Zoekplaatje YMCA-vakanties in de provincie Verdwaalpalen oriëntatiepunt voor op het strand verdwaalde kinderen Rondleiding Kasteel Toeristen Slachtofferhulp krijgt eenmalige subsidie Fikse brand Meisje uitgescholden Boswachters HUIS VERKOPEN? 0111 417808 TAXATIE TE KOOP Expositie Rikkie Rups in Zeeuws Biologisch Museum Westhove Diefstal kentekens in verband autodiefstallen QlQfelsCfê) UNA",raa'10 VRIJDAG 21 JUNI 1996 NR 25995 3 DRIEBERGEN/GROEDE - De Stichting YM CA Vakanties Zeeland, onderdeel van CJV/YMCA Nederland, Christelijk Jongeren Verbond, organiseert ook dit jaar weer enkele vakantieweken in Renesse en Veere. Voor de leeftijd van acht tot en met elf jaar wordt er een kamp georganiseerd in Renesse. Het thema dit jaar is een Avon tuurlijk Strandkamp. Zwem men, strand en zand tussen je boterham, dat zijn enkele van de leuke dingen tijdens het kamp. Omdat er net achter de duinen gelogeerd wordt in blokhutjes, zal het grootste deel van de dag op het strand worden doorgebracht. Ook spelen op het terrein en een avontuurlijk avondspel horen erbij. Het kamp is van 20 juli •tot en met 27 juli. De provincie heeft toegezegd alvast 80 procent van het be drag voor dit jaar voor te schie ten, dat is twintigduizend gul den. Het is overigens de laatste keer, dat de provincie een sub sidie toegezegd heeft om dit project te ondersteunen. Be halve in Renesse, heeft het pro ject nu ook vorm gekregen in Vlissingen en zal dit jaar. wor den uitgebreid naar Zeeuwsch- Vlaanderen, daarmee zal dan de hele kust van Zeeland in het Voor iedereen tussen de twaalf en veertien jaar is er het Avon- turenkamp Veere. Dit kamp zit vol spannende, gekke en nachtelijke avonturen. Vlot ten bouwen, dropping en zelf het eten klaar maken op een vuurtje. Het kampterrein is di rect gelegen aan het Veerse Meer. Dit kamp wordt gehou den van 27 juli tot en met 3 au gustus. Het zeil- en surfkamp is voor 14- tot en met 16-jarigen van 27 juli tot en met 3 augus tus en voor 15- tot en met 17-ja- rigen van 3 augustus tot en met 10 augustus. project betrokken zijn. In het totaal heeft de provincie een bijdrage van 65.000,- gele verd in het project. Dan gaat het over de jaren 1994, 1995 en 1996. Volgend jaar wordt het project opgenomen in de Stichting Slachtofferhulp, die een activi teitenplan voorbereidt voor toeristische slachtofferhulp. Vanaf 1 juli zal de toeristen hulp ook weer in Renesse wor den vferleend. Verwachting t/m dinsdag 25 juni WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht n.west 4 Maandag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 18 graden Windkracht n.west 3 Dinsdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 20 graden Windkracht noord 3 ZON- EN MAANSTANDEN 22 juni Zon op 05.20, onder 22.02 Maan op 11.55, onder 00.35 23 juni Zon op 05.20, onder 22.02 Maan op 13.00, onder 00.58 24 juni Zon op 05.21, onder 22.02 Maan op 14.07, onder 01.21 Eerste kwartier. 24 juni (07.24) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het gaat tergend lang zaam, maar de weerkaarten tonen voor het begin van de volgende week iets beter weer. Zo kruipt de temperatuur 's middags geleidelijk naar 20 graden en krijgt de zon meer ruimte. Maar voor het zover is, wacht ons een koel en bewolkt weekeinde. Zo begint de dag morgen op veel plaatsen met flink wat wolken. Er valt nu en dan regen, 's Middags klaart het vanuit het westen iets op. De temperatuur schommelt dan rond een graad of 15 en er waait een mati ge noordwestenwind. Aan de kust en rond het IJsselmeer trekt de wind soms aan tot vrij krachtig. Ook zon dag waait de wind uit de noordwest hoek. Maar doordat er een klein beetje meer zon, is en de regenkans afneemt, valt de temperatuur wat hoger uit: het wordt zondagmiddag ongeveer 17 graden. MIDDELBURG - Het project Toeristen Slacht offerhulp krijgt van de provincie een eenmalige subsidie voor het jaar 1996 tot een bedrag van f 25.000,-. De subsidie komt uit de pot toeris tisch recreatief ontwikkelingsfonds. THOLEN - In het gebouw van schietvereniging De Eendracht aan de Wattstraat in Tholen is donderdagavond een fikse brand uitgebroken. Op het moment van de brand bevonden zich zeven leden van een schietvereniging uit Rucphen in het gebouw. Door de sterke rookontwikkeling kon men hen slechts met grote moeite