Keverdag op Neeltje Jans in korpschefs van buiten Politiechefs zien niets en schrijven Nederlander voor rechter in Singapore ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE gkeenreace- giro 44 Na een ongeval hebben wij plotseling afscheid moeten nemen van mijn lieve vrouw, onze lieve moeder en oma NEL MEIER-GEELHOED in de leeftijd van 76 jaar. Zierikzee: L. W. MEIER Drachten: HERMAN en ALI Bernoe Illand Fardau Maassluis: GENO en ROB Bruinisse: ELVIRA en BRAM Madeion 16 juni 1996 Baden Powellweg 14 4301 KD Zierikzee Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen woensdag 19 juni van 19.00 tot 20.00 uur in de zaal van zorgcentrum ,,De Wieken", Hoge Molenstraat 13 te Zierikzee. De begrafenis zal in familiekring plaatshebben. In de wolken is bestemd voor een gelukwens ter gelegenheid van verjaardag, jubileum huwelijk, examen, ol verloving. De advertentie dent 1 dag voor plaatsing in het bezit te zi|n van de Zenkzeesche Nieuwsbode Tarieven Pnjs per wolk, max. 4 regels tekst 12.--, 2 wolken max. 8 regels tekst f 24.--, etc. Toeslag'toto ol illustratie (max. 3 cm breed x 4 cm hoog) 25,-- (max. 6 cm breed x 4 cm hoog) 35.--. Prijzep excl. 17,5 BTW. De advertenties kunnen zonder opgaaf van reden geweigerd worden. morgen weer op Schiphol staan. ZIERIKZEE Rommelmarkt De Wieken De Wieken Omroep Stichting houdt op zaterdag 22 juni van af 9.00 uur een rommelmarkt achter zorgcentrum De Wieken in Zierikzee. De markt bestaat deze keer uit zeventien kra men. In de kelder vindt ver koop van allerlei soorten meu bilair plaats. Er is een rad van avontuur en er zijn oliebollen te koop. De Wieken Omroep Stichting verzorgt elke maand televisie-uitzendingen voor de bewoners van zorgcentrum De Wieken en de bijbehorende aanleunwoningen. Daarnaast kunnen de meeste bewoners el ke zondag naar de kerkdienst kijken die vanuit de Gasthuis- kerk rechtstreeks wordt uitge zonden. De Stichting heeft tien sponsors en negentig dona teurs en houdt jaarlijks een rommelmarkt om de kosten te kunnen dekken. Dalmatiërfeest De leiding van peuterspeelzaal Harlekijn uit Zierikzee houdt op donderdag 20 en vrijdag 21 juni een Dalmatiërfeest. Alle peuters worden verkleed als dalmatiërhondjes. Aan de ou ders wordt gevraagd om een hes te maken met zwarte vlek ken erop. De leidsters zorgen voor de hoofdtooi. In verband met het feest is de speelzaal op donderdagmiddag 20 juni ge sloten. Orgelconcert Het tweede orgelconcert in dit seizoen wordt op donderdag 27 juni verzorgd door Arie J. Keijzer, organist van de Grote Kerk in Dordrecht. Het con cert in de Grote Kerk begint om 20.00 uur. Het programma vermeldt de werken van Joh. S. Bach - Partita 'Ach was soil ich Sünder machen', F. Cou- perin - Domine Deus, Agnus Dei, Ch. M. Widor - Andante Cantabile en Final uit Sym phonic nr. 4. Het programma begint en eindigt met de wer ken van Arie J. Keijzer, Intro duction en een Improvisatie. Snuffelmarkt De Soroptimistclub Schou- wen-Duiveland houdt op zater dag 22 juni, vanaf 9.00 uur een snuffelmarkt onder de Beuze in Zierikzee. De verkoping is ten bate van een project in Su riname. De landelijke Soropti- mistclubs zijn in de weer om gezamenlijk de bouw van een trainingscentrum voor gehan dicapte meisjes in Paramaribo te bekostigen. HAAMSTEDE Diaserie en excursie De Vereniging Natuurmonu menten organiseert voor de na tuurliefhebbers een excursie, voor de cultuurliefhebbers een diaserie met informatie over het slot. Ze vinden plaats in Slot