Vaes en Van der Meer herhalen successen tijdens clubkampioenschappen zwemmen Röbslager schudt Cobussen net af Inde rpe r schijnwe Scholieren luisteren op golfbaan beter dan naar leraren op school Agassi graaft eigen graf op de graveyard Voorzitter Johan Plaisier klaagt o ver gebrek aan jongens Verenigingen zetten op supersportdag beste beentje voor Degryse en Nedved naar PSV DINSDAG 25 JUNI 1996 NR 25997 7 Youri Vaes (midden) werd voor de tweede keer clubkampioen voor zwemmen onder de twaalf jaar.Ronny M eyer (links) moest genoe gen nemen met een tweede plaats. Martijn Struyk was de beste onder tien jaar.(Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - De clubkampioenschappen van zwemvereniging Onderdak brachten niets nieuws onder de zon: In het water van sporthal Onderdak veroverden Youri Vaes en Debbie van der Meer de clubtitels. Voor Vaes was het de tweede keer, Van der Meer veroverde de prijs voor het vierde achtereenvolgende jaar. Sterretjestoernooi Burgh-Haamstede BURGH HAAMSTEDE - Op het Sterretjestoer nooi in Burgh-Haamstede verloor Inge Cobus sen uit Scharendijke na een spannende wed strijd van Sabine Röbslager. De jeugdtennisster was bij de veertienjarigen met 7-6 te sterk op de banen van TC Westerschouwen. Tot het laatste onderdeel, de wisselslag, waren de clubkam pioenschappen vlekkeloos ver lopen. In de finale onder twaalf jaar liet Youri Vaes zien dat hij op deze gecombi neerde slag de beste was. Ro my Meyer, Martijn Struik en Remco Vaes beten in het zand. Het moest wel heel raar lopen wilde Vaes door deze winst geen kampioen worden. Voor de finale voor twaalfjari gen en ouder stonden Evert Schiettekatte, Sebastiaan Raayen, Corine Mol en Debbie van der Meer al op de start blokken. Het startschot bleef In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Spor ters die in het weekeinde een opmerkelijke prestatie heb ben geleverd of in de komen de dagen aan een belangrijk evenement meedoen worden uitgenodigd om op trefwoor den te reageren. Deze afleve ring staat Debbie van der Meer 'In de schijnwerper'. De jeugdzwemster van ZV Onder dak legde het afgelopen week einde beslag op het clubkam pioenschap boven de twaalf jaar. De Zièrikzeese deed dit voor het vierde achtereenvol gende seizoen. De zestienjari ge Van der Meer liet tijdens de strijd om de clubtitels Se bastiaan Raayen, haar groot ste concurrent, en Evert Schiettekatte achter zich. Naam: Debbie van der Meer. Geboren: 9 april 1980 in Zierikzee. Woonplaats: Zierikzee Sport: Zwemmen. Partner: Nee. Club(s): ZV Onderdak. Beroep: Eerste jaar HAVO, ik ben net geslaagd voor de MAVO. Hobby's: Zwemmen en uitgaan vind ik wei leuk. Favoriete sporten: Zwemmen. Laatste boek: Blauwe plekken. Schrijver: Anke de Vries. lang uit omdat het dus wel raar liep. In de tellingen van de voor gaande onderdelen - vlinder slag, borstcrawl, rugslag en schoolslag - waren fouten ge maakt. Wie, wat, waar en hoe is voor een leek niet uit te leg gen. Het kwam er op neer dat er geen finales moesten wor den gezwommen, maar series voor iedereen. Geen probleem Youri Vaes moest voor de tweede keer het water in om de wisselslag af te werken. We- TV-programma's: GTST is wel leuk. Kranten/tijdschriften: Zierikzeesche Nieuwsbode en PZC. Muziek: Wat een beetje in de top veer tig staat, vind ik wel leuk. Eten: Friet. Drinken: Sinas. Uitgaan: In Renesse meestal. