'Papegaaien' leiden ruiter en paard bij draf in de bak Rachid Ben Meziane en 'concurrentie' zien toekomst in loop op vakantiepark Titel Chicago Bulls Kampioenschap en record voor Schot Clemens van de Berg: 'Nieuw leven MEVO' Badminton verhuist deels naar Haamstede Tweede Gran Dorado Port Zélande Run beweegt zich vooral (nog) op recreatief niveau Davids Keurige prestaties tijdens NBVR-dressuurwedstrijd MAANDAG 17 JUNI 1996 NR 25992 7 Opvolger van Ton Baas ZIERIKZEE/NISSE - Het bestuur van volley balvereniging MEVO'80 heeft een mondeling akkoord bereikt met een nieuwe trainer voor de herenploeg, Clemens van de Berg. De trainer uit Nisse heeft absoluut zin in een avontuur bij de Zierikzeese ploeg, maar heeft al weken niets meer gehoord van 'hoe het nu verder gaat'. Zowel het bestuur als Van de Berg spreken de intentie uit om langer dan een jaar met el kaar samen te werken. ,,Ik wil een langdurig contract aan gaan," laat Van de Berg weten. Er was even sprake van dat hij volgend seizoen ook als speler zou aantreden. Dit is definitief van de baan. „In principe word ik trainer/coach." Omdat Van de Berg maar nau welijks met MEVO'80 heeft ge sproken, heeft hij geen duide lijk beeld van het spelers plaatje voor komend seizoen. Op papier staan er negen man. „Ik vind het jammer dat er nog geen spijkers met koppen zijn geslagen." Zin in de Zierikzeese klus heeft Van de Berg, de laatste drie jaar trainer geweest bij het Ou- denbossche De Zebra's, zeker. „Het was een zwaar seizoen voor MEVO'80. Een paar spe- Clemehs van den Berg (Foto: Joop van Houdt) Iers waren uitgeblust en baal den van het volleybal. Ik vind het een uitdaging om er nieuw leven in te blazen." Eerste team blijft in Onderdak ZIERIKZEE - Vier ploegen van badmintonclub Zierikzee werken komende winter hun compe titiewedstrijden in Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen in Burgh-Haamstede af. Het eerste gemengde team blijft gewoon in sporthal Onderdak in Zierikzee. Volgens Leen van der Havé, voorzitter van de badminton vereniging, was het niet moge lijk om zeven donderdagavon den in Onderdak te huren. In Burgh-Haamstede kan dat wel. En voor een heel seizoen een hal huren, heeft BC Zierik zee de financiële middelen niet voor. Problemen omtrent de zaal(huur) zijn er in het verle den al genoeg geweest. In Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen werken de teams twee tot en met vijf de competitie af. De trainings- en clubavonden blijven plaats vinden in Onderdak. Overi gens is Van der Have begrijpe lijkerwijs 'niet gelukkig' met de gang van zaken. Vierde titel in zes jaar CHICAGO (RTR/AFP) - De Chicago Bulls heb ben zondag het kampioenschap 1995/1996 van de NBA, het Amerikaanse profbasketbal, ge wonnen. De Bulls wonnen in het United Center van Chicago de zesde wedstrijd van de Seattle Supersonics met 87-75 (45-38) en brachten de eindstand in de best-of-seven op 4-2. Bulls-superstar Michael Jor dan scoorde de meeste punten voor zijn ploeg, 22. Hij werd gekozen tot waardevolste spe ler van de finale. De Bulls wonnen de NBA-titel voor de vierde keer In zes jaar. De ploeg uit Chicago behaalde de titel eerder al in 1991, 1992 en 1993. Na de overwinning lag hij en kele minuten huilend op de vloer van de kleedkamer. „De ze overwinning is voor mijn vader," zei hij op vaderdag. Zijn vader werd twee jaar gele den in North Carolina ver moord. „Ik kan niet zeggen wat dit be tekent voor mij en mijn va der," aldus de megaster. „Ik weet dat hij kijkt. Deze titel draag ik niet op aan mijn vrouw, mijn kinderen, mijn moeder, broers en zussen, deze is voor mijn vader." Fenomenaal De Bulls sloten een feno menaal seizoen af met 87 over winningen en dertien nederla gen, wöarvan drie in het eigen United Center. De club vestigde twee records in het reguliere seizoen over 82 wedstrijden. Het won er 72 en bleef 44 duels op rij in Chicago ongeslagen. 