OPRUIMING Tennishal Westerschouwen omgetoverd in droomkermis Leo Hart wint de derde prijs inleen wedstrijd van Grolsch Biologische boeren bieden kijkje achter de schermen Prestigieuze Engelse prijs voor fotograaf Leen Koper met hoge kortingen DEURLOO Aanvulling op recreatiegebeuren in de regio 'n goede occasion vindt u op de achtbaan COR MELISSANT LET OP! N ALEX DE NIE OPTIEK Zaterdag open dag TUINMEUBEL V00RDEELWEEK HET EXTRA NIEUWSBLAD WOENSDAG 19 JUNI 1996 HÈT GRATIS NIEUWSBLAD VAN SCHOUWEN-DUfV ELAND INTER-MEUBEL P5EJH3S33ïHB!ï3SIïEHEffiEH3ïI Hanngvlietplem 4 Zienkzee Tel. 0111 -412946 s Maandags gesloten Donderdag koopavond BURGH-HAAMSTEDE - Er zijn recreatieonderne mers voor wie het deze zomer ook weer niet al te warm hoeft te zijn. Lesly Wolters, manager van Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen (SRCW) hoort hier zeker bij. Hij heeft de tennishal van het sportcomplex door Loontjes Automaten uit Middelburg om laten bouwen tot een grote Kinder- droomkermis. Nu is het ook weer niet zo dat Wolters iedere ochtend ver wachtingsvol uit het raam kijkt of zich misschien don kere wolken samenpakken boven de Schouwse West hoek. Wat dat betreft moet er volgens hem sprake zijn van een duidelijke wisselwer king met het totale pakket aan recreatiemogelijkheden in de regio. En is het hier voortdurend slecht weer, dan laten de toeristen het op een gegeven moment ook af weten, weet Wolters. ,,We zijn natuurlijk commer cieel bezig, maar daarnaast hebben we met de kermis een functie in de omgeving. Het is een aanvulling op het re creatiegebeuren in de omge ving. En tegelijkertijd ma ken we de tennishal functioneel. Er wordt 's zo mers toch niet binnen geten nist." De 1.700 vierkante meter die de tennishal groot is, is deze zomer vier maanden in ge bruik als kermis; een Kin- derdroomkermis wel te ver staan. Deze bestaat uit een antieke carrousel, mini-bots auto's, een ruimtevaart- trein, trampolines, flipper kasten, videospelletjes, een ballenbak en springkussens, waarvan er één zelfs tot het plafond reikt. En wie zoon of dochter op de foto wil heb ben, zonder dat daarbij ande re kinderen in de weg zitten, kan dit doen op het speciale foto-podium. Afgezaagd Bij alles is gedacht aan de kinderen. Zo zijn de video spelletjes die gespeeld kun nen worden niet van de bloeddorstige soort die in de handel verkrijgbaar is. Na tuurlijk moeten er, volgens Wolters, vliegtuigen neerge schoten worden. ,,Maar daar bij blijft het bloed achterwe ge." Bovendien is rekening ge houden met de lengte van de kinderen. Voor de rij video spelletjes is een vlonder neergelegd. En van de flip perkasten zijn eenvoudig weg de poten afgezaagd. Eenmaal het toegangshek ge passeerd kunnen de kinde ren onbeperkt spelen. Dat geldt ook voor de flipperkas ten en videospelletjes. Vol gens Wolters komt daarmee het entreegeld in een heel an der licht te staan. „Kinderen die nog nooit een spelletje ge speeld hebben en het niet snappen, zijn heel snel klaar met een spelletje. Maar hier kunnen ze doorspelen, zon der dat dat extra geld kost." Er is wel toezicht in de hal aanwezig van medewerkers van het SRCW, maar kinde ren onder de twaalf jaar, mo gen alleen naar binnen onder begeleiding van een volwas sene. Wolters: „We zijn alle maal heel verantwoordelijk bezig, maar kunnen niet al les in de gaten houden. Bo vendien kan een kind toch het beste door zijn eigen va der of moeder getroost wor den als dat nodig is." De ou ders hoeven echter niet voortdurend achter hun kind aan te hollen. Ze kunnen ook even rustig zitten op het ter ras in de hal. De speelattributen zijn alle maal afkomstig van Loon tjes Automaten uit Middel burg. Dit bedrijf staat bekend om de gokkasten, die veelal in horecagelegenhe den staan. In de tennishal zullen de gokkers echter te vergeefs op zoek gaan naar iets van hun gading. „Dat is voor ons ook nooit de bedoe ling geweest. Al twijfelden sommigen daar aan. We