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Zierikzee. Favoriete stad in Nederland: Amsterdam. Vakantie: Ik ga niet op vakantie. Geloof: Nee. Heeft hekel aan: Vroeg opstaan. Slechtste eigenschap: Ik zou het niet weten. derom leverde het de Zierik- zeese jeugdzwemmer geen pro bleem op om te winnen en naar later bleek clubkampioen te worden., Debbie van der Meer hield na vijf onderdelen genoeg voor sprong (in punten) over om voor de vierde keer op rij de hoogste prijs van de vereni ging te pakken. Sebastiaan Raayen en Evert Schiettekatte moesten de jonge dame voor la ten gaan. Dat Van de Meer clubkam pioen, en niet de twee jongens, werd, is geen toeval. ZV On derdak heeft nu eenmaal wei nig sterke jongens in huis. Tij dens dë afgelopen regionale en landelijke competities hielden Zierikzeese meisjes de eer van ZV -Onderdak hoog. Johan Plaisier: ,,De meiden die we hebben, corrigeren de boel." De voorzitter van de plaatselij ke zwemclub klaagt over het gebrek aan jonge gasten. ,,De meesten gaan voetballen, hoe- Mooiste sportmoment: Dat ik voor de vierde keer weer die beker (van de club kampioenschappen, red.) heb gewonnen. Vervelendste sportmoment: Ik was een jaar of tien toen ik bij de Zeeuwse winterkam pioenschappen net tweede werd. Het scheelde een vinger. Blessures: Nee. Sportief doel: Blijven trainen maar. Sportvrouw/sportman uit de regio: Nelli Cooman. Beste trainer: Marion Koper en Johan Plai sier. ZV Onderdak: Zwemvereniging, gezellig. Zwembad of zee: In de zomer in de zee zwem men. Leraren: Ze moeten niet teveel huis werk opgeven. School: Leren. Concurrentie: Ja, van Sebastiaan Raayen. EK voetbal: Balen dat ze verloren hebben. Badmuts: Draag ik wel op wedstrijden. Moeilijkste slag: Rugcrawl. Trainen: Leuk, alleen het moet ook voor de gezelligheid zijn. Waar blijf je voor thuis: Voor een leuke film. ven ze maar een keer in de week te trainen." Zwemmen is met vier keer per week veel in tensiever, voegt hij eraan toe. „Zwemmen is geen teamsport. Als je niet goed bent, zwem je niet in de prijzen. Als je bij voetbal een slechte dag hebt, wordt dat door het team opge vangen." Een beetje vertrouwen in de toekomst heeft de praeses van ZV Onderdak wel. Er hebben zich geen ouderen afgemeld en jongeren hebben zich inge schreven. Met Debbie van der Meer en Siona van Dijk heeft ZV Onderdak twee zwemsters bij de beste zes van Zeeland. „Niet op alle onderdelen," ver duidelijkt Plaisier. Op zijn vroegst kan de vereni ging over twee of drie jaar met een fatsoenlijk herenteam voor .de dag komen. Dat zou kunnen bestaan uit Remco en Youri Vaes, Evert Schiettekat te en Dennis van Antwerpen. Op zich staat Plaisier niet on- EINDHOVEN (ANP) - PSV is rond met de Belg Mare Degry- se en de Tsjech Pavel Nedved. Beide spelers kunnen in Eind hoven een overeenkomst voor drie seizoenen tekenen. De moeizame onderhandelin gen met de huidige clubs van de voetballers, Sheffield Wed- Nee, het golfen viel niet mee, moesten vele leerlingen con stateren. Een balletje raken met zo'n dun slagstokje. Uit- tenboogaard deed in elke geval haar uiterste best het de scho lieren een beetje aan te leren. Het tafereel op de Bruse golf club Grevelingenhout had