4 que Reehorst, Kim Rutgers, Petra Bode, Vicky Honig, Lin da den Engelsman en Amy Schutte, Fay Schutte, Sandra van de Bijl, Eline Keizer en Loes van der Sluis. Uitslagen NBVR-dressuur- wedstrijd Burgh-Haamstede Klasse Z38: 1. Kim Rutgers, RV Renesse, Foxtrot, 176; 2. Angelique Reehorst, Zilveren Trens, Mr. Zoeffie, 174. Z39: 1. Angelique Reehorst, Zilveren Trens, Mr. Zoeffie, 184; 2. Kim Rutgers, RV Renes se, Foxtrot 180. M24: 1. Hanneke Vijfvinkel, Zilveren Trens, Ilcamar, 156. M19: 1. Hanneke Vijfvinkel, Zilveren Trens, Ilcamar, 159. L18: 1. Linda den Engelsman, RV Renesse, 165; 2. Vicky Ho nig, Zilveren Trens, Goldstar, 164; 3. Amy Schutte, Zilveren Trens, Daisy, 161; 4. Petra Bo de, RV Renesse, Vasca, 159. L13: 1. Vickey Honig, Zilveren Trens, Goldstar, 165; 2. Petra Bode, RV Renessg, Vasca, 164; 3. Linda den Engelsman, RV Renesse, Aran, 160. B12: 1. Sandra v. d. Bijl, Sch. Ruiters, Kadance, 168; 2. Fay Schutte, Zilveren Trens, Dai sy, 160; 3. Eline Keizer, Sch. Ruiters, Eagle, 154; 4. Loes v. d. Sluis, Sch. Ruiters, Duke, 150. B7: 1. Sandra v. d. Bijl, Sch. Ruiters, Kadance, 165; 2. Eline Keizer, Sch. Ruiters. Eagle, 162; 3. Loes v. d. Sluis, Sch. Ruiters, Duke, 156. LONDEN (ANP) - Als geen land ter wereld beschikt Ne derland over liet vermogen 7,ichzelf door een grote mond in de voet te schieten. Zo reageer de in Londen The Times op de 'affaire Davids'. A foolish young man, schrijft de krant verder. „Een tijger van het middenveld, zo krach tig, zo getalenteerd, dat hij bij elk land fluitend de basis zou instappen. Dan doet hij dit. Heel jammer." Ramses Bekkenk (640) is met andere atleten op jacht naar Rachid Ben Meziane... PORT ZELANDE - De entourage was prachtig, het weer schitterend en de organisatie perfect geregeld. Alleen, het verwachte aantal deelne mers viel behoorlijk tegen, gaven de organisa toren Dean van der Wekke van Port Zélande en Wim Schot van Delta Sport volmondig toe. Ra chid Ben Meziane voldeed wèl aan de verwach tingen. Met overmacht en gepaste arrogantie schudde hij iedereen van zich af. De overwinning van de Delta Sport-atleet, die in juli op de Nederlandse kampioenschap pen op de halve marathon zijn laatste wedstrijd voor de Zie rikzeese atletiekvereniging loopt, kwam geen moment in gevaar. Vanaf het moment dat de wedstrijdlopers door hard loopster Nelli Cooman werden weggeschoten, vestigde Ben Meziane zich meteen aan de kop. Na het eerste rondje door een bosgedeelte van het vakantie park was al duidelijk wie de tweede Gran Dorado Port Zé lande Run zou gaan winnen: Ben Meziane. De nummer twee, Domien .Brandsma, moest meteen seconden prijs geven. Deze plaats gaf de at leet van AV Waterweg uit Maassluis snel prijs. Zierik- zeeënaar Ramses Bekkenk snelde hem voorbij. Vals plat In een lehoorlijk tempo - de eerste kilometer ging in drie minuten en dat is internatio naal gezien heel snel - en in prachtige tred koerste Ben Me ziane over het prachtige par cours heen. Het rondje dat door de organisatie was uitge zet kende vele aspecten. Stuk je vals plat, over winderige wegen, door redelijke smalle paadjes door het bos, veel zij- en tegenwind en temperatuur verschillen. Die waren vooral John Quaak opgevallen. De atleet uit Burgh-Haamstede typeerde het stuk door de camping als 'bloedheet' en de weg naar het vakantiepark als 'steenkoud'. Voor zichzelf kon Quaak terug zien op een geslaagde race. Hij eindigde als zesde. „Het ging buiten verwachting en ik heb nergens last van ge had. Ik zag jongens lopen die ik normaal bij kan houden. Daar moest ik niet aan denken. Het ging lekker." Hij was zo tevreden, omdat hij het na de marathon in Rotterdam even niet zag zitten. „Als ik hier 1.10 (uur, red,) had gelopen, had ik mijn schoenen aan de boom gehangen." Ook