Kunstroute siert 2e editie Zonnemaire Buitengewoon Circusfeest op school Eco-park Ouwerkerk is zo goed als rond Deltan naar rechter om levering industriewater ZOC-bestuur Concours solisten Geld voor aanpassing tennisbaan Alcohol Tuinconcert Eucharistie oud katholieken Parasol gestolen Open tuinen Concert zangvereniging Laus Deo in Bruinisse DONDERDAG 20 JUNI 1996 NR 25994 8 Tweede boerderij-festival Performer Fred Delfgaauio was één van de vele uitvoerenden op het afgelopen festival. (Foto: Marijke Folkertsma) ZONNEMAIRE - Een kunstroute maakt deel uit van de tweede editie van het boerderij-festi val Zonnemaire Buitengewoon dat dit jaar op zondag 14 juli wordt gehouden. In de polder rondom de boerderij van Jaap en Karen Verse- put staan in de akkerlanden zo'n 25 vogelver schrikkers, die zijn gemaakt door een grote ver scheidenheid van Nederlandse en Belgische beeldend kunstenaars. Brabant weigert toestemming MIDDELBURG (ANP) - De rechter moet beslis sen of de provincie Noord-Brabant de Zeeuwse Delta Nutsbedrijven terecht toestemming heeft geweigerd voor het leveren van industriewater aan een Brabants bedrijf. ZIERIKZEE - Tijdens de maandag gehouden ledenver gadering van de ZOC zijn F. Kalwij en D. de Vries afgetre den als bestuurslid. Beiden zijn niet herkiesbaar. In de dinsdag-editie van deze krant werd melding gemaakt van het aftreden van F. Kalwij en J. Postma. Deze informatie is onjuist. BURGH-HAAMSTEDE - De Koninklijke Muziekvereni ging Witte van Haemstede houdt op zaterdag 22 juni een onderling solistenconcours in Dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede. Het begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. De volgende instrumenten zijn te horen tijdens het concours: bugle, althoorn, trompet, euphonium, cornet, saxofoon, slagwerk en melodisch slag werk. NIEUWERKERK - De commis sie financiën van de gemeente Duiveland is woensdag ak koord gegaan met het verlenen van een bedrag van ruim 11.000 gulden voor herstel van de ten nisbaan in Nieuwerkerk en het aanpassen van de verlichting en de tribune. De gemeente wil ruim 3500 gul den geven om de verzakking aan de westkant van het park te herstellen. De verzakking is veroorzaakt door een combina tie van bodemgesteldheid, gro te droogte en de populieren. Voor het aanbrengen van ver lichting op de oefenterreinen wil de gemeente ruim 5700 gul den bijdragen. Een bijdrage van 2500 gulden is er voor reno vatie van de bestaande tribu ne. De tennisvereniging wil de bestaande houten tribunes op nieuw opbouwen met een alu minium zitgedeelte en een be kisting van hout. DEN HAAG - Voor het eerst sinds jaren is het rijden onder invloed vorig jaar niet geste gen. Het aantal chauffeurs dat na de blaastest positief werd bevonden, daalde licht van 4,9 naar 4,2 procent. Het aantal ge registreerde alcoholdoden be droeg 87, het werkelijke aantal ligt veel hoger. Aan het concert werk ook mee het Vocaal Ensemble Quodli bet onder leiding van Willie Bil-den Hollander. Het koor Laus Deo staat onder leiding van Peter Wessels. Op het pro- ,,Heel bijzonder," omschrijft Karen Verseput de komende kunstroute. De organisatoren van het festival hebben een aantal kunstenaars gevraagd een vogelverschrikker te ma ken. Reacties te over waren het gevolg. „Steeds meer kunste naars melden zich," vertelt ze. „De vogelverschrikkers varië ren wat ontwerp betreft van modern tot traditioneel. Dus dat kan wat worden." De beelden langs de route, die de naam 'Vogelverschrikken is een kcr>?t' meekreeg, zijn tot half augustus te bewonderen. Langs de route zijn onder meer gramma staan onder meer wer ken van Handel, Mendelssohn- Bartholdy, Sweelinck en Zip- polie. Als solisten treden op Willie Bil-den Hollander (or gel), Petra Flipse (viool) en An- werken te zien van Renske An- deweg, Willem van Anraad, Li- chel van den Ende, Peter Jan sen, Gust Romijn en Bep Westenberg. Daarnaast her bergt het festival foto's van fo tograaf Pieter Honhoff. Deze komen voor de gelegenheid