wel iets eigenaardigs. Uittenboogaard in typische golfkleding waarbij het sjaal tje om de nek vanzelfsprekend niet ontbrak, de scholieren met de Nike-schoenen en Aus- tralian-trainingsjacks aan. En dat op zo'n nette golfcourse. Het deed echter niets af aan het plezier dat zowel de in- structrice als de kinderen erin hadden. Op een rijtje probeerden de scholieren de bal vanaf de af slag op het oefenveld weg te slaan dat bezaaid ligt met gele en witte golfballetjes. De bal len werden vaker gemist dan geraakt. De veertienjarige Jan-Willem Zijta dacht slim te welwillend tegenover een an dere manier van trainen om de top - waar die dan ook ligt - te halen. „Dan is de aardigheid er vanaf. We pretenderen gewoon gezellig naar wedstrijden te gaan. Maar als ze willen en kunnen, steunen we ze." Vertrek Vanwege een andere werk kring is Arco Kruik niet meer in staat de jeugdzwemmers in Zierikzee te steunen en te bege leiden. Kruik heeft drie jaar bij ZV Onderdak gezeten. De zwemtrainer kwam in 1992 weer in contact met de club na dat een aantal jaren terug het waterpoloteam uiteen was ge vallen. Kruik werd gevraagd om zwemtrainer te worden. Na enige aarzeling volgde hij met anderen een opstapcursus en later een opleiding voor A-trai- ner. De passie van Kruik wa ren de zwemtechnieken. „De begeleiding in alle slagen. De techniek heb ik altijd het leuk ste gevonden." Hij vindt het jammer dat hij moet vertrekken. „Het was al tijd beregezellig. Ik heb het naar mijn zin gehad. Ik zal iets anders moeten opzoeken." Eindstanden clubkampioen schappen ZV Onderdak Meisjes onder acht jaar: 1. Ash ley Bolier 73.9 punten, 2. Lin- nea Schreinemacher 82.3, 3. Tammara van de Meule 102.6, onder tien jaar: 1. Glenn Lette- rie 192.1, 2. Celina Robberegt 213.5, 3. Nina Meyer 215.2, jon gens onder tien jaar: 1. Martijn Struik 210.4, 2. Benjamin Lauffer 212.7, 3. Jelle Temp- stra 216.0, meisjes onder twaalf jaar: 1. Romy Meyer 170.7, 2. Viola Hobé 199.7, 3. Leonie Dalebout 220.8, jongens onder twaalf jaar: 1. Youri Va- es 151.8, 2. Remco Vaes 178.3, 3. Daniël Schreinemacher 197.4. Totaal onder twaalf jaar: 1. Youri Vaes, 2. Romy Meyer, 3. Glenn Letterie. Jongens/meisjes onder veer tienjaar: 1. Evert Schiettekat te 336.9, 2. Antje van 't Westen- de 369.7, 3. Anneloes Struik 388.3, meisjes onder zestien jaar: 1. Debbie van der Meer 318.7, 2. Corine Mol 350.7, 3. Siona van Dijk 351.1, dames/ heren: 1. Sebastiaan Raayen 299.1,2. Jacqueline Stoel 335.3, 3. Franca Overbeeke 347.4. Totaal boven twaalf jaar: 1. Debbie van der Meer, 2. Sebas tiaan Raayen, 3. Evert Schiet- •tekatte. nesday (Degryse) en Sparta Praag (Nedved), vormen echter een struikelblok bij de transf ers. De 23-jarige Nedved, woens dag met Tsjechië in actie tegen Frankrijk tijdens de halve fi nale van het EK in Engeland, heeft nog een tweejarig con tract bij Sparta Praag. zijn. „Ik leg gewoon drie bal len naast elkaar. Dan zal ik er toch wel eentje raken?" Hij legde aan en...miste. Blonde haren De één jaar oudere Andrea Dogger verging het bij het put ten van de bal niet veel beter. Op een oefenveldje heeft ze 32 pogingen nodig om het balletje in zes holes te krijgen. Door haar iange, blonde haren ziet ze bijkans niet waar de hole zich bevindt. Ze lijkt maar wat te doen. Zelf als een