Feestcomité Malta tevreden over opkomst bij buurtfeest J anneke Dierkxschool moet deuren sluiten Zierikzee Aktief wellicht weer onderdeel van ZOC Nieuwe fietsenstalling* ZWN Waddenzee Zeeuwse Dag van het Paard Schuurfeest van de PJZ Corneliastichting in beroep tegen weigering gemeente Open kerkdagen TWEETI EN DE MAANDAG 17 JUNI 1996 NR 25992 5 Theo Thijssenschool middelpunt feestelijke activiteiten Op het schoolplein van de Theo Thijssenschool vond het jaarlijkse buurtfeest plaats. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Op het schoolplein va,n de open bare basisschool Theo Thijssen in Zierikzee werd afgelopen vrijdag het jaarlijkse buurt feest gehouden. Directeur van de Theo Thijs senschool en tevens voorzitter van het feestco mité, Joop Goedhart was tevreden over het bezoekersaantal. ,,De filosofie achter het buurt feest is, om de onderlinge band tussen de buurtbewoners te versterken, vertelde Joop Goedhart, ,,en dat is in de afge lopen jaren goed gelukt. Het is al de vijftiende keer, dat het feest gehouden wordt." Het feest duurde van vier uur 's middags tot negen uur 's avonds. Ouders, vrijwilligers, leerlingen en leerkrachten hadden een programma sa mengesteld, waarbij voor ie dereen wel iets te beleven viel. Er waren allerlei behendig heidsspelletjes en .voor de kleintjes een grabbelton en een lollierek met verrassingen. Ook nog voor de kinderen was er een reusachtig springkussen in de vorm van een aap, waar op de kinderen naar hartelust konden springen. Volgens Goedhart is zo'n springkussen elk jaar weer de aantrekke lijkste attractie van het buur- feest. Men kon ook terecht voor een drankje en een hapje, op het daartoe ingerichte ter ras. Er was ook een barbecue neergezet voor de liefhebbers van geroosterd vlees. „We zijn er niet op uit om winst te maken, de sfeer is het belangrijkst," aldus Goed hart, „maar we proberen wel elk jaar om uit de kosten te ko men. Daarom wordt er een lo terij gehouden, waar veel mooie prijzen aan verbonden zijn." Een week voor het feest werd in de school een aquarel met een stadsgezicht op Zierikzee opgehangen. Een aquarel ver vaardigd door tekenleraar en kunstschilder Henk de Looff. Op het kunstwerk kon een bod uitgebracht worden. Op het buurtfeest werd de hoogste in schrijver bekend gemaakt. Het kunstwerk ging weg voor een bedrag van 351,-. ZIERIKZEE - Het bestuur van de Zierikzeese Ondernemers Centrale (ZOC) ziet Zierikzee Ak tief het liefst weer als onderdeel van de ZOC wanneer de VVV's op het eiland per 1 januari 1997 in één afdeling verder gaan. Zierikzee Aktief, een stichting bestaande uit leden van de ZOC en de VW Zierikzee, kan na de samenvoeging onder meer zelfstandig verder of on derdeel gaan vormen van de de Ondernemers Centrale. Vol gens F. Kalwij, secretaris van de ZOC, is laatstgenoemde op tie de meest voor de hand lig gende. „Je kunt zo één groot bestuur vormen, dat is prak tisch," zegt hij. Maar een echt standpunt ligt er bij het ZOC- bestuur nog niet. Volgende week dinsdag wordt de kwes tie besproken tijdens een spe ciale bijeenkomst van de ZOC, VW en Zierikzee Aktief. Het punt komt ook aan de orde op de ledenvergadering van de ZOC die vanavond, maandag, wordt gehouden. Daarbij wordt verder onder meer ge sproken over de mogelijkheid voor een permanente achter grond-muziekinstallatie in de winkelstraten in het centrum van Zierikzee. Deze straten zijn: Mol, Melk markt, Schuithaven, Lange Nobelstraat, de kop van de Verrenieuwstraat, Appel markt, Dam, Poststraat, Korte St. Janstraat, Sint Domus- straat, de kop van de Nieuwe Bogerdstraat, Visstraat, het Havenpark en Havenplein. Als alle honderdvijftig zaken meedoen kost een permanente installatie honderd gulden per jaar, over een periode van vijf