in de boerderijbomen te hangen. De eerste editie van Zonnemai re Buitengewoon vorige zo mer, was een groot succes. Zo'n 1250 mensen kwamen een kijk je nemen. Naar aanleiding van dit succes organiseert het echt paar Verseput dit jaar op nieuw een Zonnemaire Buiten gewoon op hun boerderij aan net Hinderink (sopraan). Laus Deo is opgericht in 1961 en be staat uit dertig leden. Het koor zingt voornamelijk meerstem mig, psalmen, gezangen en geestelijke liederen. Zij orga niseren regelmatig zangdien sten en treden op in verzor gingshuizen. Quodlibet is in 1986 opgericht en bestaat momenteel uit vijf tien vrouwelijke leden. Het koor legt zich dan ook toe op een repertoire speciaal voor vrouwen, zowel klassiek als hedendaags. Twee maal heeft het ensemble een prijs behaald op het Nederlands Korenfesti val in Rotterdam. de Schapenweg. Overheersten vorig jaar Afrikaanse sferen, nu is gekozen voor een aanzien lijke Zuid-Amerikaanse bij drage en een nog uitgebreider festival. Muziek en theater nemen ook dit keer weer een belangrijke plaats in. Een zestal muziekge zelschappen geeft 14 juli acte de présence en een dozijn theatereenliïigen, -duo's, of - gezelschappen. Wat betreft het muzikale ge deelte is er jazz van Sean Ber- gin MOB. Een-groep met een internationale bezetting. We reldse jazz is te horen van Trio Clusone, met onder anderen Ernst Reijseger en Han Ben- nink. Het boerderij-festival wordt geopend met een optre den van het Treme Terra. De groep bestaat uit zeventien muzikanten, waarvan tien per cussionisten, drie zangeressen en een blazerssectie die vol gens Jaap Verseput, samen ga rant staan voor een heftig be gin van de dag. Het kwartet El Conjunto, met onder anderen de Zierikzeeë- GOES - Het zevende concert in de serie Manhuistuinconcerten van dit seizoen vindt plaats op zondag 23 juni in Goes. Het concert zal worden verzorgd door het muziek gezelschap Oefening en Uit spanning uit Kattendijke. Dit orkest bestaat momenteel uit 27 leden en staat onder leiding van dirigent Ad van Nieuwen- huijzen. Het te spelen pro gramma zal een afwisselend karakter hebben met diverse solistische optredens. Het concert duurt van 12.00 tot 13.00 uur. De ingang van de Manhuistuin bevindt zich bij het poortje rechts van het Oos- terschelde College aan de Zusterstraat 11 of bij het hek in het Schuttershofgebied. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Grote Kerk. GOES - De oud-katholieke ge meenschap in Zeeland, deel van de oud-katholieke kerk van Nederland, de Unie van Utrecht, houdt op zaterdag 22 juni een kerkdienst in de kapel naast de rooms-katholieke Ma ria Magdalenakerk aan de Sin gelstraat in Goes. De dienst begint om 10.30 uur. De ingang van de kapel be vindt zich naast de hoofdin gang van de kerk. Pastoor L. E. Wijker uit Amersfoort, be last met de pastorale zorg voor de oud-katholieke diaspora in de provincie Zeeland, zal in de ze eucharistieviering voor gaan. In Zeeland worden maar drie maal per jaar oud-katho lieke vieringen gehouden. ZÖETERMEER - Scholen die moeten inkrimpen, zijn ge dwongen het geld dat bedoeld is voor de aanstelling van on derwijsassistenten, te gebrui ken voor het in dienst houden van leerkrachten. naar Huibert-Jan Vader op gi taar, brengt Argentijnse tang- omuziek, Rotterdamse Stien onvervalste smartlappen, ter wijl de Minimonie uit Zonne maire welkomsmuziek speelt. Theater is er die zondag in alle soorten en maten, van koord danser Rinus Rossewy tot ma rionettentheater Toverdoos, verteller Frans Foppe en fami lietheater Hilaria. Als speciale gast fungeert performer Fred Delfgaauw. Het duo Flup Ju brengt beeldend muziek theater, juffrouw Agaath en Mario verzorgen de danssalon en Correia Del Amor liefdes- post voor verliefden. Elles Hu- bers speelt vogel Rafel, het Pankow-theater speelt tussen trekker en combine, terwijl be zoekers de tango kunnen leren van het gezelschap Tango Gu- apo. Op Zonnemaire Buitengewoon zijn jong en oud welkom. Op de boerderij kunnen