golflera- res haar haren vasthoudt, mist ze de put. „Beetje saai," zegt ze over golf. Dogger heeft een an dere passie, voetballen bij Zonnemaire. De tweede supersportdag - de eerste uitgave was in 1994 - is bedoeld om kinderen kennis te laten maken met bekende en minder bekende sporten. En als het even kan, scholieren de drempel over te helpen om lid Wie de finale van de twaalfja rige jongens tegen Ivo Fontei- ne uit Brouwershaven gaat spelen, is nog niet bekend. Da ve Deege zal het niet worden want hij verloor eerst van Kees Hart en later van Thomas Röbslager, twee keer met 8-5. Hart ging op zijn beurt ten on der tegen Barry Groenendijk, 11-2. De jongensdubbelpartij tussen Groenendijk/Steine en Fontei- ne/Röbslager was een hele aar dige. De vier jeugdtennissers hielden elkaar een uur lang in evenwicht, 10-10. Drie weken geleden werd Agassi in de tweede ronde van de Franse Open ook al verne derd door een onbetekenende landgenoot, Chris Woodruff. Het was op de openingsdag van de 110e editie van 'the Grand old Lady' toch al sukke len met de Amerikanen van naam. Van de top vier zakten behalve Agassi ook Michael Chang (zesde geplaatst) en Jim Courier (achtste) door het gras. Courier liet zich eveneens door een bescheiden landgenoot verrassen in de persoon van Jo nathan Stark, 130e op de com- pyiterlijst, 2-6 4-6 6-2 4-6. Chang was, ook al op het be ruchte 'kerkhof', niet opge wassen tegen de Spaanse gra- velliefhebber Alberto Costa, 6-3 6-7 6-7 4-6. De vierde topper, drievoudig titelverdediger Pe te Sampras, bleef wel overeind tegen Richey Reneberg, de winnaar van Rosmalen, 4-6 6-4 6-3 6-3. Dat de als vijftiende ge rangschikte Fransman Arnaud Boetsch in vijf sets onderuit ging tegen de Duitser Radules- cu viel nauwelijks op. Na zijn onverwachte verlies in Parijs haastte Agassi zich te rug naar Las Vegas. „Dat was niks bijzonders," verklaarde hij. „Ik heb me nooit iets gele gen laten liggen aan een voor bereiding op gras. Zelfs niet toen ik vier jaar geleden won. te worden van welke sportver eniging op Schouwen-Duive- land dan ook. Verder is het een uitstekende aanvulling op de gymlessen van school omdat de docenten niet alle sporten kunnen aanbieden. Tot die 'vreemde' sporten be horen dansen, aquatrainen, golf, surfen, pijlerklimmen, abseilen (bij Neeltje Jans), rug by, snooker, survivalbaan, zei len en zweefvliegen. Voor deze en alle andere sporten was gis teren genoeg belangstelling. Geen enkele vereniging had voor niets vrijwilligers op een werkdag als maandag opge trommeld. Slechts korfbalvereniging All- Ready kreeg jammerlijk geen mensen op de been. Maar deze club weet uit ervaring dat eve nementen als supersportdag of in hun geval wijkenkorfbal geen extra leden opleveren. Het is beregezellig, maar geen hond die de rest van het jaar de bal in de korf gooit. Ook scha ken en dammen ontbraken op het programma. Een lidmaatschap is niet de achterliggende gedachte, zeg gen de gymleraren van de RSG Prof. Zeeman. Marieke Wijers: „Als kinderen eenmaal kiezen, blijven ze hangen." Collega Gerda Nicolaas vult haar aan. „De keuzes voor een sport wor den vroeg gemaakt." Wijers en Nicolaas hebben de super- sportdag met twee andere Uitslagen Sterretjestoernooi TC Wester schouwen Jongensenkel tot en met twaalf jaar: Dave