'Uitwinkel Haamstede dankzij drammen van provinciale VVV' ZOC moet opgaan in eilandelijke federatie midden- en kleinbedrijf VW-winkel Voorzitter D. J. van der Zaag bij heropening WV: Lokale Rariteiten f^AwOORDlEELTlEj Een origineel cadeau! Bijzonder decoratieve stokpoppen. Vergadering CWS Kandidaatstelling nieuive voorzitter Culinair VVV-boekwerkje van Schouwen-Duiveland Ondernemers betalen meer voor strandactiviteiten Deelnemers gevraagd voor een garnalenpelwedstrijd DINSDAG 18 JUNI 1996 NR 25993 3 Verwachting t/m zaterdag 22 juni BURGH-HAAMSTEDE - Voorzitter D. J. van der Zaag van de provinciale VVV had gister middag bij de heropening van de VVV-Haam- stede als Uitwinkel complimentjes voor zijn ei gen mensen. „Dankzij het drammen van de provinciale VVV is Burgh-Haamstede dit pilot- project toegewezen." Zoals eerder gemeld, gaat de VVV Haamstede verder als Uitwinkel. Behalve voor in formatie en boekingen kan de toerist er nu ook terecht voor souvenirs, kampeerbenodigd- heden en cadeaus. Op termijn zal ook voor de informatie moeten worden betaald. „Door een goed stukje markt gericht denken.heeft d.e pro vinciale VVV op tijd de bakens verzet. Dat is nodig, want door een terugtredende overheid - en daarmee bedoel ik ook de lokale overheid - krijgt de VVV steeds minder subsidie en moeten er andere inkomsten worden gezocht," aldus Van der Zaag. Hij zei verder te ho pen dat bij ondernemers en be volking ,,het licht doorbreekt en men in gaat zien dat toeris me en recreatie in Zeeland goed zijn voor tien procent di recte werkgelegenheid." De sector wordt volgens de Goese burgemeester Van der Zaag nog steeds stiefmoeder lijk behandeld. .Wordt bij Hoechst of Pechiney direct de link met werkgelegenheid ge- Enkele genodigden bij de opening van de VVV-Uitwinkel in Burgh-Haamstede. (Foto: Joop van Houdt) legd; de recreatieve sector stuit nog steeds op allerlei vij ven en zessen. Het wordt te druk, er komen files van. De sector is echter een economi sche pijler van belang. Zeker voor Schouwen-Duiveland en al helemaal voor de Kop van Schouwen." Concurrentie Volgens mevrouw M. Dale bout, directeur van de VVV Schouwse Kust wordt er in on dernemersland verschillend gereageerd op de nieuwe VVV- formule. Recreatieonderne mers juichen de nieuwe opzet toe, maar sommige midden standers zien de VVV-winkel als concurrent. Dalebout: „Maar met ons beperkte assor timent zijn we zeker niet con currerend. De meerderheid ziet gelukkig in dat een goed functionerende VVV iedereen ten goede komt. Bovendien: het is een noodzakelijke ont wikkeling. Als we dit niet doen, gaat het snel bergaf waarts met de WV." Presentatie Volgende week gaan nog zeven andere VVV's in Nederland over op de nieuwe formule. Dat gebeurt in Oud-Beijer- land, Hoogeveen, Bergen op Zoom, Dordrecht, Apeldoorn en Landgraaf. Het project wordt op 25 juni landelijk ge presenteerd bij de VVV Eind hoven. Burgh-Haamstede is voorlopig de enige aan de kust gelegen VVV die de omslag- maaktAls de proef slaagt, zul len volgend jaar alle andere VVV's volgen. De organisatoren verwachten plusminus vijftig deelnemers en deelneemsters uit de van oudsher bekende garnalenha- vens als Arnemuiden, Stellen dam, Den Oever, Schevenin- gen, Colijnsplaat en uiteraard ook Oostende en Zeebrugge. Voor de prijsuitreiking is de bekende tv-kok Joop Braak- hekke uitgenodigd. Dezelfde middag wordt onder leiding van Joop Braakhekke een reuzengarnalencocktail be reid, waar minstens 50 kilo ge pelde Colijnsplaatse garnalen in zal worden verwerkt. De unieke cocktail komt in aan merking voor opname in het Guinness Book of Records. Voor inlichtingen over het pel- evenement kunt u contact op- nemesi met Marijke Minneboo- Verburg, telefoon 0113-695424, fax 0113-695147. Advertentie Kies uit de boer, de boerin of de koe. Nu per stuk van f 16,95 voor Plezier begint hier. WV Burgh Haamstede, Noordstraat 45a, Haamstede. Tel. 0111 65 15 13 Korting geldt iiitihmrnd tij ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie W. O. Deddens. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111 -416551 Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) ƒ180.00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?