Quaak zag onmiddellijk dat Ben Meziane ging winnen. „Je zag hoe-makkelijk hij en hoe moeilijk Brandsma liep." Brandsma zou uiteindelijk als derde finishen. Een voor hem alleszins acceptabele notering. Vooraf barstte Brandsma van hoofdpijn vanwege een voor hoofdsholte-ontsteking. „Ik ben blij dat ik hem uitgelopen heb en derde ben geworden. Voor hetzelfde geld donder je in elkaar." Brandsma sprak van een zwaar parcours waarbij te veel zijwind een snelle tijd in de weg stond. En: „Te veel bocht jes, te veel draaiingen, te veel klinkers." Wil het evenement uitgroeien tot meer, moeten er volgens Brandsma langere as- faltstukken bijkómen. „Als hier vijfhonderd deelnemers komen, is het absoluut onvol doende." Een trapje hoger kwam Bek kenk terecht. De van origine baanloper: „Ik ben dik tevre den dat ik hier op het podium sta." De Gran Dorado Port Zé lande Run kwam voor hem als een aardig tussendoortje. Bek kenk werkte donderdag een k wart-triathlon op zijn Haagse sportschool af. „Die zat nog in mijn benen. Maar een dagje rust is voldoende." De steeple chaser is het gewend in korte tijd veel belast te zijn. BARENDRECHT - Jannie Schot is tijdens de Nederlandse titelstrijd atletiek voor veteranen kampioen kogelstoten geworden. De Zierikzee se atlete (vrouwen 50) stootte de kogel naar 11,69 meter, een verbetering van het Nederlands record met 32 centimeter. De winnaar, Ben Meziane, ver liet de rest van het deelnemers veld gauw, omdat hij graag in zijn eigen tempo loopt. „Ik vind het leuk om op kop te lo pen." Het gat met de 'concur rentie' groeide uit tot honder den meters. „Ik had nog zoveel over, maar ik had geen zin om te versnellen," legt hij met ge paste arrogantie uit. Over de organisatie uitte Ben Meziane veel lof. Vond ook Oosterlander Han van Achter berg. „Het kan zeker groter groeien. Er is iets van te ma ken." Zijn woorden sneden ze ker hout. Dê accommodatie is perfect, over de organisatie geen kwaad woord, Delta Sport-voorzitter Wim Schot tempert het optimisme. „Het heeft tijd nodig." Dat een dag als zaterdag pure reclame was, lijdt geen twijfel. Toch wacht de toekomst. Recreatief gezien heeft het evenement met allerlei activiteiten abso luut iets. Schot: „Wat wil je als organisatie? De lopers pikken de krenten uit de pap, want er is keuze genoeg." Kleine lopen verdwijnen hierdoor. Wil de Gran Dorado Port Zélande Run tot een groot evenement uitgroeien, moet het volgens Schot 'met de geldbuidel ram melen'. Mogelijk worden vol gend jaar wel geldprijzen uit gekeerd, lichtte Van der Wekke van Port Zélande een tipje van de sluier op. „Ik sta er niet onwelwillend tegen over." Pas dan kunnen de am bitieuze plannen van de nog ambitieuzere Van der Wekke verwezenlijkt worden. Uitslag Man. Sr.: 1. Rachid Ben Mezia ne, Delta Sport, 52.12.10; 2. Ramses Bekkenk, Sp. Walch.; 3. Domien Brandsma, AV Wa- terw.; 4. Ferry Engel, Flakkee; 5. Peter Ramsteijn, Sp. Walch.; 6. John Quaak, Delta Sport; 7. Jan van Hassent, AV Flakkee; 8. Pieter Heggen, Spark; 9. Lion van Luik, Atletica; 10. Jaap v. d. Bok, Flakkee; 23. Han van Achterberg, Delta Sport; 24. Cees Hart, Delta Sport; 31. Jos Geluk, Delta Sport; 35. André Lems, Delta Sport; 40. Gert Jan de Glopper, Delta Sport; 46. Marinus Tim mer, Bruinisse. Man. vet. 40 8. Jos Brands, Delta Sport; 24. Tinny de Wit, Delta Sport; 60. Jan van Oos ten, Delta Sport; 65. Koos Re- soort, Delta Sport. Man. vet. 50 6. Cor Muller, Delta Sport; 9. Adri Noordij- ke, Delta Sport. Man. vet. 60 5. Jan Kloet, Delta Sport; 7. Gerard Koorn- neef, Delta Sport; 9. Jan (man 70) Lekkerkerk, Delta Sport. Vr. sr.: 1. Ester Schilt, PAC, 1.1.19.30; 2. Karin Bastian, Sp. Walch.; 3. Adrienne van Voort huizen, Flakkee. ...maar de loper van Delta Sport liep eenzaam aan kop en was on navolgbaar tijdens de tweede Gran Dorado Port Zélande Run. (Foto's: Marijke Folkertsma) Sandra van der Bijl (rechts) legde met Kadance de proef bij de B7-pony's het beste af. Haar clubge noten van de Schouwse Ruiters, Eline Keizer met Eagle (links) en Loes van der Sluis met Duke ein digden respectievelijk als tweede en vierde. