IX cl Zomer in Rotterdamse Kuip in teken van drie concerten Wie Wat! EXTRA Natuurbus komt naar Schouwen-Duiveland an NIEUWSBLAD De Zeelandkaart Heel wat waard als recreatiekaart. Mitsubishi's als broodjes over toonbank bij Padmos Recreatieschap Haringvliet wil minimaal compensatie Heel wat waard met de Zeelandkaart. De Zeelandkaart. Heel wat waard als winkelkaart. WOENSDAG 26 JUNI 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek, Doorlopend van maandag tot en met zaterdag Brouwershaven Expositie: Op de Reede. De wereld van boelhouwer Van Beveren (1822-1899), schipper, berger, redder, loods en lichttorenwachter. Museum De Vergulde Garnaal. Tot en met 28 juni Renesse Boxcamera's van Leen Koper in Museum de Blikvanger. Zaterdag 29 juni Sommelsdijk Illustraties Frank de Brouwer pastel en aquarellen Corry Kooy en sieraden Hans Trouwborst. Galerie De Parterre. Donderdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met zaterdag 29 juni Ouddorp Aquarellen en textielschil- derijen Addie Nieuwen- kamp. 't Blaeuwe Huus. Maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 08.30 tot 12.00 en 13.00 tot 16.00 uur. Goedereede Olieverfschilderijen De Provence van H. van Veenendaal. Het RÖderhaus. Op woensdag, donderdag en zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur en 16.00 tot 18.00 uur. Tot en met zondag 30 juni Ouddorp Pasteltekeningen Cees de Rover. Bezoekerscentrum De Grevelingen. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Sommelsdijk Foto's Israël. Verbindingsgangen verpleeghuis De Samaritaan. Tijdens openings uren verpleeghuis. Tot zaterdag 6 juli Burgh-Haamstede Tulpenshow in aquarel, werk van Anneke Leydekker. Galerie 't Zuuddek. Tijdens Kunstschouw iedere dag. Daarna op donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Tot en met zaterdag 13 juli Burgh-Haamstede Werk van Emmy Alma. Bewaerschole. Maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met 13 juli Burgh-Haamstede Expositie van Karischka, Gabriële Gusinde, Peter Steinbrinck en Tineke Kreutzberger (gemengde technieken) en Margriet Wooning (met las- en constructiewerk). Kleine Galerie van Galerie Borsboom. Expositie van Miems van Citters, Steijn Eysbroek en Joost Theeuwes. Grote Galerie van Galerie Borsboom. Donderdag 4 tot en met zaterdag 27 juli Middelharnis Schilderijen Eddy Stevens. Galerie De Parterre. Don derdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Van 3 juli tot en met 3 augustus Ouddorp Aquarellen van Adriaan van der Valk in Bezoekerscen trum De Grevelingen. Open: ma. t/m zo. van 10.00 tot 17.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Donderdag 27 juni Ouddorp Vergadering raad van bestuur Grevelingenschap. Restaurant/ bezoekerscentrum De Punt. 13.00 uur. Dirksland Raadsvergadering in het gemeentehuis. 19.00 uur. Zomerzangconcert met Sursum Corda en Mannenkoor Door Eendracht verbonden. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Zaterdag 29 juni Stellendam Blaagkapellenmiddag in de Voorstraat .en Oranjeplein en sponsorloop Fanfare orkest de Hoop. 13.30 uur. Sommelsdijk Vaartocht Happy Music par tyboot. Vanuit haven. 16.30 en 20.00 uur. Orgelconcert (vierhandig) van Rinus Verhage en Piet Westhoeve in de Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Jamsessie. Jailhouse. Middelharnis Elf dorpentocht (12-120 km). Start tussen 08.00 en 10.00 uur. 1 kunstvliegwedstrijd. Mid delweg. 10.00 uur. Nieuwe-Tonge Grote jaarlijkse rommel- en verkoopmarkt Elim. In en rondom Her vormd centrum Elim. 09.30- 15.00 uur. Stad aan 't Haringvliet Springwedstrijd, klassiek parcours. Manege Oostmoer. 19.00 uur. Vrijdag 5 juli Middelharnis Braderie. Winkelcentrum d'nDiek. 13.00-21.00 uur. Zaterdag 6 juli Goedereede Snuffel/rommelmarkt. Par tycentrum Oostdam. Van 09.00-16.00 uur. Herkingen Jaarmarkt. 