% B.T.W. WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp.10 graden Mld.temp. 15 graden Windkracht n.west 4 Vrijdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp.10 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht n.west 3 Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 16 graden Windkracht n.west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 19 juni Zon op 05.19, onder22.01 Maan op 08.49, onder 23.43 20 juni Zon op 05.19, onder 22.02 Maan op 09.50, onder Eerste kwartier: 24 juni (07.24) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Na een aantal weken met aardig zomerweer, wordt de zomer nu teruggefloten. Vanavond en van nacht overheersen de wolkenvelden en het koelt af naar zo'n 10 graden. Morgenoverdag komt de zon niet of nauwelijks door. Het is bewolkt en vooral in het noorden valt een enkele bui. De middagtemperaiuur ligt rond de 15 graden, fors lager dan we de afgelopen dagen gewend waren. De matige wind waait uit het noordwes ten, maar is in het Waddengebied af en toe krachtig, 6 Beaufort. De om slag in het weer heeft alles te maken met een lagedrukgebied boven het zuiden van Zweden. Het heeft nau welijks de neiging zich de komende dagen te verplaatsen. Ook ons weer blijft daardoor aanhoudend koel met wolkenvelden, maar wel goeddeels droog. BRUINISSE - Tijdens de jaar vergadering van de Christelij ke Woningbouwvereniging Schouwen-Duiveland op vrij dag 28 juni staat naast een be handeling van de huishoudelij ke zaken een bestuursverkie zing op de agenda. Periodiek aftredend zijn de he ren: A. J. Deurloo en J. S. Wie- brens. In de Raad van Commis sarissen is de heer L. J. van den Bos aftredend. De drie ge noemde heren zijn allen her kiesbaar. Na de pauze hoopt de heer F. Postema, directeur van het Bruse verzorgingshuis In 't Opper, een inleiding te houden over Ouderen in de toekomst. Nadien is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Aan vang 19.30 uur in het Durpsuus aan de Molenstraat.. Programma aangepast aan Strandnota In oplage van 10.000 exemplaren BURGH-HAAMSTEDE - Van de recreatie-on dernemers wordt een steeds grotere bijdrage gevraagd aan de organisatie van activiteiten op het strand. De Stichting Recreatie Activiteiten Westerschouwen (SRAW) heeft haar program ma aangepast aan de aanbevelingen uit de Strandnota. De recreatie-ondernemers in Westerschouwen gingen on langs akkoord met een verho ging van de bijdrage van twee gulden per kampeerplaats naar 2,75 gulden. Daarmee le veren ze een bijdrage van 7000 gulden op de totaalbegroting van 37.000 gulden. In de toekomst zal die bijdrage nog verder omhoog moeten. De gemeente bouwt jaarlijks met stapjes van 2000 gulden af. Rijk en provincie betalen na 1998 helemaal niet meer mee. In 1999 zou de gemeente op nieuw met de volle 10.000 gul den over de brug moeten ko men. De SRAW heeft haar strandac tiviteiten aangepast aan de be gin dit jaar door de Wester- schouwse gemeenteraad vastgestelde Strandnota. Op de gezinsstranden organiseren de vrijwilligers spelletjes als zandkastelen bouwen, strand en zeespelletjes onder het mot to 'het Rijk van Neptunus' en piratenspelletjes. Verder zal vaker een springkussen wor den opgesteld. Op de sportstranden organi seert de SRAW volleybal- en voetbaltoernooien. In een later stadium zal de verhuur van sportartikelen ter hand wor den genomen. De SRAW gaat ook op zoek naar sponsors voor sport op het strand. Begroting- De activiteiten op het gezins- strand staan voor 32.800 gul den op de begroting, voor de sport is 13.200 gulden uitge trokken. De kosten worden ge maakt voor vergoedingen aan de vrijwilligers en verder aan materialen en trainingen. De Toeristendagen oude stijl zijn van de baan in Zierikzee, daarvoor in de plaats komt een zomerprogramma. (Foto: Marijke Fol- kertsma) ZIERIKZEE - Bij de Zierikzeese Ondernemers Centrale staan er veranderingen voor de deur. Er dienen zich allerlei bestuurlijke vernieuwin gen aan, zo bleek op de gisteravond gehouden ledenvergadering. Door de herindeling zal de ZOC een andere koers in moeten slaan met Zie rikzee Aktief. P. J. Huijbrecht heeft zich kandi daat gesteld als voorzitter van de ZOC. Het bestuur zal zich moeten be raden over de toekomst, wat betreft de samenwerking met de VW Zierikzee. Op 25 juni zullen de drie besturen van de ZOC, de VVV en de Zierikzee Aktief om de tafel gaan zitten. Bij de ZOC zal err naar schaal