in veiligheid te bren gen. Twee van hen, moesten zich met lichte verwondingen onder doktersbehandeling stellen. Verder deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Hoe groot de schad^ is, kon gisteravond nog niet wor den overzien. TERNEUZEN - Een veertienja rig meisje uit Terneuzen werd afgelopen donderdag uitge scholden voor griffo, kerkje eh rokje. Bovendien kreeg zij een trap tegen haar fiets waardoor zij ten val kwain. Haar fiets werd hierbij beschadigd. Het meisje fietste, gekleed in een rok, door de Alvarezlaan in Terneuzen op het moment van het incident. De daders zijn een jongen en een meisje van rond de achttien jaar. ARNHEM - De samenwerking tussen politie en boswachters en jachtopzieners in de Achter hoek en de Veluwe op gebied van milieuhygiëne-wetten en bos- en visserijwetgeving, is succesvol. Advertentie delta\nakelaardij marco bij de vaate, makelaar o.g. manhuisstraat 1-3 zierikzee telefoon 0111 417808 Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18.50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95.00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) 180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W, Opzeggingen dienen een maand, voor het eindevan de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door OOSTKAPELLE - In het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle wordt op vrijdag 5 juli de tentoonstelling Rik kie Rups officieel geopend door ir. J. den Boer, directeur locatie Zeeland EPZ. De ten toonstelling is te zien tot en met 29 september. Tevens wordt op deze dag de educatieve hoek in de heem- tuin officieel in gebruik geno men. Dit is een beschutte cir kelvormige plaats in de heemtuin waar groepen, met name kinderen, instructies kunnen krijgen over het leven in en om de heemtuin. De ten toonstelling Rikkie Rups is be doeld voor kinderen van zes tot acht jaar. Het hoofdthema is groei en bloei en is erop ge richt kinderen zo veel moge lijk actief met het thema bezig te laten zijn. Onderdelen van de tentoonstelling zijn onder meer een vlinderkast met le vende vlinders, grote kunst bloemen, een slakkenbak en een bijenkast. De tentoonstel ling is gemaakt door het Noordbrabants Natuurmuse um in Tilburg. Als aanvulling wordt op 8 juli een rupsenzoek tocht rond het museum gehou den. Dit van 10.30 tot 12.00 uur. Bakens op het strand Op het strand hij Renesse zijn gisteren zes verdwaalpalen geplaatst, als bakens op het strand voor verdiuaalde kinderen en zoekende ouders. (Foto: Joop van Houdt) RENESSE - In de zomermaanden worden onze stranden druk bezocht door bezoekers uit aller lei landen. Het aantal hulpverleningen en zoek geraakte kinderen loopt tijdens een fraai sei zoen in de honderdtallen. Gisteren werden op het strand bij de overgang Jan van Renesseweg in Renesse zes 'Verdwaalpalen' geplaatst. De Verdwaalpalen fungeren als een baken op het strand. Kinderen, die hun ouders of begeleiders kwijtgeraakt zijn, kunnen nu naar één van de pa len gaan en op deze manier weer snel teruggevonden wor den. Het strand bij de Jan van Renesseweg is door de gemeen te aangewezen als familie- strand. Woordvoerder van de gemeente Westerschouwen, Olaf Griffioen vertelt dat dit soort services aan de strand- gasten past in het strandbeleid van de gemeente Westerschou wen. De uitbreiding van deze service kan er in veel gevallen voof zorgen dat een dagje strand-niet hoeft te ontaarden in een drama. Bekend is, dat vooral de zeer kleintjes vlug, het spoor bijster zijn, als ze op hun ontdekkingstocht op een overvol strand te ver van hun stek gelopen zijn Pa en ma let ten ook niet altijd op en dan is het leed gauw geschied. Het spreekt vanzelf, dat het opspo ren van kinderen en het terug brengen naar de ouders voor hulpverleners en politie veel tijd kost. Uit gegevens van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Dren kelingen blijkt, dat een groot deel van de dagelijkse werk zaamheden van de reddings brigades bestaat uit het terug brengen van verdwaalde kin deren. In België staan er al lan ger Verdwaalpalen en ze heb ben hun dienst duidelijk bewezen. Met behulp van specialisten is men op zoek gegaan naar een vorm, die kinderen aan spreekt. Uiteindelijk is geko zen voor eemdriehoekvorm. Op de top van dq paal,is een herkenbare dierenpictogram