10.00-17.00 uur. Nieuwe-Tonge Open huis bij familie Nijssen, Groeneweg 35. Vanaf 13.00-18.00 uur. Ooltgensplaat Oeltgendag. Van 10.00 uur. Dinsdag 9 juli Flakkee Ophalen gebruikte kleding. Vanaf 09.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 26 juni Burgh Start serie zomeravonden met lezing over Psalmen van Christiaan Winter. Nederlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Noordgouwe Feestavond i.v.m. heropening school en in het dorpshuis. 19.00 uur. Donderdag 27 juni Zierikzee Orgelconcert door Arie J. Keijzer. Nieuwe Kerk. 20.00 Bruinisse Raadsvergadering. Gemeentehuis. 19.30 uur. Vrijdag 28 juni tot en met 1 juli Zierikzee Deltaweek (zeilwedstrij den/muziek), 't Luitje/Nieuwe Haven. Avond. Vrijdag 28 juni Kerkwerve Haringfeest. Café snackbar Kerkwerve. 21.00 uur. Bruinisse Zangavond Christelijk Gemengde Zangvereniging Laus Deo. Geref. kerk. 20.00 uur. Zaterdag 29 juni Zierikzee Rommelmarkt. Onder de Beuze Vanaf 09.00 uur. 14.00 uur evangelisatie programma. Burgh-Haamstede Koor- en samenzangavond met Deo Cantemus. 19.30 uur. Haamstede Concert brassband Apollo met drumband Apollo en drumband De Witte van Haemstede. 14.30 uur. Noordwelle Hoorspeldemonstratie brandweer Westerschouwen. Op de rommelmarkt. Ieder uur. Braderie. Vanaf 09.00 uur. Ellemeet Rommelmarkt obs 't Mêêtje. Van 17.00 tot 22.00 uur. Brouwershaven Rondgang majorettenvereniging Apollonia. Schoolplein De Schouw. 18.45 uur. Dreischor Sclfuurfeest PJZ. Zuiddijk 4. 21.00 uur. Noordgouwe Boerenlanddag. Ring, straten en camping. Van 09.30 uur tot na middernacht. Schuddebeurs Open Tuindagen. Heesterlustweg 1. Overdag. Maandag 1 juli Zierikzee Open kerkdagen. Gasthuiskerk. Middag. Dinsdag 2 juli Zierikzee Fietstocht voor senioren. Vanaf: sportpark Den Hogen Blok. 13.30 uur. Kerkwerve Klaverjassen. Café snackbar Kerkwerve. 20.00 uur. Bruinisse Eerste van negen wekelijkse vaarexcursies naar Veermansplaat. Haven Grevelingenzijde. 10.00 uur. Woensdag 3 juli Zierikzee Open kerkdagen. Gasthuiskerk. Middag. Bruinisse Zang- en muziekavond. Gereformeerde kerk. 20.00 uur. AFSLUITING OUDDORP - Bij wijze van experiment worden van 6 ju li tot en met 19 augustus de Weststraat, Hoenderdijk en- Boompjes in Oucfdorp afge sloten voor alle motorvoer tuigen. De wegen worden tussen 10.00 en 20.00 uur afgesloten. Voor deze tijdspanne is geko zen om iemand die 's mor gens vroeg nog een broodje of krantje wil halen, de gele genheid te bieden om met een motorvoertuig van de Ring gebruik te maken. De afsluiting moet de door stroming en veiligheid van het winkelend publiek be vorderen in het Ouddorpse centrum. Uit een enquête van de Ondernemersvereni ging Ouddorp onder de inwo ners van Ouddorp, is geble ken dat een groot deel van hen voorstander is van een afsluiting van de Ring gedu rende het zomerseizoen. De afsluiting wordt aangeven met verkeersborden. De proefafsluiting wordt na het seizoen geëvalueerd. Dan moet duidelijk worden of het in de toekomst een vervolg krijgt. MINI PLAY BACK DEN BOMMEL - De mini play-back show, die werd ge houden in Den Bommel is ge wonnen door Hans de Vreugd en Conrad de Jong die een 'Theme from rawhi de' van de Blues Brothers vertolkten. Tweede werderi Lielle Wolf- ert, Lavina Burgers en Ilja Koole die met het lied 'Ademnood' optraden als Roos, Jessica en Linda. Roxanne de Ruiter en Sheila den Hoed sleepten de derde prijs in de wacht met het nummer 'Jump for joy'. Het evenement was een initiatief van de Junior Adviesraad van de vereniging Bommelse Vrienden. JEUGDATLETIEK STELLENDAM - Veertig jeugdleden van de Stellerun- ners en AV-Flakkee namen deel aan een jeugdatletiek competitie, die gedurende vijf achtereenvolgende za terdagen werd gehouden. Zij leverden een sportieve strijd op de hindernisbaan, zestig en honderd meter