vergroting" gezocht worden1,' door op te gaan in de Federatie Ondernemend Schouwen-Dui veland. Voor het eind van het jaar hoopt men de federatie van de grond te krijgen. Het ta kenpakket van de ZOC zal, volgens waarnemend voorzit ter Ria Geluk, verschuiven. De ZOC blijft bestaan, maar zal een taak in de nieuwe federa tie krijgen en een taak richting gemeente behouden. Hoe die taken ingevuld zullen worden zal in de komende zes maanden op een rijtje gezet moeten wor den. De VVV Zierikzee, die meebetaalde aan de bezighe den van Zierikzee Aktief, zal opgenomen worden in een gro ter verband, daarom is het nog onduidelijk hoe in de toekomst de financiële bijdrage van de VW aan Zierikzee Aktief ge regeld zal worden. Het vinden van bestuursleden blijkt nog steeds een bron van zorg voor de ZOC. Waarne mend voorzitter Ria Geluk heeft geen echte bestuursfunc tie, zij leidt alleen de vergade ringen. Ze wil haar taak dan ook graag overdragen aan een goede kandidaat. Voor de func tie van voorzitter heeft P. J. Huijbrecht, de huidige voorzit ter van de Stichting Museum haven, zich kandidaat gesteld. Het bestuur heeft hem gister avond als kandidaat voorge dragen. Tot aan de najaarsver gadering van de ZOC kunnen tegenkandidaten aapgemeld worden. In de vergadering werd Hans Landman tot be stuurslid gekozen. De be stuursleden F. Kalwij en J. Postma zijn aftredend en niet herkiesbaar. Er ging dan ook een dringend verzoek richting leden om goede kandidaten voor te dragen voor bestuurs functies. Acties De leden van de ZOC bleken over het algemeen tevreden over de Mei-actie. Er kwam een voorstel van het bestuur, bij monde van J. Postma, om, in december weer een voor deelactie te houden door mid del van een bonnenboekje, dit keer met een loterij eraan ver bonden. Vanuit de leden werd het plan geopperd om de win- teractie in tweeën te verdelen. Eerst in november een actie met het bonnenboekje en een loterij daaraan verbonden en dan in december een actie met de strippenkaarten en een lote rij, zoals dat al jaren gebruike lijk is. Voor de loterij met de strip penkaart is voor 15.000,- aan prijzen beschikbaar. Het be stuur voelde wel voor dit voor stel en beloofde dit plan nader uit te werken. Voor de onder nemers komt de bijdrage op 250,- per bedrijf om mee te kunnen doen aan de bonnen- boekjesactie in november. De klanten kunnen met de bonnen meedoen aan de loterij. Zomerprogramma De Toeristendagen oude stijl zijn van de baan. Daarvoor in de plaats komt een zomerpro gramma. Ria Geluk: „Door het wegvallen van de commerciële verhuur van kramen zal twee derde van het budget wegval len. Daarom zullen de grote klappers tot het verleden be horen. Er is geen geld meer voor grote evenementen. Er is een budget van achtduizend gulden van Zierikzee Aktief voor het Zomerprogramma be schikbaar." Het Zomerprogramma zal zich voornamelijk rond het Haven plein afspelen. Tijdens het pa triciërs en piratenfestival op 23 juli zal er extra groot uitge pakt worden, omdat dit festi val wel eens beeldbepalend voor de toekomst zal kunnen zijn. BURGH-HAAMSTEDE - In een oplage van 10.000 exemplaren laat de Streek VVV Schou wen-Duiveland morgen, woensdag, een culinai re gids van Schouwen-Duiveland verschijnen. nog af. We gaan ervan uit dat het nog moet groeien," zegt VW-voorzitter, mevrouw A. M. J. van Holthe tot Echten- Boomsma. Het gidsje is een aanvulling op de accommodatie-gids van de Streek VW en Promotie. Het boekje is gratis verkrijgbaar bij alle WV-kantoren op het eiland. Het boekje is gemaakt op verzoek van de horeca-on- dernemers. iets minder dan een kwart van de 87 horeca-za- ken op Schouwen-Duiveland heeft ruimte gekocht in de gids 'Schouwen-Duiveland Culi- Die deelname valt de WV toch enigszins tegen. „Het is een nieuw product. Velen wachten Kloet Het gidsje is uitgevoerd in op vallend rood en heeft op de voorpagina de kloet, het sym bool van de Streek-VW. Be halve vermeldingen van res taurants bevat het boekje streekrecepten en een bon voor een attentie van de VVV. COLIJNSPLAAT - Tijdens de Visserijdagen in Colijnsplaat op zaterdag 10 augustus zal weer een garnalenpelwedstrijd worden gehouden. Iedereen die redelijk tot vlot kan pellen wordt uitgenodigd om voor deze wedstrijd in te schrijven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3