jaar, en vijfendertig gulden per jaar als vaste lasten door lopend, meldt het ZOC-be- stuur. Kalwij zegt dat het niet de be doeling is dat de ZOC geld bij draagt, maar de zaken betaalt. „Vinden ze het te kostbaar, dan wordt het hele idee afge blazen," zegt hij. Inmiddels heeft zich ook een kandidaat-voorzitter gemeld voor de ZOC. Het gaat om P. J. Huijbrecht uit Zierikzee. Het is de bedoeling dat de nieuwe voorzitter in de najaarsverga dering wordt gekozen. De ledenvergadering van de ZOC vanavond, wordt gehou den in restaurant Mondragon en begint om 20.00 uur. Bij het ZWN-busstation in Zierikzee is vorige week een nieuwe fietsenstalling geplaatst. De stal ling bestaat uit twee doorzichtige halfronde buizen, waarin in totaal 84 fietsen gestald kunnen wor den. De doorzichtige wand bevordert de sociale controle, waardoor vandalisme wordt tegenge gaan. De stalling stond al lang op het verlanglijstje van de ZWN. En van de gemeente Zierikzee. In de huidige (ommuurde) fietsenstalling werden regelmatig fietsen vernield. Bovendien is deze stal ling te klein, met het gevolg dat de fietsen her en der in de omgeving van de fietsenstalling werden neergezet. ..Daar zijn we hopelijk nu van af."aldus Aad Broer van de ZWN. De oude stalling wordt verhuurd aan bedrijven, instellingen en particulieren. Zij kunnen tegen betaling een plaats in deze stalling huren. De gemeente betaalde 17.500 gulden mee aan de nieuwe stalling. De ZWN-groep be taalt de rest van de in totaal 72.500 gulden. (Foto: Joop van Houdt) LEEUWARDEN - Het rijk, de provincies Friesland, Gronin gen en Noord-Holland en de Waddengemeenten gaan het beheer van de Waddenzee geza menlijk aanpakken. Zij heb ben daarvoor het beheersplan Waddenzee opgesteld. Het plan is bedoeld om uitvoering te geven aan het Waddenzeebe leid dat in 1993 is vastgelegd. VROUWENPOLDER De Zeeuwse Dag van het Paard wordt dit jaar gehouden op za terdag 29 juni. De festiviteiten vinden plaats op het terrein van manege De Eendracht aan de Rykebuurtweg in Vrouwen polder. In totaal zullen aan deze dag circa achthonderd paarden en pony's deelnemen. Op het hoofdterrein vinden diverse shows plaats van stamboeken, afgewisseld met springwed- strijden, keuringsdefilé's en een parade waarmee deelne mers aan de menwedstrijden zich presenteren. De keuringen vinden plaats van 9.00 tot 12.00 uur. Het springconcours voor paarden en pony's gaat de hele dag door. Het non-stopmiddag programma begint om 13.00 uur. Alle stamboeken verzor gen zelf een shownummer, er is een menparade en een con cours voor één- en tweespan nen. Verder een défilé van de hoogstbekroonden van de och tendkeuringen. De Shetland Pony's verzorgen een Grand National en de Friezen een show met een vierspan. Aan het slot van de dag kan men de trekpaarden bewonde ren die in vier-, acht-, twaalf- en zestienspan over het terrein draven. DREISCHOR - De PJZ af deling Schouwen-Duiveland houdt op zaterdag 29 juni een schuurfeest aan de Zuiddijk 4 in Dreischor. Op de avond, onder het motto Ready to rock, treden Cross- head and The Southside Horns op. Vanaf maandagavond 24 juni wordt er elke avond ge werkt om de schuur van de K. J. van de Velde, waar het feest wordt gehouden, klaar te ma ken voor het schuurfeest. Daarbij zijn veel vrijwilligers nodig. Per 1 augustus 1996 MIDDELBURG - Het Regionaal Bestuur voor de Arbeidsvoorziening Zeeland kan door opge legde bezuinigingen de Janneke Dierkxschool in Middelburg niet langer financieren. Om ech ter het fenomeen vrouwenvakscholing in stand te houden is besloten tot integratie van de me thodiek in het scholingsinstrumentarium van Arbeidsvoorziening. Om dit te verwezenlijken is na maandenlang overleg tussen de school, het Centraal Be stuur voor Arbeidsvoorzie ning, het