of in andere gevallen een. ander herkenbaar symbool aange bracht. De gemeente Wester schouwen onderneemt het pro ject in samenwerking met het Waterschap Zeeuwse Eilan den. Het project is een initia tief van Publi Sign, dat uit re clame-opbrengsten, door mid del van reclameborden op de palen, het geheel kan bekosti gen. Het kost de deelnemende gemeenten daarom niets. Het project is inmiddels door een aantal gemeenten aan de kust positief ontvangen. Publi Sign'is Zelf met het voorstel ge komen, om op de palen geen re clame toe te laten op het gebied van roken en alcohol. Boven dien wil men de palen nog meer functioneel maken, door er bijvoorbeeld gescheiden af- valvoorzieningen aan te han gen. Ook kan de paal dienen als informatiedrager en kan er een extra veiligheidsvoorzie ning, zoals een reddingsboei aan worden gehangen. In het ontwerp is met al die moge lijkheden rekening gehouden. De palen kunnen eventueel ook als oriëntatiepunt dienen voor hulpverleners bij calami teiten. Het staat aan de dijk en het knippert'. Meer valt er over het Zoekplaatje van deze week niet te zeggen. Gezien het geringe aantal inzendingen had Joop van Houdt de lezers vorige week voor een moeilijke opgave gesteld. Dat gold niet voor J. C. de Glopper uit Ellemeet. Hij erkende op de foto van de duinover gang bij 't Klokje aan de Kampweg (tussen de Soeten en Souten Haertde vangkooi voor vee die hij zelf had gemaakt. De Glopper is overigens niet de winnaar van deze week. Uit de vier inzendin gen werd het briefje van L. Dalebout, Rampweg 22 uit Noordwel- le als winnende getrokken. En hij of zij krijgt dan ook de cadeau bon van 25 gulden. Wie weet ivaar Joop van Houdt bovenstaand Zoekplaaatje heeft gemaakt en kans wil maken op de cadeau- bon, kan zijn of haar oplossing sturen naar. Redactie Zierikzee sche Nieuwsbode, Postbus 1. 4300 AA Zierikzee. De oplossing kan ook in de brievenbus van de Nieuwsbode aan het Jannewekken worden gegooid. Op de briefkaart of envelop graag het woord Zoekplaatje vermelden. De oplossingen moeten uiterlijk woens dag 26 juni binnen zijn. (Foto: Joop van Houdt) Melding van drie autokraken ZIERIKZEE - Van een Mercedes die geparkeerd stond in het Grevelingendorp Cardium in Brou wershaven werden de kentekenplaten gestolen- Volgens de politie zou deze zaak verband kun- nen houden met de diefstal van een Mercedes op 19 juni. Verder kwamen bij de politie drie meldingen van diefstal uit auto's binnen. Het nummer van de kenteken platen is LR-RS-82. De diefstal werd gepleegd tussen dinsdag 18 juni 16.00 en woensdag 19 ju ni 10.00 uur. De eigenaar is een 53-jarige inwoner van Gorin- chem. De auto van een 3l-jari- ge Nieuwerkerker werd in de nacht van woensdag op don derdag opengebroken. De die ven namen vervolgens gereed schap mee. Op dit gereedschap zit een sticker van bouwbe drijf Roggeband. De inbraak moet zijn gepleegd tussen 19 juni 18.00 uur en 20 juni 7.00 uur. Op hetzelfde parkeerter rein aan de Rehobothstraat in Nieuwerkerk stonden twee be drijfsauto's van een Ooster- lands bedrijf. Ook deze auto's werden opengebroken en het aanwezige gereedschap gesto len. De totale schade is nog on bekend. Een radiocassettespeler werd gestolen uit een auto die stond geparkeerd aan de Zeeane- moonweg/Zoom in Renesse. Dit gebeurde in de nacht van donderdag op vrijdag. OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostka pelle heeft een rondleiding rond kasteel Westhove georga niseerd. Deze vindt plaats op woensdag 3 juli en duurt van 10.30 tot 12.00 uur. Kasteel Westhove ligt tussen Domburg en Oostkapelle. Dit gebied is van grote natuurwe tenschappelijke waarde én,. heeft, ondanks grote aantallen bezoekers,, een gevarieerde fauna eri'flora. Op zondagmid dag 7 juli, van 14.00 tot 15.30 uur kunnen liefhebbers onder begeleiding met de rugzak op pad. Deze rugzakken zijn te huur bij het museum en bevat ten allerlei onderzoeksinstru menten en een veldgids. ZIERIKZEESCHE ifj NIEUWSBODE lü Uitgever Drukkerij Laken man Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W. Advertentie m n n Nieuwerkerk 0111-641368 IfAWAfltCA Brouvvershaven 0111-691634 Noorddijkstraat 8 0111-413348 technisch installatieburo Zierikzee verkoop en reparatie St. Domusstraat 79

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3