Anywave dit jaar vierdaags festival POP DONDERDAG 20 JUN11996 NR 25994 7 THE HANDSOME HARRY COMPANY THEM BONES WARDOG SURE AS HELL THE SCENE 'li Luko ZIERIKZEE - Bij de echte Anywave-gangers kriebelt het al enige tijd behoorlijk. Ze moeten echter nog even geduld hebben, want pas zaterdag breekt voor hen de grote dag aan, met een reeks van optredens van regionale bands in Podium Brogum in Zierikzee. Dit jaar duurt Anywave voor het eerst vier dagen lang. Het festival kent morgen de aftrap met een kindervoorstelling van de clown Luko. Donderdag avond presenteert Brogum Jazz. Vrijdagavond is het podium in de tent voor de Nederlandse band The Scene. Het optreden van de clown Luko is een initiatief van de sectie theater van Brogum; een van de nieuwe loten aan de Brogum-boom. Deze sectie wilde al langer iets doen met kinderen, maar tot dusver was daar nog niets van geko men. Omdat de grote tent, die speciaal voor Anywave wordt opgezet, dinsdag al be schikbaar is, zagen Claudia Groen en Welmoed Mulder, sectie-coördinatoren hierin een goede mogelijkheid hun idee te verwezenlijken. De keus viel op de muzikale clown Luko. Hij verzorgt voor kinderen van zes tot twaalf jaar een twee uur du rende show. Deze bestaat uit goocheltrucs, een ballonnen- act en de Grote Notenkolder, waarbij ieder kind ook zelf een instrument mag bespe len. PR-medewerkster Lianne Kooiman van Brogum heeft er goede hoop op, dat de middag een succes wordt. ,,We hebben 26 basisscholen aangeschreven en de reacties zijn in het algemeen enthou siast. Bovendien mag ieder een gratis naar binnen. We gaan er dan ook van uit dat er heel wat kinderen komen." De kleurplaatwed- strijd die onder de kinderen gehouden is, moet daar een steentje aan bijdragen. De winnaar wordt namelijk woensdagmiddag bekend ge maakt. De jazz-avond die donderdag gehouden wordt in Brogum is voor de sectie Jazz een try- out voor het komende sei zoen. ,,In het nieuwe seizoen willen we een echt jazz-pro- gramma gaan verzorgen. In het kader daarvan bestaan er plannen om voor optredens Brogum te veranderen in een Jazz-café. Met de jazz tijdens Anywave willen we laten zien wat voor idee wij daar over hebben," aldus Kooi man. Bij het contracteren van 'The Handsome Harry Company' is rekening gehouden met het publiek, dat doorgaans op Anywave afkomt. Kooiman: „Het publiek is gewend aan pop. Dat moet je ze volgens ons niet direct confronteren met de oude jazz. Daarom hebben we gekozen voor een zogenaamde jump 'n' jive band. De bandleden zijn echte entertainers, met zowel jazz- als bluesinvloeden. Dat is wat toegankelijker voor ie dereen." The Scene is de hoofdact van de vrijdagavond, waarvoor in tegenstelling tot alle ande re Anywave-activiteiten wel betaald moet worden. The Scene is even weg geweest uit de popscene. Maar heeft deze tijd nuttig besteed, ge tuige hun nieuwe album 'Arena'. Het kostte de groep een jaar om de elf nummers op de CD te krijgen. En als we zanger Thé Lau mogen ge loven, mag het resultaat er zijn. Hij noemde 'Arena' in een interview een „echt pop album", dat zich kenmerkt door een enorme diversiteit in de nummers. Het concert in Brogum valt in de toernee die dé groep momenteel maakt ter promotie van deze CD. Tijdens het optreden zal dan ook veel nieuw materi aal van de band te horen zijn. Daarom ook brengt het con tracteren van The Scene, vol gens Kooiman voor Brogum geen enkel risico met zich mee. „De nieüwe CD wordt heel goed ontvangen. En ook al zullen veel mensen al eens eerder naar een concert van de band zijn geweest. Dat is met elke band zo. Als je ervan houdt ga je toch wel." En blijkbaar zijn dat er veel. De voorverkoop loopt in ie dere geval goed, aldus Kooi man. In het voorprogramma van The Scene speelt de Schou- wen-Duivelandse band Zeeuws Meisje. Deze groep bestaat alweer vier jaar. De bandleden begonnen ooit met spelen op feestjes. Inmiddels is Zeeuws Meisje uitgegroeid tot een band met een eigen gezicht en een gedegen live reputatie. Rodi Dean, dat na het optre den van The Scene, bezit neemt van het podium, be staat iets langer dan Zeeuws Meisje. De half Zéeuws, half Brabantse band zag in 1990 het levenslicht. Toen propa geerden de bandleden zich zelf als vertegenwoordigers van de Southern Rock. De af gelopen jaren zijn de roek- klanken echter steeds meer naar de achtergrond verdre ven door een zuiver bluesge luid. Zaterdag staat wederom in het teken van de regionale bands. Daar is Anywave ten slotte vijftien jaar geleden voor in het leven geroepen: voor het promoten van de ei- landelijke popmuziek. In de loop der jaren heeft de orga nisatie echter noodgedwon gen haar vleugels moeten uit slaan, naar de rest van de provincie. Met alleen eilande- lijke bands, kon er tenminste geen sprake meer zijn van een volwaardig festival. Overigens treedt er ook dit jaar weer een band op tijdens Anywave uit de provincie Zuid-Holland. En kon vorig jaar nog het excuus gelden dat The Officials van Goeree- Overflakkee kwam, dus toch een klein beetje Zeeuws was. Voor Beltane uit Rotterdam gaat deze vlieger niet op. De drie mooie, jonge vrou wen, die tesamen Beltane vormen, waren al eens eerder in Brogum. Ze speelden toen in het voorprogramma van een hard-core concert. Toen ook kwam hun het Anywave- festival ter ore. En eenmaal op de hóogte van het soort festival, wisten ze van geen wijken meer: ze zouden en moesten op Anywave spelen. „En dat hebben we toen maar gedaan. Laten we maar zeggen dat het de uitzonde ring is, die de regel beves tigt," aldus Kooiman. Tekst: Ad Hagesteijn Vormgeving: Kees v. d. Wetering Woensdag 19 juni Kindertheater met clown Lvko 14.30 - 16.30 uur Donderdag 20 juni The Handsome Harry Company 21.30-23.00 uur Vrijdag 21 juni Zeeuws Meis|e 21.00 - 22.00 uur The Scene 22.00 - 24.00 uur Rodi Dean 24.00 - 1.00 uur Zaterdag 22 juni Positive Stroke 13.30 -14.15 uur Wardog 14.15 - 15.00 uur As do Brandweer 15.00 - 15.45 uur Shinukara 15.45 - 16.30 uur Sure as Heil 16.30 -17.15 uur Beltane 17.15-18.00 uur Sound Circus 18.00 - 18.50 uur Doris Day Andere Stukken 18.50 - 19.40 uur Paralysis 19.40 - 20.30 uur Crosshead A The Southside Horns 20.30 - 21.20 uur Wauws Meisje 21.20-22.10 uur Them Bones 22.10 - 23.00 uur Arrogantjes 23.00 - 24.00 uur Jackstreetband 00.30 - 03.00 uur

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7