RBA en gs van Zee land een éénjarig pilotproject tot stand gekomen. De pilot zal in totaal ruim een miljoen gul den gaan kosten en wordt fi nancieel gedragen door het RBA, Europees Sociaal Fonds en het CBA. Deze laatste draagt ruim 330.000 gulden bij aan het project. Gs van Zee land hebben besloten een sub sidie van 56.500 gulden bij te dragen. Dit bedrag, uit de pot Sociaal-Economisch Ontwik kelingsfonds, is bestemd om de lopende projecten en con tractactiviteiten van de school af te handelen. Hiervoor wordt een gekwalificeerde kracht aangesteld die twintig uur per week, gedurende een jaar, de noodzakelijke werkzaamhe den afwikkelt. Een belangrijk element van de pilot is dat alle scholingsinsti tuten (in Middelburg, Goes en Terneuzen) zich de methodiek eigen kunnen maken. Op deze wijze krijgt het vrouwenvak- onderwijs een goede geografi sche spreiding. Om het project in goede banen te leiden wordt een stuurgroep samengesteld. De Janneke Dierkxschool en het RBA leveren hiervoor elk drie leden. Een onafhankelijke voorzitter zal na overleg tus sen de partijen worden aange wezen. Herplaatsing Voor de herplaatsing van alle werknemers (twaalf) die niet in de pilot kunnen worden on dergebracht is door het CBA een bedrag uitgetrokken van 160.600 gulden. Aan deze werk nemers zal extra ondersteu ning worden gegeven bij het vinden van een nieuwe baan. De Stichting Janneke Dierkx werd, mede op initiatief van de provincie Zeeland, tien jaar ge leden opgericht. De daadwer kelijke sluiting van d,e school zal zijn op 1 augustus 1996, maar door de pilot blijft Jan neke Dierkx nog een jaar als rechtspersoon in stand. Zierikzee weigert premie te betalen ZIERIKZEE - Verpleeghuis de Corneliastich ting deed om een uitbreiding te financieren een beroep op de premieregeling Bedrijfsvestiging van de gemeente Zierikzee. De gemeente wei gert de premie, die op kan lopen tot 45.000,- te betalen. De Cornelia heeft nu een beroep inge steld bij de Raad van State. In mei 1993 werd de uitbrei ding van verpleeghuis de Cor neliastichting opgeleverd. Het verpleeghuis kreeg een afde ling toegevoegd, die ruimte biedt aan dertig bewoners. Als gevolg van de toenemende vergrijzing neemt ook de vraag naar zorg op Schouwen- Duiveland toe. Door het aan bouwen van de vleugel konden de wachtlijst en de wachttijd aanzienlijk worden bekort. Om de uitbreiding met één vleugel mogelijk te maken deed de Corneliastichting een beroep op de premieregeling Bedrijfsvestiging. Volgens de gemeente Zierikzee echter kan deze aanvraag niet gehono reerd worden. De beheersvorm van het verpleeghuis is een stichting en geen bedrijf, zo vindt de gemeente Zierikzee. De Corneliastichting heeft daarop een bezwaarschrift in gediend, maar dat is door het college ongegrond verklaard. De Corneliastichting heeft nu een beroep ingesteld bij de af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Op dinsdag 18 juni wordt het be roep behandeld. ROTTERDAM - De nieuwe ei genaar van een woning aan de Heemskerkstraat in Rotter dam-Noord heeft zaterdagmid dag een bizarre vondst gedaan iri de kruipruimte onder zijn huis. Er lag twee kilo heroïne. ZIERIKZEE - In de Gasthuis- kerk in Zierikzee worden in de periode van 1 juli tot en met 23 augustus open kerkdagen ge houden. Dit is een gezamenlijk evangelisatieproject van de Hervormde en Gereformeerde Kerk in Zierikzee. Tijdens deze dagen zal het or gel worden bespeeld'en staat een boekentafel opgesteld. Te vens is er een foto-tentoonstel ling met als titel 'Joods' van de Amsterdamse fotografe Jenny E. Wesley en een videofilm met de titel Tekens in de Tijd. De open kerkdagen vinden plaats op maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. jh r Een hele rij namen las je vrijdag in de