Deege - Tho mas Röbslager 5-8, Kees Hart - Barry Groenendijk 2-11, Kees Hart - Dave Deege 8-5, meisjes enkel: Inge Cobussen - Sabine Röbslager 6-7, jongensdubbel: Groenendijk/Steine - Fontei- ne/Röbslager 10-10. Meisjesenkel tot en met veer tien jaar: Nicolien Kooman - Heieen Landegent 15-1. Het leidt me teveel van mijn normale spel af. Vandaar dat ik de voorkeur geef aan hard court voordat ik naar Wimble don ga. De laatste dagen ben ik ook nog grieperig geweest. Dat was wel vervelend. Ik heb het noodgedwongen rustig aan moeten doen." Courier had al een bang voor gevoel toen hij hoorde dat hij in de eerste ronde tegen Jonat han Stark had geloot. „Ik wist dat hij op gras een heel gevaar lijke tegenstander zou kunnen worden. Dat is helaas uitgeko men." Courier was in 1993 ver liezend finalist tegen Pete Sampras maar de laatste twee jaar verloor hij telkens in de tweede ronde. Hij noemde de toestand van het 'heilige gras' tricky. Chang had twee jaar geleden op Wimbledon in de eerste ron de op dezelfde baan twee geen enkele moeite gehad met Co- sta. „Dit was een hele andere partij. Hij serveerde veel be ter. Ik kon hem niet onder druk zetten. Ik had de hele week op Aorangipark bij het hoofdcomplex getraind om aan gras te wennen. Het blijft een moeilijke ondergrond voor me maar ik verstop me er niet voor. Het risico is alleen dat een ander beter is. Daar is niets aan te doen." gymleraren, Marjolein Kik en Ronald Haze, op poten gezet. De organisatie ervan is hun ogen gigantische, vandaar dat de derde supersportdag pas in 1997 plaastheeft. Klimwand De survivalbaan op vakantie park Aquadelta in Bruinisse was één van de populairste on derdelen op de supersportdag. Zo'n honderd scholieren gin gen de strijd aan met steile wanden van om en nabij de twaalf meter: één om tegenop te klimmen, een ander om van af te dalen, oftewel abseilen. Eén van de leerlingen probeer de zijn lerares aan te sporen van de houten wand te dalen. „Ik ga liever gewoon dood," sprak ze ironisch. Hoogtevrees heeft ze ook, liet ze weten. De dertienjarige Eline Jich was na het beklimmen en da len van de klimwand een hele ervaring rijker. „Het is wel leuk maar eng. Ik sta helemaal te trillen," lacht ze. Leeftijdge noot Johan van de Velde vond de kaarsrechte klimwand 'hartstikke leuk'. „Erop gaan gaat, naar beneden is enger. Dan laten ze je ineens vallen." Van de Velde gaat niet verder in de klimsport. Hij voetbalde. Hij heeft op zaterdag geen tijd meer. „Dan ga ik meestal vis sen." Beste eigenschap: Sportief. BRUINISSE/ZIERIKZEE - Golfinstructrice Marianne Uittenboogaard doet een groepje leerlingen van de RSG Prof. Zeeman voor hoe je een golfstick moet hanteren. Ze luisteren stuk vOor stuk zonder tegen te sputteren. Was het maar elke dag supersportdag, moeten docenten hebben gedacht. Dan was de huidige generatie pubers tenminste stil (te krijgen). Eerste ronde Wimbledon LONDEN (ANP) - Andre Agassi, de darling van Wimbledon, heeft maandag zijn eigen graf ge graven op de 'graveyard', baan nummer twee. De titelhouder van 1992, derde geplaatst, ver loor in bijna-schemering van de vroege Londen- se avond roemloos van zijn landgenoot Doug Flach, een qualifier en nummer 281 van de we reld: 6-2 6-7 4-6 6-7.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7