zou den niet eens toestemming krijgen om dergelijke appa raten te plaatsen," aldus Wolters. Vertraging Het wachten op toestemming zorgde er vorig jaar voor dat het plan vertraging opliep en uitgesteld werd tot dit jaar. Want ook toen al wilde Loon tjes de kermis opzetten in de hal. Bij de gemeente werden echter bezwaren ingediend tegen de plannen. En voordat alles in kannen en kruiken was, was het seizoen voorbij. Nu heeft het SRCW een tijde lijke vergunning. De kermis blijft tot eind augustus. Wol ters heeft goede verwachtin gen over het succes ervan. „Tussen Hemelvaartsdag en Pinksteren liep het goed. Dit ondanks het feit dat we wei nig publiciteit aan het gebeu ren hebben gegeven. Nu is het even stil,, maar wanneer straks de schoolvakanties beginnen trekt het wel weer aan." Financieel risico loopt het SRCW echter niet. De hal is verhuurd aan Loontjes, die de kermis exploiteert. „We missen alleen de omzet van De ruimtevaaart-trein is een geliefde attractie van de kermis in Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen. (Foto: Joop van Houdt) de tennis, die we zouden heb ben wanneer het slecht weer is in de zQmer. Daar kleeft ook het risico aan vast, dat de mensen gaan klagen als ze niet kunnen tennissen. Dat is terecht, want het is tenslotte een tennishal. Maar om te tennissen kunnen we uitwij ken naar de andere hal. Als dit niet mogelijk zou zijn, dan was ik hier niet aan be gonnen." Tennisvloer De financiën zijn ook niet de grootste zorg van Wolters. Die gaan uit naar de tennis vloer die in de hal ligt. Om schade te voorkomen ligt er over de tennnisvloer een dik tapijt. Bovendien is het ge wicht van alle attributen zo veel mogelijk verdeeld.,,We hebben daarover goede af spraken gemaakt met Loon tjes. Eventuele schade is voor hun rekening. Dat vind ik ook niet meer dan nor maal. We moeten de tennis sers wel die kwaliteit kun nen bieden waar ze recht op hebben." Tot dusver kan dat volgens Wolters nog steeds. Hij con troleert regelmatig de vloer. En daarbij zijn nog geen ge breken geconstateerd. „Maar we zijn ons er goed van bewust dat er iets kan gebeuren. Je weet het im mers maar nooit. VOGELWACHT ZIERIKZEE - Zaterdag 22 ju- ni sluit de Jeugd Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Dui- veland het seizoen '95/'96 af met een boswandeling in Oostkapelle, een bezoek aan het Zeeuws Biologisch Muse um en de traditionele pick nick met pannenkoeken. De bus richting Oostkapelle vertrekt om 10.00 uur vanaf het busstation in Zierikzee en om 10.15 uur vanaf de brandweergarage in Burgh- Haamstede. Rond 14.30 uur komt de bus weer in Burgh- Haamstede aan en om 14.45 uur in Zierikzee. Opgeven kan bij Babs Groenendijk, telefoon 651752 of bij Dirk Sterkenburg, 414810. ZOMERAVOND BURGH-HAAMSTEDE - In de Hervormde kerk van Burgh-Haamstede gaat woensdag 26 juni een nieuwe serie zomeravonden van start. Net als vorig jaar be gint de serie met een avond over kerkmuziek. Het thema van dit jaar is psalmen. Nederland heeft een zeer sterke en solide psalmzang- cultuur. De strofische psal menzang is eeuwenlang het handelsmerk geweest van het Nederlands protestantis me. Er zijn echter verschil lende manieren waarop de psalmen gezongen kunnen worden. Zoals bijvoorbeeld de onberijmde psalmenbe werkingen. Deze laten de teksten vaak uit een heel an der gezichtspunt zien. Ook de muzikale taal is anders. De lezing wordt gehouden door Christiaan Winter. Hij studeerde orgel, koordirectie en kerkmuziek aan het Ne derlands Instituut voor Kerkmuziek in Utrecht. Het is ook de bedoeling dat er de ze avond wordt gezongen. De aanvang is 19.30 uur. Advertentie Een goede en betrouwbare occasion vindt u op het drive-in park in de vorm van een acht bij Cor Melissant. Diverse merken die door ons team in topcondi tie zijn gebracht staan daar overzichte lijk gepresenteerd. AUTOBEDRIJF ITOH» Niiverheidsweg 4 Oifksland (0187) 601598 De gedenkplaat die Leo Hart vrijdag