Haamstede, het Slotbos en de Zeepeduinen. Op woens dag 19 juni wordt er een diase rie vertoond en er is een excur sie om 13.30 uur. Start bij de toegangspoort. Diaseries wor den vertoond, iedere dinsdag avond vanaf 25 juni en begin nen om 19.00 uur. BROUWERSHAVEN Origami Bij Noordwal Kreatief in Brouwershaven werden de eer ste jeugdorigami-diploma's op Schouwen-Duiveland uitge reikt. Na negen lessen vouwen hebben zeven kinderen het examen gehaald. Lisette Jan- se, Jozien van Burg, Sanne Stoll, René Stoll, Wendy Rou- kema, Olga Fonteine en Jan Slager kregen het diploma uit handen van docente Janneke van Genderen. ELLEMEET Rommelmarkt Openbare basisschool 't Mêêtje in Ellemeet houdt op zaterdag 29 juni de jaarlijkse rommel markt. Voor het eerst wordt de markt in een andere opzet ge houden, in plaats van overdag is de markt 's avonds. Tijd. van 17.00 tot 22.00 uur. Er zijn kra men met curiosa, boeken, kle ding en andere zaken. Voor de kinderen zijn er spelletjes en er is een terras. De opbrengst van de rommelmarkt wordt gebruikt om het handenar- beidlokaal op te knappen en het leerlingenvervoer te be kostigen. Mede namens mijn vrouw wil ik iedereen bedanken voor alle medeleven, bezoekjes, telefoontjes, post, bloemen, vervoer en andere attenties tijdens mijn ver blijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. FAMILIE F. TORENSMA Nieuwerkerk, juni 1996 LIEVE OMA Rust zacht. JOKE Heden vernamen wij het droeve bericht van het heengaan van ons erelid, de heer J.W. VANDERKLEY Wij wensen zijn vrouw en verdere familie veel sterkte toe. Muziekvereniging Con-Amore Noordgouwe Na een ongeval hebben wij afscheid moeten ne men van onze lieve zuster, schoonzuster en tante NEL MEIER-GEELHOED in de leeftijd van 76 jaar. Zierikzee, 16 juni 1996 M. MOL-GEELHOED A. MOL J. P. BEELE-MEIER R. BEELE Neven en nichten Miljoenen kinderen in onze wereld krijgen geen onderwijs. Het UNESCO Centrum Nederland steunt jaarlijks vele onderwijsprojecten in ontwikkelingslan den en vraagt hiervoor uw financiële hulp. In 1996 bestaat de UNESCO 50 jaar. Werkt u mee aan een betere toekomst? UNESCO Centrum Nederland Oranje Nassaulaan 5. 1075 AH Amsterdam Op zondag 7 juli Nederlandse Hervormde Kerk GARDEREN (ANP) - De Raad van Hoofdcom missarissen ziet niets in het aantrekken van ex terne kandidaten om leiding te gaan geven aan de Nederlandse politie. Korpschefs moeten vanuit de organisatie zelf komen omdat zij an ders onvoldoende kennis en ervaring hebben om regiokorpsen te kunnen leiden. De hoofdcommissarissen ke ren zich daarmee tegen het plan van minister Dijkstal van Binnenlandse Zaken. Die wil ook de functie van korpschef in beginsel open stellen voor kandidaten die niet uit de poli- tiewereld afkomstig zijn. Korpschef S. van Hulst, voor zitter van de raad, noemde dat voorstel van Dijkstal onver standig. ,,De politie is een ge specialiseerd bedrijf. Op een lager niveau is instroom van externe kandidaten een goede zaak, maar direct binnenko men op het niveau van korps chef is onverstandig. Als korpschef is ervaring en ken nis een absolute vereiste", al dus Van Hulst, korpschef van de regiopolitie Hollands Mid den. Hij sloot zich daarbij aan bij de Amsterdamse korpschef Nord- holt, die eerder al liet weten principieel tegenstander te zijn van een korpschef die af komstig is van buiten de poli tie. ,,Je hebt voor zo'n specifie ke functie ervaring nodig, die je alleen maar binnen een poli tiekorps op kunt bouwen. Wel ben ik er