krant. De rij van geslaagden. Zij hebben het gehaald. Jouw naam stond er niet bij. Je was de enige niet. Als alle kandidaten geslaagd zijn zal geen enkele school het nalaten om het luid keels te verkondigen. Maar 'bij ons hebben het er vijftien niet gehaaid...' Zoiets lees je nooit in de krant. Je naam had erbij kunnen staan. Wekenlang heb je geleefd, tussen hoop en twijfel. De uitslagen op teletekst kon je nog nareke nen. Bij andere vakken moest je maar van je gevoel uitgaan. Uiteindelijk werd het woensdag. De dag van de uitslag. Tussen drie en vijf uur zou het dui delijk worden. Als er niemand bij je langs kwam, dan had je het gehaald. 'Wie gaat er naar Lia toe had de rector aan de leraren gevraagd. Ik stak m'n vinger op. Want ik kende je goed. Liever was ik naar een ander gegaan. Naar ie mand die dit jaar geen flikker heeft uitge voerd. Ik was naar z'n kamer gegaan en had boven de stampende muziek geschreeuwd: Je bent gezé-akt!' Of naar een ander die ook te beroerd was om zich ergens voor in te zet ten, maar die wel slim genoeg was om z'n tek sten goed te maken. Graag was ik even langs gegaan. Alleen al om een paar keer langzaam voor z'n huis te rijden. Om hem de stuipen op het lijf te jagen. Of met een smoesje aan te bellen:' Weet je ook waar die-en-die woont Ik heb het niet gedaan. Ik wilde zo snel moge lijk naar jou toe. Als je het toch moest weten, dan maar zo snel mogelijk. Ik had voor de deur kunnen parkeren. Ik deed het niet. Ik wilde je niet laten schrikken. En niemand had er mee nodig. Dan maar een eindje lopen. In m'n handen had ik een papier met je examenresultaten. Je moeder deed open. Ze keek verbaasd. 'U komt toch niet voor het examen vroeg ze voorzichtig. Voor zo'n bericht had ze zeker een conrector ver wacht. 'Ik kom wél voor het examen.' zei ik. 'En ik heb niet zo'n prettig bericht.' Ik liep de kamer in. 'Je bent er bijna'. Ik wilde het niet al te hard laten aankomen. 'Je moet nog een herkansing doen, dan ben je er. 'Had je erop gerekend vroeg ik toen je in je cijferlijst keek. 'Soms wel' zei je.' Ik wist dat m'n Engels heel slecht was, maar ik hoopte dat Scheikunde beter zou zijn. Ik had het ge voel dat het toch wel goed gegaan was.' Je bleef flink. Maar toen ik met je moeder praatte zag ik je het raam uitstaren. Waar je 's nachts van droomde was nu toch uitgeko men. Vanavond zou het overal feest zijn en ie dereen zou ook jouw naam noemen. 'Lia heeft het niet gehaald. Haar zus wel.' 'Welk vak ga je overdoen vroeg ik. Je haalde haar schouders op. Ik vind Engels zo moeilijk. Ik snap niks van die teksten. Op het examen zag ik op een moment geen woord meer. Ik heb toen zomaar wat gegokt.' 'Wat had je voor Engels vroeg ik. Je keek in je cijferlijst. 'Een 3, 7' zei je. 'Als het een 3,9 was geweest, had ik het gehaald. Dan had ik gemiddeld een 5 gestaan.' Tweetiende punt. Twee potlooodstreepjes anders en de vlag hing buiten, met je school tas.' Je naam stond niet in de krant. Morgen moet je weer, samen met al die anderen die de af gelopen dagen schuchter door de school- djangen liepen. Je hebt nog één kans. En dan begint de tijd opnieuw te tellen. Wachten tot de volgende uitslag. Misschien is het de vol gende keer eentiende punt die bepaalt hoe een jaar van je leven eruit gaat zien. Je bent gezakt of geslaagd. Je hebt gefaald of je wordt met bloemen omhangen. Maar de grens ligt griezelig dicht bij elkaar. Soms is het maar een moment. Een enkele vraag. Ik hoop dat het morgen gaat lukken. Anderen zullen misschien eerder hun diploma in han den hebben. Hun namen staan nu al in de kranten. Maar niet alle geslaagden zijn ook geslaagde leerlingen. Jij bent het nu al. Maar daar snapt geen computer wat van.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5