in ontvangst nam krijgt een ereplaaats in het café. (Foto: Joop van Houdt) RENESSE - Leo Hart van Café Restaurant Zeerust in Renesse heeft de derde prijs gewonnen in de door Grolsch uitgeschreven wedstrijd 'De Vier Jaargetij den'. De prijs, bestaande uit een gedenkplaat met daarop een barometer en een thermometer, werd vrijdagavond uitgereikt door Adri Kas, vertegen woordiger van Grolsch voor de regio Zuid-West. In de wedstrijd gaat het erom welke horecagelegenheid het meeste seizoenbier verkoopt dat door de brouwerij wordt gebrouwen. Grolsch wil hier mee de eigenaren onderschei den voor hun inspanningen dit bier aan de man te bren gen. Onder het motto 'Grolsch geeft ieder jaargetijde zijn eigen bier' brengt de brouwe rij naast het bestaande assor timent voor elk seizoen een speciaal bier uit. Met de ver koop van in totaal ruim twintigduizend tapjes lente- bok, zomergoud, herfstbok en wintervorst heeft Zeerust een opvallende prestatie ge leverd. De eerste en tweede plaats in het klassement worden respectievelijk inge nomen door het stamcafé van Grolsch (Café Chantant De Kater) en het studentencafé van de Universiteit van Twente. Deze twee cafés zijn beide gelegen in brouwers- stad Enschede en liggen dus vlak bij de brouwerij van Grolsch. De prestatie van Zeerust is des te opmerkelij ker, omdat het café in een ge bied ligt dat sterk onderhe vig is aan seizoens invloeden. „Dat Zeerust derde is gewor- Advertentie GRATIS ZONNEBRIL INFORMEER NAAR ONZE VOORWAARDEN BURGHSERING 27 BURGH-HAAMSTEDE INFO: 0111-652440 •S MAANDAGS GESLOTEN den in een landelijke wed strijd waaraan vele honder den horecagelegenheden hebben meegedaan ligt niet in de laatste plaats aan het geweldige publiek dat hier komt. En natuurlijk aan de kwaliteit en inzet van het personeel, dat deze speciale bieren van Grolsch goed heeft gepromoot", legt Leo uit. Hij is dan ook van me ning dat het eigenlijk de klanten zijn, die de prijs toe komt. Zij zijn immers ver antwoordelijk voor de con sumptie van de bieren. Als dank werden zij vrijdag avond vrijgehouden door Leo. Leo heeft een aantal verkla ringen voor het feit dat het juist Zeerust is, die een lan delijke derde prijs in de wacht sleept. „Ik ben in de eerste plaats het gehele jaar, dus ook in de winter, geo pend. In deze wintermaan den is het openhouden van Zeerust net iets meer als kos tendekkend, maar ik vind het nu eenmaal belangrijk dat ook de plaatselijke be volking dan. ergens terecht kan. Daarnaast organiseer ik met name buiten het hoogsei zoen ook diverse activiteiten als kaartavonden, visuit- stapjes en het jaarlijkse après-ski feest. Verder is ook een goede muziekkeuze heel erg bepalend voor een gezel lige sfeer, zodat wij ook hier aan veel aandacht besteden. Meer dan eens ontvangen we hiervoor van onze klanten soms spontaan een compli mentje," aldus Leo. Zijn filosofie is, dat in het café een sfeer moet hangen, waarin iedereen zich thuis voelt. „Verder heb ik ook veel vaste klanten, die hier ieder jaar op de camping staan en dan de weg naar Zeerust weer weten te vin den. Zeerust is eigenlijk een café zonder grote uitspattin gen, maar wel met een con stante gezelligheid en kwali teit. Veel mensen weten dit kennelijk te waarderen," al dus Leo. De gezelligheid komt onder andere tot uitdrukking met de oude snuisterijen en ei genaardigheden aan de mu ren en plafond. En ook een piano ontbreekt niet in het interieur. Op dit moment brengen een aantal oranje slingers en andere ornamen ten de kroeg in het teken van het Europees Kampioen schap voetbal en neemt een grootbeeld televisie als van zelfsprekend een voorname plaats in. Leo nam zo'n vier en een half jaar geleden Zeerust over. Tot die tijd had hij in loon dienst gewerkt van de toen malige eigenaar. Het uit 1848 daterende pand was ooit de woning van de vuurtoren wachter van de ijzeren vuur toren, die hier tot rond de eeuwwisseling gestaan heeft. „Sinds voor het pand in