voorstander van om vanuit het bedrijfsleven kan didaten aan te trekken voor het middenkader." Binnen de politietop deelt ove rigens niet iedereen die opvat ting. De Rotterdamse korps chef Hessing liet vrijdag in Garderen, waar korpsbeheer ders, korpschefs en hoofdoffi cieren van justitie voor het eerst in de geschiedenis geza menlijk vergaderden over de politie, weten geen pertinent tegenstander te zijn van exter ne kandidaten om de politie op het allerhoogste niveau te lei den. De Raad van Hoofdcommissa rissen weet zich in zijn opstel ling overigens gesteund door het Korpsbeheerdersberaad. Voorzitter D'Hondt van dat ge zelschap is een warm voorstan der van het management-deve lopment beleid dat Dijkstal heeft ontwikkeld, maar is geen voorstander van het parachu teren van buitenstaanders op de post van korpschef. ,,Dat moet dan echt een hoge uitzon dering zijn", aldus de burge meester van Nijmegen. In de optiek van minister Dijk stal moeten niet alleen hoge politiefunctionarissen maar ook burgemeesters elke vier tot vijf jaar van baan verande ren. De ministerraad is overi gens nog slechts akkoord ge gaan met zijn voorstel het topkader bij de politie te laten rouleren. Dat besluit hangt samen met de regeringsbeslissing van en kele weken geleden om de 300 topambtenaren op de ministe ries (salarisschaal 17 en hoger) om de vier, vijf jaar naar een andere post door te schuiven. De paarse coalitie had dit al in het regeerakkkoord van 1994 afgesproken. Job-rotation Bij de politietop krijgt de „job- rotation" geen verplichtend karakter. Maar wie meerdere keren niet meewerkt, zal dat merken. „Die krijgt een nega tieve aantekening op zijn cond uitestaat", waarschuwde de minister. Een promotie wordt dan moeilijk, verduidelijkte hij. Dijkstal verklaarde nog eens dat functieroulatie niets heeft te maken met de parlementai re enquête die aan het licht bracht hoezeer sommige poli tie- en justitiefunctionarissen hebben gefaald in het leiding geven aan hun organisaties. In Garderen werd tijdens het topberaad met geen woord ge rept over personele consequen ties van het rapport van de commissie-Van Traa. „Dat stond ook niet op de agenda", aldus D'Hondt. Vakantie Op de bijeenkomst ontbraken de omstreden korpschefs Stra- ver (Kennemerland) en Wiarda (Utrecht). Beiden zijn met va kantie. De Haarlemse burge meester mr. J. Pop weigerde ook buiten de bijeenkomst om ook maar een woord te zeggen over de positie van zijn korps chef Straver. De Utrechtse burgemeester mr. I. Opstelten was heel wat openhartiger over de positie van zijn korps chef Wiarda. Hij verwees be richten dat Wiarda naar Den Haag verkast naar het rijk der fabelen. NIEUWERKERK - Woensdag 19 juni, 19.30 uur ds. A. Ver- meij, Zwijndrecht. SINGAPORE/DEN HAAG (ANP) - De 48-jarige Hagenaar, die vorige week zondag in Singapore werd aangehouden omdat hij 2200 xtc-pillen pro beerde te smokkelen, wordt dinsdagmorgen voorgeleid voor de rechtbank in Singa pore. