikzee en de Zierikzeesche Nieuwsbode zijn op zoek naar een rondemiss voor het Wieleromnium dat op 23 augus tus wordt gehouden. Kandidaten worden verzocht zich bekend te maken. De lezers van deze krant krij gen de eer de winnares aan te wijzen. Voor de ronde miss '96 zijn aardige prijzen beschikbaar. „We zijn bezig met een nieu we opzet van het jaarlijkse wielerevenement. De verkie zing van de rondemiss in combinatie met het sponsor- verhaal past daar volgens ons in," legt Wim Evertse, voorzitter van de Stichting Wielersport Zierikzee uit. send tenue aan, de schoenen worden beschikbaar gesteld door Van Oeveren en verder zullen een nog onbekende kapper en eventueel een schoonheidssalon hun bij drage leveren aan de glamour die de rondemiss uitstraalt. Advertentie In 1993 was Debby Bakker rondemiss. (Foto: Joop van Houdt) heel positief op terug en ver geet het ook nooit meer. En de details? Twee eisen heeft de Stichting Wielersport wel. De ronde miss heeft een representatief uiterlijk en heeft verder eni ge affiniteit met sport, al hoeft dat beslist niet de wie lersport te zijn. Verder moet de in te sturen foto of dia een goed gelijke afbeelding 'ten voeten uit' zijn. Een pasfoto volstaat in dit geval niet. Tenslotte omvat de persoons beschrijving in ieder geval leeftijd, woonplaats en tele foonnummer. Inge van Leeuwen tot slot: „Rondemiss spelen is voor mij zeker voor herhaling vat baar. Leuk. Natte mannen zoenen. Da's toch gewoon hu mor?" Edgar Feijen uit Nieuwerkerk met zijn producten in Wage ningen. NIEUWERKERK - Edgar Feijen uit Nieuwerkerk behaalde tijdens de Nederlandse kampioenschap pen jeugdvakwedstrijden in Wageningen een vierde plaats bij het onderdeel banketbakken. Edgar Feijen is leerling van de consumptieve afdeling van de school voor voorbe reidend beroepsonderwijs Groot Stelle in Goes. Samen met 58 andere leerlingen van Advertentie GRATIS ZONNEBRIL INFORMEER NAAR 0N2E VOORWAARDEN KINDERBOERDERIJ ZIERIKZEE - Qnlangs werd de algemene ledenvergade ring van de Vereniging Kin derboerderij De Punt gehou den. De opkomst was aan de mati ge kant. Het bestuur vindt het echter zinvol om de ver gadering te houden, omdat gezien het aantal bezoekers dat er elke dag komt, het van belang is de kinderboerderij in optimale staat te houden. Volgens het bestuur is de sfeer op de kinderboerderij goed. Er zijn weer veel nieu we en jonge beesten bijgeko men. Het evenemententeam is zeer actief bezig geweest. Dat team wees er op, dat al les mogelijk gemaakt kan worden door de contributies van trouwe leden. De deelne mers van dagverblijf Brug- zicht doen, onder deskundige leiding, hun best om de kin derboerderij optimaal te la ten functioneren. Advertentie BURGHSERING 27 BURGH INFO: 0111-652440 •S MAANDAGS GESLOTEN Hoe gaat het in zijn werk? Bij deze worden Schouwen- Duivelandse vrouwen van 16 tot en met 25 jaar uitgeno digd hun foto en korte per soonsbeschrijving op te stu ren naar de redactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA in Zierik zee. Medio juli publiceert de ze krant de verzamelde foto's en beschrijvingen. Daarna krijgen de lezers de gelegen heid de rondemiss van hun keuze bekend te maken door middel van het insturen van een bon. Voor de aldus*gekozen ronde miss 1996 stelt reisbureau Van Fraassen een reischeque van 250 gulden beschikbaar. Holty Fashion biedt een pas- Advertentie Wat doet een rondemiss? Haar taak is representatief. Ze is aanwezig op de meet als het startschot valt en verder reikt ze de prijzen uit. Con creet betekent dat dat zij op vrijdagavond 23 augustus ne gen maal het podium be treedt om felicitaties en be kers te overhandigen aan de winnende renners. Hoe blikt rondemiss '95 te rug? Inge van Leeuwen uit Zierik zee was vorig jaar de ronde miss van het Wieleromnium. „Het was waanzinnig leuk," zegt Inge. „Zeker ook de re acties na afloop. Wildvreem de mensen herkennen je op straat. 'Hé, daar heb je de rondemiss'. Of ze staan te twijfelen 'ben je het nu wel of ben je het niet', want je ziet er toch heel anders uit op zo'n dag. Voor zo'n week, pakweg twee weken ben je een bekend gezicht op Schou- wen-Duiveland. Ik kijk er Advertentie 2.95. Kan op elke CD-/stereo- installatie worden afgespeeld en u heeft geen Karaoke-installatie nodig Fuif of niet Duyvis zorgt voor de lekkere nootjes. En... voor de vrolijke noot Want nu krijgt u, bij een van de volgende zakjes, een ontzettend gezellige Karaoke CD voor maar Duyvis tijgernootjes,Q -1 Q zak 200 gram >59 J. Cs Duyvis brosnoten, Q 1 Q zak 200 gram 2-49 éL.XZJ Duyvis Dry Roasted Pinda's, Duyvis Pinda's Speciaal,*! zak 175 gram J^l.Dy Nu een Karaoke CD voor maar 2.95!*

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1