maart 1950 een horecaver- gunning werd afgegeven voor café, hotel en restau rant is hier eigenlijk weinig veranderd," legt Leo uit. In de ruim vier jaar dat hij het café exploiteert is hij twee jaar geleden ook al eens in de prijzen gevallen. Toen was dat voor de omzet van de Lentebok. ,„Maar op de prijs die we nu gekregen hebben zijn we extra trots, omdat de ze gegeven wordt voor de to taalomzet van alle verkochte seizoenbiertjes. Alle café's van Grolsch - en dat zijn er vele honderden - hebben aan deze wedstrijd meegedaan. En om dan als derde van heel Nederland te kunnen eindi gen, dat zegt volgens mij toch wel wat over het café." NOORDGOUWE - Een aantal bekende chef-koks in Nederland gebruikt, als het even kan, biologische groente, fruit en vlees bij de bereiding van de maal tijd. Ook in de supermarkt zijn steeds meer biologi sche producten verkrijgbaar. Dat komt omdat steeds meer mensen de garantie willen dat hun eten zo gezond en milieuvriendelijk mogelijk wordt ge produceerd. Wie met eigen ogen wil zien hoe een biologisch werkende boer omgaat met zijn gewas sen en dieren, moet naar de open dag komen. Op 23 juni van 11.00 tot 16.00 uur zetten ongeveer 135 biologische boeren hun bedrijf open voor het publiek. Een van de men sen die hiertoe de mogelijk heid biedt is G. Aangeenbrug uit Noordgouwe. Op het bio logisch/dynamisch tuin bouwbedrijf aan de Zuidbos weg, is zondag iedereen welkom tussen 11.00 en 16.00 uur. Aangeenbrug is niet de enige biologische boer in Zeeland die aan de open dag deel neemt. Dat doen ook biologi sche boeren in Oostkapelle, Oud-Sabbinge, IJzendijke, Axel en Schoondijke. Voor adressen van deze boeren en andere bedrijven in het land, kan men contact opnemen met de Organisatie voor bio logische laandbouw en han del Biologica (telefoon: 030- 2300713). Ook de VW is op de hoogte. De bezoekers kunnen op de deelnemende bedrijven zien waarin de biologische boer zich onderscheidt van ande ren. Om een paar voorbeel den te noemen: de biologi sche boer kweekt zijn gewassen zonder gebruik te maken van chemische be strijdingsmiddelen en kunst mest. En de veestapel kan zo vrij mogelijk rondlopen. Het resultaat is dat dieren een be ter leven hebben bij de biolo gische boer. De groente en het fruit heb ben een lekkere, volle smaak. Al deze producten zijn bovendien tegenwoordig goed te verkrijgen. Veel su permarkten verkopen biolo gische waar, die herkenbaar is aan het EKO-merk. ZIERIKZEE - De Zierikzeese fotograaf Leen Koper heeft afgelopen weekend in het Engelse Mildenhall, tijdens een bijeenkomst van het British Institute of Professional Photography (BIPP) een eerste plaats behaald in de afdeling huwelijksfotografie. Koper omschrijft het winnen van de eerste prijs als „een mijlpaal in mijn carrière als professioneel fotograaf". Hij was volslagen verrast toen de winnaar bekend werd ge maakt. Koper is een zoge naamd qualified member van de BIPP. Vooraf gaf hij zichzelf geen enkele kans om ook maar iets te winnen in de print competition. Hij zegt zelf in al zijn onschuld ook maar een paar foto's te heb ben ingelevend voor de wed strijd. „Gezien de hoge kwaliteit van de fotografen in deze re gio geldt deze wedstrijd sa men met haar Schotse equi- Advertentie 4 Kussens halen 3 BETALEN (30 dessins) Ligbedden Grosfillex groen van 289,-voor 149,: Parasols van 99,-nu 49,- Kuipstoelen Jardin4 *oor 49,- 4 Aquarius Gemini Lounger van 89.95nu 59.95 etc. etc. zie advertentie SUNSHINE pagina 2 Leen Koper. valent en de selectie voor de National Print Exhibition, als één van dc belangrijkste wedstrijden van het jaar," aldus Koper. Het winnen van de beker in de categorie huwelijksfoto grafie was niet het enige suc ces voor Koper in Engeland. In zowel de portret- als de hu welijkssectie mocht hij uit handen van de voorzitter van de BIPP een Merit-award (prijs van verdienste) in ont vangst nemen. I I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1