sprint, kogelstoten, speer werpen, verspringen, presta tieloop cross country en steeple chase. De competitie werd afgesloten met een ou der/kind estafette. Winnaars van groep A werden Wiljan van 't Hof en Sylvana Grin- wis. In groep B eindigden Jacco Lokker en Willemijn Veltman als besten. In groep C gingen Mark van der We- ijden en Marise van Hassent met de hoogste eer strijken. Start met Hollands meezingtestiva! ROTTERDAM - Deze zomer staat het Feijenoord Stadion In Rotterdam in het teken van drie grote concerten. Op 6, 7 en 13 juli vinden er spectaculaire en veelzijdige concerten plaats, waaronder een Ne derlandstalig spektakel, een Rhythm Blues-eve nement en een Dance-concert. Het concert de 'Dag van Oranje' is op zaterdag 6 juli het eerste grote zomercon- cert in de Rottterdamse Kuip. Tijdens de Dag van Oranje zullen heel veel ver schillende Nederlandse ar tiesten het podium betreden. Het concert is in navolging van de Nacht van Oranje. Dit concert vindt ieder jaar plaats in de nacht vooraf gaande aan Koninginnedag in Ahoy'. Luv' Vanaf 16.00 tot en met 23.30 uur kan iedereen genieten van heel veel Nederlandsta lige muziek. Er zijn optre dens van onder anderen Guus Meeuwis Vagant, Unda, Roos en Jessica, Rob de Nijs, Lee Towers, Hanny, Frans Bauer, Corry Konings, Gerard Joling. en André Ha- zes. Maar naast al deze geren ommeerde artiesten is er ook een optreden van een Neder landse groep die in de jaren tachtig enorm populair was. Patty, Marga en José zullen speciaal voor de Dag van Oranje weer Optreden als Luv'! Zo'n 45.000 bezoekers kun nen genieten en meezingen met het Nederlandstalig lied. Van de Dag van Oranje wordt een CD gemaakt, die natuurlijk de Dag van Oran- De Backstreet Boys proberen zaterdag 13 juli in de Rotter damse Kuip Thake That te doen vergeten. Advertentie je heet. Deze CD is exclusief verkrijgbaar bij Wehkamp. Op deze manier kunnen de bezoekers nog heerlijk nage nieten van het concert of op nieuw in de stemming ko men. Rhythm Blues Een dag later is het tweede grote zomerconcert: het Real Hot'The R'nB Event. Dit is een concert waar alle grote namen op Rhythm Blues- gebied optreden en dat is nog nooit ergens voorgekomen, zelfs niet in Amerika. De meest in het oog springen de naam onder de optreden de artiesten is die van Cool- io. Coolio staat momenteel nummer één in Amerika. Naast Coolio zullen Jodeci, 3T, Notorious BIG, Total, Silk, Aaron Hall, Junior MAFIA, H-Town, Craig Mack, Shai en Infinity Optre den in de Kuip. En ook de Ne derlandse formatie KèShaw is van de part'ij. Het R'nB- evenement begint om 14.00 uur en duurt tot 23.30 uur. Het Now Summer Dance con cert is het derde grote en te vens laatste zomerconcert in de Kuip. Dit concert vindt plaats op zaterdag 13 juli van 15.00 uur tot ongeveer 23.00 uur. Het absolute hoogte punt van Now Sufnmer Dance is het optreden van Backstreet Boys. Zij zijn in een hele korte tijd enorm be kend geworden. Droom Voor Rotterdammer DJ Paul Elstak komt een droom uit. Een optreden geven in zijn Kuip is iets waar hij altijd over gefantaseerd heeft. Tij dens het concert Now Sum mer Dance wordt zijn droom nu dan ook echt werkelijk heid, want ook DJ Paul El- stak zal aanwezig zijn op za terdag 13 juli. Andere artiesten die een po ging doen om de Kuip op stel ten te zetten zijn: Snap, Cap tain Jack, Whigfield, 3T, Cappella, Duke, T-Spoon, TOF en Charley Lownoise Mental Theo. Kaarten voor de concerten in de Kuip zijn onder meer ver krijgbaar bij Stadion Fe ijenoord, Sense Service- points (dat zijn alle verkooppunten van de Staat sloterij), Rotterdams Dag blad en via de speciale ticket- lijn. 06-91091011. BRÜINISSE/STELLENDAM - Machinefabriek en Dokmij Padmos met vestigingen in Bruinisse en Stellendam heeft in de eerste vijf maanden van dit jaar maar liefst 27 nieuwe