de kinderen skelteren, knutselen en rom melen bij de slootkant. Het fes tival begint om 13.00 uur en duurt tot 19.00 uur. BRUINISSE - Uit de tuin van een woning aan het Grevelin- genhout in Bruinisse is een pa rasol gestolen. De parasol heeft een doorsnee van drie meter, een groen doek en een hardhouten paal van 2,70 meter hoog. De waarde be draagt bijna 2400 gulden. Eige naar is een 55:jarige inwoner van Bruinisse. Hoewel alle commissieleden de locatie aan de Zwanenburg- seweg zoals Van Damme die gepland had ideaal vinden, denkt gedeputeerde J. G. van Zwieten, daar anders over. In de visie van gs echter zou het park juist niet bij het gebied aan mogen sluiten. Dat is de re gel die toegepast wordt als het gaat om de aanleg van bunga lowparken: niet geïsoleerd in een natuurgebied, maar aan sluitend bij de bestaande be bouwing. Burgemeester van Duiveland, G. Hokken gaat zeer binnenkort een gesprek aan met van Zwieten om als nog toestemming te krijgen voor het oorspronkelijke plan. De gemeente is namelijk van mening dat het eco-park duide lijk afwijkt van een normaal bungalowpark en, in combina- Deltan heeft tegen de beslis sing van de provincie een be roepschrift ingediend bij de af deling bestuursrecht van de rechtbank in Den Bosch. Het bedrijf Fri d'Or in Bergen op Zoom, fabrikant van onder meer diepvriesfrites, had met Delta een contract gesloten voor de jaarlijkse levering van 500.000 kubieke meter water vanaf het jaar 2000. Het bedrijf is echter gevestigd in het werk gebied van de Waterleiding Maatschappij Noord-West- Brabant (WNWB). De WNWB eiste de waterlevering op, om dat er strikte afspraken be staan dat iedere watermaat- ZIERIKZEE Kinderboerderij De Punt Onlangs werd de algemene le denvergadering van de Vereni ging Kinderboerderij De Punt gehouden. De opkomst was aan de matige kant. Het be stuur vindt het echter zinvol om de vergadering te houden, omdat gezien het aantal bezoe kers dat er elke dag komt, het van belang is de kinderboerde rij in optimale staat te houden. Volgens het bestuur is de sfeer op de kinderboerderij goed. Er zijn weer veel nieuwe en jonge beesten bijgekomen. Het evo,- nemententeam is zeer actief bezig geweest. Dat team wees er op, dat alles mogelijk ge maakt kan worden door de contributies van trouwe leden. De deelnemers van dagverblijf Brugzicht doeq, onder deskun dige leiding, hun best om de kinderboerderij optimaal te laten functioneren. BROUWERSHAVEN Amnesty Maandag 24 juni wordt in de zaal van de Gereformeerde kerk in Brouwershaven van 19.00 tot 20.30 uur een schrijf- avond gehouden voor Amnesty International. Diezelfde dag en op dezelfde tijd vindt een schrijfavond plaats in de Gere formeerde kerk aan de Plat- boslaan in Haamstede. Dins dag 25 juni is er een schrijfochtend ten huize van de familie Murphy aan de Dr. Wortmanstraat in Noordgou- we. Dit van 10.00 uur tot 12.00 uur. Apolfonia Majorettenvereniging Apollo- nia bestaat vijftien jaar. Daar om houdt de vereniging op za terdag 29 juni een feestelijke rondgang door Brouwersha ven. Kinderen kunnen meelo pen met een versierde fiets, step, of kar. En natuurlijk ook zelf verkleed. Voor de mooiste versieringen of uitdossingen is tie met de heemtuin, natuur ontwikkeling te noemen is. Om de heemtuin mogelijk te maken wijzigden b en w het be stemmingsplan voor dat ge bied van agrarisch in recre atief. Volgens gs was dat een passende bestemming en on dersteunde daarmee het be sluit. Aanvankelijk waren gs tegen de heemtuin, omdat het niet zou passen in het Streekplan Zeeland. Alleen het Land bouwschap was het niet eens met deze beslissing en diende een bezwaar in bij de Raad van State, een procedure die nog steeds niet afgelopen is. Natuurontwikkeling Volgens de heer Van Damme kan wat de heemtuin betreft in schappij zijn eigen regio van water voorziet. Goedkoper Deltan stelt daartegenover dat zij het water niet alleen goed koper, maar ook met minder milieubelasting kan leveren dan de WNWB. Deltan ont trekt