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse ambassa de in Singapore maandagmor gen bevestigd. De aanklacht betreft import van verdovende middelen, ca tegorie A (waaronder chemi sche middelen). Een chemisch onderzoek naar de pillen is overigens nog niet afgerond. De rechter beslist dinsdag of de man langer in hechtenis word gehouden of op borgtocht vrij kan komen. De maximumstraf die de Ha genaar kan krijgen, is twintig jaar cel en vijftien stokslagen. De minimale straf is vijf jaar en vijf stokslagen. TEL: 020 - -422 33 -4^4 Gereformeerde Kerken NIEUWERKERK - Dinsdag 18 juni, 19.30 -uur ds. J. de Groot, Rijssen. Gereformeerde Gemeente Beroepen te Bellingwolde (prot. gem.): E. Nicolaï, predi kant voor bijzondere werk zaamheden te Zwolle (geeste lijk verzorger van Het Zonnehuis aldaar); te Wagenin- gen (wijkgemeente 1): L. W. Ch. Ruijgrok te Middelharnis; te Nieuwer ter Aa en te Tiende- veen-Nieuw-Balinge: drs. A. J. Mensink, kandidaat te Stou- tenburg. Aangenomen naar Goederee de: J. W. van Estrik te Moerka- pelle; naar Ommen: H. G. Schuurman, 1.1. zendingspredi kant, wonende te Oegstgeest. Bedankt voor Zoetermeer (wijk 4): J. het Lam te Dirks- land. Toegelaten tot de evangeliebe diening: D. N. Stegeman, Trompenburgstraat 12c, 1079 TX Amsterdam. Toegelaten tot de evangeliebe diening en beroepbaar: drs. A. J. Mensink, Stoutenburglaan 6a, 3835 PB Stoutenburg; E. O. Sondorp, Vredenhofstraat 11, 2012 MD Haarlem; G. van Wijk, Kerksteeg 6,2981 EJ Rid derkerk. Een originele 'bril' uit 1953, een model dat zeker vertegenwoordigd zal zijn op de Zeeuwse Keverdag op Neeltje Jans. (Foto: Joop van Houdt) NEELTJE JANS - De Keverclub Nederland heeft voor de Neeltje Jans gekozen als locatie voor de Zeeuwse Keverdag. Zondag 7 juli kun nen liefhebbers genieten van een parade van on der meer Kevers, buggy's, eabrio's en andere luchtgekoeldeVolkswagens. Aanvang 10.00 uur. Aan het evenement zullen naar verwachting rond de driehon derd auto's deelnemen. Op het terrein van de Neeltje Jans zul len de wagens soort bij soort in groepen gerangschikt worden. Dit ter voorbereiding van het 'Concours 'd Elégance', ver zorgd door de Keverclub Naughty but Nice. Hierbij zal een jury prijzen toe kennen, drie in iedere catego rie. Die prijzen vallen niet al leen toe aan de mooiste VW's, ook voor de lelijkste is er een beker. Verder zijn tijdens het evene ment zowel nieuwe als oude onderdelen te koop. Ook schaalmodellen van Kevers en andere zaken die met de club dag te maken hebben zijn ver krijgbaar. Voor de kinderen is er een luchtspringkussen in de vorm van een Kever opgesteld. Club De Keverclub Nederland telt circa 5000 leden. Iedere provin cie heeft zijn eigen team dat in de regio Keverdagen organi seert. De club bestaat al der tien jaar en heeft een groeiend ledéntal. In de maand mei werden de Keverdagen in Bruinisse ge houden. Tijdens dit evene ment, dat voor de elfde keer plaatsvond, bevolkten zo'n ze venhonderd Keverliefhebbers de Zeeuwse wegen. Ook hier was een Concours d'Elégance en werden er prijzen uitge reikt. Onvoldoende kennis en ervaring regiokorpsen Beroepen te Hellendoorn: mw. drs. B. B. Wolters, kandidaat te Groningen; te Hijken-Hoog halen: Th. Palma, kandidaat aldaar, die dit beroep heeft aangenonien. Aangenomen naar Ooster beek: drs. H. Spoelstra te Pa rijs. Beroepbaarstelling: mw. drs. B. B. Wolters, Kornoeljestraat 20, 9741 JB Groningen; Th. Pal- ma, kandidaat te Hijken. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Hilversum en te Rotterdam-Alexanderpolder: G. J. N. Moens, kandidaat te Houten; te Urk: W. J. Kareis, kandidaat te Krimpen aan den IJssel. Beroepbaarstelling: W. J. Ka reis, Steenbakkersstraat 31, 2922 XK Krimpen aan den IJs sel, tel. 0180-517816; G. J. N. Moens, Pruimengaarde 11, 3992 JK Houten, tel. 030- 6377148; A. Schreuder, Kien- schulpenweg 32, 8071 ZK Nun- speet, tel. 0341-256529. Gereformeerde Gemeente in Nederland T

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 6