Mitsubishi-dieselmoto- ren geïnstalleerd. Het totale vermogen van deze krachtbronnen bedroeg in totaal ruim 6.100 pk. Het overgrote deel van de dieselmotoren kwam in de machinekamers van een in ternationaal gezelschap vis serschepen terecht. Verko per L. Padmos over het succes: „Een nieuwe diesel motor inbouwen is voor ons bedrijf na al die jaren nog steeds mooi werk. Je kunt er al je. ervaring en vakkennis in kwijt, in de wetenschap dat je een 'op-en-top' be trouwbare motor van Mit subishi inbouwt." Ook op vaartuigen van Rijkswaterstaat en bergings bedrijven werd voor paarde- krachten van Mitsubishi ge kozen. Onder de schippers die voor nieuwe Mitsubishi generator- en havensets, pomp- en voortstuwingsmo toren kozen, behoren zowel bestaande alsook nieuwe ge bruikers. MIDDELHARNIS - Het Natuur- en Recreatieschap Haringvliet wil van de gemeente Korendijk mini maal 375.000 gulden ter compensatie van het feit dat Korendijk uit het schap wil treden. Korendijk betaalt op dit mo ment 24.747 gulden als bij drage aan het schap (2,45 gul den per inwoner). Door een bepaalde formule te hante ren komt het dagelijks be stuur van het schap op een compensatiebedrag van 375.000 gulden. Bij een rente percentage van 6,6 procent, brengt dit bedrag jaarlijks precies 24.750 gulden op. Het dagelijks bestuur van het schap wil de financiële gevolgen van de uittreding van Korendijk niet afwente len op de andere deelnemen de gemeenten. Voor de vier gemeenten op Goeree-Over flakkee zou dat bijvoorbeeld een verhoging van de bijdra ge betekenen van 2,45 tot 2,88 gulden per inwoner. Korendijk besloot eind vorig jhar de procedure te starten tot uittreding uit het schap. Dit omdat de gemeente van mening is onvoldoende be lang te hebben bij deelname aan de regeling. Bovendien hebben de gemeenten vol gens Korendijk te weinig in vloed op het beleid van het schap en is de gemeentelijke bijdrage te hoog. Ook zet het vraagtekens bij het functio neren van het schap op zich. Het formele besluit tot uit treding moet nog genomen worden. DARMSTICHTING BRUINISSE - In de week van 23 tot en met 29 juni gaan de collectanten van de Neder landse Lever Darm Stichting (NLSD) weer rond. Zij maken deel uit van de 16.000 vrijwilligers die in heel Nederland actief zijn. Samen zijn ze op zoek naar vier miljoen gulden om on derzoeken te financieren naar spijsverteringsaandoe ningen. Een van die ziekten waarvoor dringend extra on derzoek nodig is, is de ziekte van Crohn. Dit is een ernsti ge chronische darmontste king die meestal in de leef tijd tussen 15 en 30 jaar de kop opsteekt. De ziekte ver woest het leven van jonge mensen en kan met name in de puberteit tot grote psychi sche problemen leiden. Advertentie De Zeelandkaart. Ideaal om te parkeren, te telefoneren, te recreëren, in de bus, bij het winkelen, bij museumbezoek en in de bibliotheek. Bovendien geeft de kaart recht op aantrekkelijke kortingen bij evenementen en attracties. Bel gratis voor inlichtingen met Cliëntenservice Zeelandkaart: 06-0220003. Per 1 januari 1996 is de nieuwe Algemene Bijstandswet in werking getreden. Veel mensen weten niet goed wat deze wet inhoudt, De Intergemeentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland (ISD) geeft voorlichting over de nieuwe Algemene Bijstandswet, onder andere door deze maandelijkse rubriek. Deze maand de eerste rubriek, met de meest gestelde vragen over de wet. In het begin van dit jaar is de nieuwe Algemene Bijstandswet van kracht gegaan. De regelgeving van de vorige wet was erg ingewikkeld en niet meer goed uit te voeren. De nieuwe wet is eenvoudiger. Er gelden nog maar drie landelijke uitkeringsnormen. De bedragen van deze normen zijn afgeleid van het miniumloon, dat momenteel ongeveer 1.940,-- is. Een andere reden waarom de oude wet is aangepast, is dat misbruik