het industriewater niet aan het schaarse grondwater, zoals de WNWB, maar aan het oppervlaktewater. De provin cie Noord-Brabant stelde de WNWB in het gelijk, ook nadat Deltan een bezwaarschrift had ingediend. er een prijs. De rondgang gaat om 18.45 uur van start op het schoolplein van obs De Schouw in Brouwershaven. KERKWERVE Geslaagd Aan de Christelijke Hoge school Windesheim in Zwolle, Slaagde voormalig inwoonster van Kerkwerve Nathaly Geel hoed, nu woonachtig in Dron- ten, voor het examen Sociaal (Ped) Agogische Hulpverle ning. BRUINISSE Drive-in Jeugdsociëteit De Pul houdt op zaterdag 22 juni ter afsluiting van het seizoen de Veronica Drive-in show. Deze show wordt gehouden in 't Durpsuus in Bruinisse. Aanwezig na mens Veronica zullen zijn: Ed win Diergaarde en Dj Sven. De hele week zijn er promotie spots voor deze drive-in show te horen op Hitradio Veronica en bovendien zullen er enkele te zien zijn op Veronica televi sie. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De show begint om onge veer 20.00 uur. Half augustus wordt weer gestart met het nieuwe seizoen. POORTVLIET - Op Tholen is het zaterdag 29 juni Open Tuin-dag. Van 10.00 tot 17.00 uur zijn een drietal tuinen te bezichtigen die normaal voor het publiek niet toegankelijk zijn. In Sint-Maartensdijk kunnen liefhebbers van landschapstui nen kijken bij De Watermolen van de familie Van Gurp aan de Zoetemelkseweg. Planten tuin Quo Vadis van de familie J. Balk, Zuidplantsoen 5 in Poortvliet. De rozentuin van de familie Koppenhol, Bram Groenewegeweg 4 in Poort vliet. augustus de spade de grond in: „Dan zijn de aardappelen eraf en kunnen we gaan beginnen." Het eco-park zal nog wat lan ger moeten wachten, want de procedures voor het aanvragen van de benodigde vergunnin gen zijn lang. De agrariër zal zich echter niet laten ontmoe digen door een eventuele af wijzing van zijn verlangde lo catie. Van Damme: „Het zou er op neer komen dat er van de noordkant een stukje afgaat en aan de zuidkant een stukje er bij komt. In totaal wordt het oppervlak dan vijftien in plaats van 22 hectare. Wel jam mer, maar echt erg vind ik het niet. Ik heb tien jaar geleden gegokt op de ecologische ont wikkelingen in Zeeland en daarop mijn bedrijfsvoering gebaseerd. Nu zie je dat na tuurontwikkeling hoge priori teit heeft. Misschien komen ze me nog wel eens vragen of ik mijn park uit wil breiden." Wel jammer vindt Van Damme het feit dat hij maar 75 chalets mag bouwen in plaats van 180: „In ecologisch opzicht is het te prefereren, maar nu worden ze ook duurder, dat kan niet an ders. Dus is het voor minder mensen bereikbaar." De kleuters van de Jan Wouter uan den Doelschool in Zierikzee vierden afgelopen dinsdag het zo merfeest. Het feest was deze keer in circussfeer. De jufde kinderen en de moeders waren verkleed als clown of als circusartiest. Het startsein voor het feest werd gegeven door het oplaten van een he leboel kleurige ballonnen. Op het plein was een geïmproviseerde circustent neergezet, met fleurige slierten en slingers. In de tent werd er door de kleuters een circusvoorstelling gegeven. Daarna werd er een lintendans uitgevoerd, waarbij de kinderen het liedje 'In het circus kun je leeuwen zien' zongen, 's Middags was er een voorstelling van Bouwen Breeman, muziekleraar aan de Hogeschool Zeeland. Het feest duurde van half tien tot half drie. (Foto: Joop van Houdt) BRUINISSE - De Christelijke Gemengde Zang vereniging Laus Deo uit Bruinisse houdt op vrijdag 28 juni een zangavond in de Gerefor meerde kerk in Bruinisse. De avond begint om 20.00 uur. Alleen locatie nog in discussie NIEUWERKERK - Als het aan de gemeente Duiveland ligt komt er een eco-park in het Ou- werkerkse krekengebied. Alleen over de locatie moet nog worden onderhandeld met gs. Volgens de commissie bestuurszaken sluit het initiatief van H. van Damme uit Ouwerkerk perfect aan bij het aangrenzende natuurgebied van Staats bosbeheer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5