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - „A-X. binnenkomen in arbeidsdraf. Tussen X en G: halt houden en groeten, voorwaarts in arbeidsdraf. C: linker hand. E: afwenden, B: rechterhand, K, X, M: van diagonaal veranderen. E, B, E: grote volt doorzetten, daarna afwenden..." Zo gaat het vijf minuten lang bij één van de vele proeven tij dens NBVR-dressuurwedstrij- den op de manege van Zilveren Trens in Burgh-Haamstede. Jolanda van Beveren is de voorleesster - zo heet dat in dressuurwedstrijden - tijdens de proef van de 11-jarige Loes van der Sluis op haar pony Duke. Alles bij elkaar moet de ama zone van de Schouwse Ruiters 26 verschillende dingen voor doen op commando van de voorleesster. Die heeft veel weg van de gedragingen van een papegaai. Van Beveren herhaalt alle commando's wel twee tot drie keer. Ze lacht als het woord papegaai valt. Een tweekoppige jury beoor deelt de proef van Van der Sluis. Simpel rondjes draaien in de 'bak' - weer zo'n dres- suurterm - is een te eenvoudige voorstelling van zaken. Van der Sluis en Duke moeten aan verschillende voorwaarden voldoen. De zuiverheid van de gangen, het gereden zijn in het algemeen, houding én zit van de ruiter, effect van de hulpen en verzorging van het geheel zijn in het kort de eisen. De proef van Van der Sluis kwam uit op 156 punten op haar B7-pony, precies genoeg om een winstpunt voor een ho gere klasse te krijgen. Haar ca tegorie werd gewonnen door clubgenote van Schouwse Rui ters, Sandra van der Bijl, met 165 punten. Wedstrijdleider en secretaris van Zilveren Trens, Peter Schutte: „Ze zijn blijer met een winstpunt dan de overwinning." Bij vijf of zes winstpunten promoveren rui ter of amazone en paard naar een hogere klasse. Promotie is het voornaamste doel van de meeste paardrij ders. Ook die van Hanneke Vijfvinkel. De amazone uit Burgh-Haamstede kwam gis teren op Ilcamar uit in de Mi en M2-categorie. Met haar paard promoveerde ze in vijf dressuurwedstrijden van de B- naar de M-klasse. Liesbeth van Oosten verdient hierin pluim, bedankt ze haar trainster. De Z-categorie is, net als met haar vorige paard, het volgen de doel. „Dat is de uitdaging," zegt ze. „Met een jong paard opnieuw beginnen." Over Ilca mar: „Ondanks dat die zes jaar is, gedraagt hij zich als drie jaar. Op het moment dat hij in de bak moet, blijft hij erbij." Vijfvinkel had Ilcamar in eer ste instantie in de verkoop wil len doen. Maar na lessen van Van Oosten voelde ze weer een uitdaging om met Ilcamar ver der te gaan. De 35-jarige Vijf vinkel weet waar ze het over heeft. Sinds haar vijfde ver toeft ze op de ruggen van paar den. De amazone zette haar stijgen de lijn op haar thuismanege voort. Ze behaalde weer een winstpunt. Overigens regende het in Burgh-Haamstede winstpunten Deze werden verder verdiend door Anqeli- Met haar prestaties in Baren- drecht heeft Schot al twee van haar drie doelstellingen voor dit jaar volbracht. Alleen het bereiken van een finaleplaats bij de Europese kampioen schappen staat nog op het pro gramma. Op het onderdeel dis cuswerpen had Schot een zilveren worp in huis, 26.68 meter. Greetje Smit uit Kerkwerve liep bij de vrouwen 45 op de 800 meter naar een derde plaats. Haar tijd was 2.51.24 minuten. Het derde succes be haalde Hermien Roggeband door in de categorie 35 tot de fi nale van de 200 meter sprint door te dringen. Haar tijd van 28.84 seconden was goed voor Jannie Schot (Foto: Joop van Houdt) voor de zesde plaats en een clubrecord voor Delta Sport.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7