en fraude toenamen. In de nieuwe wet is er meer aandacht voor de bestrij ding van fraude. Zo controleert de Intergemeentelijke Sociale Dienst alle gegevens van de cliënten, bijvoorbeeld bij de belastingdienst. Wanneer nodig, gaat een vertegenwoordiger van de ISD op huisbezoek. V/aarom is de uitkering in de ene stad hoger dan in de andere? De doe landelijke uitkeringsnormen gelden altijd. Maar iedere gemeente maakt regels om deze normen aan te passen. De gemeente stelt beleid op, met regels over toeslagen en verlagingen van de landeijke normen. Doordat de regels per gemeente kunnen verschillen, kan ook de uitke ring per stad of dorp wat hoger of lager zijn. De gemeenten op Schouwen-Duiveland hebben samen met de ISD be leid opgesteld voor de nieuwe Algemene Bijstandswet. Voor een inwoner van Zierikzee gelden dus dezelfde regels als voor een inwoner uit Brui nisse of Haamstede. Hoe hoog is de bijstandsuitkering op Schouwen-Duiveland? De landelijke normbedragen en de maximale toeslagen zijn als volgt vastgesteld: normbedrag Alleenstaanden Alleenstaande ouders echtparen/ samenwonenden 50% min. loon 970,- 70% min. loon 1.360,- 100% min. loon 1.940,- max. toeslag 388,- 388,- 1.358- 1.748,- 1.940- De ISD verhoogt de norm en in bepaalde gevallen verlaagt zij de norm. Dit doet zij aan de hand van de gegevens over de persoonlijke situatie van de uitkeringsgerechtigde. Het is moeilijk om de exacte bedragen te noemen waar een persoon recht op heeft. Heb ik ook recht op bijstand? Wanneer u wilt weten of u ook recht heeft op bijstand, kunt u eens lang slopen bij de ISD, of telefonisch contact opnemen. Ook wanneer u geen uitkering krijgt, kan het zijn dat u wel in aanmerking komt voor bijzondere bijdtand. Volgende maand in deze rubriek meer informatie over bijzonde re bijstand. Intergemeentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland Oude Haven 54, ingang aan de Nieuwe Haven 4301 CL Zierikzee Tel. 0111 -418600 Geopend van 9.00 - 11.00 uur of na telefonische afspraak De nieuwe Bijstand Een andere instelling 'Haltes' in Oosterlanden Brouw ZIERIKZEE - Deze maand doet een vrolijk beschil derde natuurbus een aantal plaatsen op Schouwen- Duiveland aan waaronder Oosterland, Brouwersha ven en Zierikzee. De natuurbus is een initiatief van Staatsbosbeheer. De opvallende verschijning van de bus blijkt een succes formule. Vooral kinderen kijken hun ogen uit als ze de truck met oplegger van bin nen kunnen bekijken. Een maal binnen worden de zin tuigen flink aan het werk gezet. Bij het binnentreden van de bus is het donker. Je ruikt het bos, hoort geluiden van opvliegende vogels en wegrennende dieren. Als het langzaam licht is ge worden kan de bezoeker zien hoe mensen gebruik maken van de natuur zoals tijdens een wandeling. In het kader van het jaar van de natuur in openbare bibliotheken komt de bus vrijdag 28 juni naar Schouwen-Duiveland. 's Morgens doet de natuurbus twee basisscholen aan in Brouwershaven en Ooster land. Van 13.30 tot 17.00 uur staat de natuurbus bij openbare bibliotheek De Stolpe aan het Haringvlietplein in Zie rikzee. Het overdekte stukje natuur is met name voor kin deren uit de bovenbouw zeer aantrekkelijk en daarom zijn de twee Zierikzeese scholen uitgenodigd om de bus te komen bezoeken. De natuurbus is door iedereen gratis te bezoeken. Advei tentie Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie- verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -416551 Telefax 0111-414315 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 416551 Madeion Lagendijk toestel 225 Na 18.00 uur 0111 -416065 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 - 691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur 0111 - 417314 tijdens kantooruren van 8.30-17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 11